Doprowadzanie do ładu SKBP2 - CPU 1CORE Load 102% na GPU w MOO

Zaczęty przez GRID, 30 Listopad 2011, 10:35

GRID

Witam. Mam pytanie, czy to jest normalne ?
Na jednym kompie na którym 5850 robi 212k RACU mam wakie coś:

Status                        czas  CPU RAC  Aplikacje
Completed and validated 552.52 61.63 1,632.00 Distributed.net Client v1.02 (ati14)
Completed and validated 555.33 63.79 1,632.00 Distributed.net Client v1.02 (ati14)


a na innym kompie SKBP2

Status                        czas      CPU    RAC  Aplikacje
Completed and validated 2,158.10 2,148.66 6,528.00 Distributed.net Client v1.02 (ati14)
Completed and validated 2,184.87 2,177.05 6,528.00 Distributed.net Client v1.02 (ati14)



Dla czego na pierwszym kompie procesor tak jakby tylko pomaga od czasu do czasu a na drugim jakby ciągle liczył na CPU ?

Tomasz R. Gwiazda

pytanie pomocnicze.
Czy oprocz obliczen GPU jakis inny projekt na kompie jest liczony na CPU ?

GRID

#2
Tak to SKBP2 liczy się enigma bodajże. Ale miałem jeszcze to samo na kompie z 3870x2 gdzie nic z CPU się nie liczyło - słabiutko strasznie w tedy to liczyło to wróciłem do MilkWay@home ale teraz z powodu słabej stabilności tego projektu wolę poczekać.

Tomasz R. Gwiazda

to polecam wogole wylaczyc projekt CPU
i zobaczyc na odcinku 2-3h czy zmienilo sie

Osobiscie robie tak ze kompy ktore licza Moo nie licza na CPU (oficjalnie) - bo jak to jest i7 to robie VirtualBoxa z 4 prockami i na nim licze :) ale to juz Moo nie szkodzi

GRID

Dobra jutro koniec PM to ustawię że nie będzie 4 rdzenie będą się nudzić.

Dodam  jeszcze że SKBP1 ma te dane jakby normalnie.
W SKBP1 siedzi jedna GPU 5850

Completed and validated 2,236.35 14.06 6,638.00 Distributed.net Client v1.02 (ati14)
Completed and validated 2,394.94 39.34 6,944.00 Distributed.net Client v1.02 (ati14)


a w SKBP2 są dwie GPU 5850+ 4850 a W BM pisze że Moo wykożystuje 2 GPU


Status                        czas      CPU    RAC  Aplikacje
Completed and validated 2,158.10 2,148.66 6,528.00 Distributed.net Client v1.02 (ati14)
Completed and validated 2,184.87 2,177.05 6,528.00 Distributed.net Client v1.02 (ati14)



Oba kompy dołączyłem do tego projektu w tym samym czasie i idą równo. Nie powinno być że SKBP2 leci szybciej?

Tomasz R. Gwiazda

ale na tym gdzie sa dwie karty to idzie jedno WU czy 2 ?
bo nie pamietam jak tam jest czy nie sa rozne WU dla roznego rodzaju kart inne dla 4xxx, 5xxx

GRID

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 30 Listopad 2011, 11:18
ale na tym gdzie sa dwie karty to idzie jedno WU czy 2 ?
bo nie pamietam jak tam jest czy nie sa rozne WU dla roznego rodzaju kart inne dla 4xxx, 5xxx
2GPU przerabia razem po 1WU

lolek

A obie grafy są obciążone w jednakowym stopniu (load GPU)? - komp z 2 grafikami.

GRID

#8
tak oczywiscie po chwili popatrzyłem drugi raz i 5850 stoi. A liczyła bo miała 70C teraz w spoczynku ma 40C.
Wyłączyłem wszystkie procesy CPU ale nic to nie dało.

edit: znowu liczy na 2 GPU

lolek

Boję się że wolniejsza karta spowalnia tą szybszą...

GRID

#10
1.siadłem znowu do SKBP2 i gadzet sidebar windowsa pokazywał że dwie GPU liczą na 100% ale temperatura 5850 wynosiła 40% pomyślałem że może to normalne że to dzięki nowemu chłodzeniu.
2. Odpaliłem MSI Afteerburner który od razu pokazał że 5850 nie liczy.
3. Po chwili 5850 zaczęła liczyć, temperatura wskoczyła do 70C. a zużycie procesora z  27% wskoczyło do 53%.

To nie jest normalne dla 5850 nie powinno być 27% a jedynie 5%, pewnie tak sammo z 4850
Dla czego w tej konfiguracji jedna karta graficzna wykorzystuje cały rdzeń ?

Zostawiam na razie tak jak jest.
http://moowrap.net/results.php?hostid=6417&offset=0&show_names=0&state=3&appid=

Szopler

Nie da się zrobić przekładańca i wrzucić obie 5850 w jednego kompa, podmienić zasilacz na mocniejszy i jazda z koksem?

GRID

chyba rozmiar wentylatorów na to nie pozwala.

Tomasz R. Gwiazda

karty nie musza byc spiete CF jakby co

lolek

Czasem lepiej zmienić projekt niż marnować czas na walkę z nim. Odpalcie tam milkę i zobaczcie jak działa - punktacja nie powinna być znacząco niższa niż przy Moo.

Tomasz R. Gwiazda

i mowisz to gdy jest watek ze milka przestala karmic :P
i nie wiem jak teraz to ona zawsze miala 2-3 problemy w tygodniu i braki wu

lolek

Mówię to bo milka znów karmi  :whip:
Ze stabilnością milki jest dużo lepiej niż kiedyś. Średnio coś im pada raz na 2-3 tygodnie. Ale nic nie stoi na przeszkodzie by zostawić Moo jako projekt zapasowy, a jako główny MW.

GRID

chciałem jakieś 30m temu przejść na Milke na jedym kompie - update, reset i nadal Wu nie pobiera
wole na razie poczekać, bo obecnie mamy problemy kadrowe i siedzieć sprawdzać czy przypadkiem Milka nie stoi odpada.
Może ktoś chętny jest dostać dostęp do LMI SKB@P i zerkać ?

lolek

Ale dla czego siedzieć i sprawdzać? Dajesz przydzał zasobów 100 dla milki, 0 dla Moo , a reszta w rękach menedżera. Ja tak robię u siebie i jest dobrze :)

GRID

czyli liczy cały czas milke ale jak niema wu to zaczyna moo ?

lolek

Dokładnie tak. Zadania od Moo są pobierane tylko wtedy gdy bufor milki spadnie do zera.

Ps. milce do poprawnego działania wystarczy tylko jeden wolny rdzeń CPU.

Tomasz R. Gwiazda

jak tak zrobilem ostatnio z zasobami
100 dla Distrigen i 0 GPUGrid

to nie mialo to na nic wplywu, mimo ze byly WU w Distri, zaczal liczyc GPUGrida :)

mimeq

Mimo wszystko jakby co moge zerkac jakby byla potrzeba  :whistle:


lolek

Właśnie dla testu odłączyłem się od projektów i przeinstalowałem BM. Podłączyłem się do milki (100), pobrała mi WU, a następnie do Moo (0) i pobrała mi jedno wu, po jego przerwaniu klient je zaraportował, ale nie poprosił o nowe WU od krówki.

Jeśli Milka wyschnie (raz w miesiącu to minimum) to bufor napełni się WU z Moo i będzie na bieżąco je pobierał do momentu gdy pojawią się WU w MW. Wtedy przestaną być pobierane nowe WU od krówki, a pojawią się te z Milki. Należy pamiętać że wszystkie Wu od Moo i tak zostaną przeliczone więc proponował bym bufor nie dłuższy niż 1-2 dni.

GRID

Ok po przełączeniu na MilkyWay@home efekt - liczy tylko 5850 (CPU Load na ten wątek jedynie 4%). Druga grafa se odpoczywa.

Bawiłem się w przełączanie ekranu głównego, ale nic to nie dało.

lolek

Niestety mam tylko jedną grafę  :( Wiem że się da liczyć na 2 grafach, Oxy_One kiedyś liczył na 4 GPU...

Tomasz R. Gwiazda

a czy obie karty maja podpiete monitory ? albo vga dummy ?
bo jak nie to na 1gpu bedzie liczyc

Szopler


lolek

Wydawało mi się to na tyle oczywiste, że o tym nie wspomniałem  XD

mimeq

Z tego co sobie przypominam od sterownikow ktorys 11.x nie sa jzu potrzebne tego typu wynalazki jak VGA Dummy / monitory. Czytam gdzies na forum bitcoina (ale nie sprawdzalem). Jak sie doszukam dam info ...

EDIT:

http://forum.polmine.pl/index.php?topic=544.msg4268#msg4268

Chyba ze to dziala tylko tam ...


GRID

Cytat: lolek w 30 Listopad 2011, 18:00
Wydawało mi się to na tyle oczywiste, że o tym nie wspomniałem  XD
to dla mnie w ogóle nie jest oczywiste, wiem do czego to służy ale czy jest potrzebne w tej sytuacji to nie wiem.

Tomasz R. Gwiazda

po odpalaniu boinc mozna je potem odlaczyc :)
byleby nie wylaczac klienta

PS: Grid nie ma fizycznego dostepu do kompow, tylko zdalnie je obsluguje. Fizycznie to Cyfron

Cyfron

Mogę jutro sprawdzić, ale wydje mi się, że jedna karta ma podpięty monitora a druga ma wsadzone VGAdummy
Dwie karty 5XXX nie wejdą do jednego kompa, bo jest za mało miejsca (karty by "leżały" jedna na drugiej bez możliwości pobierania powietrza.

lolek

jak zmusic boinc do liczenia gdy vga dummy nie wystarcza
Wiem że ten wątek był o integrze, ale może jednak coś się z tego sprawdzi...

Cyfron

W SKB@P2 do jednej karty jest monitor a do drugiej jest VGA Dummu (pierwszą kartą jest 4XXX z monitorem, a druga to jest 5XXX z VGA Dummy. Nie da się ich zamienić miejscami, właśnie przez to, że jest mało miejsca między 2ma kartami na obecne chłodzenie..

AiDec

#35
Cytat: GRID w 30 Listopad 2011, 10:35
Witam. Mam pytanie, czy to jest normalne ?
Na jednym kompie na którym 5850 robi 212k RACU mam wakie coś:

Status                        czas  CPU RAC  Aplikacje
Completed and validated 552.52 61.63 1,632.00 Distributed.net Client v1.02 (ati14)
Completed and validated 555.33 63.79 1,632.00 Distributed.net Client v1.02 (ati14)


a na innym kompie SKBP2

Status                        czas      CPU    RAC  Aplikacje
Completed and validated 2,158.10 2,148.66 6,528.00 Distributed.net Client v1.02 (ati14)
Completed and validated 2,184.87 2,177.05 6,528.00 Distributed.net Client v1.02 (ati14)



Dla czego na pierwszym kompie procesor tak jakby tylko pomaga od czasu do czasu a na drugim jakby ciągle liczył na CPU ?

Tak. I wszystko w tym temacie. Mozemy wracac do domu ;).

Nie powinno tak byc, ale to jest normalne (na chwile obecna). Tak dziala aplikacja projektu w polaczeniu ze sterami. Sesef doskonale o tym wie, na chwile obecna nie jest w stanie sobie z tym poradzic. To jest rowniez powod dla ktorego moje 4x 6970, po OC, robia o wiele wiele mniej punktow niz jedna 5970 starszej generacji bez OC. Taka sytuacja ma miejsce w Moo, PrimeGrid, miala miejsce w DNETC. Jedynym wyjatkiem byla Milka, ale odkad Milka ma problemy, to na wielu maszynach nie oplaca sie jej liczyc. Z nadzieje czekam na POEM (jest szansa ze zmieni cos w tym temacie).


Cytat: GRID w 30 Listopad 2011, 13:26
1.siadłem znowu do SKBP2 i gadzet sidebar windowsa pokazywał że dwie GPU liczą na 100% ale temperatura 5850 wynosiła 40% pomyślałem że może to normalne że to dzięki nowemu chłodzeniu.
2. Odpaliłem MSI Afteerburner który od razu pokazał że 5850 nie liczy.
3. Po chwili 5850 zaczęła liczyć, temperatura wskoczyła do 70C. a zużycie procesora z  27% wskoczyło do 53%.

Aplikacje dla GPU nie wykorzystuja GPU w 100% przez 100% czasu. Czesc `czasu obliczen` poswiecana jest na `wstepne obliczenia` na CPU, podczas ktorych GPU moze byc nieobciazona, badz obciazona nieznacznie. W kilku watkach o liczeniu na GPU juz ta sytuacja byla omawiana.


Cytat: GRID w 30 Listopad 2011, 13:26
Dla czego w tej konfiguracji jedna karta graficzna wykorzystuje cały rdzeń ?

To nie jest pytanie do tego grona. Mogliby na nie odpowiedziec tylko programista app / programista sterow GPU.


Cytat: lolek w 30 Listopad 2011, 15:01
Czasem lepiej zmienić projekt niż marnować czas na walkę z nim. Odpalcie tam milkę i zobaczcie jak działa - punktacja nie powinna być znacząco niższa niż przy Moo.

Wiemy o tym. Wlasnie dlatego zeby nie tracic czasu na walke z Milka, zalecalem rezygnacje z Milki (mnostwo WU na kompach SKB@P nie przechodzi walidacji).


Cytat: lolek w 30 Listopad 2011, 15:30
Ale dla czego siedzieć i sprawdzać? Dajesz przydzał zasobów 100 dla milki, 0 dla Moo , a reszta w rękach menedżera. Ja tak robię u siebie i jest dobrze :)

To ze to dziala u Ciebie, absolutnie nie znaczy ze zadziala to gdziekolwiek indziej. A szczegolnie nie tam gdzie sa multi GPU (a nie jedna prosta grafa). A szczegolnie nie tam gdzie te dwie (lub wiecej) grafy sa ROZNE. Prosze raczej o konstruktywne podpowiedzi, takie na ktore JA bym nie wpadl ;), bo podejscie `a u mnie tak dziala` to w naszym przypadku naprawde nie zadziala... U Ciebie jest naprawde bardzo bardzo prosto, w stosunku do tego z czym my mamy do czynienia na kompach.


Cytat: lolek w 30 Listopad 2011, 16:36
Niestety mam tylko jedną grafę  :(

I (niestety :( )dlatego wlasnie Twoje (z calym szacunkiem !!!) podpowiedzi moga byc nie calkiem trafione.


Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 30 Listopad 2011, 17:47
a czy obie karty maja podpiete monitory ? albo vga dummy ?
bo jak nie to na 1gpu bedzie liczyc

FALSE   :P    ;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka


lolek

@ AiDec spoko nie odbieram Twoich słów jako jakiejkolwiek ujmy  ;) A  podpowiadam bo nie było chętnych  :P