Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Cloud computing w ovh

Zaczęty przez Akira, 22 Styczeń 2010, 15:40

Akira

Witam
Wczoraj na forum.ovh.pl ogłosili testy na cloud computing. Zapisałem się i dostałem maszynkę Intel(R) Xeon(R) CPU E5504 @ 2.00GHz z 256 ramu. Odpaliłem na tym Enigmę. Jak na razie obliczyło mi jedną próbkę  jak widać w 4 godziny. Ta usługa ma podobno kosztować 1,99 Euro miesięcznie. Opłaca się?

Akira

Ovh wreszcie podało ile będzie kosztowało wynajęcie chmury. Ja jak na razie używam bety i trochę mi się policzyło ;)   
http://www.enigmaathome.net/show_host_detail.php?hostid=23456

Cytat
Od strony marketingowej będziemy oferować mC z 1 rdzeniem 1GHz,
256 MB RAM (2GB swap) oraz 5GB przestrzeni dyskowej w dwóch
opcjach:
- na godziny: 0.02 Euro netto/godzina
- na rok: 24 Euro netto/rok
Za:http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=11727

apohawk

A jest opcja wynajęcia tylko na czas wyścigów ?  %)
No good deed goes unpunished.

Troll81

100 zł za rok.... wychodzi przyzwoicie.... ale chyba nie przewidzieli maniaków BOINC :D

Akira

Cytat: apohawk w 21 Luty 2010, 20:18
A jest opcja wynajęcia tylko na czas wyścigów ?  %)
CHMURA! Wynajmujesz ile chcesz i na ile chcesz. Płacisz tylko za to co wykorzystujesz i przez ile.

Pigu

ile można naraz maszyn wziąć? za stówę zamiast 1 na 360 dni to 360 na 1  :ph34r:

Akira

Cytat: Pigu w 21 Luty 2010, 21:13
ile można naraz maszyn wziąć? za stówę zamiast 1 na 360 dni to 360 na 1  :ph34r:
Wtedy bierzesz 360 maszyn za 2 centy za godzinę. Więc na jeden dzień równa się 360*0,02*24=172 euro ;)

Rysiu

Oj nie wiem czy tak od ręki by mieli te 360 maszyn.

Akira

To nie będzie 360 maszyn. To wszystko na wirtualkach leci ;P

Rysiu

No tak ale znając OVH to nawet te 360 wirtualek nie za bardzo przejdzie.

Dużo osób na początku będzie chciało to mieć i kolejki się porobią  :(

Akira

Niestety :/ Zwłaszcza, że oles pisał gdzieś, że to jest tylko dodatkowa usługa i nie będzie dla niej budowana nowa infrastruktura...

Pigu

tak se myślę o halu.... :D pewna niegodziwa myśl... pogę dostać linka do nich?  %) %) %) %) %) %)

Troll81

to postaw sobie w domu netrę :D 32wątki :D w cenie 100 zł :D we freehalu będzie rządzić

Akira

Cytat: Troll81 w 21 Luty 2010, 23:49
to postaw sobie w domu netrę :D 32wątki :D w cenie 100 zł :D we freehalu będzie rządzić
Jak na razie to jest beta i tylko kilkaset osób ma dostęp ;p Na dniach ma być pełna usługa

krzyszp

Cytat: Troll81 w 21 Luty 2010, 23:49
to postaw sobie w domu netrę :D 32wątki :D w cenie 100 zł :D we freehalu będzie rządzić
Yyy, a co to jest "netra"?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Sun Netra t1 :D

Taki serwerek. Zajebiście wydajny w operacjach stałoprzecinkowych. Przetwarzanie do 32 wątków jednocześnie z pełną mozliwościa zarządzania wątkami procesora. Niestety do upy jesli chodzi o zmiennoprzecinkowe. To sprzęt sprzed 5 lat :D i chodzi po 100zł na allegro :D

Pigu

da się na tym xp postawić?
http://www.allegro.pl/item928540695_sun_netra_t1_w_cenie_karty_sieciowej.html

niestety ramu jakby za mało na zabawy z halem

krzyszp

Raczej XP (procesor) nie postawisz, ale Linuksa jak najbardziej...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Windozy nie da rady bo one procków sparc nie obsłużą :D linux albo jeszcze lepiej solaris :D bo solaris potrafi do oporu wykorzystać moć tych procków.... Weż pod uwagę że netry głównie za routery robiły :D tam wiele ramu nie trzeba.....

Rysiu

Muszę powiedzieć, że z Netrą T1 już wcześniej się spotkałem i trochę mnie kusi  8)

http://sunsolve.sun.com/handbook_pub/validateUser.do?target=Systems/Netra_T1_AC200_shared/spec

Nie jest to jakieś cudo ale jednak ciekawi.

Troll81

Bo ten komp świetnie sprawdza się  konkretnych zastosowaniach. Rosetta na nim będzie mulić gorzej niż na PII ale freehal :D

Pigu

tylko w sumie co mają te 32 wątki do hala? wymnożyć sobie mogę na halowcach, a na T1 się nawet w ramie nie pomieści

JaRa

Cytat: Rysiu w 22 Luty 2010, 18:38
Muszę powiedzieć, że z Netrą T1 już wcześniej się spotkałem i trochę mnie kusi  8)

http://sunsolve.sun.com/handbook_pub/validateUser.do?target=Systems/Netra_T1_AC200_shared/spec

Nie jest to jakieś cudo ale jednak ciekawi.

Seismic                           GR-63-CORE requirements for earthquake risk zone 4 ETSI ETS 300-19-2-3, A1 operating requirements

a to znaczy ze mozna czy nie mozna QCN na nim liczyć  %)



Troll81

Zobacz czy QCN go wspiera :D

TJM

Jeszcze do niedawna w enigmie ktoś liczył ponad na kilkudziesięciu takich serwerkach. Skubaniec sam sobie przeportował aplikację na solarisa :D

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

To zapukaj do niego :D może wrzucisz nową app na serwerek :D

TJM

Niezbyt mam niestety czas na prace nad aplikacjami dla mało popularnych systemów. Jak na razie nawet dla MacOS, który resztę egzotyki bije popularnością na głowę, nie mogę się doczekać jakiejkolwiek pomocy ze strony użytkowników/programistów mogących poprawić błędy w aplikacji.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

sesef

Cytat: Troll81 w 22 Luty 2010, 11:36Taki serwerek. Zajebiście wydajny w operacjach stałoprzecinkowych. Przetwarzanie do 32 wątków jednocześnie z pełną mozliwościa zarządzania wątkami procesora.

Jaka jest tego wydajność w MIPSach czy jak tam się wyraża wydajność stałoprzecinkową? Przeportowanie appek operujących na intach z otwartym kodem nie jest trudne jak się przebrnie przez proces ogarniania systemu i kompilacji bo GMP/MPIR działają na ultrasparc (o ile to jest to samo) wystarczy zamienić znaki na odpowiednie funkcje i w większości wypadków tyle wystarczy.

Jak taki serwerek będzie miał większą wydajność niż app 64bit na 8 wątkowym procu to może to być całkiem niezły kąsek.

TJM

Szkoda nawet czasu na sprawdzanie, bo to nierealne.
Gdyby takie rzeczy były możliwe, nikt by się nie bawił w rozwijanie jednostek zmiennoprzecinkowych.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

Dostałem w swoje łapska na parę dni do testów taką v-maszynkę.
Do liczenia normalnych projektów niespecjalnie się nadaje, wydajność bardzo skacze od dość dobrej do kiepskiej - pewnie ze względu na sumaryczne obciążenie maszyny hostującej.
Natomiast można by rozważyć odpalanie na tym projektów noncpu - FreeHAL działa dobrze, gdyby jeszcze tak DynaPing miał aplikację dla *nixów...


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.