Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

2008.12: World Community Grid

Zaczęty przez Bober, 01 Listopad 2008, 13:14

Który projekt powinniśmy liczyć w grudniu?

3x+1@home
3 (5.8%)
ABC@home
0 (0%)
Artificial Intelligence
2 (3.8%)
Climateprediction.net
1 (1.9%)
Docking@home
0 (0%)
Einstein@home
0 (0%)
Genetic Life
0 (0%)
Leiden Classical
0 (0%)
Milkyway
14 (26.9%)
MindModeling Beta
0 (0%)
Orbit@Home
1 (1.9%)
PrimeGrid
3 (5.8%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Rosetta@home
1 (1.9%)
SHA-1 Collision Search
2 (3.8%)
SETI@home
2 (3.8%)
Spinhenge@home
1 (1.9%)
Superlink
0 (0%)
Sudoku
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
World Community Grid
22 (42.3%)
uFluids
0 (0%)

Głosów w sumie: 52

Głosowanie skończone: 29 Listopad 2008, 13:14

Troll81

jak dla mnie może być jeszcze raz :D

Szopler

Ej no ludziska! Dawajcie Climate - jeden malutki WU i z głowy, a potem ~10* dni np. Milka ;) (punkciki)

*- WU wymagający 1,5GB ram (minimum) liczy około 20 dni, inne nieco dłużej.

emik

nooo ja też jestem za klimacikiem


OxyOne

Cytat: emik w 17 Listopad 2008, 21:22
nooo ja też jestem za klimacikiem

jak bys miał taki klimat jak mam u siebie to by ci sie odechciało nawet karaibskiego klimatu.
uwazam ze powinismy wbic sie w SETI albo Milke moze uda nam sie spotkac Asgardów?
albo nie bo mozemy trafic na Pigoa'uldow...

...ale ja pie....le głupoty...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Giaur

Cytat: AiDec w 14 Listopad 2008, 00:41
A ja na klimata. Szkoda 3x+1 :(. Tym bardziej szkoda ze juz chyba Giaura nie zdaze przegonic w statach :(.

AiDec - jeszcze powinno mi przeliczyc ponad 250 próbek. Jeśli chapnąłeś więcej próbek na zapas to może mnie dogonisz. BTW: nie można być najlepszym we wszystkim  ;)

AiDec

#85
Cytat: NetMonitoring w 17 Listopad 2008, 21:59
Cytat: emik w 17 Listopad 2008, 21:22
nooo ja też jestem za klimacikiem

jak bys miał taki klimat jak mam u siebie to by ci sie odechciało nawet karaibskiego klimatu.
uwazam ze powinismy wbic sie w SETI albo Milke moze uda nam sie spotkac Asgardów?
albo nie bo mozemy trafic na Pigoa'uldow...

...ale ja pie....le głupoty...

Widze kolejnego milosnika StarGate`ow  :parrrty:.



Cytat: Giaur w 17 Listopad 2008, 22:10
Cytat: AiDec w 14 Listopad 2008, 00:41
A ja na klimata. Szkoda 3x+1 :(. Tym bardziej szkoda ze juz chyba Giaura nie zdaze przegonic w statach :(.

AiDec - jeszcze powinno mi przeliczyc ponad 250 próbek. Jeśli chapnąłeś więcej próbek na zapas to może mnie dogonisz. BTW: nie można być najlepszym we wszystkim  ;)

Szanse mam bo mam wiecej, ale nie jest pewien czy dosc wiecej. Btw, ale mozna probowac  :attack:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

a tymczasem WCg na prowadzeniu

KrzychuP

Rzeczywiście WCG już było pół roku temu.
W takim razie....

tkazim

Zamiana na milke bo tak ladnie punktuje z optymalka.

KrzychuP

Wyjąłeś mi to z ust.

...Milka


Troll81


eclipse99

Kolejny pazerny przerzuca głos na Milkę z optymalizacją - 20ste miejsce na świecie w zasięgu ręki.

Szopler

Ponieważ WCG było, a Climate nie ma szans na wygraną, głosuję na Milky (dla dobra Teamu). Milky liczyć nie będę (dociągnąłem do 25k i "deatcz") - policzę sobie Climate charytatywnie.

Troll81

Milky szybko goni climate :D Podajcie linka do tych optymalek :D


AiDec

#95
Wiadomo ze w Milky zdarzaja sie przerwy w dostawach WU. Zatem trzeba wybrac projekt liczony rownorzednie (niekoniecznie dla userow, ale chocby dla SKB@P). Nie zamierzam nikomu narzucac rownorzednego projektu (wiekszosc userow i tak wybierze co chce), ale SKB@P musi miec cos w zapasie.


Btw, jesli Milky wygra i bedzie projektem grudnia, to wiecie ze grudzien bedzie nalezal do NetMonitoring ? :). (O ile oczywiscie punktacja sie nie zmieni).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

buri

Nieeee. Jaka lipa. Jednak nic nie zmieni mego zdania WCG. Kurde 1 dzień mnie nie było i taka zmiana głosów, ludzie nie mogą się zdecydować oraz widać manie punktów |-?

Troll81


OxyOne

Cytat: AiDec w 19 Listopad 2008, 00:20
Wiadomo ze w Milky zdarzaja sie przerwy w dostawach WU. Zatem trzeba wybrac projekt liczony rownorzednie (niekoniecznie dla userow, ale chocby dla SKB@P). Nie zamierzam nikomu narzucac rownorzednego projektu (wiekszosc userow i tak wybierze co chce), ale SKB@P musi miec cos w zapasie.


Btw, jesli Milky wygra i bedzie projektem grudnia, to wiecie ze grudzien bedzie nalezal do NetMonitoring ? :). (O ile oczywiscie punktacja sie nie zmieni).

AiDec ty juz tak masz ciepło. PiguKiller (8-core) wykonał robote. przejdzie do walki razem z AiDecKiller (32-core). Sa rozmyslenia czy moje dziecko bedzie w starej technologii czy juz w nowej XEON i7 poniewaz mam tez inne inwestycje. Jakie? przekonacie sie niebawem.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

KrzychuP

No proszę 1 dzień i Milka na prowadzeniu przed WCG.  :D

OxyOne

Cytat: KrzychuP w 19 Listopad 2008, 12:28
No proszę 1 dzień i Milka na prowadzeniu przed WCG.  :D

Fajnie by było jakby była Milka lecz...
milka słabo karmi... jakby były pakieciki to bym robił ok 250K dziennie...
z tymi przerwami w karmieniu oraz bardzo rzadkiej aktualizacji projektu wyglada to miernie.
bardzo denerwujace jest to ze mozna tylko 20 pakietów na core i to jeszcze bardzo rzadko sie otrzymuje.
co to jest 20 pakietów to tylko 30min liczenia i proce w idle...

wiec nie wiem czy milka to takie dobre rozwiazanie....
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TJM

Spróbuj oszukać to ustawiając liczbę rdzeni na 16 np. w cc_config. Spowoduje to tymczasowe co prawda odpalenie 16 zadań na raz, ale dla nowoczesnego kompa to niewielki problem, a powinno ci się zassać więcej.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

buninek

#102
Cytat: NetMonitoring w 19 Listopad 2008, 12:40
Cytat: KrzychuP w 19 Listopad 2008, 12:28
No proszę 1 dzień i Milka na prowadzeniu przed WCG.  :D

Fajnie by było jakby była Milka lecz...
milka słabo karmi... jakby były pakieciki to bym robił ok 250K dziennie...
z tymi przerwami w karmieniu oraz bardzo rzadkiej aktualizacji projektu wyglada to miernie.
bardzo denerwujace jest to ze mozna tylko 20 pakietów na core i to jeszcze bardzo rzadko sie otrzymuje.
co to jest 20 pakietów to tylko 30min liczenia i proce w idle...

wiec nie wiem czy milka to takie dobre rozwiazanie....

w milky jest limit punktów na h. Nie ważne czy będziesz liczył to na rdzeniu 5000Mhz, czy też 500MHz
i tak otrzymasz 2500 punktów na rdzen. W łatwy sposob mozna to obejsc i wyciagac z proca 2 rdzeniowego
ponad 100 000 punktow na dzien.
z xenona oczywiscie duuuzo wiecej

mowa o optymalce i o procach wspierajacych wirtualizcję

Tu masz link http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/show_host_detail.php?hostid=37025
Takich wirtualnych komputerów miałem 4.
Ostatniego dnia przed awarią kompa mialem odpalone 32 wirtualne rdzenie liczące milky.
Liczyło się to ok 18h. Dostałem 64 tysięce punktów. Wszystko na Amd X2 4200@2700 z 1024MB Ramu. :D

OxyOne

Cytat: TJM w 19 Listopad 2008, 12:59
Spróbuj oszukać to ustawiając liczbę rdzeni na 16 np. w cc_config. Spowoduje to tymczasowe co prawda odpalenie 16 zadań na raz, ale dla nowoczesnego kompa to niewielki problem, a powinno ci się zassać więcej.


gdzie to sie miesci?
bo nie moge znalezc...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TJM

Musisz stworzyć plik cc_config.xml, gdzieś na stronach BOINCa jest wszystko opisane jak to zrobić i co powpisywać.
Nie gwarantuję ci że np. w Milky się uda, ale w Enigmie coś testowałem z włączonymi 8 wirtualnymi rdzeniami mając tylko 1 na starym kompie i elegancko ściągało 8 razy więcej WU.


EDIT:

Cytat
<cc_config>
    <log_flags>
        [ flags ]
    </log_flags>
    <options>
        [ <save_stats_days>N</save_stats_days> ]
        [ <dont_check_file_sizes>0|1</dont_check_file_sizes> ]
        [ <http_1_0>0|1</http_1_0> ]
        [ <ncpus>N</ncpus> ]
        [ <max_file_xfers>N</max_file_xfers> ]
        [ <max_file_xfers_per_project>N</max_file_xfers_per_project> ]
        [ <suppress_net_info>0|1</suppress_net_info> ]
        [ <disallow_attach>0|1</disallow_attach> ]
        [ <os_random_only>0|1</os_random_only> ]
        [ <no_alt_platform>0|1</no_alt_platform> ]
        [ <simple_gui_only>0|1</simple_gui_only> ]
        [ <max_stdout_file_size>N</max_stdout_file_size> ]
        [ <max_stderr_file_size>N</max_stderr_file_size> ]
        [ <alt_platform>platform_name</alt_platform> ]
        [ ... ]
        [ <report_results_immediately>0|1</report_results_immediately> ]
        [ <run_apps_manually>0|1</run_apps_manually> ]
        [ <use_certs>0|1</use_certs> ]
        [ <use_certs_only>0|1</use_certs_only> ]
        [ <exclusive_app>important.exe</exclusive_app> ]
    </options>
</cc_config>

Wygląda na to że będziesz potrzebować tylko to:

Cytat
<cc_config>
    <options>
        <ncpus>16</ncpus>
    </options>
</cc_config>

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

stasieks

Cytat: buninek w 19 Listopad 2008, 13:03
Cytat: NetMonitoring w 19 Listopad 2008, 12:40

Fajnie by było jakby była Milka lecz...
[...]

wiec nie wiem czy milka to takie dobre rozwiazanie....

w milky jest limit punktów na h. Nie ważne czy będziesz liczył to na rdzeniu 5000Mhz, czy też 500MHz
i tak otrzymasz 2500 punktów na rdzen. W łatwy sposob mozna to obejsc i wyciagac z proca 2 rdzeniowego
ponad 100 000 punktow na dzien.
z xenona oczywiscie duuuzo wiecej

mowa o optymalce i o procach wspierajacych wirtualizcję

Tu masz link http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/show_host_detail.php?hostid=37025
Takich wirtualnych komputerów miałem 4.
Ostatniego dnia przed awarią kompa mialem odpalone 32 wirtualne rdzenie liczące milky.
Liczyło się to ok 18h. Dostałem 64 tysięce punktów. Wszystko na Amd X2 4200@2700 z 1024MB Ramu. :D

Ale żenada, tracę wiarę w Boinca i userów - licz chłopie uczciwie, to nie wyścigi na punkty.

To tak jakby przejść grę czytając poradniki step-by-step lub wklepując kody na nieśmiertelność.

buninek

To że są projekty z bardzo duzym rozrzutem punktowym nie jest moją winą.
Powiedz mi w jaki sposób gram nieuczciwie.
Używałem do tego oficjalnego managera i akceptowalnej przez twórców projektu aplikacji.

OxyOne

To nie zenada, na co sie obrazasz?
Jak chcesz mozesz uprawiac pole zakładajac homonto i orac pole. uzyskasz liczmy ok 10 ton z ha. a narobisz sie jak woł.
Ja natomiast wole uzyc kombajn ziemniaczany zrobic to wszystko w kilka godzin, po robocie pojde z kumplami na piwo, wroce z niego połoze sie na kobiete i jak skoncze stane sobie w okinie z szlugiem i bede podawal tobie tempo bo zostało ci jeszcze 3/4 pola do uprawy.

bez obrazy to takie moje przemyslenie
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

stasieks

Cytat: buninek w 19 Listopad 2008, 13:57
To że są projekty z bardzo duzym rozrzutem punktowym nie jest moją winą.
Powiedz mi w jaki sposób gram nieuczciwie.
Używałem do tego oficjalnego managera i akceptowalnej przez twórców projektu aplikacji.


32 rdzenie wirtualne tylko po to żeby zdobyć punkty. Przestań udawać że nie oszukujesz.

buninek

Cytat: stasieks80_PL w 19 Listopad 2008, 14:04
Cytat: buninek w 19 Listopad 2008, 13:57
To że są projekty z bardzo duzym rozrzutem punktowym nie jest moją winą.
Powiedz mi w jaki sposób gram nieuczciwie.
Używałem do tego oficjalnego managera i akceptowalnej przez twórców projektu aplikacji.


32 rdzenie wirtualne tylko po to żeby zdobyć punkty. Przestań udawać że nie oszukujesz.
Wyobrażasz istnienie BOINC bez punktacji. :o

stasieks

Cytat: NetMonitoring w 19 Listopad 2008, 14:03
To nie zenada, na co sie obrazasz?
Jak chcesz mozesz uprawiac pole zakładajac homonto i orac pole. uzyskasz liczmy ok 10 ton z ha. a narobisz sie jak woł.
Ja natomiast wole uzyc kombajn ziemniaczany zrobic to wszystko w kilka godzin, po robocie pojde z kumplami na piwo, wroce z niego połoze sie na kobiete i jak skoncze stane sobie w okinie z szlugiem i bede podawal tobie tempo bo zostało ci jeszcze 3/4 pola do uprawy.

bez obrazy to takie moje przemyslenie

Mając dwa takie same komputery, licząc na jednym bez wirtualnych dyskow i na drugim normalnie osiagniemy ten sam wynik punktowy ???

Przykład kiepski, nie czaisz idei i dlatego tracę wiarę w ludzi. Jest takie coś jak polskie myślenie - widać to perfekcyjnie w statystykach user of the day.

buninek

Uważasz się za straznika moralności Boinc.
Cóż Cię obchodzą moje intencje dla, których uczestniczę w projektach BOINC.

OxyOne

Cytat: stasieks80_PL w 19 Listopad 2008, 14:04
Cytat: buninek w 19 Listopad 2008, 13:57
To że są projekty z bardzo duzym rozrzutem punktowym nie jest moją winą.
Powiedz mi w jaki sposób gram nieuczciwie.
Używałem do tego oficjalnego managera i akceptowalnej przez twórców projektu aplikacji.


32 rdzenie wirtualne tylko bo to żeby zdobyć punkty. Przestań udawać że nie oszukujesz.

ale powiedz mi o co ty sie teraz rzucasz po ja nie rozumie.
co zupe sobie ugotuje z tych punktów?
moze pojde do kantoru i wymienie za złotówki?
czy panstwo mi płaci? czy tez milka ze przeliczam?
nie a jezeli robie to juz za darmoche dla nich bo ja mam same koszty i licze sie z nimi i zaaprobowałem je to moge chyba wydajniej to robic co?
nie kumam cie dlaczego piszesz ze oszukuje?
tzn ze jak moj kolega vw golf3 i jedzie po autobahnie 150km a ja swoim R8 lece 240 to oznacza ze ma prawo wyzawac mnie od oszukistów??
to ze panowie zjebali plik wykonawczy a gosc z niemiec "krancz" poprawił go i liczy powiedzmy ok 100 razy szybciej to jest "cziter"
dlaczego ja mam cierpiec za lenistwo, nie douczenie sie programistów milki.

poczytaj troche na ten temat nastepnie obwiniaj o nieuczciwosc...
ja nie mam z tego nic tylko seti i milka...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

stasieks

Cytat: buninek w 19 Listopad 2008, 14:10
Uważasz się za straznika moralności Boinc.
Cóż Cię obchodzą moje intencje dla, których uczestniczę w projektach BOINC.

No widzisz i jakoś poszło :) Obchodzi mnie zdrowa rywalizacja między userami i teamami, zdrowe rasowanie liczydeł.
To co proponujesz jest dla mnie nieetyczne i zabija rywalizację - coś jak FreeHal przed zerowaniem liczników - nie dotykałem projektu.

Każdy ma jakieś powody do liczenia BOINCA, ale jeżeli sądzisz że się tym przejmuje to  XD . Miałem, nadzieję że przynajmniej wiesz że robisz źle i Twoje wyniki są mało warte dla hmm napisze nauki. Mi nie imponują, ale przecież to normalne że w dużej grupie znajdują się konserwatyści i postępowcy - to jest zdrowe. Więc zluzuj ton, jesteśmy razem w teamie i jest OK. Na watek Milky nie zaglądam - nie pisze, ale skoro team wybierze ten projekt na projekt grudnia - będę liczył, niestety dla teamu - uczciwie.

stasieks

Cytat: NetMonitoring w 19 Listopad 2008, 14:20
Cytat: stasieks80_PL w 19 Listopad 2008, 14:04
Cytat: buninek w 19 Listopad 2008, 13:57
To że są projekty z bardzo duzym rozrzutem punktowym nie jest moją winą.
Powiedz mi w jaki sposób gram nieuczciwie.
Używałem do tego oficjalnego managera i akceptowalnej przez twórców projektu aplikacji.


32 rdzenie wirtualne tylko bo to żeby zdobyć punkty. Przestań udawać że nie oszukujesz.

ale powiedz mi o co ty sie teraz rzucasz po ja nie rozumie.
co zupe sobie ugotuje z tych punktów?
moze pojde do kantoru i wymienie za złotówki?
czy panstwo mi płaci? czy tez milka ze przeliczam?
nie a jezeli robie to juz za darmoche dla nich bo ja mam same koszty i licze sie z nimi i zaaprobowałem je to moge chyba wydajniej to robic co?
nie kumam cie dlaczego piszesz ze oszukuje?
tzn ze jak moj kolega vw golf3 i jedzie po autobahnie 150km a ja swoim R8 lece 240 to oznacza ze ma prawo wyzawac mnie od oszukistów??
to ze panowie zjebali plik wykonawczy a gosc z niemiec "krancz" poprawił go i liczy powiedzmy ok 100 razy szybciej to jest "cziter"
dlaczego ja mam cierpiec za lenistwo, nie douczenie sie programistów milki.

poczytaj troche na ten temat nastepnie obwiniaj o nieuczciwosc...
ja nie mam z tego nic tylko seti i milka...

Ale z Ciebie pieniacz. Spróbuj zrozumieć o co chodzi, piszesz wspaniałe monologi zamiast wejść w normalny dialog.

buninek

Cytat: stasieks80_PL w 19 Listopad 2008, 14:21
... Twoje wyniki są mało warte dla hmm napisze nauki.
Jeśli mógłbyś rozwinąć to. Nie bardzo rozumiem.

stasieks

Cytat: buninek w 19 Listopad 2008, 14:36
Cytat: stasieks80_PL w 19 Listopad 2008, 14:21
... Twoje wyniki są mało warte dla hmm napisze nauki.
Jeśli mógłbyś rozwinąć to. Nie bardzo rozumiem.


No bo kiepsko napisalem. Ilosc punktow jaka dostajesz (jak napisales : Ostatniego dnia przed awarią kompa mialem odpalone 32 wirtualne rdzenie liczące milky. Liczyło się to ok 18h. Dostałem 64 tysiące) nie jest współmierna z wkładem jaki dajesz Boincowi.

OxyOne

nie chwal mnie ze pisze wspaniałe monologi bo to klamstwo...
na j.polskim szczerze mowiac "czitowałem" po to aby zdac...
dumny jestem ze mam takiego kolege druzynowego ze trzyma w ryglach swoje zasady i tak trzymaj...
ja natomiast wole isc z postepem a nie zatracac sie w sredniowieczu...

rob jak uwazasz jak nie uwazałes co robisz....
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

stasieks

Cytat: NetMonitoring w 19 Listopad 2008, 14:41
nie chwal mnie ze pisze wspaniałe monologi bo to klamstwo...
[..]
rob jak uwazasz jak nie uwazałes co robisz....

No i właśnie, nie zupełnie się zgadzamy ale dogadać się możemy. Dla chwały teamu i tego wątku zakończmy ten spór.

Ja pozostaje wierny swoim zasadom, fajnie że je rozumiesz. I tak jesteście dla mnie super goście z takim RACem i punktami jakie mam team by daleko nie zaszedł.

OxyOne

Cytat: stasieks80_PL w 19 Listopad 2008, 15:06
Cytat: NetMonitoring w 19 Listopad 2008, 14:41
nie chwal mnie ze pisze wspaniałe monologi bo to klamstwo...
[..]
rob jak uwazasz jak nie uwazałes co robisz....

No i właśnie, nie zupełnie się zgadzamy ale dogadać się możemy. Dla chwały teamu i tego wątku zakończmy ten spór.

Ja pozostaje wierny swoim zasadom, fajnie że je rozumiesz. I tak jesteście dla mnie super goście z takim RACem i punktami jakie mam team by daleko nie zaszedł.

Stasiek jaki spor to była tylko wymiana swoich pogladów...

:parrrty:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]