2008.12: World Community Grid

Zaczęty przez Bober, 01 Listopad 2008, 13:14

Który projekt powinniśmy liczyć w grudniu?

3x+1@home
3 (5.8%)
ABC@home
0 (0%)
Artificial Intelligence
2 (3.8%)
Climateprediction.net
1 (1.9%)
Docking@home
0 (0%)
Einstein@home
0 (0%)
Genetic Life
0 (0%)
Leiden Classical
0 (0%)
Milkyway
14 (26.9%)
MindModeling Beta
0 (0%)
Orbit@Home
1 (1.9%)
PrimeGrid
3 (5.8%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Rosetta@home
1 (1.9%)
SHA-1 Collision Search
2 (3.8%)
SETI@home
2 (3.8%)
Spinhenge@home
1 (1.9%)
Superlink
0 (0%)
Sudoku
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
World Community Grid
22 (42.3%)
uFluids
0 (0%)

Głosów w sumie: 52

Głosowanie skończone: 29 Listopad 2008, 13:14

RAD-Poland

punkty punktami (każdy liczy co mu odpowiada)

ja liczę trochę dla:
- punktów, jeden rdzeń (np Milky czy 3x+1)
- nauki, drugi rdzeń (np Virtual Prairie czy Malarka)
no chyba że są próbki LHC (to dostaje całą moc jaką dysponuję)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

stasieks

Cytat: RAD-Poland w 08 Listopad 2008, 15:51
punkty punktami (każdy liczy co mu odpowiada)

ja liczę trochę dla:
- punktów, jeden rdzeń (np Milky czy 3x+1)
- nauki, drugi rdzeń (np Virtual Prairie czy Malarka)
no chyba że są próbki LHC (to dostaje całą moc jaką dysponuję)

Fair enough.

Ale czy patrzac na liste projektow na gorze 3x+1 to najfajniejszy projekt do zaangazowania teamu ?? Jak dla mnie nie. Pamietaj ze wiele osob nie moze zapuszczac kilku projektow na raz bo maja male moce obliczeniowe. Dla Ciebie wrzucenie jednego rdzenia to pestka. Dla mnie nie, a chce uczestniczyc aktywnie w zyciu teamu. Wybor 3x+1 na projekt miesiaca to naprawde kiepski wybor.

RAD-Poland

rozpatrując wybór pod tym względem
to pozastaje tylko rosetta (projekt kwietnia) , wcg (projekt maja) i docking
pozostałe projekty w większości matematyczne lub mało stabilne

Docking@home to bym policzył (czasami pare wu i tak przeliczę) ale mało znany projekt i niedawno odblokował możliwość zakładania kont

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Szopler

Climate mało stabilny? ;) No i jeszcze Einstein został...

RAD-Poland

niestety Climate to dość wymagający na komputer na którym się pracuje nie zabardzo się nadaje
jeszcze nigdy nie ukończyłem próbki, zawsze się kiedyś wykrzaczyła,
ostatnio serwer przy odsyłaniu stróżki zrobił mi automatyczny detach (nie wiem dlaczego) komp liczył dalej kolejne % a serwer nie przyjmował i nie przyjął wyników ponad 200h w plecy

nie rozpatruję dla siebie jako projektu miesiąca SETI czy Einsteina one mają wystarczającą ilość zwolenników i moc obliczeniową, mobilizacja zespołu niewiele wniesie

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

Cytat: Szopler w 08 Listopad 2008, 16:36
Climate mało stabilny? ;) No i jeszcze Einstein został...

seth

Szopler

Cicho Piguś, cicho... Seti będzie w styczniu :).

[PBT] Horpah

Cytat: Szopler w 08 Listopad 2008, 17:10
Cicho Piguś, cicho... Seti będzie w styczniu :).

2070 roku :)

PanStaszek

No właśnie Piguś, ja też przecież jestem fanem SETI, ale jak nie chcą to nie  ;) , policzmy WCG w grudniu, może znajdziemy lek na raka, "dupnego syfa" czy cuś (szneka z glancem dla tego co go znajdzie). Ja już postanowiłem, poświęcę kilka procków na WCG.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

PanStaszek

Cytat: Horpah w 08 Listopad 2008, 17:30
2070 roku :)

W 2070 nie bedziemy już liczyć SETi bo do tego czasu "zielony LUD" sam nas znajdzie ! XD


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Machloj

Cytat: stachu @ fiddex w 08 Listopad 2008, 17:35
Cytat: Horpah w 08 Listopad 2008, 17:30
2070 roku :)

W 2070 nie bedziemy już liczyć SETi bo do tego czasu "zielony LUD" sam nas znajdzie ! XD
czyli zamiast liczyć seti poczekajmy do 2070 roku - efekt będzie ten sam, a tymczasem możemy policzyć wcg  XD

Troll81

WCG na zdecydowanym prowadzeniu

Primoza

WCG ok. Jeśli climate nie będzie się liczyć w finale to na medycynę przeniosę głos. Matematycznego szajsu liczyć nie będę.

Dlaczego nie ma Nagrody Nobla z matematyki? Oto najczęściej przytaczane powody:
* Nobel zakochał się w matematyczce rosyjskiej Sophie Kowalewskiej (1850-1891) która dała mu kosza. Z rozpaczy do końca życia został kawalerem, a matematyków wykluczył w swym testamencie.
* Nobel był zakochany w dziewczynie (Sophie Kowalewskiej?), która wybrała jednak szwedzkiego matematyka Magnusa Gustawa Mittag-Lefflera (1846-1927). W efekcie Nobel do końca życia został kawalerem i wykluczył matematyków w swym testamencie.

Hehe  ;D

buri

Primoza dobre  XD

WCG na prowadzeniu! Tak to mi się podoba, już moge powiedzieć, że z moim kompem jak przelicze 30 próbek to będzie święto ;)

Na WCG do ataku  :attack: :attack: :attack:

Can-D

#54
Cytat: Primoza w 09 Listopad 2008, 21:53
Matematycznego szajsu liczyć nie będę.
Z tym szajsem to bym się sobie darował ... >:( 



buri

#55
[cut] ehhh nie skumałem, że do postu wyżej  ;)

Can-D

#56
(mały edit) nie chodziło mi tu o to,kto jakim sprzętem dysponuje do liczenia i co liczy(jestem daleki od krytyki w tym temacie,zresztą ja cudami techniki też nie dysponuje,każdy daje tyle na ile go stać) -- rozumiem,każdy ma inne zainteresowania i liczy z takich lub innych powodów,ale to nie obliguje do  szajsowania innych projektów.(sam licze wyłącznie matme -- a znalezienie tego projektu zajeło mi trochę czasu,zresztą dla tego szajsu oddałem trochę punkciorów z konta  ;) )

PanStaszek

Panowie, wiecej luzu... Ja też dorzucę jakiś szajs i wynik się zrobi !  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Pigu

Cytat: Primoza w 09 Listopad 2008, 21:53
WCG ok. Jeśli climate nie będzie się liczyć w finale to na medycynę przeniosę głos. Matematycznego szajsu liczyć nie będę.

Dlaczego nie ma Nagrody Nobla z matematyki? .....

Hehe  ;D

hyhy interpretować czy nie oto jest pytanie :P

jarod_e

Eee tam wcg ... czas na matmę, czas na PUNKCIKI  :arrr: 8)

Czas na 3x+1   ;D ;D ;D

Troll81

Bazaq to napisz czym dysponujesz :D założyłem kiedyś wątek o wspomaganiu przyjaciół w biedzie zbędnym sprzętem. Może uda się trochę poprawić twój RAC :D

AiDec

Cytat: Troll81 w 11 Listopad 2008, 00:09
Bazaq to napisz czym dysponujesz :D założyłem kiedyś wątek o wspomaganiu przyjaciół w biedzie zbędnym sprzętem. Może uda się trochę poprawić twój RAC :D

RAC mozna teraz latwo podnosic :). Polecam watek FreeHAL :).



Btw, 3x+1 !  :D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Can-D

Nie chodzi o Rac,ja licze tylko Primegrid(reszte kont oddałem w ręce kolegów,co by się nie zasniedziały,konta nie koledzy,hehe) -- poprostu jakoś się mnie ten projekt uczepił  ;) .Zresztą prime też nieżle punktuje(64bity + Cullen/Woodall Prime Search ),przetestowane na quadzie,który na fali zwątpienia,poszedł na żyletki,że to tak określe.No właśnie jak panowie  sobie z tym radzicie,mnie tak właściwie co jakiś czas męczy pytanie po co licze?czy to ma sens,czy nie szkoda po prostu prądu? :-[


A jeśli chodzi o sprzęt to mam dwie wolne ddr2x512 od lapa i z chęcią bym się zamienił np: na  ddr2 do stacjonarki.

KaSa

Spinhenge@home.. Czy oprócz mnie, ktoś z czytających to, bierze udział w tym projekcie? Kilka osób wraz ze mną liczy ten projekt (utrzymujemy się w 30-tce!). Może ktoś z szanownego grona by się zmobilizował i pomógł nam podskoczyć w tej drabince..

Szopler

Sporadycznie, ale liczę Spinhenge... niedługo akcja dobijania do 25k ;)

Machloj

ja też bym chętnie policzył spinhenga...już miesiąc temu się o to dopominałem...i dwa miesiące - ale te leniwe leniwce, pazerne pazerniaki (nie żebym pisał też o sobie) głosują wciąż źle!  XD

może w styczniu się uda?

Pigu


Szopler


Troll81

ja właśnie dociągam spinhange do 10k :d a w kolejce już ustawia się RCN

Giaur

Ponieważ od jutra nowe jednostki w 3x+1 nie będą tworzone i projekt najprawdopodobniej zostaje zamknięty, o czym informują na stronie, niestety zmieniam głos na SETI@Home.

Pigu

jak najbardziej stety  :parrrty:

AiDec

A ja na klimata. Szkoda 3x+1 :(. Tym bardziej szkoda ze juz chyba Giaura nie zdaze przegonic w statach :(.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

nie szkoda - mniej punktowych pokus, więcej czasu na seta

Troll81

a ja właśnie na przekór postanowiłem liczyć 3x+1 by dochapać ile punktów wlezie.

OxyOne

nie macie co liczyc policzcie sobie ile wam zostało z wypłaty... XD XD XD
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81


buri

Cytat: NetMonitoring w 14 Listopad 2008, 11:01
nie macie co liczyc policzcie sobie ile wam zostało z wypłaty... XD XD XD
Krótko mówiąc, nawet nie mam co liczyć  :(
Jeśli chodzi o prąd to stała cena na szczęście jest za akademik.

WCG na grudzień i tak ma być.

KrzychuP

A ja wciąż się waham.
Seti może na styczeń zostawię, jeśli mnie Pigu przekona (ale i tak tylko Astropulse'a będę liczył :D)
Climat za długi.
WCG mogło by być.
Choć Spinhenge'a też byłbym policzył.
Dalej nie wiem...  :-[

OxyOne

Cytat: KrzychuP w 17 Listopad 2008, 14:45
A ja wciąż się waham.
Seti może na styczeń zostawię, jeśli mnie Pigu przekona (ale i tak tylko Astropulse'a będę liczył :D)
Climat za długi.
WCG mogło by być.
Choć Spinhenge'a też byłbym policzył.
Dalej nie wiem...  :-[

licz na siebie albo seti wybór należy do ciebie
Minister Szcześcia i Pomyślnosci
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Pigu

Cytat: KrzychuP w 17 Listopad 2008, 14:45
A ja wciąż się waham.
Seti może na styczeń zostawię, jeśli mnie Pigu przekona (ale i tak tylko Astropulse'a będę liczył :D)
Climat za długi.
WCG mogło by być.
Choć Spinhenge'a też byłbym policzył.
Dalej nie wiem...  :-[
wcg już było