[Pomysł] Budowa kompa/ów ze zbiórki części

Zaczęty przez Troll81, 10 Wrzesień 2008, 15:31

Tomasz R. Gwiazda

"Wplyw zuzycia lozysk w wiatrakach na poziom halasu" i nawijasz z doktoratem :D

Cyfron

kurde - nawet 20 kompów podpiętych by szło wytłumaczyć - w końcu trzeba jakąś statystykę zrobić  %)

Ale powolutku - najpierw główny admin sieci uczelnianej, żeby się wypowiedział, czy podpięcie kompów z BOINCiem nie spowoduje zagrożenia dla sieci uczelnianej, potem pewnie kierownik katedry albo coś o możliwość korzystania z prądu itd..

Troll81

przypomina mi się tytuł pewnej książki naukowej

"Wpływ zjawisk wtórnych na zużycie utleniające metali w procesie tarcia poślizgowego"

miodzio

a jeszcze lepsze

"Propedeutyka probabilistyki"

Cyfron

ale ten tytuł tej pierwszej książki jest zupełnie normalny :)

Cyfron

trochę odgrzewam, ponieważ ostatnio na forum przewinęła mi się wiadomość, że ktoś może (?) postawić jakieś komputery i nie płacić za prąd.
Dobrze kojarzę?
Niech się ta osoba wypowie tutaj co i na jakich warunkach mogłoby tam stać, a my może wtedy coś pozbieramy.

Szopler

Cytat: Troll81 w 06 Wrzesień 2010, 16:28
powiedz że badasz hałas generowany przez komputery  XD

Raczej wpływ tego hałasu na zdrowie psychiczne badanego ;)

Troll81


apohawk

http://www.boincatpoland.org/smf/komputery/boincbox/
No good deed goes unpunished.

Cyfron

może warto by przypomnieć temat?
Może by się rzeczywiście coś udało złożyć?

Troll81

jak już pisałem w innym wątku. Jak ktoś da mi płytę to własciwie mogę ci już podsyłać bebechy do twojej budy....

Cyfron

to napisz tutaj jeszcze raz, o jaką płytę chodzi :)
Niech każdy napisze co ma i może odstąpić - tak będzie najlepiej. Później będziemy kompletować :)

Cyfron

ja mam jakieś dyski 20-40GB które by mogły być do "zbiorkowego" komputera


Troll81

kolor nieważny :D

A płyta potrzeban na socket A z opzługa athlonów/sempronów powyżej 2Ghz

Tomasz R. Gwiazda

ja moge dac 2x2GB DDR2 800
jesli bedzie w co wsadzic

Cyfron

Tomasz R. Gwiazda dał dobry przykład dając całą masę rzeczy: http://www.boincatpoland.org/smf/superkomputer-boincpoland/dzienniki-skbp/msg131067/#msg131067

Czy ktoś jeszcze coś może zaoferować?  P-)

Troll81

jak dotrzesz do wrocka to sobie odbierzesz :D

Cyfron

o Tobie to ja wiem i pamiętam :)

Pytam o resztę Kamratów :)

Cyfron

Przypominam, że w przyszły piątek jest zlot we Wrocławiu i chętnie zgarnę wszelki złom (i nie złom ;) ) komputerowy :)

Cyfron

#59
doszły jeszcze 2 procki dopisane dopisane do :
http://www.boincatpoland.org/smf/superkomputer-boincpoland/lista-darczyncow-projektu-skbp-modernizacja/msg111302/#msg111302

Do jednego mam już plany - wymienię sobie procek w jednym z moich komputerów (tym, który robi za bramę do internetu dla SKB@P) jak tylko będzie pasować (tam jest Celeron 1,8GHz a wymienić chcę na Pentium 4 2,6GHz)

Cyfron

przypominam, że ciągle zbieramy komputery i części komputerowe celem złożenia jakiegoś złomko-komputera.

Co więcej 3891mike powiedział, że może kilka komputerów oddać i byśmy załatwili to przez jego znajomego, który co 2 tygodnie jest w Kielcach (ja bym do Kielc dojechał) i byśmy to odebrali.

3891mike jest spod Warszawy, a wiem, że jeszcze ktoś z Wa-wy lub okolic coś miał do oddania, to może by dostarczył do do 3891mike i by to dotarło potem do mnie - myślę, że taka okazja może się nie powtórzyć do wakacji (kiedy to  będę odwiedzał kolegę w Wa-wie)

Tomasz R. Gwiazda

a jest jakis sprzet w ktory mozna wlozyc GPU ?
bo tylko taki jest sens. Kolejego zloma co bedzie ciagnal prad i dawal 2tys pkt na dobe to nie ma sensu stawiac.
Ceny GPU ida na twarz i NV i ATi


Cyfron

zgadzam się, że dużo lepiej inwestować i wkładać grafiki, ale na chwile obecną nic nas nie będzie kosztować postawienei tych kompów, aby liczyły cokolwiek, a w międzyczasie można zbierać na lepsze komputery/grafiki, a nie wykluczone, że ktoś coś może takiego zaoferować nam.

Ja proponuję zbierać, zbierać i jeszcze raz zbierać :) bo sprzęt co leży, to punktów nie zrobi, a tak to może coś się uda jeszcze z nich wycisnąć :)

Troll81

ja jak tylko dorwe troszkę więcej sprzętu to opycham to Cyfronowi :D

moze cyfron walnąłbyś jakąś listę? co posiadasz?

Cyfron

lista części jest tam gdzie była od początku: http://www.boincatpoland.org/smf/superkomputer-boincpoland/lista-darczyncow-projektu-skbp-modernizacja/ - koniec pierwszego postu.

Troll81

brak płyt głównych z PCIEx na pokładzie widze :d

Cyfron

no brak, ale 3891mike podeśle kilka płyt, które już będą miały (chyba) PCIe, dlatego w wątku o składaniu komputera ze starych części jest info o tym i czekam na osoby, które z Wa-wy i okolic coś mają, żeby mu podesłały i potem się z nim wymienię (kompy za plakaty/ulotki :) )

3891mike

czy będzie tam pcie to może w jednej sztuce sie znajdzie ale raczej to komputer troszke starsze jeszcze agp pamiętają.

tak na marginesie to 10 czerwca mamy transport tylko jak ktoś chce coś dać to dajcie mi ze 2 dni na popakowanie tego żeby to luzem nie jechało...


Cyfron

jeszcze jest jedna opcja - ja bodajże 18tego jadę do Wa-wy do teatru Roma (na 100% samochodem) więc może wtedy bym podjechał i to zabrał, zamiast robić myk z jazdą do Kielc.

3891mike

o nawet lapiej nie będzie trzeba cudować


Cyfron

przypominam, że już niedługo jadę do Warszawy i odwiedzę 3891mike zabierając od niego wszelkie komputery i elementy komputerowe, jakie ma do oddania - jeśli ktoś chce, to niech się z nim skontaktuje i przekaże ewentualne części (dla mnie lub SKB@P), ponieważ nie wiadomo, kiedy kolejny raz będzie taka szansa.

3891mike

podbijam temat jeśli jeszcze ktokolwiek ma ochotę coś przekazać na skb@p to jeszcze dziś mogę przyjąć jakieś części, żeby Cyfron nie jeździł po całej warszawie :/


Cyfron

potwierdzam - jutro po południu napadam na mike'a i "jumie" mu sprzęty  :attack:

drWarlock



Cyfron

otrzymałem sporej wielkości karton od 3891mike jednak w najbliższym czasie nie będę miał czasu zająć się tym sprzętem (sprawdzać i uruchamiać go), więc na razie leży obok SKB@P i czeka aż nabierze "mocy urzędowej"  :arrr:

Troll81


Troll81

Do oddania kolejny komp. Athlonik jakiś. Bierzesz Cyfron?

Cyfron

myślę, że mogę zgarnąć, jeśli nikt inny nie będzie ich chciał.
Ja jutro będę jechał przez Wrocław (wracam z Belgii), więc może bym je od razu zgarnął?

Troll81