[Pomysł] Budowa kompa/ów ze zbiórki części

Zaczęty przez Troll81, 10 Wrzesień 2008, 15:31

Troll81

Każdy z nas ma trochę złomu komputerowego w domu. Może i nie zbuduje się z tego kompa ale szkoda by części się tak walały niepotrzebnie. Proponuję by każdy zainteresowany tematem zrobił remanent u siebie w domku i zobaczył co mu tam jest niepotrzebne. Po czym umieścił spis w poście. W ten oto sposób może uda się złożyć kompa który będzie działał dla dobra teamu. :D

PBT_marian_boss

Cytat: Troll81 w 10 Wrzesień 2008, 15:31
Każdy z nas ma trochę złomu komputerowego w domu. Może i nie zbuduje się z tego kompa ale szkoda by części się tak walały niepotrzebnie. Proponuję by każdy zainteresowany tematem zrobił remanent u siebie w domku i zobaczył co mu tam jest niepotrzebne. Po czym umieścił spis w poście. W ten oto sposób może uda się złożyć kompa który będzie działał dla dobra teamu. :D

Obawiam się o jego moc obliczeniową, jak myślisz ile osób ma na zbyciu q6600 lub coś podobnego? Składać takiego kompa tylko dla tego żeby powstał SKB@P 3 nie ma sensu. Lepiej poczekać na zbiórkę kasy, 1 i 2 i tak powstały w szybkim tempie więc na 3 można poczekać.

Troll81

to nie ma zastąpić SKB@P 3 tylko wykorzystać sprzet który sie wala po domach róznych liczydłowych. U mnie znajdzie się kilka całkiem szparkich proców. MOże ktoś jeszcze coś dołoży. Tu jakieś MOBO tu jakiś RAM tu stara grafa, tam zasiłka. I tak może uda się złożyć coś co inaczej by nie powstało.

AiDec

#3
Kiedys sam sie nad tym zastanawialem. Nawet mialem plan co by samemu zlozyc jakis klasterek ze starych kompow i czesci (mialem na tyle wszystkiego). Jednak okazalo sie to niestety zupelnie nieoplacalne energetycznie. Okazalo sie ze biorac pod uwage zuzycie pradu w ciagu roku, o wiele bardziej oplacalo sie nie stawiac klastra, tylko zaoszczedzic kase i kupic za nia kompa o `aktualnej` konfiguracji.

Natomiast jesli chodzi o komponenty bardziej `na czasie`, to mamy watek o oddawaniu niepotrzebnych czesci komputerowych. A ze swojej strony musze dodac ze jak tylko mam cos niepotrzebnego, to od razu oferuje osobom ktore (wierze) potrafia to odpowiednio wykorzystac :). Oferty przekazania sprzetu kieruje bezposrednio do osob ktore sam wybiore (co moga niektorzy team`owicze potwierdzic). I sadze ze jest to rownie skuteczne rozwiazanie.

Podsumowujac: IMHO pomysl dobry, ale nie bedzie jakby to napisac... `skuteczny`.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

#4
No w sumie mógłbym coś dać np. PIV 1,8GHz Wilamette, jak mi się nie sprzeda na Allegro - prowizje już zahaczają o jego wartość...
do tego kontroler ATA133 RAID na PCI, ale pod warunkiem, że nie wpadnie mi do głowy robienie raida w starym kompie  :P...
do tego na 100% mogę oddać Celerona 366 ;D. I można by tak wymieniać hehe, prawie zawsze jest jakieś ale (czy mi się to przypadkiem nie przyda).

:D

PS.
Chyba lepszym wyjściem jest zbiórka niepotrzebnych części od członków forum. Znalezienie osoby która je przetestuje i spienięży, a uzyskane w ten sposób środki przeznaczy na SKB@P3.

Pigu

Cytat: AiDec w 10 Wrzesień 2008, 21:34
A ze swojej strony musze dodac ze jak tylko mam cos niepotrzebnego, to od razu oferuje osobom ktore (wierze) potrafia to odpowiednio wykorzystac :). Oferty przekazania sprzetu kieruje bezposrednio do osob ktore sam wybiore (co moga niektorzy team`owicze potwierdzic).

potwierdzam  ;D 4gb ddr otrzymałem, 2 maszyny udało się wzmocnić, dzięki serdeczne

Szopler

U łła ;) jak ja bym dostał 1GB DDR PC3200 ;) to bym climata policzył (te najkrótsze i jednocześnie najbardziej wymagające próbki) ;).
No ale może jak lapciaka dostanę, to tam się policzy...

Troll81

mi też by się przydał 1gb ddr 400 :D

Ale tak serio to zróbcie po prostu liste. Nie oznacza to że złożymy każdego złoma, ale kilka całkiem szparkich maszynek by się uzbierało :D ja mam na przykład pentiumy tulipanki >1ghz co juz jest wcale niezłą maszynką. Mam jednego bartka 2500 mobile. Tez całkiem nieźle liczy. Może udałoby się cos złożyć?

IThorne

Jak się starucha stworzy to można SHA-1 policzyć. W końcu i tak za godzinę pracy dostanie się 10 kredytów. U mnie 3 stare kompy licza ten projekt.



Pigu

Cytat: IThorne w 12 Wrzesień 2008, 14:11
Jak się starucha stworzy to można SHA-1 policzyć. W końcu i tak za godzinę pracy dostanie się 10 kredytów. U mnie 3 stare kompy licza ten projekt.

jak działa tam punktacja? jeżeli mielę wu 10h to 100pkt, jeżeli 3h to 30? nic więcej nie ma znaczenia? model procesora? ilość rdzeni? benchmarki? nawet nie ilość wu? tylko time?

jak z dostępnością wu?

TJM

Cytat: Pigu w 14 Wrzesień 2008, 14:21

jak działa tam punktacja? jeżeli mielę wu 10h to 100pkt, jeżeli 3h to 30? nic więcej nie ma znaczenia? model procesora? ilość rdzeni? benchmarki? nawet nie ilość wu? tylko time?

jak z dostępnością wu?

Jeśli tak jest, to gruby błąd ze strony twórców projektu, bo można by łatwo napisać skrypt który będzie zatrzymywał BOINCa kiedy WU zbliża się do końca, edytował czas CPU w plikach i restartował BOINCa. Już widzę te miliony kredytów :-X

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu


Troll81

tam chyba się dostaje stałą ilość CR za WU. Więcej WU przeliczysz więcej CR dostaniesz. ale fakt że mają krótkie próbki i ładnie chodzą na wolnych kompach.

AiDec

Panowie z okolicy Wrocka szykuje sie AKCJA. Zacznijmy od poczatku.

Moja firma przeniosla sie do nowego miejsca. Sasiadujemy teraz z punktem wydawania towaru jednego z najwiekszych komputerowych sklepow internetowych w Norwegii. Zgodnie z prawem (tak jak i w Polsce) sklepy maja obowiazek przyjmowac zuzyty sprzet.







I wszystko jasne?  ;D ;D ;D




A teraz z detalami. Sklepy tenze towar maja utylizowac. Wiec zbieraja to w koszach, a raz na jakis czas wywoza do utylizacji. Zgodnie z prawem utylizowany sprzet nie moze byc sprawny ani kompletny. Za niekompletny uznaje sie sprzet bez kabla, komputer bez np. grafy i pamieci, lapek bez klawiatury i monitora...

Dziesiatki klawiatur z przecietymi kablami... Ale to nas nie interesuje.

Dziesiatki lapkow potraktowanych mlotkiem... Buuuuuuu plakac sie chce... Ale na to nic nie poradzimy.

I troche kompow (desktopow) co nas cieszy :). Sprzet wyrzucaja rozny, czesciej starszawy (PIII, Durony...), aczkolwiek trafilem kompa z Athlonem 1600XP+ (jedynie bez HDD)  :). Wiekszosc sprzetu nadaje sie na czesci - mobo (niektore calkiem niezle :) ), dyski, proce itp. Niektore kompy sa prawie kompletne. Natomiast bardzo rzadko trafiaja sie pamieci - te wyrzucaja osobno i nie mam tam dostepu. Troche juz tego uzbieralem, troche sie jeszcze uzbiera - cos daloby sie zlozyc :) (moze jedynie pamieci nie bedzie). Ja nie jestem w stanie sie tym zajac. Wiecie jak to z moim czasem... Ale jeden z moich wspolpracownikow jezdzi czasami do domu do Lubina :). Jak ktos nie wie, to to jest kolo Was. I moja propozycja - za jakis czas (za pare miesiecy np.) jak qmpel bedzie jechal do Polski autkiem, to moglby ktoremus z Was tone zlomu podrzucic :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

a nie będzie wałka z cłem na granicy?? norwegia nie jest w UE.

AiDec

Nie przewiduje klopotow w tej kwestii.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

#16
Dziś odebrałem pocztą co nastepuje
obudowa tracera
zasilacz modecom fell 400w
płyta GA-P31-DS3L
chłodzenie boxowe na proc intela
stacja dyskietek
napęd optyczny
czytnik kart

Sprzęt podesłał user Jim

czy sa chętni dawcy pozostałych części??

Akira

#17
Cytat: AiDec w 19 Wrzesień 2008, 19:42Ale jeden z moich wspolpracownikow jezdzi czasami do domu do Lubina :).
Mieszkam w Legnicy i chętnie bym ten sprzęt od Ciebie odebrał ;) Poskładałbym go, dorzucił jakieś swoje części i puścił dalej do liczydłowych żeby liczył w chwale naszego teamu. A części z których nie da się złożyć nic konkretnego sprzeda się na allegro, a pieniążki pójdą na SKB3 ;)

AiDec

Nie ma sprawy - bardzo sie ciesze ze ktos jest zainteresowany. A juz zaczalem rozbierac graty na czesci.

Dogadamy sie na PW.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

BOINC@POLAND[HA$]

a ja jak juz pisalem na innyc watkach mam do oddania

gpu asus 8800gt na pci-e


Szopler

Za jakiś miesiąc lub półtora będę miał do oddania (tanio) kompa z płytą matx + pentiasek 4 2.8ghz + 512mb ddr... ale to dopiero za jakis czas ;)

docentus

Cytat: HA$ w 23 Wrzesień 2009, 16:08
a ja jak juz pisalem na innyc watkach mam do oddania

gpu asus 8800gt na pci-e



Jeśli nadal aktualne to chętnie przygarnę... składam drugiego kompa do poczty i Boinca więc akurat by się przydała...

Szopler

Z tym, że ja byłem pierwszy ;) - wątek "Kupię sprzedam zamienię Oddam":

Cytat: Szopler w 21 Wrzesień 2009, 21:59
Co, gdzie, jak (za ile?) ;) Bo chętnie wezmę...
...

Rysiu

Cytat: Szopler w 23 Wrzesień 2009, 20:24
Z tym, że ja byłem pierwszy ;) - wątek "Kupię sprzedam zamienię Oddam":
Pierwszy to chyba byłem ja  XD

Ale nie ma co się kłócić. Gdzie trafi tam trafi. Może ktoś inny zrobi z niej lepszy pożytek.

Szopler


Troll81

Odświeżam nieco wątek bo byc może pojawiłaby się opcja załatwienia domku dla bezpanskich kompów. Można byłoby zrobić spis co kto ma po szufladach i złożyć z tego sprzęt liczący ku chwale druzyny :D Co wy na to kamraci? Napewno niejednemu z was zalega sprzęt po domku. Moze warto by cos ruszyć w temacie?

Szopler

Nawet jak ktoś odda Pentium 4 3.0 to i tak się nie opłaca bo to ciągnie kupę prądu a RAC mizerny.
Do tego czy jesteśmy w stanie zebrać rocznie 2-3 tysiące na prąd, skoro zbiórka na SKB@P trwa dłużej...?

Troll81

istnieje możliwość ze nie trzebaby zbierac na prąd. Ale to jesczze zalezy od tego jak się dogadamy..

Peciak

Mnie najbardziej ucieszyło że ubuntu 10.04 fajnie działa i polowi zaczynam rozważać kwestię czy zamiast grafy za 2000 zł nie złożyć kompa w tej cenie i mieć darmowy system. Opłata za Win zawsze mnie wkur.....

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

Sprzęt walający się po szufladach młodszy nie będzie. a przed zgonem może popracować na konto teamu.

Szopler

Do oddania na początek Celeron 455MHz + MoBo mini atx + Grafa AGP + zasilacz + buda + rozpadający się HDD (ram sobie zostawię do innego staruszka) :P
Może liczyć Climate'a na pewno zdąży w deadline XD

Troll81

Do clmate potrzebny jest chyba celek 900 by zdażyć w deadline :D o RAMie nie wspomnę....

apohawk

Stare części sprzedać, a zysk przeznaczyć na SKB@P. Więcej pożytku z tego będzie w ten sposób.
No good deed goes unpunished.

Troll81

Udało sie znaleźć miejsce dla złomków. Pytanie czy ktoś jeszcze da części :D liczyłyby na konto SKB@P moglibyśmy kompy podpiąć do mało popularnych projektów gdzie czychałyby na próbki (LHC i podobne) albo tam gdzie niewielka zwyżka RAC dałaby nam awans.

Od razu zastrzegę że 15 letnie kompy to nie ma sensu pchać bo nie zdołają przeliczyć już chyba żadnego WU w sensownym czasie. Proponuję limit na poziomie P4 lub Athlon XP te komp coś tam jeszcze policzą.

Cyfron

Myślę, że nie ma co ukrywać, że kompy będą u mnie w piwnicy. Obudowy nie potrzebne - bo tylko utrudnia wymianę powietrza.
Grafiki - jeśli takie, które nie będą liczyć, to też zbędne.

Jak jakieś pytania/sugestie, to pisać tutaj, albo na PM

Od razu mówię, że nie zamierzam się bawić w dopinanie i odpinanie kompów do projektów, dlatego chciałem, żeby były podpięte pod konto SKB@P. Ja mogę patrzyć czy nie wiszą, czy się im co nie dzieje a to i tak nie za często  %)

Troll81

jak nie potrzeba graf to ktoś tu mówiło jakiejś pasywnej na AGP że potrzebuje...... :D

Jednak na czas instalacji systemu grafa będzie potrzebna....

Cyfron

#36
grafy do instalacji na PCI i AGP to posiadam :)

BTW: kompy będą stać na WinXP lub innych okienkach, bo na linux'ie się nie znam...

Proponuje, aby jeśli ktoś coś ma, prześle/przywiezie, zrobi się tego spis i potem wspólnie złożymy zestawy z tego co będzie.

EDIT:
Zastrzegam sobie możliwość wyłączenia kompów na jakiś czas (do kilku godzin na tydzień), ze względu na sporadycznie prowadzone zajęcia niedaleko miejsca, gdzie te kompy będą.

Pigu


Cyfron

powiedzmy, że mogę je wpiąć i będą sobie chodzić :)

A zaczynam pracować, aby jakoś oficjalnie te komputery mogły chodzić, tylko już wiem, że będzie pytanie, na co to mojej katedrze...
Bo jakby to była informatyka, to nie ma problemu, ale akustyce - do czego to potrzebne?
Dlatego kompy na razie nieoficjalnie będą sobie u mnie chodzić, a potem zobaczymy :)

Troll81

powiedz że badasz hałas generowany przez komputery  XD