2008.05: World Community Grid

Zaczęty przez Bober, 08 Kwiecień 2008, 00:43

Który projekt powinniśmy liczyć w maju?

ABC
0 (0%)
Climateprediction.net
7 (13.2%)
Cosmology@Home
11 (20.8%)
Einstein@Home
1 (1.9%)
Leiden Classical
1 (1.9%)
malariacontrol.net
0 (0%)
Milkyway
1 (1.9%)
POEM@Home
0 (0%)
PrimeGrid
0 (0%)
TANPAKU
0 (0%)
proteins@Home
0 (0%)
QMC@Home
4 (7.5%)
Rectilinear Crossing Number
1 (1.9%)
Riesel Sieve
1 (1.9%)
SHA-1 Collision Search
0 (0%)
SETI@Home
8 (15.1%)
Spinhenge@Home
0 (0%)
Sudoku
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
1 (1.9%)
The Lattice Project
0 (0%)
uFluids
2 (3.8%)
World Community Grid
15 (28.3%)
yoyo@Home
0 (0%)

Głosów w sumie: 53

Głosowanie skończone: 29 Kwiecień 2008, 17:47

Bober

Głosujemy w ankiecie na ten projekt, który naszym zdaniem powinien w maju stać się obiektem szczególnego zainteresowania liczydłowych zrzeszonych w B@P. Naturalnie, w miarę możliwości, wszyscy zainteresowani powinni się do wyników ankiety dostosować.

W razie braku jednostek w wybranym projekcie, liczony będzie projekt wspierający tj. drugi na liście.
W ankiecie nie uwzględniam projektów, które mają jednostki jedynie sporadycznie oraz poprzedniego zwycięzcy.

Zachęcam wszystkich do pisania w niniejszym temacie, które projekty wybieracie i dlaczego oraz do namawiania innych do swoich typów.

Pigu


PMG

Wolałbym Cosmology - zobaczylibyśmy o ile może podskoczyć RAC :)

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

KrzychuP


dvh6


Wespo

Rectilinear Crossing Number - pewnie nie wygra :(
Ale jak za miesiąc znów będzie Rosetta to na nia zagłosuję :)
         

emik

ja w tym miesiącu oddaje swój głosik na climata - mam akurat zassane 2 wu to była by okazja je odwiesić ;D


AL

CytatLeiden Classical    0 (0%)
Leiden Classical    0 (0%)

Jakiś błąd?

BTW. Mój głos poszedł na WCG - drużyna Poland się nam oddala - Trza ich gonić!

Bober

Cytat: AL w 08 Kwiecień 2008, 17:44
CytatLeiden Classical    0 (0%)
Leiden Classical    0 (0%)

Jakiś błąd?

BTW. Mój głos poszedł na WCG - drużyna Poland się nam oddala - Trza ich gonić!
Oczywiście. Miała być malaria. :(
Najmocniej przepraszam, jeśli ktoś jej szukał.

bazaq

Cosmology - dla punktów i dla nauki  8)

KrzychuP

A co zrobimy, jeśli dwa projekty będą miały tą samą ilość głosów?
Podepniemy oba, czy np. wygra ten, który w poprzednim miesiącu miał więcej głosów, czy może zdecyduje np. Ojciec Założyciel lub inny uprawniony :)

Wespo

Proponuję:
Cytat: KrzychuP w 09 Kwiecień 2008, 08:09
...wygra ten, który w poprzednim miesiącu miał więcej głosów...
         

DamageInc

Ja tam jak zwykle jestem za SETI.  ;D


"If you can't beat us, join us!"

MJ19


KrzychuP

Głosowanie w tym miesiącu zapowiada się interesująco.
3 równorzędnych liderów i 2 projekty pościgowe - podoba mi się.  :D

Wespo

W następnym miesiącu zagłosuje pod koniec, będzie większy wpływ, ponieważ wybiorę któregoś z liderów :D
         

MJ19

#16
Może tym razem bardziej się zepniemy do liczenia niż w przypadku Rosetty ::)

emik

mam nadzieję, że więcej osób przełącza projekt niż głosuje w ankiecie


Pigu

hehe, ja nie zamierzam przełączać całej mocy na projekt miesiąca, moim pomysłem jest dawanie wybranemu projektowi pewnej ilości punktów - np 10 czy 20k
a rosetce dam jak tylko ralph przestanie generować wu

xer


MJ19

Cytat: emik w 11 Kwiecień 2008, 14:46
mam nadzieję, że więcej osób przełącza projekt niż głosuje w ankiecie
Ja też mam taką nadzieję,w przeciwnym wypadku cała akcja może nie odnosić należytego skutku.No chyba,że same grube ryby się przełączają :P

IThorne

Tym razem dałem na Cosmology bi wolę go niż SETI. Choć gdybym wiedział, że WCG ma tyle głosów to bym na niego posłał.



Bober

Przecież wyniki można obejrzeć zanim odda się głos. Klikając "Zobacz wyniki".

MJ19

Między czterema projektami rozegra się walka o PM.Będzie ciekawie... :)

REPAIRMAN

Punkcik dla WCG, ale i tak rosetta bedzie grala u mnie pierwsze skrzypce ;)


Troll81

A może by tak podpiąć kompa do wszystkich projektów i dac im 1% wagi a na projekt miesiąca dawać 80% ?? Wtedy cały czas by punktował też w tych mniej znanych projektach a główny i tak by dostawał kopa. Myślę tu pod kątem formuły BOINC.

Pigu

założyłem konto w wcg - prawdopodobnie się przyda w maju - mam pytanko - mam inny cpid w wcg i innych projektach  :-\ zsynchronizuje się?

jaki projekt z wcg jest najlepszy do liczenia?

AL

Cytat: Pigu w 28 Kwiecień 2008, 12:43
założyłem konto w wcg - prawdopodobnie się przyda w maju - mam pytanko - mam inny cpid w wcg i innych projektach  :-\ zsynchronizuje się?

Jeśli wszystkie projekty masz na jednym komputerze i do tego jeszcze na tej samej instalacji BOINC - to wystarczy tylko zaktualizować na tej instalacji wszystkie projekty i do 48h powinno się wszystko ładnie zsynchronizować. Co do drugiej kwestii to trudno mi powiedzieć - bo dawno WCG nie liczyłem. Może D_T_G udzieliłby lepszej odpowiedzi - on mocno w WCG siedzi - tyle, że ostatnio chyba nie często na forum zagląda ( może pomoże pm do niego? ).

Pigu

tak - trzymam wszystko na jednym kompie - pytanie tylko, czy cpid wcg dopasuje się do reszty, czy reszta do wcg

na razie zassałem conieco fightaids'a

solanum

to przełączamy na World Community Grid???

Pigu


Bober

Cytat: Pigu w 28 Kwiecień 2008, 12:43
założyłem konto w wcg - prawdopodobnie się przyda w maju - mam pytanko - mam inny cpid w wcg i innych projektach  :-\ zsynchronizuje się?

jaki projekt z wcg jest najlepszy do liczenia?
Moim zdaniem fightaids. W każdym razie nie miałem z nim żadnych przykrości i pamięci dużo nie bierze.

solanum

o co chodzi? to się nie dodaje poprostu projektu do managera :) ?

Bober

Dodaje się. Ale WCG ma podprojekty i można decydować, które z nich chce się liczyć, w preferencjach na stronie projektu.

Bober

#34
Głosowanie zakończone!
Projektem maja zostaje World Community Grid!

W rezerwie Cosmology.

Miłego liczenia  ;D

Stan na 30 kwietnia:
Total: 5,541,653.65
RAC: 21,222.64

KrzychuP

No dobra, tylko powiedzcie mi, jak ustawić przydział zasobów w WCG, bo nijak nie mogę się tego doszukać po zalogowaniu w My Grid WCG.

Machloj

klikasz my grid z menu na górze...po zalogowaniu po lewej stronie z menu wybierasz my projects i tam zaznaczasz jakie projekty chcesz liczyć...

Bober

Cytat: KrzychuP w 30 Kwiecień 2008, 10:05
No dobra, tylko powiedzcie mi, jak ustawić przydział zasobów w WCG, bo nijak nie mogę się tego doszukać po zalogowaniu w My Grid WCG.
Po wejściu na swoje konto, z menu po lewej wybierz "Device Manager" -> "Device Profiles". Wybierasz profil np. Default i na samym dole masz "Project Weight:".

KrzychuP

Cytat: Machloj w 30 Kwiecień 2008, 10:37
klikasz my grid z menu na górze...po zalogowaniu po lewej stronie z menu wybierasz my projects i tam zaznaczasz jakie projekty chcesz liczyć...
No dzięki za odpowiedź, ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie, tylko na: "Jak wybrać podprojekty WCG?"

Cytat: Bober w 30 Kwiecień 2008, 11:22
Po wejściu na swoje konto, z menu po lewej wybierz "Device Manager" -> "Device Profiles". Wybierasz profil np. Default i na samym dole masz "Project Weight:".
AAA, tu się schowało  :D
Dzięki Bober

emik

Mój stan punktowy na 30.04: 1,796