Gpu z pasywnym chłodzeniem a boinc

Zaczęty przez AL, 17 Marzec 2010, 03:46

AL

Witam!
Wiem, że kart z cuda i pasywnym chłodzeniem jest jak na lekarstwo - a jak już są to raczej słabowite (najmocniejsza jaką udało mi się zlokalizować to ta), ale czy ktoś może ma/miał taką kartę i liczył na niej jakiś projekt? Jak miała się sytuacja z temperaturami? Czy robiło to zwisy systemu - czy dało się normalnie pracować. Ogólnie ciekaw jestem wszelakich opinii na temat używania boinc na gpu z pasywnym chłodzeniem.

TP

Witaj!

Miałem 8600GT Gigabyte chłodzoną pasywnie - liczyłem na niej GPUGRIDa i  nie było żadnych problemów ze stabilnością i temperaturą.

TP

Troll81

Też miałem 8600 GT pasywną i działała ładnie. ale o OC można na niej zapomnieć...

Jak ta twoja sie przegrzeje to zanieś na gwarancji :D

syrian

do takich kart bardzo dobrze sprawdzają sie samodzielnie zamontowane niskoobrotowe wentylatory, praktycznie niesłyszalne a temperatura na kartach potrafi spaść nawet o 10 st

Bobo_PL

Na swoim GTS250 mam założone ACCELERO S1 Rev2 + teoretycznie niesłyszalny 120mm wentylator AAB Cooling - Super Silent Fan 12.

Taki zestaw utrzymuje temperaturę podczas liczenia collatza na poziomie 42 stopni. Zrobiłem próbę bez wentylatora, ale jak dobiło do 90stopni to sobie odpuściłem takie testy.

pszyklejony

Zapomnij o pasywnym chłodzeniu jak chcesz liczyć.

AL

Cytatdo takich kart bardzo dobrze sprawdzają sie samodzielnie zamontowane niskoobrotowe wentylatory, praktycznie niesłyszalne a temperatura na kartach potrafi spaść nawet o 10 st

Taki też mam plan, aby umieścić na takiej karcie duży (12) ultra cichy wiatraczek (tak na wszelki wypadek). W OC raczej bawił się nie będę.

Cytat: Bobo_PL w 17 Marzec 2010, 21:12
Na swoim GTS250 mam założone ACCELERO S1 Rev2 + teoretycznie niesłyszalny 120mm wentylator AAB Cooling - Super Silent Fan 12.

Taki zestaw utrzymuje temperaturę podczas liczenia collatza na poziomie 42 stopni. Zrobiłem próbę bez wentylatora, ale jak dobiło do 90stopni to sobie odpuściłem takie testy.

Czy to chłodzenie to nakładka na kartę, czy zamiast standardowego chłodzenia karty? Bo jeśli to drugie - to w przypadku nowej karty pojawia się chyba problem z gwarancją.

Bobo_PL


Troll81

Gwarancja obejumje kartę a nie system chłodzenia :D w przypadku uwalonej karty moga co najwyżej odrzucić te które się ugotowały (twierdząc że chłodzenie źle dobrane).