Lista darczyńców projektu SKB@P - Modernizacja

Zaczęty przez Troll81, 16 Lipiec 2010, 09:47

Troll81

A pewnie niedługo kolejnego złomka dostaniesz w objęcia swe czułe :D

drWarlock

jakby kupic obudowe rackowa, to moglbym jeden wstawic do szafy.

Troll81

zawsze mozesz go na płasko położyć na innym serwerze :D

drWarlock


Cyfron

ile taka obudowa?
może podaj jakiś konkretny link, to jednego kompa bym Tobie jakoś wysłał/dostarczył i niech chodzi on u Ciebie

drWarlock

ostatnio na allegro były po 281 pln, zaraz zajrzę do obserwowanych na alledrogo
http://allegro.pl/obudowa-serwerowa-rack-4u-500-19-gw24-19-i1540698359.html

Pigu


Troll81

#247
rackowa można już za 100 kupić :D

http://allegro.pl/obudowa-rack-2u-zasilacze-500-wat-szyny-f-vat-i1570097891.html

za 100 z szynami i redundantnym zasilaczem.... a wiatraki ma toto ostre :D

Cyfron

ale to musi być obudowa, do której wejdą normalne bebechy ATXowe - do obu wejdą?

Pigu

Cytat: Troll81 w 29 Kwiecień 2011, 22:21
rackowa można już za 100 kupić :D

http://allegro.pl/obudowa-rack-2u-zasilacze-500-wat-szyny-f-vat-i1570097891.html

za 100 z szynami i redundantnym zasilaczem.... a wiatraki ma toto ostre :D

a grafy kupimy low profile?  :whistle:

drWarlock


Cyfron

ja poważnie - bardzo chętnie oddam jakieś kopy pod czyjąś opiekę.
U mnie robi się pomału trochę tłoczno, a jak jest szansa gdzieś coś dostawić, to ja bardzo chętnie :)

Troll81

#252
http://allegro.pl/obudowa-rack-4u-i1590380763.html

drWarlock


AiDec

@drWarlock:

Ostatnia propozycja Trolla jest IMHO bardzo atrakcyjna. W zwiazku z tym nie potrafie rozgryzc Twojej wypowiedzi drWarlock`u. Czy moglbys ja wyjasnic?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

GRID

@Troll81
Super obudowa do tego jeszcze dwa razy tańsza. Jednak czasami opłaca się poszukać dłużej. :-)

drWarlock

proszę uprzejmie,
żadnego opisu, na oko wygląda że pasuje płyta ATX, brak wentylatora z przodu który usprawnia chłodzenie, wiem że należy oszczędzać ale nie popadajmy w skrajności...Aidec wstawiłbyś taką do serwerowni ? czu wolałbyś dopłacić ?

Tomasz R. Gwiazda

obudowe FSC byl ze schodow zrzucil, gowno to nieprzecietne. w dodatku cholernie ciezkie

GRID

Jeżeli chodzi o mnie to moją wcześniejszą wypowiedz, to żartowałem.  ;) Moja wiedza na temat tego typu obudowy jest niewielka.

Tomasz R. Gwiazda

kwestia preferencji :)
ja po prostu nie lubie FSC (ktorego juz obecnie nie ma - zostalo tylko Fujitsu) ani serwerow ani desktopow.
U mnie prosto jest, jak serwer to HP jak desktop to Dell :)

na nasze potrzeby to jakis Chieftec lub ten Codegen (wydaje sie fajny)

drWarlock


Troll81

ja widzę szyny i pudło :D otwory na wentyl z przodu da się nawiercić. Wyglądać ładnie nie musi bo do galerii sztuki nie idzie tylko do szafy. Ma pasować i dać się wysunąć. dysk będzie toto miało jeden więc na reszcie frontpanelu może 3x120mm zainstalować. Ważne że płyta i zasilacz wejdą i i że pomieszczą sie w razie W jakieś grafy.

Troll81


Cyfron

Wpłata Trola doszła, zaktualizowałem także ilość kasy na koncie - dodałem wydatek na zasilacz.

Cyfron

dodany wydatek na kolejny czujnik 146,80 PLN (przesyłkę Aleksander bierze na siebie, jako jego wkład w SKB@P )

Cyfron

dodany wydatek na obudowę RACKową.
Na koncie zostało 600PLN - może jakaś zbiórka ?

Szopler

Trzeba było brać dwie i stolik z IKEI ;)

Troll81

#267
http://allegro.pl/ikea-lack-stolik-kawowy-stol-czarny-krakow-i1626162460.html

Aegis Maelstrom

Cytat: Cyfron w 24 Maj 2011, 19:05
dodany wydatek na obudowę RACKową.
Na koncie zostało 600PLN - może jakaś zbiórka ?

Właśnie - czy trwa zbiórka, a jeśli tak to na co?

Chętnie się dorzucę choćby symbolicznie, pewnie też nie ja jeden, a warto zachęcić onieśmielonych. Nawet przy drobnych kwotach w większej liczbie można uzbierać porządną sumkę...  :)

Cyfron

zbiórka jest cały czas - w zależności ile uda się uzbierać, to albo na modernizację, albo na kupno nowego kompa.

Aegis Maelstrom

Mamy jakieś upatrzone opcje (z wymogami cenowymi do uzbierania) czy czekamy na np. nową generację sprzętu / dopływ gotówki / miejsce w serwerowni itp.? Wiem, że istnieje miliard możliwości, ale łatwiej zbiera się (i przekonać siebie do wpłaty) na konkret. :) Choćby by gotówka tak nie leżała. :>

Gdyby powody/cele były nieoficjalne, to prosiłbym choćby o wzmiankę na priv. :) Poza tym moje stałe dzięki za Waszą pracę społeczną i zaangażowanie!

Troll81

osoby najbardziej zaangażowane co miesiać przelewają drobne kwoty. Jak jest takich osób powiezmy kilkadziesiąt to i budżet rosnie :D

Tomasz R. Gwiazda

ale jest sporo w tym racji, jesli bysmy przeprowadzili taka konkretna zbiorke

np: plyta, procek,ram,GPU - konkretne, wiadomo ile kosztujace

Jesli byloby gdzie wstawic, to bysmy mogli pomyslec nad tym


lolek

Jakoś łatwiej się zmobilizować do wpłaty jak wiadomo że brakuję np 1000 do nowej grafy, niż do takiego odkładania na kupkę  :dunno:

Cyfron

może i słusznie.

W takim razie trzeba się zastanowić nad dalszymi planami z kompami, ale myślę, że założę od tego nowy wątek, jak przemyślę co i jak z obecnymi komputerami i ew. miejscem na kolejne.

Tomasz R. Gwiazda

wlasnie na twoj glos czekalismy :)

to czekamy na decyzje  :p_arr:

Cyfron

Nowa wpłata:
ABOREK - 10PLN (pierwszy wątek uaktualniony)

Cyfron

Uwaga Uwaga - robimy składkę na SKB@P 5
Szczegóły wkrótce!

2 nowe przelewy:
AL: 20PLN
Aegis Maelstrom: 30PLN


Cyfron

PODSUMOWANIE

Dziś kończymy obecny wątek, jednak zbiórka nadal trwa, tym razem zbieramy na SKB@P 5 i na ten cel zostają przekazane wszystkie pieniądze zgromadzone dotychczas na koncie SKB@P.
Pełne rozliczenie wpłat i wydatków z funduszy SKB@P w tej edycji jest do obejrzenia w pierwszym wątku.
W razie pytań czy niejasności - proszę śmiało pisać PW a odpowiem na wszystko.