Zbiórka na modernizajcę SKB@P Edycja 4

Zaczęty przez Cyfron, 11 Lipiec 2011, 22:28

pawg

ok. Może nie jest demonem szybkości, ale ile jest tańszy od i7!



Troll81

core i7 też ma 6 rdzeni

Krzysiak

#82
Sam ma  dwa x6 1055T  ;D w flocie

A nie lepiej dołożyć parę złoty i wybrać 1090T
www.gral.pl/AMD+Phenom+II+X6+1090T+3+2+GHz_916.html
www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_229&products_id=29345
www.agito.pl/procesory/amd-phenom-ii-x6-1090t-black-edition-am3-box.0.387837.html?attr=5538-464955

lub tak jak w pierwszej wersji 1075T
www.gral.pl/AMD+Phenom+II+X6+1075T+3+0+GHz_796.html
www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_229&products_id=32106
www.agito.pl/procesory/amd-phenom-ii-x6-1075t-am3-125w-box.0.415963.html?attr=5538-464955


Cytat: Troll81 w 06 Październik 2011, 20:54
core i7 też ma 6 rdzeni

i 12 wątków  ale cena zabija


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

pawg

Teraz priorytetem jest naprawa uszkodzonego GPU. Przyda się w wyścigu... ;D



MarcinB

Według porównań wydajności to nawet i5 2500 bez k jest dużo bardziej wydajny od najlepszego phenoma 1100T i i ciągnie dużo mniej prądu. Kwestia tylko jak to się ma do boinca gdzie ważna jest liczba prawdziwych rdzeni.

Cyfron

kolejna wpłata:
Anonim: 100 PLN

obecne saldo konta:  1 669,80 PLN

Troll81

już niedaleko. Sprężać się wiara  :whip: :whip: :whip:

JaRa

Witam. Poszło 41,88  :parrrty:



Troll81

coraz bliżej :D może na boże narodzenie się doczekamy??

MarcinB

ode mnie tam poszło marne 10 zł  %)

aborek

Cytat: MarcinB w 22 Październik 2011, 00:42
ode mnie tam poszło marne 10 zł  %)
Grosz do grosza...

Cyfron

w poniedziałek muszę otworzyć przewód doktorski i mam urwanie głowy...
na prawdę chciałbym zrobić te zakupy a przede wszystkim naprawić tą grafikę z SKB@P2 i podesłać go drWarlockowi
Ostatnio nie zauważyłem nawet, że jeden komp leżał od 12tu dni... więc sami widzicie, jak mam czas  :wacko:

pawg

Spokojnie... ;) Zrób wszystko gdy będzie czas. Tu liczy się jakość :)



ScApi

Jakie jest aktualne saldo, bo bym ładnie do jakiejś okrągłej sumy dopłacił  :arrr:

Jak grafika jest MSI, ma 3 lata GW, nie wymagają dowodu zakupu, ale wtedy liczona jest od daty produkcji wg stickera(nr seryjnego), chłodzenie podlega naprawie gwarancyjnej. Wystarczy napisać maila do MSI Polska, nadadzą numer RMA.

pawg

Niestety jest to Gigabyte  :(



ScApi

#95
Sytuacja identyczna tyle że 39mc od daty produkcji, realizowana przez komputronik.pl, nie wymaga dowodu zakupu, pokrywa się koszty wysyłki w 1 stronę, chyba 10zł.


MSI i GIGABYTE jako jedne z nielicznych udzielają serwisu End-Userom i do tego na 3 lata.

Cyfron

Kolejne wpłaty:

Cyfron: 50,20 PLN (za przesyłkę pamięci i innych + mały datek ode mnie)
MARCINB: 10,00 PLN
ANONIM: 25,00 PLN
BOBER: 200,00 PLN
ANONIM: 50,00 PLN                   
ANONIM: 10,00 PLN
ANONIM: 41,88 PLN
Obecny stan konta: 2 056,88 PLN

(jeśli ktoś nie podał swojej ksywki przy przelewie, a chciałby być wymieniony z ksywki tutaj, to proszę o PM z danymi konta, z którego pochodził przelew oraz kwotę jaka została przelana)

Serwis grafiki nie oddzwonił - jutro będę ich maltretował ponownie.

Troll81

Z taką kwotą pora zacząć myśleć o składaniu :D

Cyfron

najpierw naprawmy uszkodzoną grafikę, SKB@P2 wyślijmy do nowego domku i wtedy myślmy o zakupach :)

Cyfron

Edycja wpłacających (brak danych w tytule przelewu, poza tym, mówiłem aby wysłać PM a nie maila :) ) + kolejna wpłata

Cyfron: 50,20 PLN (za przesyłkę pamięci i innych + mały datek ode mnie)
MARCINB: 10,00 PLN
ANONIM: 25,00 PLN
BOBER: 200,00 PLN
ANONIM: 50,00 PLN                   
ANONIM: 10,00 PLN
JaRa: 41,88 PLN
Tito: 50,00 PLN
Obecny stan konta: 2 106,88 PLN


Cyfron

Chciałem też poinformować w tym wątku o tym, iż pobrałem 406,88 PLN na naprawę grafik. Tutaj jest na co zostanie to wydane

Obecny stan konta 1 700 PLN

Troll81

myślę iż pora zaczać myśleć o składaniu..... 1700 już na część rzeczy starczy....

Cyfron

Ja niestety w listopadzie będę miał problemy z czasem, ponieważ mam codziennie szkolenia w Jaworznie, a pracuję w Krakowie - to może spowolnić zakupy.
Najpierw chcę uruchomić te grafiki i wysłać SKB@P2 do drWarlocka.

Wy za to, możecie w końcu konkretnie wybrać sprzęt jaki będzie kupowany. Bo niby postanowione było, że miało być i7, tak ostatnio widziałem coś przebąkiwanie o jakimś AMD. Ja się totalnie nie znam w temacie (nie wiem co lepsze i dlaczego) dlatego prosiłbym o rzeczową dyskusję (po raz kolejny) na temat sprzętu.

GRID

Bo ludzie się rozpisali a zapomnieli co jest napisane w pierwszym wątku. Ze jest wiele podrzespołów komputera, brakuje jedynie procesora, zasilacza, a następnym kroku GPU

Troll81

podesłałem mały przelew.

Cyfron

Nowe wpłaty:
Troll81: 20,00 PLN
MIMEQ: 100,00 PLN

Stan konta: 1 820,00 PLN

Na zakupione chłodzenie jeszcze czekam. Miało być wysłane do 24 wysłał chyba w okolicy 48 i mi napisał, ze ma być w poniedziałek.

Troll81

spoko. Byleby działało. Kiedy kompletujemy części do nowego SKB@P?

Cyfron

jak już mówiłem - jak odpalimy tamte grafiki i będzie to chodzić.

lolek

W związku z darem od ryszard.korczyk proponuję by zamiast nowego kompa, kupić grafiki do tego podarowanego.

Troll81


Cyfron

najpierw niech dostanę kompa, wsadzę grafiki które mam a leżą z braku miejsca (a nie z braku slotów!) i wtedy pomyślimy czy grafiki czy komp. Przypominam tylko, że do SKB@P mamy już płytę główną i dysk.

ryszard.korczyk

Jest duża szansa, że jutro przywiozę ten komputer do Krakowa.

Cyfron

Zapraszam zatem na kawę - jestem 8-14 na uczelni, tam gdzie pisałem :)

szaroblekitny

Witam!

Jeśli będziecie składać nowy superkomputerek, to ja mogę przekazać nieodpłatnie płytę główną Asus P7P55D-E i procesor Intel Core i5-750 2.66 GHz (1156). Zrobiłem sobie upgrade maszynerii i mam te dwie rzeczy do ofiarowania na BOINC.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Cyfron

To się nazywa wejście :D
Bebechy na pewno się przydadzą i możemy je przyjąć i poskładać jakiegoś kompa i postawić go zamiast złomkowych komputerów (które przekażemy na jakiś zbożny cel :) )

mimeq

Wow  :parrrty: :respect:


aborek

Cytat: szaroblekitny w 05 Grudzień 2011, 14:32
Witam!

Jeśli będziecie składać nowy superkomputerek, to ja mogę przekazać nieodpłatnie płytę główną Asus P7P55D-E i procesor Intel Core i5-750 2.66 GHz (1156). Zrobiłem sobie upgrade maszynerii i mam te dwie rzeczy do ofiarowania na BOINC.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
No proszę
:parrrty::respect:

Tomasz R. Gwiazda

szaroblekitny: a na co wymieniles ? Zapodaj konfiga
a juz najlepiej jakbys wizytowke zalozyl i tam opisal + zdjecia :D

GRID

Od dzisiaj szaroblekitny kojarzy mi się z bohaterem  :respect:

Asus P7P55D-E to płyta główna która ma :
1 x PCIe 2.0 x16 (single at x16)
1 x PCI Express 2.0 x16 slots (@x4 mode, 2.5GT/s, black slot)
3 x PCI Express 2.0 x1 (2.5GT/s, gray slots)

Czyli mamy już takie dwie + 1 procek = dużo slotów na GPU trzeba tylko zbierać na resztę

Aegis Maelstrom

Cytat: GRID w 05 Grudzień 2011, 14:50
Od dzisiaj szaroblekitny kojarzy mi się z bohaterem  :respect:

Ano, kolega zrobił wejście smoka, gratulacje.  :respect:

Jak może zauważyliście ostatnio nie miałem zbytnio czasu dla drużyny (i w ogóle czasu brak), a do tego zalew wydatków, ale dam choć grosik na zachętę.