Lista darczyńców projektu SKB@P - GPU

Zaczęty przez PBT_marian_boss, 15 Kwiecień 2009, 08:00

Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Bober

Dorzuciłem do okrągłej sumki  :attack:

Troll81

ogólnie to na mikołaja przydałoby się już coś zdziałać......... i może zacząć zbierać na GPU2 :D

Troll81

jak tam sprawy zakupowe??

za te kwoote jaka mamy moglibyśmy spokojnie już ze 4 radki 4770 kupić i trzepać punkty :D

lolek

Troll ma rację, na co czekamy. Cztery radosławy pozwoliły by zrównoważyć "uciekinierów"

Voice1980

Faktycznie można by przyspieszyć Flagowce  :attack:, tylko jak szybko nie podejmiemy decyzji trafimy na świąteczne ceny.

Peciak

Zakupy można by już przyśpieszyć ale proponuje rozważyć taką kwestię, może zamiast kompa z kartami graficznymi zakupić dwa kompy 4 jajeczne do trzepania punktów w innych obliczeniach. Obliczeń na karty graficzne jest mało a na procki zawsze się coś trafi. Poza tym jaka to była by flota do wyścigów.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

kompów już nie kupimy bo kupiliśmy 3 a do Mariana do serwerowni więcej wstawić nam nie wolno. I tak wielki szacun że 3 tam się udało wstawić. Tera pora na grafi. Znajdą się w kompach które już tam stoją i kolejny szacun, bo karmienie ich pradem to też koszt który ponosi pracodawca Mariana.

Pigu


PBT_marian_boss

Został kupiony zasilacz TAGAN 600W za 285 zł (mam nadzieje że nie przepłaciłem), pozostało 1065 zł.

Troll81


Pantarhei

15,67 zł. Bardzo skromnie, ale właśnie przyszedł do mnie rachunek za gaz.
Ku chwale ojczyzny!
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Pigu

sugeruję kupić od ręki:
http://www.komputronik.pl/index.php/product/82685/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_4890_PowerColor_1GB_2xDVI_PCI_E_OC_PCS_.html

chyba, że ktoś ma lepszą propozycję - tak czy siak trzeba działać szybko :attack:

Can-D

Na wuj brać kartę żrącą 190 wat przy mocy 1360 gflops,jak można wziąść sporo tańszą 4770 o mocy 960 gflops przy 80 watach,którą bez problemu się podkręci. Zresztą 3Rni sprzedawał bodajże po 300 pln/szt.

lolek

bo przynajmniej na razie to nie my płacimy rachunki za prąd. Chyba ze 3Rni nadal ma je na sprzedaż to wtedy można brać od niego

Can-D

 :ph34r:

tym bardziej,jeśli to my nie płacimy za prąd powinniśmy wziąć kartę o mniejszym TDP, i nie narażać innych na większe koszty skoro ten sam cel można osiągnąć mniejszym nakładem.

Pantarhei

#96
Chew dobrze prawi, tylko czy podkręcona karta nie będzie żarła podobnej ilości prądu co tamta nominalnie?
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Pigu

muecheche Chew, nie Chlew - w pierwszej chwili myślałem, że mnie popierasz  XD

2x http://www.komputronik.pl/index.php/product/82390/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_4770_HIS_512MB_HDMI_DVI_PCI_E_iCooler_III.html będzie rozumiem zatem wydajniej? więc weźmy 2x 4770 (albo 3x 4770 od 3Rniego)

Raptor77

i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Pigu

nie zależy mi z żaden sposób na zakupie w komputronie - jak najbardziej zachęcam do znalezienia najkorzystniejszej oferty - jak tylko ustalimy model

Pantarhei

Cytat: Pigu w 19 Grudzień 2009, 20:10
muecheche Chew, nie Chlew - w pierwszej chwili myślałem, że mnie popierasz  XD
:arrr:
Już poprawiłem
Najmocniej przepraszam Chew-Z. Zawsze słaby byłem z czytania. Sorry bardzo  :respect:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Can-D

Spoko nic się niestało -- mi się odrazu z Pigem skojarzyło  ;)

Podciągając 4770 o 50Mhz na zegarze masz już ponad 1000 gflops,zużycie energii wzrośnie pewnie o jakieś 10-20 wat/nie wiem czy 4770 obsługuje zmianę napięć,jeśli tak to można tu się jeszcze pobawić --zegar w górę napięcia w dół,ja sam mam tak w 5770 napięcia sporo w dół,co prawda 3dmarka wtedy nie przejdą,ale stabilnie liczą Collatza/.


Co do sklepów sam się przekonałem,że niska cena nie zawsze jest najważniejsza.Ponad rok temu kupiłem dysk ssd w sklepie na K,dysk zaczął robić fochy,odesłałem,otrzymałem kilka stów/tyle ile za niego zapłaciłem/z powrotem na konto,przesyłka zresztą też na koszt sklepu/kurier-parę dyszek też zostaje w kieszeni/ ;D
Zaś w pewnym tanim sklepie,oferta cenowa atrakcyjna -- padł mi dysk hdd zakupiony od nich / 2 razy zresztą/,pan z serwisu sklepu stwierdził,że dysk dysk został zrzucony na ziemie/teraz już wiem żeby porobić zdjęcia przed odsyłką/,ja nim nie rzucałem,dysk odesłany  zapakowany w trzy warstwy foli bombelkowej,reklamacja nie uznana -- ja wiem jedno czego ten pan nie wiedział, na mnie już nigdy zarobią XD

PBT_marian_boss

Koleżanki i koledzy karta graficzna: http://www.komputronik.pl/index.php/product/82685/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_4890_PowerColor_1GB_2xDVI_PCI_E_OC_PCS_.html będzie za 660 zł. Ale niestety dostępna po nowym roku. Zamawiamy ?

Troll81


sesef

Cytat: PBT_marian_boss w 21 Grudzień 2009, 14:29
Koleżanki i koledzy karta graficzna: http://www.komputronik.pl/index.php/product/82685/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_4890_PowerColor_1GB_2xDVI_PCI_E_OC_PCS_.html będzie za 660 zł. Ale niestety dostępna po nowym roku. Zamawiamy ?

A 5850 w jakiej cenie by było? 4890 w tej cenie jest na chwile obecną nie opłacalne.

Can-D

Widzę 3Rni ma cały czas do pchnięcia 4850 po 300pln/szt.Chyba warto panowie.

PBT_marian_boss

Podejmijmy wreszcie jakąś decyzję, zasilacz już jest, wkładam go w poniedziałek. Wiec nie ma na co czekać, może w temacie niech wypowiedzą się osoby liczące na kartach one wiedza chyba najlepiej co się opłaca.

Can-D

No przecież piszę cały czas , ile można  ;)

Bierzmy te od 3Rniego,akurat kasy starczy na trzy -- 4850 Tdp 110 W ,moc 1000 Gflops - można liczyć milke,albo bez dużej zabawy collatza.

Pigu


3Rni

sorry przyjaciele ale dziś jeden z userów B@P skosił 2xHIS i zostały już tylko 2 szt. :

z komputronika:
http://www.komputronik.pl/index.php/product/56439/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_4850_Asus_512MB_2xDVI_PCI_E_Glaciator_Fan.html

i to z agito:

http://www.agito.pl/karty-graficzne/gigabyte-radeon-hd-4850-multi-core-cooling-hdmi-1gb-ddr3-pci-e-box.0.345044.html

Pigu

jak o mnie chodzi to mogą być na razie 2 - byle to w końcu ruszyło

lolek


sesef

ja bym brał 5850 lepiej na tym wyjdzie niż 2x 4850.

Pigu


sesef

Cytat: Pigu w 26 Grudzień 2009, 20:45
jak dojność i jak cena?

około tysiaka, a dojności będzie trochę mniej niż 2x 4870

Pigu

1k, a 600zł przy podobnej dojności to chyba słaby biznes?

misiek

Cytat: Chew-Z w 26 Grudzień 2009, 10:19
No przecież piszę cały czas , ile można  ;)

Bierzmy te od 3Rniego,akurat kasy starczy na trzy -- 4850 Tdp 110 W ,moc 1000 Gflops - można liczyć milke,albo bez dużej zabawy collatza.

Ja liczę na tej karcie Collatza (w biurze). Wyniki są całkiem imponujące. W domu jadę na HD3870 - jest słabiej.

Peciak

Panowie nie idźmy w starocie bo potem będzie nam żal, kupmy kartę minimum 5850 jeżeli nam trochę kasy brakuje to proponuje rozważyć taką kwestię. Mamy wyliczone w odrębnym dziale ilość punktów w milce za konkretną kwotę PLN. Osobiście mogę poświęcić 300 PLN na zakup tej karty o ile zostanie mi to "zwrócone"  ;)  w punktach. Korzyści jest kilka pierwsza nowa lepsza karta do kompa, druga punkty wypracowane za tą kwotę pozostają w tamie. Może jest jeszcze kilka osób które w taki sposób zapragną "podotować" zakup karty. Pytanie tylko czy zgodzi się na to osoba dotująca prąd za ten komputer i czy jest zgoda na to całego TEAMU. Jeżeli uzyskam taką odpowiedź to od razu wpłacam.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Can-D

..... a dni lecą ....................................................

PBT_marian_boss

Cytat: Piotr Rakowski w 28 Grudzień 2009, 08:09
Pytanie tylko czy zgodzi się na to osoba dotująca prąd za ten komputer i czy jest zgoda na to całego TEAMU. Jeżeli uzyskam taką odpowiedź to od razu wpłacam.
Jako osoba niejako odpowiedzialna za te maszynki nie widzę przeciwwskazań do zwiększenia ich poboru prądu. Kwestia była już poruszana kilkakrotnie i nic się nie zmieniło w tym temacie.  Serwerownia już generuje kilka kW więc kilka Wat więcej nie zrobi różnicy.