Mapa potencjalnych zniszczeń nuklearnych

Zaczęty przez anomax, 12 Luty 2013, 11:00

anomax

Dzięki tej stronie można zobaczyć jak wyglądały by zniszczenia wywołane atakiem nuklearnym w dowolnym miejscu na świecie.

Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że są uwzględnione tylko skutki wybuch. Brakuje natomiast zasięgu obszaru skażenia.

http://meyerweb.com/eric/tools/gmap/hydesim.html

PoznanskaPyra

Tak sobie nad Poznaniem ustawiłem to, masakra. Największa bomba miała 58MT  :fright: To pół województwa poszło by z dymem  :fright: :fright:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

Rosjanie zmniejszyli siłę rażenia bomby Tsar bo bali się że dojdzie do zapłonu atmosfery :D

Krzysiak

Cytat: PoznanskaPyra w 12 Luty 2013, 12:11
Tak sobie nad Poznaniem ustawiłem to, masakra. Największa bomba miała 58MT  :fright: To pół województwa poszło by z dymem  :fright: :fright:

Główne założenie było wyeliminować problem celności  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Dario666

No tak, jakby zdetonowali taką 58MT w Warszawie to podmuch byłoby czuć w Katowicach  :whistle:

Szopler

Obawiam się że dużo dalej... ale to zależy od wysokości na jakiej zdetonowano by bombę.

Troll81

fala uderzeniowa bomby tsar obiegła kulę ziemską....

Szopler

#7
Z tego co wyczytałem to ta 3 krotna fala uderzeniowa dotyczy fali sejsmicznej a nie ciśnienia powietrza.

Cytat: Należy brać poprawkę że to USmańskie forum i mogą być przekłamania w jednostkach ;)The heat from the explosion could have caused third degree burns 100 km away from ground zero. The subsequent mushroom cloud was about 60 km high (nearly seven times higher than Mount Everest)and 30–40 km wide. The explosion could be seen and felt in Finland, even breaking windows there[citation needed]. Atmospheric focusing caused blast damage up to 1,000 km away. The seismic shock created by the detonation was measurable even on its third passage around the Earth. Its Richter magnitude was about 5 to 5.25[2]

Since 50 Mt is 2.1×10^17 joules, the average power produced during the entire fission-fusion process, lasting around 39 nanoseconds, was a power of about 5.4×10^24 watts or 5.4 yottawatts. This is equivalent to approximately 1% of the power output of the Sun. The detonation of Tsar Bomba therefore qualifies as being the single most powerful device ever utilized throughout the history of humanity.

Krzysiak

A wszystko to w celach pokojowych  :p_arr:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: