Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

2008.10: Enigma@home

Zaczęty przez Bober, 31 Sierpień 2008, 15:15

Który projekt powinniśmy liczyć w październiku?

3x+1@home
0 (0%)
ABC@home
1 (1.6%)
Artificial Intelligence
1 (1.6%)
Climateprediction.net
7 (11.5%)
Einstein@home
2 (3.3%)
Leiden Classical
0 (0%)
Malariacontrol.net
6 (9.8%)
Milkyway
5 (8.2%)
MindModeling Beta
0 (0%)
Orbit@Home
0 (0%)
PrimeGrid
6 (9.8%)
Rectilinear Crossing Number
1 (1.6%)
SHA-1 Collision Search
0 (0%)
SETI@home
7 (11.5%)
Spinhenge@home
2 (3.3%)
Superlink
1 (1.6%)
Sudoku
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
TANPAKU
0 (0%)
The Lattice Project
0 (0%)
uFluids
0 (0%)
Enigma@home
22 (36.1%)

Głosów w sumie: 61

Głosowanie skończone: 30 Wrzesień 2008, 16:28

maro86

Popieram argumentację Trolla.. Zresztą w Seti i tak codziennie tłuczemy 100-200 k punktów. Zwiększenie tej ilości powiedzmy o 50 k punktów uzyskane dzieki wybraniu SETI projektem miesiąca i tak wiele naszej pozycji nie poprawi.. Lepiej chyba się przepiąć na ENIGMĘ i dzieki 50 k dziennie spróbować odbić 1 miejsce.. Wiele nam do niego nie brak..

Mam nadzieję, że niektórzy się za to określenie nie obrażą, ale ja już SETI przestałem liczyć, bo uważam, że to projekt dla ludzi, którzy swoją przygodę z Boincem dopiero zaczynają. Że to projekt "dla początkujących". Praktycznie każdy zaczynał swoją przygodę w Boinc od niego..

Stanowi prawie 30% naszego dorobku punktowego, ale i tak szczególnie wysokiej pozycji liczeniem w nim nie osiągniemy. Już chyba lepiej w kolejnych dwóch projektach przejąć pierwsze miejsce, niż w SETI wskoczyć powiedzmy na 35 na świecie..

W końcu lepiej się chwalić na stronie teamu, że aż w 3 projektach mamy 1 miejsce na świecie, niż że mamy 35 w SETI ;-P


Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

KrzychuP

POPIERAM!!!

Cytat: pbt_marlutowski w 09 Wrzesień 2008, 10:15
Mam nadzieję, że niektórzy się za to określenie nie obrażą, ale ja już SETI przestałem liczyć, bo uważam, że to projekt dla ludzi, którzy swoją przygodę z Boincem dopiero zaczynają. Że to projekt "dla początkujących". Praktycznie każdy zaczynał swoją przygodę w Boinc od niego..
Ja zaczynałem od Einstein@Home  :P

Machloj

dokładnie! dobrze piszecie obywatele!

a ja zaczynałem od WCG :)

Troll81

:D a ja nawiećej punktów natrzepałem jak było cosmo projektem miesiąca :D

AiDec

Cytat: Troll81 w 09 Wrzesień 2008, 11:07
:D a ja nawiećej punktów natrzepałem jak było cosmo projektem miesiąca :D

A ja najwiecej jak Cosmo dobrze placilo  :P  ;D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81


AiDec

Ten pazerniak trzepie punkty jak cholera... Ten pazerniak siedzi w norłeju i trzepie kase za ktora kupuje 3x 280GTX... Czasami warto byc pazerniakiem ;). Choc nie jestem pazerniakiem (egoista) tak do konca - chetnie sie podziele jak tylko moge :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Odpal mi połowę swojej pensji :D a tak na serio to przydałoby się porozglądać za pracą w norłeju. Może przyjęliby początkującego admina ??

AiDec

Cytat: Troll81 w 09 Wrzesień 2008, 14:09
Odpal mi połowę swojej pensji :D a tak na serio to przydałoby się porozglądać za pracą w norłeju. Może przyjęliby początkującego admina ??

Bez znajomosci norweskiego szanse sa raczej male. Ale niemniej sa.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mori

Cytat: pbt_marlutowski w 09 Wrzesień 2008, 10:15Mam nadzieję, że niektórzy się za to określenie nie obrażą, ale ja już SETI przestałem liczyć, bo uważam, że to projekt dla ludzi, którzy swoją przygodę z Boincem dopiero zaczynają. Że to projekt "dla początkujących". Praktycznie każdy zaczynał swoją przygodę w Boinc od niego..

Proud to never cruch SETI!

A zaczynałem dawno, dawno temu od UD.

PanStaszek

Cytat: Troll81 w 09 Wrzesień 2008, 09:36
zanim ty znajdziesz zielonego luda to reszta swiata będzie umierac na raka i inne baziewie albo z głodu. Wole liczyć te projekty które najszybciej dają wymierne korzyści ludzkości.

Oczywiście zgodzę się że zamiast SETI lepiej byłoby liczyć inne projekty dające więcej korzyści dla ludzkości, aczkolwiek Twoje statystyki nie potwierdzają Twoich słów bo w czołówce Cosmology, Einstein czy MilkyWay... tym leku na raka chyba nie pomożesz znaleść  ;)
Bez urazy, ale czy to nie lekka hipokryzja ?


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

kempler

Ile ludzi, tyle powodów dlaczego ten a nie inny projekt.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Pigu

g... wiecie, zielone jest piękne ;D

Troll81

Ja po prostu liczę wszystkie projetky choć od pewnego czasu "kosmiczne" mają u mnie trochę gorzej. Cosmo mam wysokie bo był wyścig a cosmo zaje@#$%^ punktowało. NIe twierdzę że nie zamierzam liczyc innych projektów. Po prostu jako projekt miesiąca wolałbym coś bardziej "biologicznego". Aktualnie jestem poprzyłączany we wszystkich projektach w jakich się da.

Can-D


Mori

Cytat: Troll81 w 10 Wrzesień 2008, 10:02
Ja po prostu liczę wszystkie projetky choć od pewnego czasu "kosmiczne" mają u mnie trochę gorzej. Cosmo mam wysokie bo był wyścig a cosmo zaje@#$%^ punktowało. NIe twierdzę że nie zamierzam liczyc innych projektów. Po prostu jako projekt miesiąca wolałbym coś bardziej "biologicznego". Aktualnie jestem poprzyłączany we wszystkich projektach w jakich się da.

No, to dlatego teraz Enigma, a za miech - Malarka. Wprawdzie ona o rozwoju epidemii, a nie ściśle biologiczna, ale daje radę. Albo nieuwzględniony tutaj SIMAP.

Bober

SIMAP ma zwykle próbki przez kilka dni w miesiącu więc się trochę na PM nie nadaje  :P

Mori

No nie wiem, mnie tam cały czas próbki daje i sobie go mielę na tym kompie...

Bober

Bo dostali dużo pracy ale to nie zmienia faktu, że jak się te próbki skończą następne będą dopiero w okolicy 1 października.

Mori

If you say so... A czemu TANPAKU, które nie działa już dość długo, jest na liście?

Bober

A bo nie wiedziałem o tym. Uwzględnię przy kolejnej ankiecie.

mkd

Malariacontrol. Bo lubię medyczne, bo czas najwyższy się przyłączyć.

IThorne

Enigma.

Będe głosować zawsze na takie projekty by SETI nie wygrało :P



KrzychuP

hi hi hi
ja też raczej nie pozwolę, chyba że zdecydowana większość jednak przegłosuje, to włączę się

Pigu

Cytat: IThorne w 23 Wrzesień 2008, 14:13
Enigma.

Będe głosować zawsze na takie projekty by SETI nie wygrało :P

paskudo

Szopler

Ja tam myślę, że SETIacza liczy tyle luda, że szkoda na niego kompa. Dociągam do 10k i detachuje ;). Czas się wziąć za projekty, które dadzą widoczne rezultaty za mojego żywota. Bo co z tego, że znajdziemy zielonych, jak lecieć do nich nie polecimy, oni do nas też raczej nie bo i po co? Sygnał radiowy będzie leciał parę miesięcy albo i lepiej, więc nie pogadamy... Sama wiedza, że są niewiele wniesie. A jak jeszcze będą wyglądać jak mój awatar to już zupełna kiszka :P.

PBT_marian_boss

A co z tego że odszyfrujesz wiadomości z czasów II Wojny Światowej. A to samo wychodzi.

Mori

Ale o wiadomości przynajmniej wiesz, że jest. O kosmitach niekoniecznie. I odpowiedź to do nich chyba latami by szła, nawet jakby się ją znalazło...

Poza tym w Enigmie mamy szanse na rzosadne iejsce, wiec...

Pigu

nawet przecież nie chodzi o pogadanie z sethem, tylko o odpowiedź na pytanie czy są... jak nie znajdziemy to tez będzie odpowiedź - projekt skazany na sukces :D

Bober

A w którym momencie się tego dowiemy? To chyba niemożliwe.

Pigu

no dalej, nie marudź, zagłosuj na setha, zrób to dla Pigusia

Szopler


AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PanStaszek

no dobra ... przerzucam swój głos na enigme ! Trza powalczyć w formule o dobre miejsce !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

KrzychuP

Cytat: pa_well w 25 Wrzesień 2008, 10:44
no dobra ... przerzucam swój głos na enigme !
Zaraz Pigu strzeli focha :)

Szopler

Ja poczekam tak do 29.09 i pewnie też przerzucę swój głos na "jedyny słuszny projekt". Milky nie ma szans tym razem... :)

emik

ja w Enigmie mam już upragnione 25k więc październik przeznaczam na Ramseya i Milkyway


Bober

Oooo. Ale pierwsze miejsce się oddala  :(

emik

czuję w kościach, że i tak bez mojej pomocy odzyskacie je w ciągu miesiąca


Bober

#79
Oby, oby  ;D

Ale jak do walki o 1 miejsce włączą się także team anandtech i l'af to będzie gorąco |-?