Zbiórka na modernizajcę SKB@P Edycja 4

Zaczęty przez Cyfron, 11 Lipiec 2011, 22:28

krzyszp

Cytat: szaroblekitny w 05 Grudzień 2011, 14:32
...Jeśli będziecie składać nowy superkomputerek, to ja mogę przekazać nieodpłatnie płytę...
Zaiste, ostre wejście  :)
:respect: kolego dla Ciebie.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Ja aktualnieprowadzę zbiórke sprzętu. Jak go poskładam do kupy to na zlocie przekażę Cyfronowi do SKB@P :D więc jakby co tomożesz mi słać. Byleby nie Pocztą bo oni zaorani sa już teraz. Sezon swiąteczny, prezenty itp....

Cyfron

to może ja przywiozę luźne sprzęty które leżą w okolicy SKB@P? byśmy na zlocie złożyli gotowe, a w porywach, przy dostępie do prądu byśmy postawili i zaczęli na nich już lcizyć :D

BTW - ma ktoś mały monitor lcd do oddania (dla skb@p)? potrzebuję coś małego, żeby nie zajmowało miejsca na półce, więc już nawet 10" styknie

Troll81

Moznaby. Ale może lepiej zróbmy spiso co kto ma i przywiezie ??

Żeby się ne okzało że mamy kupę złomu a brakuje np kości RAM.....

szaroblekitny

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 05 Grudzień 2011, 14:49
szaroblekitny: a na co wymieniles ? Zapodaj konfiga
a juz najlepiej jakbys wizytowke zalozyl i tam opisal + zdjecia :D
Płyta: Asus P8P67 PRO R3.1, procesor: Intel Core i7-2600K/3.4GHz
Wizytówka musi poczekać...

Cyfron

przywieźć możemy- ja mam kombi więc bym od razu to zabrał - czy będzie to poskładane w konkretne zestawy, czy będą braki :)

lolek

Jak zbierze się coś co nie będzie złomkiem, tylko czymś porządnym (typu właśnie jakiś i5) to to co będzie brakowało można by dokupić z kasy na SKB@P  :)

Cyfron

Nowe wpłaty:
Merki: 20 PLN
Aegis Maelstrom : 35 PLN
Obecny stan konta: 1 875,00 PLN

A Rysiek Korczyk pracuje nad złożeniem kolejnego kompa (aby zastąpić któryś ze "złomko-komputerów")  :arrr: :parrrty:

Tomasz R. Gwiazda

a kiedy cos kupujemy? Rysiek moze po spojrzeniu na park maszynowy bedzie wiedzial co by sie nam oplacalo brac

Cyfron

na zlocie mają powstać jakieś kompy, ktoś obiecał jakieś płyty z prockiem - poczekajmy na to - może z okazji świąt jeszcze kilka osób wymieni sprzęt i będzie coś ciekawego w spadku :)

Tomasz R. Gwiazda

no to do nowego roku sie wyklaruje sprawy darowizn rzeczowym
a po nowym roku proponuje ustalic co kupujemy, albo czy robimy dodatkowa zbiorke kase i trzeba wykozystac to na zakupy

ryszard.korczyk

Kolejne dwa SKB@P się klarują u mnie.
1. Celeron 430 1,6GHz bardzo oszczędny CPU, ale wydajniejszy od P4 3GHz, MB gigabyte z PCIe 16x, RAMy mam od Cyfrona ze składu SKB@P, komputer przeznaczony do liczenia GPU, bo sam procek nie powala. Możnaby którąś kartę z 2 kartowych komputerów przeznaczyć do niego. Nie będzie problemów z wydajnością systemu 2x GPU. Do komputera tego pasowałby Core 2 Duo w wersji 65nm albo core 2 Quad Q6600, ale nie mam na składzie takich.
2. Athlon 64 2x 4600+, RAMy od Cyfrona ze składu SKB@P, jedno gniazdo PCIe 16x na grafikę.

Ze względu na ograniczone miejsce u Cyfrona proponowałbym, aby dwa najsłabsze SKB@P wyłączyć z użycia i zastąpić tymi o lepszych parametrach.

GRID

Dobry pomysł  :p_arr: Generalnie zależy nam na liczeniu na GPU (prąd za darmo) więc kompy z procesorami które mają podawać jedynie papu dla GPU wystarczą jak najbardziej.

ryszard.korczyk

W moim biurze myślę, że 1 lub 2 SKB@P mogę postawić. Same komputery o których piszę może i w tym tygodniu przekażę pod dostęp zdalny i już będą działać na rzecz SKB@P. Jakieś tymczasowe GPU zorganizuje dla nich.
Z czasem się wyklaruje, gdzie będą docelowo zainstalowane.

Troll81

Powoli rośnie nam Farma :D Cyfron nie ma tam u ciebie jakiś piwnic na uczelni?? te złomki są bezobsługowe z tego co widzę :D

krzyszp

Wracając ze zlotu mogę jedną prądożerną maszynę zamontować w moim biurze, więcej nie wezmę, bo tam już dwie maszyny mielą powietrze i grozi mi "zagotowanie się"...
Oczywiście akcesoria (klaw. mysz, kable, mon.) zbędne.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Aegis Maelstrom

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 07 Grudzień 2011, 21:09
no to do nowego roku sie wyklaruje sprawy darowizn rzeczowym
a po nowym roku proponuje ustalic co kupujemy, albo czy robimy dodatkowa zbiorke kase i trzeba wykozystac to na zakupy

Cyfronie, wiem że jesteś teraz zajety, a czeka Cię jeszcze uruchamianie tych wszystkich nowych komputerów na miejscu, ale chyba czas zreasumować stan magazynowy SKB@P (patrz sąsiedni wątek) i zastanowić się nad grafiką/grafikami do nowych komputerów. Z jednej strony wchodzi kolejna generacja w nowym wymiarze technologicznym i w takim ATI z nową architekturą wg ich słów nastawiona bardziej na liczenie, z drugiej powinny tanieć starsze karty.

Może to też będzie motywator do kolejnych wpłat. Zbierać datki, aktualizować listę darczyńców, informować na co zbieramy - to więcej pieniędzy wpłynie i więcej się załatwi.  :parrrty:

Troll81

mozna by zrobić takie podsumowanie wszystkichzbiórek na SKB@P i walnąc pełna listę darczyńców. Da to niektórym ładny pogląd na sytuacje....

Tomasz R. Gwiazda

Aegis: TAK, TAK

Troll81: TAK

GRID

Ja generalnie na składanie kompów u siebie przybrałem taki system: Płyta główna, procesor (tylko do podawania papu), obudowa, pamięć ram i dysk 2.5 cala to odpady z serwisu. (to praktycznie mamy x6)
Do tego nowy zasilacz.  A GPU będę kupował ATI 5870, 5970 lub Nvidia GTX 470 . Wszystko poniżej się nie opłaca. Tylko używane. Sam robię przegląd stanu wiatraka, nowa pasta itp. Nowsze GPU  = mniejszy stosunek cena/RAC Szukam raczej na ebay (europa), wy możecie w Allegro PL. Polecam ten system przy obecnych zakupach.

Stan konta: 1 820 PLN = 2x 5870 albo 1x 5970 i 1x GTX470.

Nie czekałbym, tylko już szukał, kompa lub dwa wysyłał do Svistaka.


lukaszja

Cytat: GRID w 29 Grudzień 2011, 18:13
(...) albo 1x 5970 i 1x GTX470.
Oburącz popieram! Wg mnie GPU z obu stajni dadzą nam elastyczność!

Troll81

też jestem za tym by była w naszych GPU równowaga pomiędzy zielenią a czerwienią :D

Szopler

W końcu GPUGrid też warto (czasem) (po)liczyć...

ryszard.korczyk

Czas temat ruszyć do przodu. Co robimy? Na IRC padła propozycja kupić GPU używane:
GTX 470 ZOTAC AMP 320bit 1280Mb ZALMAN z 4,5roku gw. za 950zł
Gainward GTX 470 GOLDEN SAMPLE 1280MB FERMI BOX OC z 2m-ce gw. za 697zł
Generalnie mamy dużo komputerów, do których brakuje GPU. Czas coś zrobić, niech działają na RAC. Proszę Was o opinie co o tym sądzicie, może jakieś inne propozycje. Ale chciałbym, aby decyzja nie przeciągała się w czasie.


GRID

dodam że na horyzoncie nie widać 5970 ale może źle szukałem. Dla tego wstępnie myśleliśmy o 2x GTX 470

lukaszja

Karty mają to do siebie, że zdarza im się popsuć...
U nas będą pracować 24/7, stąd uważam, że warto mieć możliwie jak najdłuższą gwarancję, nawet kosztem wyższej ceny.

GRID

To może Cyfron niech kupi tą z 4,5 roku gwarancji (wysyłka gratis) zostanie nam ponad 800 zł to będziemy zbierać na 5970. Może jak na nią nazbieramy to znajdzie się gdzieś okazja.

ryszard.korczyk

Cytat: lukaszja w 03 Styczeń 2012, 14:57
Karty mają to do siebie, że zdarza im się popsuć...
U nas będą pracować 24/7, stąd uważam, że warto mieć możliwie jak najdłuższą gwarancję, nawet kosztem wyższej ceny.
Tu się GRID oferował, że jak padnie ta z 2 miesięczną gw to kupi inną. :)


lukaszja


aborek

A jak się ma wydajność GTX470 do GTX560Ti?

ryszard.korczyk

Cytat: aborek w 03 Styczeń 2012, 15:15
A jak się ma wydajność GTX470 do GTX560Ti?
http://www.hwcompare.com/8868/geforce-gtx-470-vs-geforce-gtx-560-ti/

Szopler

Difference: 45W (26%) na korzyść 560

aborek

Znalazłem:
http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html
560Ti - 1263 GFlops
470 - 1088 GFlops
Bo ten parametr chyba nas najbardziej interesuje

Ma ktoś GTX470? Bo jak by co, to możemy porównać w konkretnych projektach.
Cena wyjdzie porównywalna.

ryszard.korczyk

Czyli jednak 560Ti jest lepszym wyborem. Czy potwierdzają wszyscy zainteresowani? Jak tak to zamawiam 1szt 560Ti. Reszta kasy zostaje na 5970 jak się pojawią.

GRID

RAC bardzo podobny, cena również (GIGABYTE GeForce GTX 560Ti 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI PCI-E (822/4000) (Ultra Durable) 887zł  )
Najważniejsze że 560 ti pobiera 45W mniej przez co będzie taniej, ekologicznie i będzie się mniej grzało = mniej problemów, mniejszy zasilacz.

aborek

Można jeszcze poszukać fabrycznie podkręconej do 900MHz

ryszard.korczyk

Cytat: aborek w 03 Styczeń 2012, 15:53
Można jeszcze poszukać fabrycznie podkręconej do 900MHz
Taka wersja OC 947zł. ale znów pobór prądu idzie w górę. A chcemy też w miarę efektywnie działać jeśli chodzi o pobór prądu.

GRID

Cytat: aborek w 03 Styczeń 2012, 15:53
Można jeszcze poszukać fabrycznie podkręconej do 900MHz
jakaś zauważalna różnica w RAC ?