Lista darczyńców projektu SKB@P - GPU

Zaczęty przez PBT_marian_boss, 15 Kwiecień 2009, 08:00

Pigu


AiDec

Cytat: Troll81 w 05 Październik 2009, 14:37
Kupujemy w końcy grafę dla SKB@P czy nie?? jesli tak to jaką?? bo pieniążki leżą i nie pracują..... a już mogłyby trochę kredytków naciosać :D

Nie moglyby, bo mamy za malo uzbierane.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

to kupmy już ten zasilacz co pociągnie zabawę

Troll81

ano

ja się dalej dorzucić nie mogę (wydatki plus wywalają mnie z roboty) ale jak inni koledzy się dołożą do pieca to zawojujemy :D

X X X

Cytat: Troll81 w 07 Październik 2009, 10:15
ja się dalej dorzucić nie mogę
ale jak inni koledzy się dołożą do pieca to zawojujemy
Znakomity jesteś w pisaniu co inni mają zrobić. A może najpierw sam dałbyś przykład, zrobił, pokazał. Jak wyjdzie z tego coś dobrego, to może inni się przyłączą. Twój post jest w stylu: zróbcie i pójdziemy...

tito

Robercie - skończ już tę wojenkę - co topic to najeżdżasz na Trolla - to się już robi nieeleganckie. A w Twoim ostatnim poście pobiłeś już swoiste rekordy... zacytowałeś Trolla i na Niego wjechałeś - oczywiście pominąłeś bardzo istotny szczegół Jego wypowiedzi. Ale w Twoim wypadku to już chyba normalne - inaczej nie potrafisz.
Ja jeszcze 30 zł dziś lub jutro przeleję. Niewiele, ale zawsze coś.

X X X

Nie przyjmuję takiej konwencji, że Troll może krytykować kogo, co i jak chce, a sam ma być nietykalny i wolny od krytyki. Akcja rodzi reakcję i dziwię się, że tego nie wiesz. Jeśli innych zachęca się do dokonywania wpłat, to wypadałoby samemu też wpłacić.

OxyOne

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 07 Październik 2009, 10:49
Nie przyjmuję takiej konwencji, że Troll może krytykować kogo, co i jak chce, a sam ma być nietykalny i wolny od krytyki. Akcja rodzi reakcję i dziwię się, że tego nie wiesz. Jeśli innych zachęca się do dokonywania wpłat, to wypadałoby samemu też wpłacić.

Robercie, Troll81 napisał chyba wyraznie, ze
Cytat: Troll81 w 07 Październik 2009, 10:15
ano

ja się dalej dorzucić nie mogę (wydatki plus wywalają mnie z roboty)...

chłopak stracił prace nie ma pieniedzy na sponsoring.

Ale moze sie taki OxyOne dorzuci albo Pigu, AiDec to
Cytat: Troll81 w 07 Październik 2009, 10:15
jak inni koledzy się dołożą do pieca to zawojujemy :D
to cos bedzie.

Szczerze to wasza dyskusja mnie rosmiesza. W cyrku dawno nie byłem czy tez w kinie na komedii a tutaj? mam wjazd za FREE. Troche żenujące ze dwoch dorosłych liczydłowych z jednego teamu dra koty na siebie. Zamiast dojsc do konsensusu pogadac sobie na ircu online to jada po sobie jak z wozem gnoju.

Ale z drugiej strony nic w telewizji nie ma a smiac sie lubie...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

PBT_marian_boss

Witam, zmieniając nieprzyjemny kierunek w jakim dąży ta dyskusja. Z zakupem zasilacza wstrzymuję się dlatego że chciałem oszczędzić na przesyłce i robocie i kupić wszystko bez VAT'u od naszego kolegi forumowicza. Ale jeżeli taka jest wola teamu to mogę kupić zasilacz.

X X X

OxyOne, pewnie, że napisał. Ale wczoraj cały dzień wypisywał, że najpierw trzeba samemu zrobić, dać przykład, a dopiero wtedy innych namawiać. No to niech będzie konsekwentny albo ludziom dupy nie truje. Z naciskiem na to drugie.

PS: Miłego obserwowania cyrku. The show must go on...
XD

Troll81

Proponuje najpierw przejrzeć listę darczyńców a potem rzucać kalumnie :D

tito

Cytat: PBT_marian_boss w 07 Październik 2009, 11:51
Witam, zmieniając nieprzyjemny kierunek w jakim dąży ta dyskusja. Z zakupem zasilacza wstrzymuję się dlatego że chciałem oszczędzić na przesyłce i robocie i kupić wszystko bez VAT'u od naszego kolegi forumowicza. Ale jeżeli taka jest wola teamu to mogę kupić zasilacz.
A ile trzeba by czekać? Bo fakt kupna bez VAT-u pozwoliłby kupić coś lepszego, ale czekać jeszcze kilka miesięcy nie ma sensu. Kredyty uciekają.

Tomasz R. Gwiazda

ja bym optowal za opcja nowy zasilacz + karta

przeliczyc , wyliczyc ile brakuje do takiego zestawu. Podac na forum i zrobimy kolejna sciepe i grosz do grosza a bedzie kokosza :)

PBT_marian_boss

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 07 Październik 2009, 13:33
ja bym optowal za opcja nowy zasilacz + karta
przeliczyc , wyliczyc ile brakuje do takiego zestawu. Podac na forum i zrobimy kolejna sciepe i grosz do grosza a bedzie kokosza :)
Ale żeby to zrobić trzeba w końcu zdecydować się jaką kartę kupujemy. Jak do tej pory to ja nie wiem, a wy?

tito

Może gadam od rzeczy, ale mamy zdaje się 3 komputery. Do każdego wstawić 4850 i 200k w milce gotowe...chociaż to jest podejście minimalistyczne.
Z drugiej strony są już układy 5850 - można się na nich skoncentrować. Na jeden + zasilacz kasa jest.

sesef

Cytat: PBT_marian_boss w 07 Październik 2009, 13:39
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 07 Październik 2009, 13:33
ja bym optowal za opcja nowy zasilacz + karta
przeliczyc , wyliczyc ile brakuje do takiego zestawu. Podac na forum i zrobimy kolejna sciepe i grosz do grosza a bedzie kokosza :)
Ale żeby to zrobić trzeba w końcu zdecydować się jaką kartę kupujemy. Jak do tej pory to ja nie wiem, a wy?

Do 5850 powinien starczyć nawet ten chieftec 500W

Troll81

zwego czasu była przewaga głosów za radkami :D

PBT_marian_boss

Przypominam konfigurację SKB@P:

SKB@P 1
1. ASUS P5Q-E
2. Intel Core 2 Quad Q9450 2.66GHz @ 3,52GHz
3. Ballistix 8500 DDRII 2GB/800 (2x1GB)
4. CHIEFTEC 560W CFT-560A-12S
5. NVIDIA GeForce 6200 PCI-E
6. Scythe Infinity
7. MS Windows x64 SP2

SKB@P 2
1. Foxconn P35A-X
2. Intel Core 2 Quad Q6600 2.40GHz @ 3.03GHz
3. OCZ Platinium DDRII 2GB/800 (2x1GB) CL4 (OCZ2P8002GK)
4. CHIEFTEC 450W GPS-450AA-101A BOX
5. Asus EN6200LE 64MB PCI-E
6. Cooler Master Hyper TX2
7. MS Windows x64 SP2

SKB@P 3
1. ASUS P5Q-E
2. Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz @ 3.82GHz
3. Patriot ViperSeries DDR2 2x1GB 1200mhz
4. MODECOM FEEL 400W
5. NVIDIA GeForce 8400 PCI-E
6. Cooler Master Hyper TX2
7. MS Windows x64 SP2

sesef

SKB1 dałoby radę z 5850 po podkręceniu karta powinna być bardzo ciekawa.

Tomasz R. Gwiazda

tez optuje za 58xx

a za reszte cos slabszego do pozostalych dac i trzepac Milke i Collatza (zaleznie od padow serwa i WU)

PBT_marian_boss

Cytat: sesef w 07 Październik 2009, 14:33
SKB1 dałoby radę z 5850 po podkręceniu karta powinna być bardzo ciekawa.

Na początku proponował bym raczej SKB@P2, na płycie jest jedno złącze PCI-E więc może jego pomęczyć.

Troll81

Ale jego zasiłka to 450W a zasiłka SKB@P1 ma 560W :D

no chyba żeby swapnąć zasiłki :D

Pigu

arr - 58xx, wyliczyć cenę i powiedzieć Pigulcowi ile brakuje  %) coś wyskrobię

lolek

jak będziecie wiedzieć ile trzeba dorzucić to i ja też poszukam w portfelu paru dyszek. Choć dopiero co kupiłem autko i jestem w trakcie budowy garażu, a to nieźle mnie wydrenowało  :(

Troll81

Te postaram się coś wyskrobać..... choć zaczyna być niewąsko z kasą....

sesef

Karty w przeciągu najbliższego tygodnia/dwóch nie ma szans kupić bo jak coś przyjdzie do Polski to i pojawi się w sklepach to 1-2h i nie ma kart, normalna dostępność będzie pewnie w połowie listopada więc ceny pewnie jeszcze spadną.

Na chwilę obecną ceny z esc bez vat

Sapphire 5850 - 818 zł
Chieftec 750 W - 295 zł

Razem daje to 1118 zł i kwota ta będzie cały czas szła w dół.

tito

To jak pisałem wczoraj - kolejne 30 zł ode mnie.

Troll81

Jak wygląda na dzień dzisiejszy stan finansów ? i kiedy w końcu kupujemy GPU?? Czas leci a karta już by pozbierała conieco punktów dla naszego teamu......

PBT_marian_boss

Cytat: Troll81 w 04 Listopad 2009, 14:58
Jak wygląda na dzień dzisiejszy stan finansów ? i kiedy w końcu kupujemy GPU?? Czas leci a karta już by pozbierała conieco punktów dla naszego teamu......
Wygląda jak w pierwszym poście.

Troll81

#69
http://www.komputronik.pl/index.php/product/84749/Podzespoly-PC/Karty-graficzne/Radeon_5850_HIS_1GB_2xDVI&HDMI&DP_(PCI-E).html
http://www.komputronik.pl/index.php/product/86312/Podzespoly-PC/Karty-graficzne/Radeon_5850_Asus_1GB_2xDVI&DP_(PCI-E).html


MOgłyby już kosić punkty w imię teamu :D

PBT_marian_boss

#70
Cytat: Troll81 w 05 Listopad 2009, 16:24
http://www.komputronik.pl/index.php/product/84749/Podzespoly-PC/Karty-graficzne/Radeon_5850_HIS_1GB_2xDVI&HDMI&DP_(PCI-E).html
http://www.komputronik.pl/index.php/product/86312/Podzespoly-PC/Karty-graficzne/Radeon_5850_Asus_1GB_2xDVI&DP_(PCI-E).html

MOgłyby już kosić punkty w imię teamu :D
Zapominasz o zasilaczu, trzeba go kupić wcześniej czy później.
Moje propozycję zmian.
SKB@P1 - nie ruszamy na razie, pracuje najbardziej wydajnie. Dołożenie karty i początkowe problemy z dograniem całości źle wpłyną na wydajność
SKB@P2 - ten nadaje się najlepiej, płyta ma tylko jedno złącze PCI-E więc na początek będzie chyba najlepsza. Nie wiem jak zasilacz 450W, jeżeli da radę to zostaje, a nowy zasilacz idzie do SKB@P3, jak nie trzeba wymieniać. Obecny 450W może iść do SKB@P3
SKB@P3 - po wymianie zasilacza zapowiada się obiecująco, będzie można lepiej podkręcić.

Troll81

#71
CytatSuma potwierdzona: 1283,04

http://www.komputronik.pl/index.php/product/86312/Podzespoly-PC/Karty-graficzne/Radeon_5850_Asus_1GB_2xDVI&DP_(PCI-E).html

kosztuje 1099 brutto lub 900 netto. Chyba starczy 180PLN na jakąś w miarę dobrą zasiłkę??

Tomasz R. Gwiazda

180zl i dobra zasilka to blad logiczny :)

Troll81

#73
http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&ID=4854&katid=14

chyba jest w miarę dobry....

Raptor77

29A dla 12V to trochę za mało gdy sam radek 58xx może pociągnąć do 14A z lini 12V
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Troll81

a na cco zużywjesz pozostałe 15A ??

X X X

Pod linkiem, który sam podałeś jest info, że maksymalne obciążenie linii wynosi 168W i 180W. Tymczasem nominalny pobór R5870 to 188W. Moim zdaniem, poniżej 20A na jednej linii, to w ogóle nie warto brać pod uwagę. Ale Wasza kasa, Wasz wybór.

Troll81

#77
to tylko propozycja. Pierwza z brzegu jaką znalazłem :D
http://www.komputronik.pl/index.php/product/77579/Podzespoly-PC/Zasilacze-do-obudow/Tagan_U33_2-Force_II__Series_400W_-_wyprzedaz.html:D

natężenie przy napięciu +12V1      20.00 A
natężenie przy napięciu +12V2    20.00 A


X X X

To już lepsze, choć może być głośne. Wyprzedaż to okazja na tańszy zakup, ale i ryzyko trafienia trefnej sztuki ze zwrotów.

sesef

Cytat: Troll81 w 07 Listopad 2009, 01:20
to tylko propozycja. Pierwza z brzegu jaką znalazłem :D
http://www.komputronik.pl/index.php/product/77579/Podzespoly-PC/Zasilacze-do-obudow/Tagan_U33_2-Force_II__Series_400W_-_wyprzedaz.html:D

natężenie przy napięciu +12V1      20.00 A
natężenie przy napięciu +12V2    20.00 A



Ale to ma ogólną moc 400W karte uciągnie ale procesor i reszta sprzętu to może być już problem. Na płycie są 2 PCIex więc trzeba szukać zasilacza gdzieś 600W co najmniej.