Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Eternity2.net

Zaczęty przez AL, 19 Lipiec 2007, 23:23

AL

Eternity2.net http://eternity2.net/index.php
CytatFree software to solve the EternityII™ puzzle!
Informacje o ETERNITY II
Drużynka

Sporo zachodu trzeba poświęcić aby projekt wogóle ruszył. Trzeba stworzyć dwa pliki txt (e2pieces.txt i e2hints.txt) i wrzucić je do głównego folderu z BOINC. Instrukcję jak tego dokonać tutaj - Creating the Puzzle Definition Files.
Dla leniuszków:
Przykładowe pliki można pobrać stąd
- e2pieces.txt
- e2hints.txt

Co myślicie o tym projekcie?

Bober

Niepierwszy już komercyjny projekt przetwarzania rozproszonego, ale chyba pierwszy na BOINC (poprawcie mnie jeśli się mylę).

O Eternity dowiedziałem się właśnie po raz pierwszy :P
Z tego co wyczytałem:
Premiera puzzli odbędzie się 28 lipca 2007 i mają być do nabycia np. w hipermarketach.
Za rozwiązanie (dla pierwszej osoby która prześle rozwiązanie) przewidziana jest nagroda w wysokości 2 mln $ !!!

No właśnie i ktoś wpadł na pomysł, żeby stworzyć projekt przetwarzania rozproszonego i żeby ktoś odwalił za niego całą czarną robotę a on oferuje podział nagrody po połowie.
Co ciekawe twórca strony (niezwiązany z producentem puzzli, ale twierdzi, że istnienie projektu wpłynie na wzrost sprzedaży puzzli) wymaga od uczestników kupna puzzli w wersji pudełkowej.

Ja się zastanawiam jaką potencjalni użytkownicy mają gwarancję, że dostaną swój ewentualny milion?

Moim zdaniem fakt powstania tego projektu czyni ideę tych puzzli nieco bezsensowną. Rozwiązanie tych puzzli nie jest wbrew temu co twierdzi producent dostępne dla każdego (poprzednią edycję przed 8 laty wygrali studenci matematyki (wynik odesłali po 5 miesiącach) a teraz powstaje projekt przetwarzania rozproszonego...).  Współczuje więc wszystkim tym, którzy nie będą wiedzieć o projekcie na BOINC i będą się samodzielnie głowić - zakładając, że projekt przyciągnie wiele osób rozwiązanie może zostać znalezione bardzo szybko.
Wniosek z tego, że większość kupi puzzle tylko po to, żeby wpisać jakiś tam kod czy co tam trzeba wpisać...

A zabawa skończy się chyba jednak nie 31 grudnia 2008 tylko w momencie, gdy projekt znajdzie rozwiązanie. Zakładając, że publicznie ogłosi ten fakt (jeśli tego nie zrobi to będzie marnował moc tysięcy komputerów???).

Nie wiem co na to producent, ale IMO ten projekt kompletnie psuje ideę zabawy w Eternity.

I żadnych puzzli nie kupie :P

Poza tym kto mu w ogóle pozwolił zrobić projekt na BOINC, żeby zgarnął sobie milion dolców, potencjalnie odbierając zasoby innym pożytecznym (na pewno pożyteczniejszym niż ten) projektom??? :evil:

To rozwala też ideę przetwarzania rozproszonego (przynajmniej taką jaką ja dostrzegam).

P.S. Al dzięki za temat :wink:

Payo72

Mam pewne wątpliwości co do intencji twórców projektu.
Dla pierwszej osoby, która poda prawidłowe rozwiązanie czeka
nagroda w wysokości 2 mln. $
Myślę, że nagoda jest gółwną przesłanką do utworzenia projektu.


bartsob5

mi tez sie to nie podoba...
co do zmuszania do kupna puzzli, to jest to calkiem logiczne, bo jak inaczej firma da 2melony jesli odpowiedniej ilosci pudelek nie sprzeda?

Bober

Tak ale mogli się jakoś dogadać i w ogóle odpuścić sobie jakieś tam puzzle tylko sprzedawać możliwość rejestracji w projekcie - na jedno by wyszło.  :P

EDIT: już o tym piszą..."Wprowadzeniu Eternity II towarzyszyć będzie niezwykle silna kampania PR"  :?

No cóż ktoś, kto to kupi zawsze będzie mógł zmarnować na to trochę życia  :P O 2 mln będzie można jednak tylko pomarzyć chyba, że projekt jednak nie spełni swego zadania i ktoś inny rozwiąże pierwszy :)

Ciekawe...

Mchl

Cytat: "Bober"Niepierwszy już komercyjny projekt przetwarzania rozproszonego, ale chyba pierwszy na BOINC (poprawcie mnie jeśli się mylę).

Pierwszym projektem o czysto komercyjnym podłożu był o ile się nie mylę SHOFT.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Ale to było na BOINC?

Mchl

[link nie aktualny]

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

romek03

Al-zaciekawił mnie ten projekt http://eternity2.net/index.php  dotyczący gry eternity.Uczestniczysz w tym projekcie?Niestety nie znam angielskiego i mam pytanie-czy nagroda jest tylko jedna czy też jest dzielona przez wszystkich uczestników programu (oczywiście o ile znajdzie się rozwiązanie układanki)

Bober

Zanim Al się zjawi to powiem, że z tego co wiem ewentualna nagroda podzielona ma być pomiędzy twórcę projektu i właściciela konta, dla którego liczące komputery/komputer znajdą jako pierwsze właściwe rozwiązanie.
Krótko: będzie jeden szczęściarz.

A tak w ogóle to właśnie znalazłem nowe polskie forum Eternity II.
Chyba jeszcze nikt tam nie pisał o BOINC...

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Heh, ja chciałem napisać ale mają zbyt surowe wymagania. Linka można wkleić dopiero po napisaniu 3 postów...dziękuję.

A to właśnie mój TYSIĘCZNY post  :D

I kto by się spodziewał, że 3 mogą być dla mnie problemem  :lol:

romek03

Ściagnąłem oprogramowanie, umieściłem te dwa pliki do głównego folderu z BOINC i...nie chce mi nic obliczać.Doradźcie mi coś.

Bober

Al robiłeś to, to może coś doradzisz...

AL

Cytat: "Bober"Al robiłeś to, to może coś doradzisz...

Hmm trudno mi coś więcej doradzić ponad to co w pierwszym poście w tym temacie. Ewentualnie spróbowałbym umieścić te dwa stworzone pliki w BOINC\projects\eternity2.net lub BOINC\projects - może to pomoże.
romek03 - a jakie konkretnie komunikaty Ci się wyświetlają w zakładce wiadomości?

romek03

Kiedy włączy mi się wygaszacz wyświetla mi się taki błąd: "Failed to read e2pieces.txt properly".

AL

Cytat: "romek03"Kiedy włączy mi się wygaszacz wyświetla mi się taki błąd: "Failed to read e2pieces.txt properly".

No to mam dwa pomysły:
1. Plik e2pieces.txt ma niewłaściwą treść - skopiuj jeszcze raz treść przykładowego pliku podanego przez twórów projektu. Jeśli będzie działać - dopiero wtedy zacznij modyfikować wpisy w pliku z godnie z instrukcją przez nich podaną.
2. Plik e2pieces.txt - nie jest w odpowiednim folderze i aplikacja projektu go nie widzi (ale to mi się wydaje mniej prawdopodobne. Poza głównym folderem BOINC'a umieściłbym te pliki także w tych folderach: BOINC\projects\eternity2.net i BOINC\projects.

Bober

Administrator projektu zapowiedział zamknięcie strony (i prawdopodobnie projektu) przed 15. grudnia.
Zakończenie projektu nie jest jednak przesądzone, ponieważ możliwe jest przekazanie go komuś innemu.

P.S. Może znaleźli już rozwiązanie???