Nowy komputer w SKB@P

Zaczęty przez jaskij, 29 Listopad 2009, 14:05

jaskij

Witam Was wszystkich!
SKB@P jest świetne :D jak będzie jakaś zbiórka, to na pewno się dorzucę.
Mam do Was taką sprawę: chciałbym, aby mój komputer liczył 24/7, niestety nie stać mnie na to - rodzice liczą każdą złotówkę, a ja mam marne 200 zł/m-c co ledwo starcza mi na fajki i te kilka piw w miesiącu :/
Czy istnieje możliwość, żeby ze zbiórki pieniędzy na SKB@P pokryć pieniądze, jakie wydaję na prąd, w zamian za mój udział?
Komp to:
Intel Core i5 750@2,67
2x 2 GB RAM
ATI Radeon 5850
Asus P755D LE
2x WD Caviar Black 640GB na RAID 0
Windows 7 Home

Co do tego, jak dobrze komp liczy: patrz mój sig. Wszystkie aktualne staty to ten jeden host.

Szopler

Na forum jest taka akcja... http://www.boincatpoland.org/smf/zespol-boincpoland/gielda-mocy-obliczeniowej/

Jeśli chodzi o finansowanie ze środków SKB@P to ja osobiście jestem na nie...
SKB@P to SKB@P i tak ma pozostać.

Tomasz R. Gwiazda

dokladnie tak, skozystaj z opcji gieldy to dziala :)

lolek

kasa na SKB@P jest przeznaczona na konkretny cel i to chyba nie podlega dyskusji. co do sprzedaży mocy obliczeniowej to  5z0pl3r podał link

jaskij

Ok.... nie wiedziałem, jak to do końca działa. Przepraszam.

Troll81

Spoko :D kto pyta nie błądzi.....

sciagacz

To mam inne pytanie

Kiedy zaczynzmy zbierac na kolejnego SKB@P?

emik

z tego co pamiętam to skończyło się miejsce w serwerowni na kolejny komputer


Troll81

Fakt.... teraz mieliśmy zacząć inwestować w grafy.....

lolek

co do graf, to kiedy się coś ruszy ?

Pigu

kurcze kupmy po prostu zasiłk,e i zobaczmy ile na grafę zostaje - kasa leży i nie pracuje już bardzo długo >:(

Peciak

Cytat: Pigu w 30 Listopad 2009, 19:26
kurcze kupmy po prostu zasiłk,e i zobaczmy ile na grafę zostaje - kasa leży i nie pracuje już bardzo długo >:(
kupmy zasiłke zobaczymy ile zostanie i cos sie moze znajdzie u kazdego z nas ja tam cos dołozę

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

jestem za. Jak bedziemy wiedzieli ile zostanie to sie dorzuci i kupi grafe

Tak czy inaczej jest problem z dostepnoscia kart 58xx wiec chwilke poczekamy jeszcze

Troll81

zaczynają rosnąć ceny przed świętami........

PBT_marian_boss

Panowie dyskusja nie w tym wątku proszę, potem się człowiek gubi bo musi skakać po wątkach.

Pigu

nie skacz po wątkach, tylko w przerwie między przewijaniem kup zasiłkę stosownej mocy, nie ma co czekać na jakieś postanowienia teamu - wybierz co uważasz za stosowne (przeca się na temacie znasz) zamontuj i raportuj ile kasy zostało - dorzucimy i lecimy z grafą :attack:

Troll81

Popieram pigulca w całej rozciągłości......

Machloj

pigu dobrze gada! nalać mu!

PBT_marian_boss

Skoro taka wola narodu to jak się ogarnę to zaraz zamawiam.

lolek

masz pełny mandat, a jakbyś zobaczył przy okazji jakąś grafę ATI to też bierz  ;)

Cross

Cytat: jaskij w 29 Listopad 2009, 14:05
Witam Was wszystkich!
SKB@P jest świetne :D jak będzie jakaś zbiórka, to na pewno się dorzucę.
Mam do Was taką sprawę: chciałbym, aby mój komputer liczył 24/7, niestety nie stać mnie na to - rodzice liczą każdą złotówkę, a ja mam marne 200 zł/m-c co ledwo starcza mi na fajki i te kilka piw w miesiącu :/
Czy istnieje możliwość, żeby ze zbiórki pieniędzy na SKB@P pokryć pieniądze, jakie wydaję na prąd, w zamian za mój udział?
Komp to:
Intel Core i5 750@2,67
2x 2 GB RAM
ATI Radeon 5850
Asus P755D LE
2x WD Caviar Black 640GB na RAID 0
Windows 7 Home

Co do tego, jak dobrze komp liczy: patrz mój sig. Wszystkie aktualne staty to ten jeden host.

Z takim komputerem to ty musisz chyba troszkę więcej mieć niż "marne" 200zł na miesiąc... :-)

Ja mam "marne" 1100zł na miesiąc a taki komputer dopiero składam - prawie identyczny, tyle że grafa narazie stara 8800 320 MB bo kasy nie starczyło, ale będzie mocniejsza do liczenia, więc myślę że na nędze narzekać nie masz co ;-)

Gargul

#21
Dopiero spojrzałem na specyfikację. Jaskij, mała rada. Rozłącz RAIDa. Na pewno fajnie, że operacje dyskowe, są przeprowadzane 2x szyciej. Ale masz 2x większą szansę, że padnie Ci dysk. Jak stracisz dane na jednym, drugi nic Ci nie da. Szansa na to, na przestrzeni 2-3 lat, jest naprawdę duża. No chyba, że to już wliczyłeś.  :)

Tomasz R. Gwiazda

RAID dobra sprawa... ale na system i soft

dane to warto trzymac na innym dysku

Raptor77

a ja podam 3cią opcję - matrix raid :) -> 640GB w raid0 (2x po 320GB) na soft/dane i 320GB w raid 1 (2x 320GB) na backup ;)
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

DJ_KS

Witajcie.
Obserwuję Was od dawna, jednak mało co się odzywam.
Mam propozycję: dzięki moim kontaktom w fabrykach w Chinach mogę zacząć sprowadzać karty graficzne po bardzo preferencyjnych cenach. Na razie tylko się przymierzam do tego, więc od razu uprzedzam - nie mam żadnej karty na składzie!
Mogę zamówić dowolny rodzaj karty w ilości nie mniejszej niż 10 sztuk. Rozumiecie, że dla studenta to jeszcze jest wysoki pułap pieniążkowy.
Nie bierzcie tego za permanentną reklamę, a raczej przyjmijcie proszę do wiadomości - może to komuś ułatwi życie, a drużyna wzbogaci się o nowe, potężniejsze moce obliczeniowe.
Pozdrawiam

Cyfron

Zapraszamy do działu wizytówek :)

A te ceny kart - jakieś orientacyjne - jakie za ile ? ???

goofyx

#26
Cytat: DJ_KS w 06 Sierpień 2010, 10:10
Witajcie.
Obserwuję Was od dawna, jednak mało co się odzywam.
Mam propozycję: dzięki moim kontaktom w fabrykach w Chinach mogę zacząć sprowadzać karty graficzne po bardzo preferencyjnych cenach. Na razie tylko się przymierzam do tego, więc od razu uprzedzam - nie mam żadnej karty na składzie!
Mogę zamówić dowolny rodzaj karty w ilości nie mniejszej niż 10 sztuk. Rozumiecie, że dla studenta to jeszcze jest wysoki pułap pieniążkowy.
Nie bierzcie tego za permanentną reklamę, a raczej przyjmijcie proszę do wiadomości - może to komuś ułatwi życie, a drużyna wzbogaci się o nowe, potężniejsze moce obliczeniowe.
Pozdrawiam
A co z ewentualnymi reklamacjami?
I jaka jest preferencyjna cena za np.: 10 sztuk 5970?
I jakiej firmy są to karty? asus, gigabyte, xfx, msi?

Troll81

Ano. Więcej szczegółów poprosimy. No i pytanie zasadnicze.... jak będziemy realizowac zakup. Wysyłasz za pobraniem??

gregre

coś by się na pewno przydało, byłaby pierwsza część do nowego pc, j/w więcej szczegółów, zrób jakiś cennik czy coś,
i pytanie: tylko karty graficzne możesz sprowadzić ?

Szopler

#29
5870 bym wziął (najlepiej msi) albo inną z PCB referencyjnym, żeby WC założyć...

DJ_KS

Cały czas ostrzeliwują mnie ofertami, więc ceny cię dosyć szybko zmieniają. Na razie wygląda to tak, że
GTX 295 marki Galaxy za 980 zł na dzisiejszy dzień.

Muszę podkreślić, że to cena z pierwszej oferty tego dostawcy bez negocjacji, przy dzisiejszym kursie dolara.
Na razie o tą kartę tylko pytałem i na razie jestem zadowolony.
Zapytam o pozostałe modele i niższe ceny (może GTX 480 będzie w przystępnej cenie).

Gdy zbiorę kilku chętnych i skombinuję kasę to zamawiam.

Gdy cena będzie satysfakcjonująca to może poproszę o kilkanaście % zaliczki, ale chciałbym tego uniknąć, by nikt nie snuł podejrzeń.

O karty muszę pisać zapytanie i dopiero po 2-3 dniach mogę wybierać oferty, bo mnóstwo bezsensownych maili często przychodzi.

Co do gwarancji to jest na 5 lat, tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość: karta poleci do Chin.
Nie powinno być z tym problemu bo ta fabryka produkuje między innymi dla wielu znanych marek.


Pytacie o inne przedmioty: tak, zainteresowały mnie pamięci USB w niskich cenach, markowe i te "pucuj-dziada". Wszystko spod jednej linii produkcyjnej wychodzi. Także iPODy telefony, ale ja się póki co moja wiedza pozwala na obracanie się w sferze kart nVIDIA i pamięci USB. Reszta kiedyś może przyjdzie z czasem. Ale to offtopic.
O procesory jeszcze nie pytałem, ale zamierzam w niedługim czasie. Wszystko najpierw musi się wyklarować - celnicy, kurier, ewentualny dostawca, fiskus.
Mówię jak jest i chcę zacząć solidnie a nie jakąś głupią wtopą, więc proszę o cierpliwość do mnie :)
Pozdrawiam

Kamil Stenzel
gg:7983527

Mori

Tyle, że nVidie liczą gorzej od kart ATI - stąd ludzie by chcieli raczej 5870, które u nas kosztują tak od ok. 1500 zł.

DJ_KS

Zapytam i dam znać - może coś będzie w przystępnej cenie.

goofyx

Cytat: DJ_KS w 07 Sierpień 2010, 00:33
Zapytam i dam znać - może coś będzie w przystępnej cenie.
Cennik kart ati byłby naprawdę pomocny <- jak cena będzie kusząca dla 5970 to może nawet 2-3 sztuki bym brał ;) <- Spider2 będzie potrzebował grafiki ;)

DJ_KS

Karta 5750 powinna kosztować równe 1000 zł.
5970 powinna kosztować 2000 zł.

W razie co to mam już cennik, ale jak widzę jakie to pieniądze to już nie łudzę się, że bez przedwpłaty uda się zamówić  :( . Minimalna wielkość zamówienia to 10 sztuk.

DJ_KS

5870 za 1470 zł
We wszystkie ceny wliczam moje koszty typu karta, przesyłka do Polski i VAT na granicy.

Troll81

#36
http://www.arest.pl/produkt/Karty-graficzne/5,4,,,0,0,0,cena:0_ms0;Chipset:HD-5870,/20388/PCIex-SAPPHIRE-HD-5870-1024-MB-DDR5-256-bit-11161-01-50R/

to jakoś taniej nie wychodzi

5750 to już tylko 500 chyba że miałeś na myśli 5850.....

goofyx


Troll81

Wychodzi :D

Wż pod uwagę że wtedy będziesz miał gwarancję w Polskim sklepie :D a ja t liczę jako część ceny...

a na ceneo znajdziesz w cenie jeszcze niższej :D

Raptor77

+ FV i jak ktoś prowadzi działalność to karta wychodzi taniej
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1