Lista darczyńców projektu SKB@P - GPU

Zaczęty przez PBT_marian_boss, 15 Kwiecień 2009, 08:00

Peciak

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 02 Czerwiec 2010, 08:14
no cel szczytny :) 5970 brzmi dobrze

Kamraci z tego co słyszałem większość kart graficznych 5970 podczas pracy 24/24 ulega ugotowaniu i systematycznie sie wywalają- panuje na nich zbyt wysoka temperatura. Zalecam ostrożność

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

sesef

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 02 Czerwiec 2010, 13:11
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 02 Czerwiec 2010, 08:14
no cel szczytny :) 5970 brzmi dobrze

Kamraci z tego co słyszałem większość kart graficznych 5970 podczas pracy 24/24 ulega ugotowaniu i systematycznie sie wywalają- panuje na nich zbyt wysoka temperatura. Zalecam ostrożność

Dlatego kupuje się Sapphire, nie ma serwisu w Polsce karty bodajże do Niemiec idą na serwis a odsyłają nówki sztuki :) (już sprawdzone kilkukrotnie), a tak to najlepiej trzymają się chyba karty Gigabyte. A samo "gotowanie" kart występuje tylko przy taktach 900+

Troll81


PBT_marian_boss

No i znowu masakra z tymi naszymi maszynkami, 2 z 3 nie liczą. W SKB@P3 karta poszła do wymiany a SKB@P2 CPU grzeje się na maxa i wywala niebieskie ekrany, muszę zobaczyć co i jak. Ale walczę i chociaż jeden liczy :)


Troll81


PBT_marian_boss

SKB@P 2 był problem ponieważ cooler na CPU wypiął się z jednej zapinki. Dodatkowo wiatrak nie startował. Poprawiłem zapięcie przeczyściłem coolera i posmarowałem świeżą pastą i jak na razie śmiga.

Troll81

Dobra Panowie i Panie. My tu gadu gadu o pierdołach a pora rozpocząć kolejną zbiórkę. Deadline koniec lipca.

Przypominam że musimy zebrać kasę na kolejne GPU oraz zasiłki. Marian określ co potrzeba zakupić i jaką kwotę zebrać. A banda sięgać do kieszeni i zaskórników. Pora dozbroić nasze okręty flagowe :D

PBT_marian_boss

No Panowie i Panie (jeżeli jeszcze jakieś są) jest problem.
Mianowicie SKB@P 3 wywalał niebieskie ekraniki po zainstalowaniu sterowników do k.graficznej. Karta sprawdzana w innym kompie zachowywała się podobnie więc pojechała do serwisu. Ale w serwisie po testach stwierdzili że jest OK i kartę odesłali (jeszcze sobie kazali płacić ale Jarod to chyba załatwił).
W związku z tym zacząłem testować inne podzespoły komputera na innej karcie RAM - OK, HDD - OK i przy testowaniu CPU programem Prime95 2 rdzenie wywaliły błędy i nie chciały się dalej testować. No i już nie wiem gdzie jest problem, generalnie CPU się raczej nie psuje i jeżeli to CPU to dlaczego wywala niebieskie ekrany po zainstalowaniu sterowników do k.graficznej. Czyli jak nie CPU to płyta główna ale przydało by się sprawdzić tylko nie ma na czym. Ja za bardzo nie mam czasu na bawienie się w przekładanki. Więc jeżeli ktoś posiada na zbyciu płytę pod socket 775 i może ją przekazać np: za punkty to będzie świetnie.
Przypominam konfigurację SKB@P 3
1. ASUS P5Q-E
2. Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz @ 3.87GHz (na rzaie default)
3. Patriot ViperSeries DDR2 2x1GB 1200mhz
4. TAGAN 1300W
5. ATI Radeon 5870
6. Cooler Master Hyper TX2
7. MS Windows 7 x64

Troll81

Mam płytke na P31 ale ona co najwyżej uciągnie 4 jajowca. U mnie po zainstalowaniu radka 4770 odmówiła współpracy więc nie wiem czy w SKB@P da rady....

AiDec

Marian, ja Ci (nam) moge przysponsorowac mobo. Tylko wybierzcie ludziska cos w rozsadnej cenie co sie nada (ja nie mam w tej sprawie pogladu). Do tego czasu zalecam liczenie na CPU bez udzialu grafy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Pytanie czy to MoBo czy np zasiłka pada?

Peciak

Cytat: PBT_marian_boss w 29 Czerwiec 2010, 13:23
No i już nie wiem gdzie jest problem, generalnie CPU się raczej nie psuje
Przypomina mi  się  historia TJM - a któremu kręcony proc też odmawiał współpracy - póki chodził to chodził a jak zafundowano mu kilkudniowy urlop to procek zdechł.
Mam propozycje skoro procek jest kręcony i sprawia problemy z kartą to wróćmy do nastaw fabrycznych CPU, podłączmy kartę i zobaczmy co się dzieje.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

PBT_marian_boss

Oj ludzie czytajcie trochę te posty, zasilacz jest nóweczka sztuka 1300W Tagan więc raczej nie zasilacz. No i oczywiście że pierwsze co zrobiłem to ustawiłem CPU na fabryczne ustawienia i też wielka DUPA. Skoro AiDec się zadeklarował to czekamy na propozycję płyty, trochę kasy jest resztę się dołoży i coś na szybko kupimy.

Troll81

#254
W kolejności cenowej

http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&k=P%B3yty%20g%B3%F3wne&katid=60&skatid=129&filtr=cena:0-0;Chipset:P45,X48&ID=12970
http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&k=P%B3yty%20g%B3%F3wne&katid=60&skatid=129&filtr=cena:0-0;Chipset:P45,X48&ID=13388
http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&k=P%B3yty%20g%B3%F3wne&katid=60&skatid=129&filtr=cena:0-0;Chipset:P45,X48&ID=13030

AiDec

Wolalbym cos innego. P5 to jedna wielka kupa. W SKB@P tez mamy P5 i to tez kupa. Generalnie Asus to kupa, a cala seria P5 to taka wielka krowia kupa ;) - raz sie uda, a raz sie nie uda, zalezy jak trafisz, niektore dzialaja niektore nie. A Rampage to tam nie warto wkladac, przerost formy nad trescia, tego kompa sie nie kreci na maxa, tego kompa nie uzywa sie codziennie itp. Tam naprawde X58 nie potrzebny. Zwykla mobo za dwie stowki tez sie sprawdzi. Jakis Asrock, Foxconn, Gigabyte, MSI.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PBT_marian_boss

Tylko nie Asrok, bo to największa kupa z wszystkich kup

Peciak

tylko jedna marka nie zawiodła mnie nigdy - Gigabyte

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

PBT_marian_boss


Can-D

Cytat: PBT_marian_boss w 30 Czerwiec 2010, 08:44
Tylko nie Asrok, bo to największa kupa z wszystkich kup

XD

Jakoś używam i nie narzekam.Jako podstawa pod boinc w sam raz - pomijam kręcenie na maxa,bo wtedy na pewno przyda się płytka za 2-3 krotność ceny asrocka.

Troll81

#260
http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&k=P%B3yty%20g%B3%F3wne&katid=60&skatid=129&filtr=cena:300-400;Chipset:P41,P43,P45,X48&ID=20607

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

I ma dobry rozstaw PCIex - GPU nie będą się dusić.

Troll81


Troll81

Panowie i Panie. Róbmy w końcu ściepe ną kolejne karty i wymiane niezbędnych komponentów bo lipiec mija a my w ciemnej d siedzimy.....

Cyfron

jak wrócę z wolnego, to postaram się coś dać w imię SKB@P :)

Cyfron

Zamykam

W razie nowych zbiórek - nowy wątek.