Czy coś ostatnio się zmieniło w projekcie?

Zaczęty przez Arthusp, 18 Grudzień 2010, 17:15

Arthusp

Witam!

Mam kartę 5750 i zainstalowałem ostatnio SDK. Parę chwil temu przyuważyłem, że od jakiegoś czasu liczy mi próbkę o ok. 40% krócej. Czy samo doinstalowanie SDK mogło coś takiego zdziałać? Czy coś się zmieniło w projekcie: jakaś nowa aplikacja czy optymalka? Żadnych konfigów/aplikacji itp. nie ruszałem.

Tomasz R. Gwiazda

gdzies w innym watku cos bylo na temat SDK i szybszego czasu obliczen, i nie dotyczylo to CC, wiec moze cos w tym jest :)

Pytanie czy to przyspieszy tez Dnet i MW ? :D

ps: skad sciagnac ? :D

pszyklejony

Cytat: Arthusp w 18 Grudzień 2010, 17:15
Witam!

Mam kartę 5750 i zainstalowałem ostatnio SDK. Parę chwil temu przyuważyłem, że od jakiegoś czasu liczy mi próbkę o ok. 40% krócej. Czy samo doinstalowanie SDK mogło coś takiego zdziałać? Czy coś się zmieniło w projekcie: jakaś nowa aplikacja czy optymalka? Żadnych konfigów/aplikacji itp. nie ruszałem.

No tak, 
http://developer.amd.com/gpu/atistreamsdk/pages/default.aspx

Troll81



pszyklejony


Szopler

Niech to... wywala mi się instalator tak samo jak przy sterach... coś się musiało pochrzanić w systemie :(

Arthusp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 18 Grudzień 2010, 17:26
gdzies w innym watku cos bylo na temat SDK i szybszego czasu obliczen, i nie dotyczylo to CC, wiec moze cos w tym jest :)

(...)

A faktycznie:

Cytat: Genn w 16 Grudzień 2010, 20:03
(...)
Na forum PG zauważono znaczną poprawę w wydajności aplikacji ATI po zainstalowaniu Stream SDK 2.3. Do ściągnięcia tutaj http://developer.amd.com/gpu/ATIStreamSDK/downloads/Pages/default.aspx

(...)


Czyli zainstalowanie SDK jest głównym podejrzanym skrócenia czasu obliczeń, któremu zawdzięczamy powstanie tego wątku.  :)

Tomasz R. Gwiazda

Szopler: ja najpierw zaktualizowalem stery ATI jesli nie chcialo isc, bo na kompie gdzie mam swieze bylo wszystko ok

no ale moze to nie jest regula i co innego mialo znaczenie ze sie Ci posypalo



Arthusp: czasami jarze ze cos bylo, ale nie wiem gdzie :D

Arthusp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 18 Grudzień 2010, 20:51
(...)

Arthusp: czasami jarze ze cos bylo, ale nie wiem gdzie :D

Też tak często mam. Wkleiłem głównie dla potomności, co by czerwoni kamraci instalowali SDK i licząc to samo, dodawali więcej ptk dla Boinc@Poland!  :attack:

Troll81


tito

na 4770 i5750 nie zadziałało :( coś tam trzeba ustawiać?

Arthusp

Cytat: tito w 20 Grudzień 2010, 18:32
na 4770 i5750 nie zadziałało :( coś tam trzeba ustawiać?


Dziwne... Mam właśnie 5750 i mnie zadziałało jak pisze w piewrszym poście. Czy na pewno mówimy o Win7x64? Czy na pewno nie miałeś wcześniej SKD? Jakie miałeś czasy przeliczenia próbki przed i po zainstalowaniu SDK? Może jeszcze ważna są drivery - jaką ich wersje masz?

tito

#13
System to XP32 ale dla niego też jest SDK.
Edit wersja sterowników 10,5.
Kolejna porażka: XP32bity 5850 stery 10,12.

Komuś się udało przyspieszyć na XP?

gregre

nie wiedziałem gdzie napisać więc piszę tutaj:

mam grafę 4850, podczas przestoju w Milce podpiąłem się pod Collatz,
w ile czasu powinna wyrabiać się moja grafika? na miniCollatz blisko 7min 10sec daje to 350/400pkt za WU
na normalnym prawie 60min ! daje to 2700/3000pkt za WU

coś można usprawnić ?

lolek

Wszystko normalnie. CC zawsze punktowało gorzej niż milka, a ta u Ciebie daj jakieś 3500/h