2008.06: POEM@home

Zaczęty przez Bober, 11 Maj 2008, 22:55

Bober

Ponieważ w czerwcu odbędzie się wyścig drużyn POEM-Athon, do którego B@P zostało zgłoszone, projektem czerwca zostaje POEM.

Statystki konkursu dostępne będą pod adresem:
http://starmageddon.dyndns.org/pboinc/index.php


kempler

Chętnych do poczytania na temat projektu i jego dotychczasowych wyników zapraszamy tutaj: http://boincatpoland.home.pl/wiki/POEM%40home

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

PBT_marian_boss

Już przełączyłem moje hosty, akurat przeliczą pozostałą robotę do końca miesiąca.

emik

mój początkowy stan punktowy: 362


Pigu

poradźcie kamrraci co czynić - właśnie jest zasyp raplha i obawiam się, że się nie skończy do pierwszego.. ważniejszy konkurs, czy nasze pierwsze na świecie?  :-\ :'(

Mchl

Słuchaj serca Pigu.... a sorry... zapomniałem do kogo to mówię :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Można powoli już grzać silniki. ESL, tradycyjnie, rzuciło wszystkie swoje moce na POEM na czas wyścigu.

Statystyki Planet BOINC

Statystyki Planet 3DNow!

Konkurencja będzie ostra. Przyda się każdy komputer!

geconboinc

a moj laptop gasnie jak miele poem i co mam robic??

   

Bober

Ale napisz konkretne objawy.
POEM się szczególnie nie wyróżnia na tle innych projektów pod względem zużycia pamięci czy obciążania procesora.

geconboinc

rusza POEM 15-20 sekund komp przegrzany i tyle go widzieli... oczywisci laptop stoi na coolerze... wiec nie wiem o co chodzi...

   

Troll81

Jaki model laptopa? ile pamięci? jaki proc? czy masz dodatkową pamięć? jeśli tak to jakiej firmy? czy masz przedmuchane wloty i wyloty wentylacyjne?

geconboinc

lapek LG - K1 Express... procek 1,5 Ghz celeron M... 512 ramu... brak dodatkowego... wentylacje ostatnio czyscilem jakis tydzien temu i robie to raz na miesiac...

   

Troll81

MOże być uszkodzona pamięć. Puść jakiegoś memtesta.

geconboinc

puszczony wszystko jest dobrze...

   

Troll81

no to pozostaje ci sprawdzić dwie rzeczy:
puść jakiś test obciążający proca w 100% i zobacz czy się zwiesi. Jeśli tak to masz problem z systemem/lapkiem (reinstalacja winzgrozy)
jeśli nie to znaczy że masz problem z managerem boinca/próbkami projektu

Możesz też rozkręcić lapka i zobaczyć czy aby chłodzenie proca działa jak należy (może się radiator odczepił)

pozostaje jeszcze kilka możliwości
- sekcja zasilania (obciążony proc bierze więcej prądu)
- płyta główna (nie jest tak dobrze chłodzona jak proc w lapku)

geconboinc

a mnie sie wydaje ze to wina winzgrozy... bo nie dosc ze francuska to jeszcze i vista... i bede musial zrobic comeback to xp... dzieki za pomoc...

   

Tco

Moje hosty już liczą POEM. 

Zobaczymy co z tego wyścigu wyjdzie żeby tylko obciachu nie było  ;)

Bober

No żeby wypaść dobrze to powinniśmy zebrać RAC co najmniej 300k  ::)

novi

Też się wlączyłem, niewiele ale zawsze  :)
coś mało pktow daje, mniej niz seti o połowę ponad ..ale to pewnie optymalki seti duzo dają

[Asus Rampage X48 (BIOS: 0410), Intel Xeon X3230 "G0" , VID 1.3, 3,2 Ghz, FSB 400*8, Vcore 1.424, Idle/load temp: 40/55`C| 2x2GB Apogee GT-1066 (5-5-5-15 2T PL=9 Vdimm 1.9, 1100mhz), RAID0 2xST3320620AS| 1xST3250620AS| | Gigabyte 8800GTS 512MB, core 832 Shader  2020 Mem 1100 | PSU Tagan BZ1100| Case update WC-Gigabyte 3D Mercury| SyncMaster 226BW | |
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/vasarely-movie.swf

Tomislaw

Cytat: Bober w 29 Maj 2008, 18:20
No żeby wypaść dobrze to powinniśmy zebrać RAC co najmniej 300k  ::)
Dorzucam na dniach (jutro/pojutrze) Q6600
Ziarnko do ziarnka ...  ;D



Bober

Damy radę?

Tak trzymać drodzy towarzysze i towarzyszki!

Troll81

mój komp już ma 25% mocy procka w ten projekt wbite. Reszta pary idzie na chwałe teamu :D

novi

#22
czy u was też Poem pokazuje czas zliczania ok.3 razy mniejszy niż w rzeczywistości?
np pokazuje CPU time 4800sec a w rzeczywistości liczył ok.3 razy dłużej ....i do tego daje ok.2 razy mniej pkt niz Seti dla podobnych CPU time =czyli w sumie 6 razy mniej punktów...

[Asus Rampage X48 (BIOS: 0410), Intel Xeon X3230 "G0" , VID 1.3, 3,2 Ghz, FSB 400*8, Vcore 1.424, Idle/load temp: 40/55`C| 2x2GB Apogee GT-1066 (5-5-5-15 2T PL=9 Vdimm 1.9, 1100mhz), RAID0 2xST3320620AS| 1xST3250620AS| | Gigabyte 8800GTS 512MB, core 832 Shader  2020 Mem 1100 | PSU Tagan BZ1100| Case update WC-Gigabyte 3D Mercury| SyncMaster 226BW | |
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/vasarely-movie.swf

emik

zauważyłem, że są 3 długości próbek, które u mnie przeliczają się i punktują tak:

2,1 h = 29,07 pkt => 13,84 pkt/h
2,5 h = 43,93 pkt => 17,57 pkt/h
5 h = 70,33 pkt => 14,07 pkt/h

najbardziej opłaca się chwytać te pośrednie jednostki ;D


Troll81

Ja tam POEM liczę dla wyścigu. Gdybym liczył na RAC to bym tylko w kosmicznych projektach siedział (cozmology i Seti)

novi

Teraz sprawdziłem, liczy normalnie ..wtedy miałem włączone kilka programów w tle i to one spowolniły liczenie Poem...i pewnie na odwrót :-)
Tak, że liczenie nie odbiega od normy. A jak liczyć dla wyścigu? znaczy z kim i jak?

[Asus Rampage X48 (BIOS: 0410), Intel Xeon X3230 "G0" , VID 1.3, 3,2 Ghz, FSB 400*8, Vcore 1.424, Idle/load temp: 40/55`C| 2x2GB Apogee GT-1066 (5-5-5-15 2T PL=9 Vdimm 1.9, 1100mhz), RAID0 2xST3320620AS| 1xST3250620AS| | Gigabyte 8800GTS 512MB, core 832 Shader  2020 Mem 1100 | PSU Tagan BZ1100| Case update WC-Gigabyte 3D Mercury| SyncMaster 226BW | |
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/vasarely-movie.swf

Troll81

od początku czerwca trwa wyścig POEMathon i nasza drużyna bierze w nim udział. Każdy członek naszej drużyny jest zachęcany do udostępnienia temu projektowi jak największej mocy obliczeniowej do końca czerwca.

Bober

A tu są bieżące statystyki wyścigu.

@novi: już liczysz dla wyścigu  ;D

GacikPL

trochę lipa z tym wyścigiem, tak naprawdę jest małe zainteresowanie tym w naszym teamie....
nie wierze że na 14 miejsce nas tylko stać... trochę smutno...

http://www.seren.org.pl

Troll81

Mało aktywnych ludzi :( ale jakby rozesłać odpowiedni newsletter to może by się trochę więcej aktywowało.

Machloj

ja tam tego nie liczę, bo ten projekt został wybrany w mało demokratyczny sposób :) mieliśmy w tym miesiącu liczyć cosmology   ;)

Bober

#31
Co się odwlecze...

Newsletter mógłby pomóc, ale tak naprawdę jeśli nie wziąłby udziału ktoś z dużym RACem to i tak byłaby kiszka. Natomiast różne akcje "koordynacyjne" organizujemy u nas już od jakiegoś czasu. Zawsze było słabo ale widzę wyraźny postęp.

Popatrzcie również że przed tym miesiącem POEM prawie nikt u nas nie liczył. RAC podskoczył z 1k do 20k, to bardzo źle?

KrzychuP

nooo, 20-krotny wzrost RAC, to dobry wzrost. Może pomoże przekonać wątpiących w sens takich koordynowanych przedsięwzięć, że to da się zrobić.
Sam się przyznam, że gdybym nie próbował dociągnąć kilku innych projektów do poziomu 1k pkt, to jeszcze trochę wzrósłby u mnie RAC w Poem'ie. Ale i tak ma najwyższy przydział zasobów.

Troll81

Tak samo jak u mnie. SHA musi się doliczyć do 10k a poem leci równolegle :D A do ilu musiałby ten RAC nam podskoczyć??

Bober


Pigu

kończy się właśnie zasób jednostek ralpha - oddam zatem projektowi miesiąca co się mu należy

Troll81

żeby zająć jakieś miejsce :D MOżesz zrobić tabelkę typu
aktualny RAC
RAC wymagany na 10 miejsce
RAC wymagany na 5 miejsce
itp

Bober

No na 4-5 miejsce potrzeba nam z 200k RACu. Póki co jesteśmy trzecia liga...

Troll81

No a zeby chociaż do pierwszej dziesiatki awansowac??

Szopler

No co jest Panowie (i Panie)? "Czynaści" będziemy? Zespoły przed nami przyspieszają a my lecimy po prostej... wstyd ;)