2008.08: QMC@home

Zaczęty przez Bober, 30 Czerwiec 2008, 12:44

Który projekt powinniśmy liczyć w sierpniu?

ABC@home
2 (3.9%)
Climateprediction.net
6 (11.8%)
Einstein@home
3 (5.9%)
Leiden Classical
0 (0%)
Malariacontrol.net
2 (3.9%)
Milkyway
3 (5.9%)
MindModeling Beta
0 (0%)
PrimeGrid
3 (5.9%)
Proteins@home
0 (0%)
QMC@home
13 (25.5%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Riesel Sieve
0 (0%)
Rosetta@home
5 (9.8%)
SHA-1 Collision Search
2 (3.9%)
SETI@home
9 (17.6%)
Spinhenge@home
0 (0%)
Superlink
0 (0%)
Sudoku
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
TANPAKU
0 (0%)
The Lattice Project
1 (2%)
uFluids
2 (3.9%)
Yoyo@home
0 (0%)

Głosów w sumie: 51

Głosowanie skończone: 30 Lipiec 2008, 12:44

Troll81


RAD-Poland

w projekcie miesiąca Nasz SKB@P punktuje jako międzynarodowy  :(

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Czy to normalne, że w QMC wskaźnik postępu nieraz prawie się zamraża ? Albo mam takiego wolnego kompa albo coś jest nie tak, bo przez 24h przybyło może z 0.5%  ???

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

#43
nie spotkałem się z takimi objawami:
próbki mają różną długość od kilku godzin do kilkudziesięciu
na wolnych komputerach liczą się nawet dużo dłużej (na PIII 800 jedna z próbek liczyła się 565,998.49 sek - ponad 6 dni, ale wskaźnik postępu nie zamrażał się)

sprawdź czy w komunikatach nie ma informacji o braku pamięci lub oczekiwania na nią , niektóre wu mają spore zapotrzebowanie na RAM

EDIT: sprawdź ustawienia ilości % RAM'u w trybie aktywności użytkownika

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

#44
Czas CPU rośnie więc oczekiwanie na pamięć nie wchodzi w grę, to musi być jakaś mega próbka bo mam czas przeliczania już 5 dni (proc Celeron Tualatin 1.3 pyknięty aktualnie na 1600) a dopiero niecałe 17%. Ewentualnie jest uszkodzona i na koniec zostanę uraczony wielkim COMPUTATION ERRORem  :D

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

widzę, że jest to wu three_691_peptidexp-ecp2.4136 jedna z najdłuższych, generalnie liczą się one ok 12-24h za 512 pkt
przeglądnij tego samego typu "sąsiadujące" z twoją próbki, które są już przeliczone

choć np XeonMP 2,0 potrzebował 2,5 dnia na przeliczenie http://qah.uni-muenster.de/workunit.php?wuid=4667786

przeliczyć to ją przeliczysz tylko czy zdążysz przed terminem, a nie wiem czy w QMC punktują próbki odesłane po terminie  ??? i czy ilość punktów za tak długi czas będzie satysfakcjonująca

po drugie tak długi czas przeliczania sugeruje problemy z wydajnością (konfiguracją) na linii CPU - RAM

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Cytat: RAD-Poland w 10 Sierpień 2008, 12:14
widzę, że jest to wu three_691_peptidexp-ecp2.4136 jedna z najdłuższych, generalnie liczą się one ok 12-24h za 512 pkt
przeglądnij tego samego typu "sąsiadujące" z twoją próbki, które są już przeliczone

choć np XeonMP 2,0 potrzebował 2,5 dnia na przeliczenie http://qah.uni-muenster.de/workunit.php?wuid=4667786

przeliczyć to ją przeliczysz tylko czy zdążysz przed terminem, a nie wiem czy w QMC punktują próbki odesłane po terminie  ??? i czy ilość punktów za tak długi czas będzie satysfakcjonująca

Zostało 8 dni więc jakieśtam szanse na przeliczenie są, może postęp jest nieliniowy i przyspieszy wkrótce. Ilość punktów /  czas na pewno będzie niska (w niektórych projektach jak np. yoyo da się na tej maszynie wycisnąć 500 punktów/dzień) ale mniejsza z tym, ważne że nie cofaja się do tyłu  ;D

Cytat: RAD-Poland w 10 Sierpień 2008, 12:14
po drugie tak długi czas przeliczania sugeruje problemy z wydajnością (konfiguracją) na linii CPU - RAM

No nie dziwne, komp ma swoje lata a jego pamięci to jeszcze SDRAMy, jeśli projekt intensywnie wykorzystuje pamięć to nic dziwnego, że tak się człapie.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

emik

mi próbki serii three na T5500 (1.66 GHz) przeliczają się średnio 21 godzin


TJM

86% i dwa dni do końca deadline. Komp zdąży, ale czarno na białym widać, że nie jest to projekt dla słabszych maszyn, nawet tych pracujących 24/7.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

IThorne

QMC jest dla dobrych maszyn, tym bardziej że skrócili deadline (kiedyś dawali nawet 5 tygodni, teraz około 20 dni). Słabe maszyny robią ponad 100 godzin na próbkę ok. 600 kredytową. Te nowsze 20-25 godzin.

Dlatego u mnie słabsze maszyny przeszły na matematykę lub POEM.

Tak na marginesie to mam sentyment do tego projektu - kiedyś dał mi prawie 1500 za jedną z próbek. Liczyła mi się 50 godzin.



RAD-Poland

projekt miesiąca sierpnia QMC@home dobiegł końca

- w projekcie udział wzięło 87 użytkowników oraz nasz SKB@P
- w tym ponad 20 nowych użytkowników, którzy po raz pierwszy liczyli ten projekt
(niektóre z nowych osób/liczydłowych nie mają (*) wynika to z faktu przyłączenia się do projektu dzień czy dwa przed oficjalnym rozpoczęciem naliczania punktów)
- w przeciągu tego miesiąca uzyskaliśmy w projekcie łącznie 695.188,20 punktów

Bober ostateczne wyniki gotowe do przeniesienia/skopiowania do pierwszego postu

   
WCG:
PG:         YOYO: