Zbiórka Starych części

Zaczęty przez Crash, 10 Październik 2011, 16:17

Crash

Witajcie. Nie mam doświadczenia w otwieraniu nowych wątków dlatego prosze o wyrozumiałość ale przejdźmy do rzeczy.

Chciałbym zaproponować abyśmy przeprowadzili ZBIÓRKE STAREGO,ZEPSUTEGO, i NIEPOTRZEBNEGO SPRZETU KOMPUTEROWEGO który zalega w katach piwnicach i na strychach naszych domostw. Chodzi mi dokladnie i zepsute plyty główne, pamięci RAM, procesory, karty graficzne, karty rozszerzeń, zasilacze dyski i napedy.
Pytacie PO CO TA ZBIÓRKA?
Odpowiedz jest prosta.
Możemy upłynnić zebraną elektronikę a kwotę za ten sprzęt przeznaczyć w całości na nowy SK@B lub modernizacje juz istniejących. Allegro jest dobrym przykładem gdzie skupuje sie złom elektroniczny do odzysku złota i innych metali szlachetnych jednak tylko zbiórka większej ilości złomu jest opłacalna.
przykłady:
http://allegro.pl/zlom-komputerowy-plyty-glowne-zasilacze-napedy-i1843850581.html
http://allegro.pl/zlom-komputerowy-34-plyty-glowne-44-karty-i1859779806.html
http://allegro.pl/zlom-komputerowy-i1863597034.html

Jesteśmy dość liczna grupą dlatego akcja ma bardzo duże szanse powodzenia :)
Wystarczy tylko sie zmobilizować i pokazać ze potrafimy a wynik może byc interesujacy. Nie mamy nic do stracenia bo prędzej czy później sprzęt taki wyrzucimy i przepadnie a moze jeszcze przynieść Drużynie korzyści.

Moglbym sie zając taka zbiórką jesli nikt nie mialby nic przeciwko. ok 12 km od mojego miejsca zamieszkania znajduje sie nawet skup elektroniki uzytkowej w ktorej mozna sprzedac zlom elektroniczny. ( nie wiem ile w tym prawdy ale z tony elektroniki odzyskuje sie 4 kg czystego złota).
Prosze o opinie na ten temat :)

Troll81

z tymi 4kg to chyba przesada. Złocone sa tylko styki a i to nie wszystkich elementow.

Jeden - Zorientuj się po ile skupują taki złom.

Dwa to przeprowadzenie zbiórki. Ma to sens tylko w dużych miastach bo transport nie będzie opłacalny. no ale zauzmy że ja taką zbiórkę zrobie we wrocku cyfron w krakowie.

trzy. Wielu z naszych liczydłowych pracuje na starym sprzęcie. Zbędne mi SDramy ktos może chcieć wykorzystać. Proponuję by po zbiórce spisać sprzęt i rozdać go wśród potrzebujących a dopiero wtedy resztę przehandlować na allegro. A co się nie sprzeda opchnąć na złom.

Cyfron

faktem jest, że z tony złomu komputerowego odzyskuje się więcej złota niż z rudy złota!

Ale też bym zaczął od sprawdzenia tego, ile można za taki złom dostać w tym skupie, o którym wspominasz.

Z tym wsparciem potrzebujących naszych liczydłowych a dopiero potem oddawaniem tego, to Troll moim zdaniem dobrze gada - też bym wolał tak zrobić, bo np 2 kości pamięci to majątku w skupie nie będzie, ale kogoś te 2 kości mogą bardzo ucieszyć.

Crash

pytałem w skupie i powiedzieli ze cena zalezy od rodzaju elektroniki
nie podali konkretnych cen gdyż bierze sie pod uwage ze wiecej metali szlachetnych maja stare komponenty. w przeliczeniu za 100kg ( sto) mozna wziasc od 1200 do 1500zl

Cyfron

Witam

Chciałem poinformować, że karta graficzna, jaką otrzymałem kiedyś na rzecz SKB@P
(Nvidia model P229 wyglądający tak: )
niestety nie działała, Rysiek Korczyk wymienił w niej kondensatory (które były wybrzuszone) i niestety to jej nie pomogło. Dlatego karta zostanie zutylizowana.

Crash

oferta od firmy odleglej ode mnie o ok 10 km

Witam

Zajmujemy się odzyskiem i skupem niektórych odpadów elektronicznych.
Jesteśmy zainteresowani kupnem starych , uszkodzonych (nawet połamanych):

- płyt głównych komputerowych
- kart dźwięku, video
- pamięci RAM
- procesorów (szczególnie 486,386)
- kabli, taśm, drobnych przewodów miedzianych
- zasilaczy komputerowych
- napedów FDD, HDD, CD itp.

Interesują nas nawet niewielkie ilości odpadu. Ceny ustalane są każdorazowo po przedstawienie ilości posiadanych odpadów (w kg lub sztukach). Ogólnie mogę powiedzieć , że kwoty zaczynają się od 0,25zł/kg za zasilacze do 200zł/kg za procesory 486.

dokladne ceny ponizej
ceny za kilogram
plytki z komputerów ( plyty gl, grafiki sieciówki) 15zl
plyty z drukarek skanerów i faksów 2-6zl
płyty monitorowe, rtv 0,8
plytki z tel komórkowych 4zl
procesory porcelanowe intel 286,386,486, pentium I 140zl
procesory plastikowe celeron, pentium mmx i wyzsze, AMD 35zl
przewodu i kable 2zl
zasilacze z komputera 0,6zl
napedy cd i fdd 0,6
hdd 1zl


uzytkowników jest sporo. elektornike mozna wziac od znajomych. mozna przeprowadzic takie zbiorki i przy ok 100 kg roznego zlomu kwota bylaby calkiem ciekawa

Troll81

nie oddam mojej kolekcji 486  :attack: :attack: :attack:  %)

kotfryc

Crash ciekawa sprawa... szkoda że mieszkam tak daleko... bo może bym coś wymyślił...
Ale może dało by się to wykorzystać w innych akcjach... się pomyśli... pomysł  :p_arr: uważam i na pewno postaram się do niego wrócić...
Świetna robota z tym cennikiem  :p_arr: dałbyś radę jeszcze jakąś firmę przyatakować co by można było ceny porównać ?

Crash

kolejna firma która zajmuje sie skupem takiej elektroniki znajduje sie kolo Piekar śląskich i nie maja udostepnionego cennika gdyz ten zalezy od ilosci elektroniki. cennik który wyzej podałem został mi przedstawiony bezposrednio w punkcie skupu.
Dziekuje Kotfryc za poparcie
Moze jedna osoba nie zrobi fortuny na 2 czy 3 kilogramach zlomu ale pomyslcie gdyby takie 2 kilo wyslalo 50 osob to robi sie juz jakas sensowna ilosc która moze przyniesc sensowny zysk dla calej druzyny i pomoc w zlozeniu kolejnego SKB@P

taktu

A słyszeliście o tej inicjatywie elektrośmieci? Nie wiem jak teraz to funkcjonuje ale jakiś rok temu krążył po moim osiedlu samochód i ludzie znosili różne sprzęty w tym często kompy/części. Pan Mietek nigdy nie miał nic przeciwko grzebaniu w zebranych rupieciach i w ten sposób kolega zdobył 2GB ramu, co prawda do starszego sprzętu ale zawsze coś.


Tomasz R. Gwiazda

u mnie obecnie stoja kontenery na elektrosmieci
i widzialem je takze w okolicach supermarketow


Crash: swietny pomysl. Mam nadzieje ze kiedys uda nam sie taka akcje zrobic.

PS: chyba tez wazne aby taka firma wystawiala certyfikat na sprzet ktory przyjmie do recyclingu.
Przynajmniej jak moja firma sie pozbywala to potrzebowala czegos takiego


Szopler

Cytat: taktu w 29 Grudzień 2011, 19:35
A słyszeliście o tej inicjatywie elektrośmieci? Nie wiem jak teraz to funkcjonuje ale jakiś rok temu krążył po moim osiedlu samochód i ludzie znosili różne sprzęty w tym często kompy/części. Pan Mietek nigdy nie miał nic przeciwko grzebaniu w zebranych rupieciach i w ten sposób kolega zdobył 2GB ramu, co prawda do starszego sprzętu ale zawsze coś.

Sam na taki samochód wrzuciłem 2 kineskopowe monitory i stary komputer klasy Celeron 466...

Crash

jest wystawiany własnie jakis papierek o tym ILE i JAKI sprzet został przyjet ( jakas karta przekazania odpadów czy jakos tak). Po wieksze ilosci przyjezdzaja własnym transportem. Wydaje mi sie ze warto sprobowac bo mozna wiele zyskac a niewiele stracic

Troll81

osoby prywatne nie potrzebują papierka. Natomiast firmy muszą mieć papierek. Podczas likwidacji środka jest on dołączany do LT. Na tym dokumencie powinna być podana nazwa, numer seryjny )jesli to możliwe) i masa.

Tomasz R. Gwiazda

jakbysmy robili taka zbiorke to fajnie byloby miec papier :)
marketing :D

Szopler

Papier wystawiony (oczywiście) na fundację BOINC Polska!

Crash

zrobic taka zbiorke to zaden problem. najtrudniej bedzie dotrzec z wiadomoscia o zbiorce do wszystkich z B@P.
pozniej taki papierek mozna by wykorzystac do "reklamy" B@P ( ze niby działamy w ochronie przyrody i oddajemy do recyklingu itp )

Troll81

a ze zdrowych części składamy kompy i wstawiamy je svistakowi :D

Crash

ale chyba nie postawimy nic na pentium II  :) zgadza sie ze zdrowych czesci skladamy nowe kompy.

kotfryc

Cytat: Crash w 29 Grudzień 2011, 20:20
zrobic taka zbiorke to zaden problem. najtrudniej bedzie dotrzec z wiadomoscia o zbiorce do wszystkich z B@P.
pozniej taki papierek mozna by wykorzystac do "reklamy" B@P ( ze niby działamy w ochronie przyrody i oddajemy do recyklingu itp )

Spokojnie Crash, to dobry pomysł, więc myślę że warto spróbować i koledzy na pomogą :) Jest forum, jest newsletter itd... Do stracenia nic nie mamy...
Myślę też czy jak będzie fundacja nie dało by rady takiej akcji przeprowadzić na szerszą skalę - wśród ludzi niezwiązanych z BOINC  :whistle:  ale pierw spróbujmy czegoś na swoim podwórku  ;)

Cytat: Crash w 29 Grudzień 2011, 19:57
Po wieksze ilosci przyjezdzaja własnym transportem. Wydaje mi sie ze warto sprobowac bo mozna wiele zyskac a niewiele stracic
Ciekawe ile w ich pojęciu to większa ilość :) to by z naszej strony zaoszczędziło wielu problemów logistycznych  :p_arr:

Crash

niestety sam dokladnie nie wiem jakie ilosci uznaja za "wieksze"

Troll81

co najmniej kilkadziesiąt kilo....

Crash

jesli by zbiorke przeprowadzic wsrod znajomych... kilkadziesiat kilko to zaden problem

kaimoon

Mnie szykuje się utylizacja starego komputera (bodajże Pentium III z bebechami) i monitor CRT 17`- i pewnie jakby zrobić skuteczny szum na FB połączony z czymś (konkurs?) to odzew by był u znajomych.

Szopler

Jaki to Pentium III, może bym samego procka wziął ;)

Krzysiak

Szopler daj adres na PW gdzie podesłać trochę gratów
Płyta Abita LGA775 IP35P jak demontowałem to działała  + jakieś tam chłodzenie
Pmięci DDR1 2x1gb - mały być w innym kompie - mogę w zamian przyjąć 2x512 DDR1 jak masz jakieś zbędne działające
I chłodzenie Arctic Cooling Freezer 64 / 7 Pro PWM

No chyba że nić nie potrzebujesz z tych gratów


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

jak to lga na i35 to moze ma PCIex? może by go na kolejnego skb@p? pentaka3 mam chyba gdzieć... i to w kilku wersjach...

Cyfron

od razu mówię, że nie wiem, czy z tego będzie SKB@P (jak Troll by chciał) bo ja nie mam już miejsca i wiem, że z kompów które posiadam, niektóre będą musiały zmienić miejsce, bo u mnie nie dostaną papu...

Troll81

te bezproblemowe ślemy do svistaka?

Cyfron

jeśli zapewni domek komputerom z Ubuntu (nie mamy licencji Wingrozy żadnej) to ja nie widzę problemu.
Przynajmniej jeden taki będzie :)

Martin Fox

qrde,przez was zaczynam sie zastanawiac nad zlozeniem sobie kompa... dranie :P

Tomasz R. Gwiazda

tylko ponizej 2xGPU i to topowych to nie schodz :P

Martin Fox

raczej myślę o c2d jakimś i byle co w środku, a potem dołożenie jakiejś grafy, byleby pcie miał :P

coś w stylu http://allegro.pl/okazja-amd-athlon-64-x2-5000-2-x-2600-mhz-i2032321265.html :P

ale to zobaczymy, muszę się przespać z myślą o powrocie do budy pod stołem :D

Crash

Koledzy Wy tutaj o skladaniu komputerów a ja chetnie w takim razie przyjął bym troche zepsutego i nic nie wartego sprzetu. pozniej bym go upłynnił na skupie a pieniazki poszly by na SKB@P

Cyfron

możesz w razie czego odebrać rzeczy ode mnie z Krakowa?
Bo jak tak, to bym zbierał coś - mam np już jedną płytę główną.

Crash

moglbym odebrac... do krakowa mam 20 km

Cyfron

a masz gdzie to składować u siebie?
Bo ja już myślę TJMa napaść (podjechać do niego do Łodzi kiedyś) po jego złomy, a podobno troszkę by tego było i bym to przywiózł do Krakowa, a potem byś to ode mnie odebrał.

Crash

miejsce jak najbardziej jest i to spokojnie na duza ilosc. z odbiorem tez nie bylo by problemu.  Wybacz ze spytam ale czy nie dalo by sie wyslac meila do wszystkich uzytkownikow o checi przeprowadzenia takiej akcji?