Przekazanie komputera na rzecz SKB@P

Zaczęty przez ryszard.korczyk, 21 Listopad 2011, 22:38

ryszard.korczyk

Witam.
Odświeżyłem trochę moją małą serwerownie, tak, aby współczynnik punktów do mocy pobieranej się poprawił i został mi dość fajny komputer. Chciałbym go przekazać na rzecz SKB@P.
Oto konfiguracja:
2x Dual core opteron 285 2,6GHz (łącznie 4 rdzenie) z dobrym chłodzeniem, mutacja coolera na heatpipe z śmigłem 12cm ;)
Płyta Gigabyta z serwera Fujisiemensa, powinno udać się wsadzić 2 grafiki.
4GB RAM DDR ECC REG, może nawet 8GB bym miał
nieduży dysk 73GB SCSI 10kRPM wraz z kontrolerem
Czytnik DVD
Zasilacz HIPRO 700W, pociągnie i 2 grafiki.
Obudowa bigtower Chiefftec
Brak grafiki, bo GTX260 sobie zostawię ;), ale Cyfron ma podobno nadwyżkę grafik.
Jedyna wada komputera to problemy ze startem, zawsze 1 start nie jest udany, odłączamy zasilanie i ponownie włączamy i wszystko jest już ok, może działać bez przerwy.
Pobór prądu to około 240W na pełnym obciążeniu, bez obciążonej grafiki.
Już wstępnie z cyfronem umówiony, że zaopiekuje się sprzętem. Swoje jest jeszcze wstanie ten sprzęt zrobić, dotychczas w 2 miesiące naprawdę dużo zrobił:
http://boincstats.com/stats/boinc_host_graph.php?pr=bo&id=c0a0d1f77304ac4d68b3afd822772f2d


Cyfron

Potwierdzam wszystko co zostało napisane powyżej - nie wiem jak wg was, ale mi się komputerek podoba i myślę, że możemy go przyjąć, dołożyć mu grafik i mielić na nim ku chwale BOINC :D

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

emik



Tomasz R. Gwiazda

pieknie, wielkie dzieki Ryśku (nie wiem czy lubisz ta forme :) Ryszard to moje drugie imie, a jak wiadomo "wszystkie Ryski to porzadne chlopaki.." :)

:parrrty:

lukaszja


ryszard.korczyk

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 21 Listopad 2011, 22:43
pieknie, wielkie dzieki Ryśku (nie wiem czy lubisz ta forme :) Ryszard to moje drugie imie, a jak wiadomo "wszystkie Ryski to porzadne chlopaki.." :)

:parrrty:
Może być dowolna forma. Tylko czasem dziewczyna drażni się ze mną i oficjalnie do mnie mówi "Ryszardzie", czym wyprowadza mnie z równowagi :)

mimeq



aborek


Szopler

 :p_arr: :parrrty: :respect: :p_arr:

Troll81

 :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: zacny to dar.

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober


AL


GRID

#14
 :respect:
to tego kompa można nazwać inaczej SKB@P R1 ?

+ małe podziękowania w następnym newsletterze.
Coś w stylu:
W tym miesiącu firma xxx Ryszarda Korczyka podarowała cały komputer dla projektu Superkomputer B@P.
W ramach podziękowań polecamy firmę zajmującą się projektowaniem i programowaniem elektroniki xxx w xxxx przy ulicy xxx.

Czy jak tam wolisz.

ryszard.korczyk

Cytat: GRID w 22 Listopad 2011, 10:24
:respect:
to tego kompa można nazwać inaczej SKB@P R1 ?

+ małe podziękowania w następnym newsletterze.
Coś w stylu:
W tym miesiącu firma xxx Ryszarda Korczyka podarowała cały komputer dla projektu Superkomputer B@P.
W ramach podziękowań polecamy firmę zajmującą się projektowaniem i programowaniem elektroniki xxx w xxxx przy ulicy xxx.

Czy jakoś jak tam wolisz.
Mała wzmianka może być, komputer prywatny był, więc o firmie bym nie pisał. Na brak zajęć nie narzekam, więc reklamy nie potrzebuje, wręcz nawet jej unikam ;].
Tak będzie ok:
W tym miesiącu jeden z naszych liczydłowych podarowała cały komputer dla projektu Superkomputer B@P.

lolek


Troll81

Jesli jeszcze nie poszedł newsletter to można dopisać i teraz :D

_Aleksander_


Szopler

Ta płyta w ogóle ma PCIex bo jakoś nie widzę...

lolek

A w czym siedzi grafa w tym kompie?   :whistle:

ryszard.korczyk

Komputer ma 2x PCIe 16x, choć dość ciasno na 2 grafiki będzie. Komputer przekazuje bez grafiki, bo Cyfron wspominał, że ma jakieś, a mi trochę jednak szkoda zostawiać w nim EVGA GTX260 Core 216 448bit

Troll81

Jak Telefax mi prześle sprzęt to moze GF450OC pójdzie od razu do tego kompa :D

Telefax

To może ja od razu Cyfronowi podrzucę kartę - w końcu jedno miasto !!
A Tobie wyslę resztę

Troll81

Faktycznie :D no to tak właśnie uczyńmy :D

ryszard.korczyk

Tak jak już gdzieś pisałem, jutro na 90% uda mi się zawieźć komputer do Cyfrona.

ryszard.korczyk

Komputer dostał nowy system operacyjny wg zaleceń Cyfrona, niestety nie znalazłem diverów do kontrolera SCSI pod 64bitowy system, przez co widzi tylko 3GB RAM z dostępnych 4GB. W sumie to 8GB mógłbym do niego wsadzić. Ten dysk SCSI 10kRPM daje tej maszynie niesamowitego kopa, ale zgrzyt przy przesuwaniu głowicy taki, jakby miało się coś rozlecieć ;), ale to normalne dla niego, służył mi z 5 lat w stacji roboczej. Niestety raczej 2 karty o podwójnej grubości PCIe mogą nie wejść, stykałyby się.

Troll81

stykanie to nie problem. Byleby się wogóle zmieściły. Jakrty można odseparować od siebie patyczkami, tak by piny się nie zwarły albo coś.

Jak ten kontroler jest na osobnej karcie to możesz wyslać go mi. Mooże coś sklecę? Podobnie z tym dyskiem.

ryszard.korczyk

Kontroler SCSI jest na osobnej karcie, ale nie koliduje z kartami PCIe. Płyta ma SATA i IDE gdyby trzeba było zwykły dysk wsadzić.

Tomasz R. Gwiazda

jakby co to jest opcja zebym komp startowal z dyskow ATA/SATA ?
czy trzeba kontroler zanabyc


mimeq

Zawsze mozna tak:

http://allegro.pl/wyprzedaz-riser-pci-e-pcie-16x-16x-htpc-btc-i1939036414.html


Troll81

Ja na dniach mam dostac troszkę sprzętu. BYć moze do gwiazdki uda się dwa kompy złożyć. Może nie powalałby wydajnoscią ale miałaby sloty na grafy. Jaby dokupić do nich grafy to możnaby na nich sporo punktów trzepać. Od razu powiem ze ja tego nie utrzymam i zamierzam je oddać na SKB@P. Po prostu na prąd mnie nie stać. Czy będą leżeć u Cyfrona czy gdzieś indziej to juz inna bajka.

ryszard.korczyk

Start tego komputera z IDE możliwy, z SATA trzeba się trochę pobawić z instalacją XP (specjalna dyskietka i F6), za to Win7 instaluje się bez problemów, choć są problemy z driverami do płyty.
Komputer przekazuje z tym dyskiem SCSI i kontrolerem, ale jak będą inne pomysły to można to dowolnie pozamieniać. Ale sama instalacja systemu na tym sprzęcie jest problematyczna, więc zostawię też obraz gdyby trzeba było przeinstalować. Osobiście bym tego dysku z tego komputera nie ruszał, zgodnie z zasadą, działa, nie ruszaj:).
Do tego komputera mogę wsadzić EVGA GTX 260 Core 216 448bit 894MB, tyle że tą kartę chciałbym już sprzedać. Ale z rozmów z Cyfronem wynika, że kart jest jeszcze trochę wolnych.


Troll81

Ja tam się nie upieram :D ale pomóc w stawianiu mogę bo walczyłem już troszkę z serwerami :D Taka praca :D

Telefax

GF 450 przekazany osobiście na ręce Cyfrona, a inne części posłane dziś (wreszcie!)  do Wrocławia.

ryszard.korczyk

Czasoprzestrzeń mi się dziś zagieła i przełożylem wyjazd do Krakowa na jutro.

Cyfron

Już tak Ryśku nie bierz wszystkiego na siebie ;) - w końcu ja też nie miałem czas, ale jesteśmy już umowieni na jutro.
Potwierdzam też otrzymanie grafiki od Telefax'a - jutro postaram się zrobić zdjęcia grafice i kompowi i wrzucić na forum.


Troll81


ryszard.korczyk

Komputer przekazany do serwerowni, od razu dostał grafikę GTS 450 od Telefaxa i już jest gotowy do liczenia ku chwale zespołu. Jest włączony i ekipa od zarządzania komputerami SKB@P może go dokonfigurować, boinca i drivery do grafy trzeba wgrać.
Dzięki za kawę dla Cyfrona ;).