Czy warto organizować zbiórkę kasy na karty graficzne dla SKB@P

Zaczęty przez Troll81, 30 Wrzesień 2008, 13:29

Czy warto organizować zbiórkę kasy na karty graficzne dla SKB@P

Tak bo to podbije RAC teamu
20 (57.1%)
Nie, lepiej kupić kolejnego kompa
12 (34.3%)
Nie bo to poroniony pomysł
1 (2.9%)
NIe obchodzi mnie to
2 (5.7%)

Głosów w sumie: 35

Troll81

NO to skoro rozpoczęliśmy dyskusję o zakupie graf do naszych potworków. Proponuję głosować.

mamy kilka opcji
kupować karty (i zrobić wcześniej zrzutkę)
zamiast kart kupić kolejnego kompa (najpierw trza mu domek znaleźć i potem zrobić zrzutkę)
NIe już dość zrzutek

Wyniki ankiety pozwolą nam zadecydować o rozwoju projektu SKB@P

KrzychuP

Nie wiem jeszcze, czy będę miał co dorzucić, ale moim zdaniem warto ulepszyć istniejące SKB@P

AiDec

Tez tak uwazam.

1. Nie bedzie trzeba szukac nowego domku.
2. RAC bedzie straszny :).
3. Mozemy miec 1-sze miejsce na swiecie w GpuGrid :).
4. Przyszlosc lezy wlasnie w GPU a nie w CPU.
5. Jak nie bedzie WU, to Marian sobie pogra w Crysisa na triple SLi ;D. A nawet jak beda WU, to mozemy Mu pozwolic poszalec chocby `za zaslugi` ;D ;D ;D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

na razie 3 głosy za kartami 2 głosy za kolejnym kompem. Liczę że ci którzy popierają pomysł z kartami potem terż trochę dorzucą. Naprawdę nie trzeba wiele by zebrać tę kasę. jak 100 ludków da po 10 złotych to już będzie coś :d a 10 to chyba każdy może dac :D no chyba że sępi na kartę Playa :D

PBT_marian_boss

#4
No tak dokupienie kart to dobry pomysł, ale co z rozłożeniem mocy na projekty. Jak to ma wyglądać w przypadku kiedy liczą karty graficzne to żaden inny projekt nie może się liczyć. Czyli na kartach liczymy jeden projekt a CPU się nudzi.

Cytat5. Jak nie bedzie WU, to Marian sobie pogra w Crysisa na triple SLi . A nawet jak beda WU, to mozemy Mu pozwolic poszalec chocby `za zaslugi`   

A co to jest Crysisa :D


Troll81

no więc trzeba to przemyśleć i dlatego robimy ankietę. Bo potem niektórzy będą chcieli głosować na projekt miesiąca i się okaże że nasze potworki nie liczą pełną mocą bo jeszcze cześć mocy CPU poświęcają na GPU grid

PBT_marian_boss

AiDec, czy jest możliwe jednoczesne liczenie na CPU i GPU dwóch różnych projektów ? Jeżeli nie to na razie chyba nie ma sensu inwestować kasy w GPU. Trzeba poczekać, może złożyć IV a dopiero potem inwestować w grafikę.

maxim

Jest to mozliwe z tym ze kazda karta graficzna zabiera jedno jajko.

Troll81

zwyczajnie. Klient używa też po części mocy procka :(

maxim

Cytat: Troll81 w 30 Wrzesień 2008, 16:19
zwyczajnie. Klient używa też po części mocy procka :(

Troll to nie jest tak. Jedno jajko jest calkiem wylaczone przy jednej karcie. Proc wykorzystywany jest w 75% w przypadku quada.

AiDec

Cytat: Troll81 w 30 Wrzesień 2008, 14:21
Liczę że ci którzy popierają pomysł z kartami potem terż trochę dorzucą.

Mozesz na mnie liczyc :)


Cytat: PBT_marian_boss w 30 Wrzesień 2008, 15:42
A co to jest Crysisa :D

A gdzies Ty sie uchowal? ;D :P


Cytat: PBT_marian_boss w 30 Wrzesień 2008, 15:59
AiDec, czy jest możliwe jednoczesne liczenie na CPU i GPU dwóch różnych projektów ? Jeżeli nie to na razie chyba nie ma sensu inwestować kasy w GPU. Trzeba poczekać, może złożyć IV a dopiero potem inwestować w grafikę.

W ramach przyklado-odpowiedzi:

Jezeli kład liczy np. tylko Milky, to cztery jajka licza Milky. Wszystkie jajka maja obciazenie 100%.

Jezeli kład liczy Milky i GpuGrida (majac np. jedna grafe), to dostajemy np. 3x Milky + jedna grafa liczy Grida, zabierajac zarazem jedno jajo. Obciazenie teoretycznie bedzie 3x100% + 1x5%. W praktyce system zacznie rownowazyc obciazenie rdzeni, czyli jajo dostarczajace danych grafie wezmie czesc obowiazkow z innych jaj. Czyli wyjdzie cos kolo 4x77% (zmienne! - czyli nie bedzie 77%+77%+77%+77%, tylko w jednym momencie bedzie 88+55+76+86, by po sekundzie przyjac np. 83+42+91+89. U mnie (3 grafy) to wyglada np. tak: 28+27+5+75, a po nastepnej sekundzie 30+69+13+39, chociaz dosc czesto systemowi udaje sie pieknie zrownowazyc obciazenie na 39+42+41+39). Zatem mozliwe jest np. odpalenie VMware i dociazenie rdzeni kolejnymi WU. Z tego co zauwazylem u mnie (zaznaczam - u mnie), idealnym polaczeniem jest 3xGrid + 1xClimate(hadsm3) i do tego 2xVMware z np. 3xMilki.

Unfortunatelly jest klopot z ustalaniem projektow jako ze nie mozna polaczyc sie z BAM. Pamietajcie o tym. Moze w przyszlych wersjach bedzie mozliwe polaczenie z BAM, ale na chwile mnie sie to nie udalo. Pewnym wyjsciem z sytuacji jest moze BoincView. Pisze `moze` bo sam z tego nie korzystam.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj

jeszcze dodam, że przeglądając forum GPUgrida natrafiłem tam na wątek dotyczący właśnie zajmowania jednego jaja przez GPU - jedno jajo jest blokowane przez projekt - tzn. można "uwolnić" to jedno jajo dosyć prostą zmianą (opisałem to w wątku GPUgrid kilka dni temu). Projekt sam nie zwalnia tego jaja, bo twierdzą, że po uwolnieniu jaja jednostka GPUgrida liczy się po takiej operacji trochę dłużej co z kolei przekłada się na stratę punktową dla użytkowników (to uwolnione jajo nie zdoła jej nadrobić)

podsumowując - moglibyśmy dalej liczyć projekt miesiąca (ze stratą około 5-10% jednego jaja) i oprócz tego GPUgrida. myślę, że w niedalekiej przyszłości administratorzy projektu wymyślą jakiś sposób na automatyczne zwolnienie jaja :) więc kupujmy grafikę!  ;D

AiDec

Cytat: Machloj w 30 Wrzesień 2008, 20:21
myślę, że w niedalekiej przyszłości administratorzy projektu wymyślą jakiś sposób na automatyczne zwolnienie jaja :) więc kupujmy grafikę!  ;D

A do tego czasu mozna korzystac z VMware :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

mindc

Przy jednej karcie i czterech CPU, PS3Grid nie jest aż tak straszny, ale przy trzech, brrr...
Ponieważ obecna aplikacja od PS3Grida, w niewielkim stopniu obciąża CPU, rzeczywiście resztę tej mocy przydałoby się wykorzystać
i nie potrzeba do tego VMWare'a, można przecież to obejść ustawiając


<cc_config>
<options>
        <ncpus>5</ncpus>
</options>
</cc_config>

w cc_config.xml

IMHO, można dla 3 kart i 4 CPU ustawić <ncpus>7</ncpus> i pojechali
teoretycznie, gdyby właśnie komp liczył tylko Milky + PS3Grida, to obciążenie rozłożyłoby się mniej więcej tak:
po 100%,80%,80%,80% na Milky i po 20%,20%,20% na PS3Grid, czyli gra warta świeczki.
Dochodzi jeszcze kwestia odpowiedniego ustawienia zasobów dla projektów.

BTW, testowałem to u siebie, jedyny minus, to masakryczne obciążenie systemu
no ale dla dedykowanej maszyny to nie problem



AiDec

Cytat: mindc w 01 Październik 2008, 00:49
(...) i nie potrzeba do tego VMWare'a, można przecież to obejść ustawiając


<cc_config>
<options>
        <ncpus>5</ncpus>
</options>
</cc_config>

w cc_config.xml

IMHO, można dla 3 kart i 4 CPU ustawić <ncpus>7</ncpus> i pojechali

Nie znalazlem u siebie pliku cc_config.xml - czy mam go stworzyc (6.2.18)? Jesli tak, to gdzie go umiescic?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

no to widzę że 11 osób zagłosowało za zakupem karty. Czyli juz widac sens użądzania składki. MOże nawet by się udało wytargować jakiś rabat przy zakupie kilku sztuk na raz :D albo kupować bez VAT :D Potrzymam jeszcze przez kilka tygodnie tę ankietę i obaczym.

AiDec

Cytat: Troll81 w 01 Październik 2008, 09:25
no to widzę że 11 osób zagłosowało za zakupem karty. Czyli juz widac sens użądzania składki. MOże nawet by się udało wytargować jakiś rabat przy zakupie kilku sztuk na raz :D albo kupować bez VAT :D Potrzymam jeszcze przez kilka tygodnie tę ankietę i obaczym.

Potrzymaj.

Pozniej trzeba bedzie zrobic tez ankiete jakie te karty (moj glos na pewno na 260GTX). I jaka mobo do tego (2xPCIe? 3xPCIe?).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

mindc

Cytat: AiDec w 01 Październik 2008, 09:12
Cytat: mindc w 01 Październik 2008, 00:49
(...) i nie potrzeba do tego VMWare'a, można przecież to obejść ustawiając


<cc_config>
<options>
        <ncpus>5</ncpus>
</options>
</cc_config>

w cc_config.xml

IMHO, można dla 3 kart i 4 CPU ustawić <ncpus>7</ncpus> i pojechali

Nie znalazlem u siebie pliku cc_config.xml - czy mam go stworzyc (6.2.18)? Jesli tak, to gdzie go umiescic?

tak, trzeba go stworzyć samemu, w głównym katalogu z danymi BOINC


Troll81


maxim

Cytat: mindc w 01 Październik 2008, 09:56
Cytat: AiDec w 01 Październik 2008, 09:12
Cytat: mindc w 01 Październik 2008, 00:49
(...) i nie potrzeba do tego VMWare'a, można przecież to obejść ustawiając


<cc_config>
<options>
        <ncpus>5</ncpus>
</options>
</cc_config>

w cc_config.xml

IMHO, można dla 3 kart i 4 CPU ustawić <ncpus>7</ncpus> i pojechali

Nie znalazlem u siebie pliku cc_config.xml - czy mam go stworzyc (6.2.18)? Jesli tak, to gdzie go umiescic?

tak, trzeba go stworzyć samemu, w głównym katalogu z danymi BOINC

Niestety to nie dziala. Dalej jedno jajko uzywane jest przez gpu grida.

Troll81

offtopujecie chłopaki. Nikt tego rozwiązania nie będzie szukał w tym wątku.  Proponuję przeniesienie do wątku GPUGrid

IThorne

Ja juz pisałem w innym temacie.

Najpierw SKB@P III, potem zbiórka na karty grafiki.



mindc

Cytat: maxim w 01 Październik 2008, 10:26
Niestety to nie dziala. Dalej jedno jajko uzywane jest przez gpu grida.

Ale co nie działa?
Zawsze jest tak, że jedna karta na jedno jajo, ni mniej ni więcej.


maxim

No to sie nie zrozumielismy :) Myslalem ze dzieki temu uda mi sie liczyc 5 probek na raz :)

Troll81

http://www.unisys.com/products/enterprise__servers/high_d_end__servers/index.htm

tym komputerkiem po prawej da się liczyć 96 próbek na raz :D 56 takich serwerków i dorównalibyśmy "Galerze" z TASKu :D i zajęłoby toto 3 szafy rackowe a nie całe pomieszczenie :D

jarod_e

Trollu zejdź na ziemię  :P
Co do kart to lepszym rozwiązaniem byłaby 1 karta z 2 procami ale Nvidia z GF260 lub GF280 nie oferuje na razie nic takiego. Może zanim uzbieramy na kartę to ATI wypuści wsparcie do Cuda  ::)
Byłby niezły odjazd punktowy  8)

Troll81

na razie widzę że opcja zakupu kart graficznych ma sporą przewagę nad opcją zakupu kolejnego kompa

emik

duży wpływ na tą sytuację ma chyba fakt, że nie ma gdzie postawić kolejnego "maleństwa" ;D


Troll81

jest też sporo zwolenników zakupu kolejnego kompa. nie wszyscy popierają projekt gpugrid

Pigu


Troll81

jak tylko zbierzem kasę. na razie nie wyskoczyliśmy ponad 1000 zł

Bober

Może poczekamy na Nehalema? Reszta może stanieć. Albo uzbierajmy na niego  ;D

OxyOne

Cytat: mindc w 01 Październik 2008, 00:49
Przy jednej karcie i czterech CPU, PS3Grid nie jest aż tak straszny, ale przy trzech, brrr...
Ponieważ obecna aplikacja od PS3Grida, w niewielkim stopniu obciąża CPU, rzeczywiście resztę tej mocy przydałoby się wykorzystać
i nie potrzeba do tego VMWare'a, można przecież to obejść ustawiając


<cc_config>
<options>
        <ncpus>5</ncpus>
</options>
</cc_config>

w cc_config.xml

IMHO, można dla 3 kart i 4 CPU ustawić <ncpus>7</ncpus> i pojechali
teoretycznie, gdyby właśnie komp liczył tylko Milky + PS3Grida, to obciążenie rozłożyłoby się mniej więcej tak:
po 100%,80%,80%,80% na Milky i po 20%,20%,20% na PS3Grid, czyli gra warta świeczki.
Dochodzi jeszcze kwestia odpowiedniego ustawienia zasobów dla projektów.

BTW, testowałem to u siebie, jedyny minus, to masakryczne obciążenie systemu
no ale dla dedykowanej maszyny to nie problem



Panowie jest prostrzy sposób ktory ja stosuje
1. seti liczy na procesorach od 0 do 6 (ustaw koligacje.. odhaczam CPU 7) i dodatkowe ustawienia w Manager Boinc ustawiam na 7 cpu
2. GPU ustawiam na (ustaw koligacje.. odhaczam CPU 0-6 zostawiam tylko 7) i posiłkuje sie gpu tym cpu tylko folding ...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

maxim

Cytat: NetMonitoring w 10 Październik 2008, 00:09
Cytat: mindc w 01 Październik 2008, 00:49
Przy jednej karcie i czterech CPU, PS3Grid nie jest aż tak straszny, ale przy trzech, brrr...
Ponieważ obecna aplikacja od PS3Grida, w niewielkim stopniu obciąża CPU, rzeczywiście resztę tej mocy przydałoby się wykorzystać
i nie potrzeba do tego VMWare'a, można przecież to obejść ustawiając


<cc_config>
<options>
        <ncpus>5</ncpus>
</options>
</cc_config>

w cc_config.xml

IMHO, można dla 3 kart i 4 CPU ustawić <ncpus>7</ncpus> i pojechali
teoretycznie, gdyby właśnie komp liczył tylko Milky + PS3Grida, to obciążenie rozłożyłoby się mniej więcej tak:
po 100%,80%,80%,80% na Milky i po 20%,20%,20% na PS3Grid, czyli gra warta świeczki.
Dochodzi jeszcze kwestia odpowiedniego ustawienia zasobów dla projektów.

BTW, testowałem to u siebie, jedyny minus, to masakryczne obciążenie systemu
no ale dla dedykowanej maszyny to nie problem



Panowie jest prostrzy sposób ktory ja stosuje
1. seti liczy na procesorach od 0 do 6 (ustaw koligacje.. odhaczam CPU 7) i dodatkowe ustawienia w Manager Boinc ustawiam na 7 cpu
2. GPU ustawiam na (ustaw koligacje.. odhaczam CPU 0-6 zostawiam tylko 7) i posiłkuje sie gpu tym cpu tylko folding ...

Jasniej troszke poprosze :P :D

Troll81

najpierw to może zakończymy zbiórkę na trzeciego kompa. potem to może jeszcze urządzimy zbiórkę na graficzne (jak kupimy jedną będzie nieźle) a potem możemy dumkać jak toto zrobić by działało.

3Rni

Cytat: Troll81 w 10 Październik 2008, 09:27
najpierw to może zakończymy zbiórkę na trzeciego kompa. potem to może jeszcze urządzimy zbiórkę na graficzne (jak kupimy jedną będzie nieźle) a potem możemy dumkać jak toto zrobić by działało.

dobrze prawi a jako ze nie miałem udziału w 1 i 2 kompku a teraz tak, to jako jeden z tatusiów naszego trzeciego dziecka niecierpliwie sie  ;D tylko żeby nie trwało to 9 m-cy lol

:P

OxyOne

Cytat: maxim w 10 Październik 2008, 00:30
Cytat: NetMonitoring w 10 Październik 2008, 00:09
Cytat: mindc w 01 Październik 2008, 00:49
Przy jednej karcie i czterech CPU, PS3Grid nie jest aż tak straszny, ale przy trzech, brrr...
Ponieważ obecna aplikacja od PS3Grida, w niewielkim stopniu obciąża CPU, rzeczywiście resztę tej mocy przydałoby się wykorzystać
i nie potrzeba do tego VMWare'a, można przecież to obejść ustawiając


<cc_config>
<options>
        <ncpus>5</ncpus>
</options>
</cc_config>

w cc_config.xml

IMHO, można dla 3 kart i 4 CPU ustawić <ncpus>7</ncpus> i pojechali
teoretycznie, gdyby właśnie komp liczył tylko Milky + PS3Grida, to obciążenie rozłożyłoby się mniej więcej tak:
po 100%,80%,80%,80% na Milky i po 20%,20%,20% na PS3Grid, czyli gra warta świeczki.
Dochodzi jeszcze kwestia odpowiedniego ustawienia zasobów dla projektów.

BTW, testowałem to u siebie, jedyny minus, to masakryczne obciążenie systemu
no ale dla dedykowanej maszyny to nie problem



Panowie jest prostrzy sposób ktory ja stosuje
1. seti liczy na procesorach od 0 do 6 (ustaw koligacje.. odhaczam CPU 7) i dodatkowe ustawienia w Manager Boinc ustawiam na 7 cpu
2. GPU ustawiam na (ustaw koligacje.. odhaczam CPU 0-6 zostawiam tylko 7) i posiłkuje sie gpu tym cpu tylko folding ...

Jasniej troszke poprosze :P :D

yyy no tak ja mam 8 rdzeni..

przykład dla seri Q (6600, 9450, 9550 itp)

uruchamiasz boinca w zakladkach Zaawansowane -> Preferencje lokalne -> Uzycie procesora -> Inne opcje ustawiasz 3 CPU (v. 5.10.45 albo 75% dla wersji 6.2.19)
nastepnie na dolnej belece tam gdzie jest START wciszkasz PPM i wciskasz Menadżer zadan albo 3palcówke lub tez jak to woli 3 króli inaczj mowiac Ctrl+Alt+Del.
I jak juz sie otworzy Menadżer zadań Windows -> Procesy wciskasz na Procesor CPU tak aby sie poukładaly od najwiekszego uzycia proca.
Nastepnie kursorem najezdzasz np. seti (AK_v8_win_x64_SEE4.1.exe) PPM  na to zadanie -> Ustaw Koligacje... odznaczasz tylko CPU3 (oznaczenia CPU - CPU0 to jest 1 proc, CPU1- to drugi itp.) i dajesz ok.
Nastepnie np. na FOLDING, GPUGRID-> PPM -analogicznie jak wyzej tylko ze odznaczasz CPU0, CPU1, CPU2 zostawiasz tylko CPU3 zaznaczone i dajesz ok.

Co to daje to daje tyle ze jak tej operacji nie wykonasz to wszystkie proce CPU chodza (skacza procentowo co wydluza oblicznia) a GPU nie jest w pelni zaladowany (Load GPU 19%) po tej operacji 3 CPU chodza na 100% (sumarycznie 75% - bo Quady maja 4 rdzenie lecz 1 wyłaczylismy) a GPU zaladowany jest na 98-99%.

Takie zastosowanie sie robi np ACAD 2009 i jednoczesny rendering, przy czym jak robisz render 3d na maxa to nic nie zrobisz w ACAD 2D a tak mozesz dalej pracowac.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

więc głosowanie czy będziemy inwestować w karty jeszcze jest niezakończone to raz
dwa zobaczymy kiedy zakończymy zbiórkę na choć jedną karte
a do tego czasu moze GPUGrid już wogóle nie będzie wykorzystywał CPU i może pojawią się CUDA na Radeony serii 5000 które to będą miału 5 GPU na pokładzie :D

krzysztof.p

A może dalibyście namiary na konto do przelewów na karty zamiast przewidywać ile uzbieracie? Ja się deklaruję wpłacić. Myślałem kupić coś na własną rękę, ale stwierdziłem, że lepiej złożyć się, i niech fachowcy się tym zajmują. Oni najlepiej sprzęt wykorzystają.

Troll81