Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

2008.11: Malariacontrol.net

Zaczęty przez Bober, 07 Październik 2008, 11:57

Który projekt powinniśmy liczyć w listopadzie?

3x+1@home
2 (3.6%)
ABC@home
2 (3.6%)
Artificial Intelligence
2 (3.6%)
Climateprediction.net
2 (3.6%)
Einstein@home
0 (0%)
Leiden Classical
0 (0%)
Malariacontrol.net
19 (34.5%)
Milkyway
2 (3.6%)
MindModeling Beta
0 (0%)
Orbit@Home
0 (0%)
PrimeGrid
4 (7.3%)
Ramsey@home
2 (3.6%)
Rectilinear Crossing Number
2 (3.6%)
Rosetta@home
2 (3.6%)
SHA-1 Collision Search
1 (1.8%)
SETI@home
8 (14.5%)
Spinhenge@home
3 (5.5%)
Superlink
0 (0%)
Sudoku
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
uFluids
0 (0%)
Docking@home
0 (0%)
Genetic Life
4 (7.3%)

Głosów w sumie: 55

Głosowanie skończone: 30 Październik 2008, 22:11

eclipse99

Dzięki za kod Bober, niestety nie działa -

"Can't create account
   
Wpisany kod rejestracyjny jest nieprawidłowy.

Click your browser's Back button to try again."

:(

Bober


OxyOne

Cytat: PBT_marian_boss w 04 Listopad 2008, 09:12
W związku z brakiem współpracy ze strony projektu miesiąca :) (próbki zawieszają się co powoduje blokowanie dalszego przeliczania) przełączam SKB@P na SETI.

to znaczy ja tez bede brał udział w jakims GP bo ja chce - licze seti albo milke.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Szopler

Eee tam marudzicie... u mnie jakoś malarka śmiga...

Bober

#164
Dobra podano mi nieprawidłowe hasło, już ustaliłem prawdziwe.

Ogólnie właśnie mnie trochę wkurzyli  >:(

Ok. Jednak zdecydowałem się na zamieszczenie kodu - patrzcie pierwszy post w temacie. Jest zaszyfrowane, ale co to dla Was kamarrraci  XD

PS Proszę o wysyłanie ew. próśb na PW. Prośby na forum będę kasował.

eclipse99

#165
Mpmffpmffmmmłmmm !!!
:attack:

Szopler

Pppppf fmpppf mpmppf pffppfmmpppffmpffm...

OxyOne

yncy yncy yncy aaaaa yncy yncy yncy bum

co zagłupoty piszecie melodie ruskiego rapu?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Pigu


eclipse99

#169
Cytat: NetMonitoring w 05 Listopad 2008, 00:21
ffmpppmmfffm ffmpppmmfffm ffmpppmmfffm mmmmmmmmmmmmmmm ffmpppmmfffm ffmpppmmfffm ffmpppmmfffm mmpfmfppm

mmfppf ffpmmmmfmłfmfpfmppffmpffm pfmmfffmmffpmppmmfmffmpp ppmmpppmfppfmpmmffmpp pfffmffmmpmpmffmppmfmppf pffmmmpfmfmf?

Pppmffmpp, ppmffm pfmppf pfmpffppffmmfmpfmf ffppppmmmppmffm fmpmppppp fmmffpffmmpfpff.

(Mpmppf Ppmppfmpmmpppffmmmfmpppfpffófpp:
pppmffmpp ppfmmppffmmmżę fmmmffę pmmmmmpmp fmmpmpmmmfmmfmfpmmmppmmfmffmpp fmpmppppp pfmppffmmfmp, pfmppf pfmpffppffmmfmpfmf pppmffmpp ppmppfmfmłmppppm fmmmffę pfmppffppfmmfmppffffpffmppmmmmć, pfmpffómmpppffppmmmłmppppm pppmmmfppmppfmp Fppmmmppm fmpppf ffpmfmłppffmmmffć mmmpmfmpp fppffmfmmpmpmmmpmpmfffppmmmł mmpłąmpm: "Pppmffmpp ppmppfżmppfmmffp ffpmfmłppffmmmffć fmmfppppfpmmmpppmm fppmffmmmmpmppfppmppfśmmfmff, fmpppf pppmffmpp ppmmmm żmmmmpmpppmppmfmppf fmmmpppppfmmfmf!" ;D )

OxyOne

Cytat: eclipse99 w 05 Listopad 2008, 00:30
Cytat: NetMonitoring w 05 Listopad 2008, 00:21
ffmpppmmfffm ffmpppmmfffm ffmpppmmfffm mmmmmmmmmmmmmmm ffmpppmmfffm ffmpppmmfffm ffmpppmmfffm mmpfmfppm

mmfppf ffpmmmmfmłfmfpfmppffmpffm pfmmfffmmffpmppmmfmffmpp ppmmpppmfppfmpmmffmpp pfffmffmmpmpmffmppmfmppf pffmmmpfmfmf?

Pppmffmpp, ppmffm pfmppf pfmpffppffmmfmpfmf ffppppmmmppmffm fmpmppppp fmmffpffmmpfpff.

(Mpmppf Ppmppfmpmmpppffmmmfmpppfpffófpp:
pppmffmpp ppfmmppffmmmżę fmmmffę pmmmmmpmp fmmpmpmmmfmmfmfpmmmppmmfmffmpp fmpmppppp pfmppffmmfmp, pfmppf pfmpffppffmmfmpfmf pppmffmpp ppmppfmfmłmppppm fmmmffę pfmppffppfmmfmppffffpffmppmmmmć, pfmpffómmpppffppmmmłmppppm pppmmmfppmppfmp Fppmmmppm fmpppf ffpmfmłppffmmmffć mmmpmfmpp fppffmfmmpmpmmmpmpmfffppmmmł mmpłąmpm: "Pppmffmpp ppmppfżmppfmmffp ffpmfmłppffmmmffć fmmfppppfpmmmpppmm fppmffmmmmpmppfppmppfśmmfmff, fmpppf pppmffmpp ppmmmm żmmmmpmpppmppmfmppf fmmmpppppfmmfmf!" ;D )


uuuuu chopaki widze ze macie dobry towar ....
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Szopler


OxyOne

fppmffmpmffpmpp ffpmpp pfmmmmpmfmffppmffm ffpmffppfłppf
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Szopler

pfmmmmpmfę ffpmffppfłppf,
pmmmppfmmfmp fppmppfmmppfłppf,
mmpppfmffpppmmf pmfmffmmfffpffm,
fpp fmpmpppmm fmmłppfmpmffmmmfffpffm ;)

Mmpfmfmppmfpmppmfpmppmfpmppmfpmpp :Mpm

;) ;) ;)

Troll81


Primoza

#175
Zastanawia mnie dlaczego 98% power SKB@P idzie w SETI  >:( PBT_marian_boss - ciągle ten sam problem ?

AiDec

Jestem zdania, ze skoro czesc membersow nie moze liczyc Malarii i liczy SETI, to powinni miec zaliczone pkt. do Projektu miesiaca i Grand Prix. Aczkolwiek biorac pod uwage rozne okolicznosci (w tym i lepsze punktowanie SETI), zeby wilk byl syty i owca cala proponuje za SETI liczyc 50% pkt do Projektu miesiaca.

Z tego samego powodu nie mozemy glosowac na SETI na grudzien. I tutaj rowniez ze wzgledu na nietypowa sytuacje  proponowalbym zastosowanie jedynie 3-miesiecznego okresu karencji.


Moje propozycje sa bezprecedensowe jak sadze, ale zlozone tutaj po wielu przemyseniach. Mam nadzieje ze je zaakceptujecie. Oczekuje opinii.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj

hem...jestem na tak, ale...no właśnie -

1. jak potraktować ludzi, którzy liczą i malarkę i seti (taki Pigu)
2. czy to jest technicznie do wykonania, czy punktacja w seti ruszyłaby od 07.11 (nie wiem jak działają te statystyki RADa)

co do tego:
Cytat: AiDec w 07 Listopad 2008, 01:08
Z tego samego powodu nie mozemy glosowac na SETI na grudzien. I tutaj rowniez ze wzgledu na nietypowa sytuacje  proponowalbym zastosowanie jedynie 3-miesiecznego okresu karencji.
jak najbardziej za! :D

AiDec

#178
Ad 1. Pigu dostalby 100% za Malarke i 50% za SETI. Kazdy by tak dostal. Mozna ew. zmienic wage na np. 100%/40% czy cos.

Ad 2. RAD da RADe ;D. On to na pewno wykona :). Punkty powinny byc liczone od 1-go. Ale jesli nie bedzie to mozliwe (nie wiem czy jest mozliwe odczytanie stanu z przeszlosci), to lepiej chocby od polowy miesiaca niz wcale.


Zaznaczam, ze moje propozycje maja na celu jedynie zaprowadzenie jakiegos Prawa i Sprawiedliwosci  XD



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PBT_marian_boss

Cytat: Primoza w 06 Listopad 2008, 22:15
Zastanawia mnie dlaczego 98% power SKB@P idzie w SETI  >:( PBT_marian_boss - ciągle ten sam problem ?

Tak ciągle ten sam problem, pisałem kilka postów wcześniej o próbach rozwiązania. Więc zgodnie z naszymi ustaleniami liczę projekt 2 w kolejce.

OxyOne

Cytat: AiDec w 07 Listopad 2008, 09:46
Ad 1. Pigu dostalby 100% za Malarke i 50% za SETI. Kazdy by tak dostal. Mozna ew. zmienic wage na np. 100%/40% czy cos.

Ad 2. RAD da RADe ;D. On to na pewno wykona :). Punkty powinny byc liczone od 1-go. Ale jesli nie bedzie to mozliwe (nie wiem czy jest mozliwe odczytanie stanu z przeszlosci), to lepiej chocby od polowy miesiaca niz wcale.


Zaznaczam, ze moje propozycje maja na celu jedynie zaprowadzenie jakiegos Prawa i Sprawiedliwosci  XD

Dałes PO-PiS i nie grzesz "synu" polityka tutaj. To forum to oaza spokoju...

dlaczego Setowcy maja byc poszkodowni?... co to jakas MALARIA nastała na SETI? trądem smierdzi ze obchodzicie ja z daleka? moze głosowanie, walne gromadzenie, ktos elaborat wygłosi na ten temat i tak pyknie caly miesiac i nic nie bedze zrobione przeliczone itd. itp.etc.
Panowie macie jeja to pokazcie a jak ktos nie wie czy ma to niech sie złapie za krocze i z całes siły scinie.
Zrobmy cos bo brniemy w miejscu! nie widze konkretnych wypowiedzi tylko jakies odejmowanie punktów, dodawanie itp bezsens.
Nie ma Malarki? wyleczyli ja? no coz fajnie nie bedzie choroby ale stworza inna, wg głosowania nastepna jest SETI i powinno sie ja liczyc a punktacja powinna byc naliczana w 100%. Nikt nie przewidział ze bedzie taka awaria wiec trzeba szybko działac!
Na pozostałe ale czyli na przyszłosc trzeba stworzyc jakies zasady a nie teraz kombinowac jak juz szlak wszystko trafił.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

eclipse99


Primoza

Propo czynów. Ciekawe dlaczego nikt nie stworzył projektu dotyczącego możliwości przewidywania skutków kryzysu w USA oraz możliwości jego rozwiązania. Liczymy sobie gwiazdki, atomy, chmurki i białka. Taaa punkty to jest dziś ważne. CRAP     

OxyOne

Cytat: Primoza w 07 Listopad 2008, 15:52
Propo czynów. Ciekawe dlaczego nikt nie stworzył projektu dotyczącego możliwości przewidywania skutków kryzysu w USA oraz możliwości jego rozwiązania. Liczymy sobie gwiazdki, atomy, chmurki i białka. Taaa punkty to jest dziś ważne. CRAP     

heh rozmowa głuchego z ślepym o kolorach...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

myślę że przewidywanie takich skutków to jak wróżenie z fusów. Zbyt wiele zmiennych do opanowania :D spróbuj statystycznie modelowac polską giełde to zobaczysz jak to jest :DJa się już statystyki naryłem za wsze czasy.

emik

to może na koniec miesiąca zrobić średnią z miejsca w SETI i z miejsca w MALARII - to powinno oddać faktyczne miejsce projekcie miesiąca  - widzę to tak:

1 user zajął w klasyfikacji na koniec miesiąca 1 miejsce w SETI i nie uczestniczył wcale w MALARII więc dostaje 50 pkt za SETI i 0 za Maralkę - suma pkt 50

2 user zajął po 20 miejscu w obydwu projektach więc dostaje po 30 pkt za dwa projekty czyli łącznie 60 pkt

na podstawie podliczonych sum robi się klasyfikację miesiąca


Pigu


RAD-Poland

z tego co wiem konta w Malarce można zakładać po zgłoszeniu się po kod do Bober'a


Cytat: emik w 07 Listopad 2008, 16:05
to może na koniec miesiąca zrobić średnią z miejsca w SETI i z miejsca w MALARII - to powinno oddać faktyczne miejsce projekcie miesiąca  - widzę to tak:

1 user zajął w klasyfikacji na koniec miesiąca 1 miejsce w SETI i nie uczestniczył wcale w MALARII więc dostaje 50 pkt za SETI i 0 za Maralkę - suma pkt 50

2 user zajął po 20 miejscu w obydwu projektach więc dostaje po 30 pkt za dwa projekty czyli łącznie 60 pkt

na podstawie podliczonych sum robi się klasyfikację miesiąca

moim zdaniem rozwiązanie precedensowe - jestem przeciwny

jeśli zastosujemy coś takiego, a w kolejnym miesiącu wybierzemy projekt który jest tylko na Windowsa, to będę się domagać punktowania projektu który jest na Linuksie nie używam MS -  :ph34r:

zawsze ktoś będzie miał z czymś problem (a to sypie errorami / wiesza się / nie ściąga itd ....) od tego jest forum projektu, a tam nie widzę zgłoszeń z takimi problemami

dodam projekt wyrabia dziennie ok 1 mln punktów i jest 11 pod względem zdobytych punktów (423.402.469 pkt) tzn że można go liczyć, problemy stwarza konfiguracja (może nowe managery, OC, ....)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

Cytat: AiDec w 07 Listopad 2008, 01:08
Jestem zdania, ze skoro czesc membersow nie moze liczyc Malarii i liczy SETI, to powinni miec zaliczone pkt. do Projektu miesiaca i Grand Prix. Aczkolwiek biorac pod uwage rozne okolicznosci (w tym i lepsze punktowanie SETI), zeby wilk byl syty i owca cala proponuje za SETI liczyc 50% pkt do Projektu miesiaca.

Z tego samego powodu nie mozemy glosowac na SETI na grudzien. I tutaj rowniez ze wzgledu na nietypowa sytuacje  proponowalbym zastosowanie jedynie 3-miesiecznego okresu karencji.


Moje propozycje sa bezprecedensowe jak sadze, ale zlozone tutaj po wielu przemyseniach. Mam nadzieje ze je zaakceptujecie. Oczekuje opinii.
Problem z zakładaniem kont został rozwiązany. Są jeszcze jakieś inne?

Machloj

ja tam mam problem z seti :)

3Rni

#190
co mam ustawic w preferencjach malarki, bo na kompie z quadem pod winxp64bit wysypują się wu : opt_cos tam cos tam
inne wu liczy bdb

pomocy  ::)

ps. system jest swiezy i moze czegos brakuje? cos wołalo o jave ale dałem mu jave i tak dlaej sypie wu : opt_

RAD-Poland

#191
Cytat: RAD-Poland w 04 Listopad 2008, 17:44
Mam pytanko jakie macie ustawienia w preferencjach projektu.  Malaria Control to kilka aplikacji, niektóre testowe.

Run malariacontrol simulation application   Yes
Run malariacontrol test application   No
Run map predictor application   No
Run optimizer application   No

z pierwszą i drugą nie miałem nigdy problemu zarówno pod Windowsem jak i Linuksem
obecnie kilka dni testowałem czwórkę na windzie i są drobne problemy (np  czasy obliczeń 0.01 sek innym razem kosmiczny czas ok 70000sek za tę samą punktację co za ok 1h - nie polecam tej optimizer application

sprawdźcie ustawienia, może w tym jest problem, teoretycznie najbardziej stabilna powinna być jedynka - podstawowa aplikacja projektu

sorki, że cytuję sam siebie

jeśli ściąga próbki opt_ prawdopodobnie masz włączone pobieranie próbek dla Run optimizer application ustaw na NO


EDIT: jak dokładnie pooglądasz wyniki wu z błędami, zauważysz że te same próbki wysypują się również u innych - prawdopodobnie błędne wu

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

3Rni

twój post czyt juz wcześniej RAD...ale w tym problem ze na wszytkich kompach pod xp, win2003, ubuntu mam malarke puszczoną na wszystkie opcje YES i zero problemów..liczy oki doki

a taki sam zestaw sprzętowy ale pod xp 64 wali same errory dla wu opt_ , dlatego pytałem czy moze jest jakas inna recepta niz tylko wylaczenie aplikacji opt w preferencjach

Szopler

Zmiana Windows Server 2003 (WinXp 64bit) na nowszy WinXP 32 bit XD

RAD-Poland

oki

u mnie pod win2k - sypały się
z tego co wiem to pod Linuksa opt'ów nie ma - nie ma aplikacji do ich przeliczania

co do próbek opt to sypią się pod wszystkimi systemami może pod 64 bitami więcej, ale wygląda, że jest to wina samych próbek lub aplikacji:
7*error pod xp32bit http://www.malariacontrol.net/workunit.php?wuid=14220289


   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Primoza

Takie pytanko. Mam trochę paczek do policzenia ważnych do jutra do 17. Czy BOINC Manager jeśli minie termin raportowania będzie je liczył ?

TJM

Będzie, ale jeśli projekt ma włączone send_result_abort to możliwe że cancelnie ci któreś jeśli ktoś wczesniej przeliczy.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Machloj

ale mnie malarka wkurzyła...całą noc i cały dzień "mielił" mi quad 4 wu (opt_cośtam) pomimo, że były przeliczone w 100%...project detached...

OxyOne

Cytat: Machloj w 08 Listopad 2008, 20:50
ale mnie malarka wkurzyła...całą noc i cały dzień "mielił" mi quad 4 wu (opt_cośtam) pomimo, że były przeliczone w 100%...project detached...

epidemia z ta malarią....
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Szopler

Zbyt łatwo się poddajecie Panowie. Odznaczyć w preferencjach projektu ostatnią aplikację i jazda :attack: