2008.04: Rosetta@home

Zaczęty przez Bober, 21 Marzec 2008, 01:30

Który projekt powinniśmy liczyć w kwietniu?

ABC
1 (2.2%)
BURP@Home
0 (0%)
Climateprediction.net
5 (11.1%)
Cosmology@Home
1 (2.2%)
Einstein@Home
2 (4.4%)
Leiden Classical
2 (4.4%)
malariacontrol.net
2 (4.4%)
Milkyway
2 (4.4%)
POEM@Home
0 (0%)
PrimeGrid
0 (0%)
TANPAKU
0 (0%)
proteins@Home
0 (0%)
QMC@Home
3 (6.7%)
Rectilinear Crossing Number
1 (2.2%)
Riesel Sieve
0 (0%)
Rosetta
9 (20%)
SHA-1 Collision Search
0 (0%)
SETI@Home
8 (17.8%)
Spinhenge@Home
0 (0%)
Sudoku
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
The Lattice Project
0 (0%)
uFluids
1 (2.2%)
World Community Grid
7 (15.6%)
yoyo@Home
1 (2.2%)

Głosów w sumie: 45

Głosowanie skończone: 28 Marzec 2008, 01:30

Bober

Zaczynamy zabawę w Projekt Miesiąca!
Reguła jest prosta:
Głosujemy w ankiecie na ten projekt, który naszym zdaniem powinien w najbliższym miesiącu stać się obiektem szczególnego zainteresowania liczydłowych zrzeszonych w B@P. Naturalnie, w miarę możliwości, wszyscy zainteresowani powinni się do wyników ankiety dostosować.

Przy okazji wybranym projektem zajmie się nasz drużynowy Superkomputer  ;D

W razie braku jednostek w wybranym projekcie, liczony będzie projekt wspierający tj. drugi na liście.
W ankiecie nie uwzględniam projektów, które mają jednostki jedynie sporadycznie (wedle mojej ograniczonej wiedzy).

Zachęcam wszystkich do pisania w niniejszym temacie, które projekty wybieracie i dlaczego oraz do namawiania innych do swoich typów.

P.S. Ponieważ jest to pierwsza edycja naszej zabawy proszę również o uwagi dotyczące kwestii organizacyjnych np. które projekty (czy alfy itp.) powinny się w ankietach znaleźć a jakie nie, czy jakiś projekt może być PM-mem pod rząd itp.

Pigu


michal_saper


MJ19


Machloj

WCG...

btw. mam nadzieję, że pigu nie ustawi swojej maszyny klikającej na ten temat :D

KrzychuP

QMC

Proponuję też, żeby, w ramach urozmaicenia, projekt, który wygrał w danym miesiącu nie brał udziału w głosowaniu w następnym.

Pigu

Cytat: Machloj w 21 Marzec 2008, 09:49
btw. mam nadzieję, że pigu nie ustawi swojej maszyny klikającej na ten temat :D

a właśnie  ;)

Troll81

A co z kwestią pt. "czy osoby zrzucające się na kompa powinny miec prawo do decydowania kto liczy"

Tomislaw

Rosetta

Cytat: Troll81 w 21 Marzec 2008, 10:03
A co z kwestią pt. "czy osoby zrzucające się na kompa powinny miec prawo do decydowania kto liczy"
Proponuję żeby każdy ofiarodawca (bez względu na wysokośc ofiarowanej kwoty) dysponował 1 głosem



KrzychuP


taktu

może po prostu osobna ankieta dla superkomputera w ktorej zaglosuja tylko darczyncy


michal_saper

Zespół to zespół. Jeżeli już ktoś przystąpił do naszego teamu, powinien mieć i swój udział w ankiecie, bez względu na to czy dał parę groszy na maszynkę czy też nie. Przynajmniej ja to tak widzę :) Z kolei osoba która nie ofiarowała nawet drobnej sumki, powinna uszanować wszelkie: decyzje, poczynania z wykorzystaniem tegoż komputera. Jednakże głos w ankiecie taka osoba powinna mieć !!!  :P

AL

#12
Głos poszedł na WCG. Pytanie tylko czy BURP należy do projektów stale dysponujących WU?
Wg. mnie 1 członek zespołu = 1 głos i to niezależnie od tego czy coś dołożył na nasz projekt super komputera czy nie. Po prostu zrobiłoby się za dużo zamieszania np. co liczymy jeśli w jednej ankiecie wygrał jeden projekt a w drugiej inny - to który byśmy liczyli? Jestem zwolennikiem jak najprostszych rozwiązań. No i oczywiście projekt wybrany w jednym miesiącu nie byłby brany do ankiety na następny m-c (cobyśmy tylko setha Pigowi nie liczyli ;-).

BTW. Rozumiem, że Ralphik, DepSpid i LHC na stałe?

KrzychuP

Cytat: AL w 21 Marzec 2008, 11:27
BTW. Rozumiem, że Ralphik, DepSpid i LHC na stałe?
POPIERAM

Tomislaw

Cytat: taktu w 21 Marzec 2008, 10:51
może po prostu osobna ankieta dla superkomputera w ktorej zaglosuja tylko darczyncy

Dokładnie to miałem na myśli. Możliwość oddania głosu byłaby jakąś nagrodą dla tych wszystkich, którzy w miarę swych możliwości wezmą na swe barki koszty związane z budową, utrzymaniem i modernizacją naszego superkompa. Dodatkowo mogło by to zmotywować innych mniej aktywnych grupowiczów do wysupłania jakiegoś grosika. Wada: trochę technicznie pewnie zagmatwane.

Z drugiej strony propozycja michała_sapera by głosowali wszyscy też brzmi całkiem rozsądnie.



Bober

Cytat: taktu w 21 Marzec 2008, 10:51
może po prostu osobna ankieta dla superkomputera w ktorej zaglosuja tylko darczyncy
Można pomyśleć. Chociaż musiałyby to być chyba głosy w formie postów, bo nie wiem czy można wybrać użytkowników, którzy mogą oddać głos w ankiecie.

AL

Zatem możliwość dla darczyńców - dodatkowy głos w postaci postu?

Tomislaw

Moim zdaniem wszelkie dodatkowe głosy tylko skomplikowałyby niepotrzebnie sprawę. Nie wiem czy się ze mną zgodzicie ale godne rozważenia widzę 2 opcje:

1) Głosują wszyscy (każdy ma 1 głos)
lub
2) Głosują darczyńcy (każdy ma 1 głos)



Bober

Ale to miała być zabawa dla wszystkich. Więc w grę wchodzi jedynie oddzielne decydowanie o SKB@P dla darczyńców. Wtedy ewentualnie drużyna wybrałaby jakiś projekt miesiąca, a darczyńcy mogliby dla komputerka wybrać inny. Nieco bez sensu.
Ponadto darczyńców jest stosunkowo mało, być może nie wszyscy będą brali udział w głosowaniu, więc często mogłoby dochodzić do sytuacji równowagi kilku projektów. Trzeba by robić częściej jakieś dogrywki.
Ja zostałbym przy tym jak jest.

Pigu


emik

Jeśli zespół to zespół, czyli głosują wszyscy , a osoby które wpłaciły proponuję jakoś wyróżnić na forum (może inny kolor nicka)?


Pigu


Troll81

a może uścisk ręki ojca założyciela?? :D była juz taka propozycja.

bartsob5

niee, bo uscisk za bardzo sie zdewaluuje...

z tymi kolorkami to też chyba jakoś nie teges...

IThorne

W konkursie na Projekt Miesiąca nie powinny brać udziału projekty, które liczą dana próbkę w określonym czasie, bez względu na moc komputera. Czyli z listy powinien odpaść RCN.

Ja głosowałem na QMC. Lubie ten projekt i z 6 moich kompów robią go aż 4.



xer


stasieks

A ja na ClimatePDN.

Z tym ze moze tu byc problemik z dlugoscia probki, tzn z pewnoscia liczenie bedzie trwalo dluzej niz miesiac i wtedy co z zaangazowaniem mocy na maj ??

dvh6

#27
Ja głosuje na SETI. Ze swojej strony chciałem dodać, Ze jestem zafascynowany kosmosem i kosmitami w związku z czym bardzo trudno będzie mi przerwać liczenie SETI i zająć się innym projektem. Więc, jeśli to nie przeszkadza to pomimo wyników ankiety i tak będę liczył SETI :-\

PBT_marian_boss

Wyniki ankiety dotyczą tylko super komputera ;) a jeżeli chcesz to możesz liczyć zgodnie z jej wynikami. Ale oczywiście nie ma przymusu. Ja tez nie mam zamiaru zmieniać na swoich komputerach.

Bober

Nie nie. Nie tylko superkomputera. Ale oczywiście nikogo nie zmuszamy do przełączania się.

Mchl

Ja mam dodatkową propozycję:
Niech Projekt Miesiąca nie będzie tylko plebiscytem na projekt, w którym chcemy akurat osiągnąc jak najwięcej punktów.

Proponuję, żeby zwycięski projekt otrzymywał od nas nagrodę w postaci szczególnego zainteresowania merytorycznego. W jaki sposób? Na przykład przez stworzenie/rozbudowanie artykułu na Wikipedii. Przez wykonanie jakiejś fajnej prezentacji, przybliżającej projekt osobom nie zajmującym się na codzień  BOINCem. Itp. itd... Co myślicie?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

pomysł znakomity, ale obawiam się, że z gatunku "super, bylem tylko ja tego nie musiał robić"  :P

kempler

Pomysł dobry. Tylko trzeba zachęcić nowych uczestników. My "administracja" sami nie damy rady. Jako że ostatnio uaktualniałem BOINCopedie zauważyłem że na stronach projektów pojawiła się masa nowych artykułów, analiz, wyjaśnien co robi projekt itp. Wikii by się bardzo dobrze do tego nadała. Podstawowe informacje na temat projektów mozna u nas znaleźć ale często opis projektów na danej stronie jest długi i ciężko go samemu przetłumaczyć. W kilka osób poszłoby gładko. Mozna wykorzystać to co jest w artykułach (notabene zaniedbany dział :/), FAQ, BOINCopedii, spostrzeżenia na forum, ale trzeba poszperać po stronkach bo często opis projektu nie jest na stronie tylko w wypowiedziach adminow na forum danego projektu...
Pomysł świetny. Ja na pewno będę się angażował jeśli przejdzie :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

A propos kempler: Zarżniesz mnie, jak Ci podmienię skrypt encyklopedii na coś bardziej trendy?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

Cytat: Mchl w 27 Marzec 2008, 23:41
A propos kempler: Zarżniesz mnie, jak Ci podmienię skrypt encyklopedii na coś bardziej trendy?
Moje dziecko ?? NIGDY :P:P A będe musiał coś zmieniać ? Jeśli nie to ok, jeśli tak to też ok :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober


Pigu

rosettę, raplha, lhc i depspid'a jeśli idzie o ścisłość  :D

milla_poland

Rosetta mnie nie chce :-[ - prosze POEM  - tak milo mi sie liczy ten projekcik :-*

kempler

No to Rosetta. Jak tylko opróznie bufor zapuszczam.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Pigu

ze 100-200 wu rosetki pobranych - tylko tyle i aż tyle zamierzam w ramach projektu miesiąca przerobić