Pobieranie Próbek

Zaczęty przez kolmra, 18 Marzec 2013, 11:21

kolmra

Witam wszystkich liczących w BOINC. Mam mały problem dzisiaj przyłączyłem sie do waszego TEAMU, i liczę w kilku projektach.
Mam mały problem z pobraniem próbek z SETI pobiera niby dobrze ale po zakończeniu jest komunikat "pobieranie nie powiodło się" :( i jest tak za każdym razem, co może być tego przyczyną i czy inni też tak mają  ?

stiven

#1
 :ahoy:

SETI niestety tak ma, że próbki pobiera bardzo powoli i często pobieranie kończy się niepowodzeniem. Niewiele da się z tym zrobić i nie należy się tym specjalnie przejmować. Jeśli chcesz liczyć tylko SETI to warto nieco zwiększyć bufor próbek aby miał co liczyć gdy pobieranie się nie uda (widok zaawansowany->opcje i preferencje lokalne w zakładce użycie sieci zwiększyć nieco mininum work buffer i max additional work buffer).
Obserwuj co się dzieje i jeśli problem będzie się utrzymywał dłużej to coś wymyślimy :)

kolmra

Witam ponownie niestety dalej jest to samo zaczyna pobierać jest ok mam status na pobieranie po chwili zmienia sie na pobieranie nie powiodło sie mimo że dalej pobiera próbki  :( co może być tego powodem

mimeq

Powodem sa serwery SETI@home, jest to najpopularniejszy projekt wsrod liczydlowych i serwery sa poprostu przeciazone. Nic na to nie poradzisz - tylko cierpliwie czekac a w miedzy czasie liczyc cos innego, projektow jest sporo  ;)


kolmra

Wiem o tym ale mi właśnie na SETI najbardziej zależy znowu to samo zaczęło pobierać większy pakiet próbek i znowu po chwili od rozpoczęcia pobierania ten sam komunikat pobieranie nie powiodło sie.

Co dziwniejsze pobiera każdą próbkę do końca

Troll81

jest wiele innych projektów kosmicznych :D

Tobas

Cytat: kolmra w 18 Marzec 2013, 12:11
Wiem o tym ale mi właśnie na SETI najbardziej zależy znowu to samo zaczęło pobierać większy pakiet próbek i znowu po chwili od rozpoczęcia pobierania ten sam komunikat pobieranie nie powiodło sie.

Co dziwniejsze pobiera każdą próbkę do końca

Potwierdzam, że też tak miałem - nie wiem dlaczego. Pobierało bardzo wolno, a na koniec.. dupa.