2009.01: Rosetta@home

Zaczęty przez Bober, 30 Listopad 2008, 12:20

Który projekt powinniśmy liczyć w styczniu?

ABC@home
1 (1.5%)
Artificial Intelligence
0 (0%)
Climateprediction.net
1 (1.5%)
Docking@home
0 (0%)
Einstein@home
3 (4.5%)
Genetic Life
1 (1.5%)
Leiden Classical
1 (1.5%)
Milkyway
1 (1.5%)
MindModeling Beta
0 (0%)
Orbit@Home
0 (0%)
POEM@home
0 (0%)
PrimeGrid
2 (3%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Rosetta@home
30 (44.8%)
SHA-1 Collision Search
1 (1.5%)
SETI@home
26 (38.8%)
Superlink
0 (0%)
Sudoku
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
uFluids
0 (0%)
Spinhenge
0 (0%)
Magnetism
0 (0%)

Głosów w sumie: 72

Głosowanie skończone: 30 Grudzień 2008, 19:24

PanStaszek

No dobra , to przełączam maszyny na Rozetkę... chociaż też wolałem SETI. Głos większości się liczy.
...a zachowanie któregoś z kamratów też oczywiście potępiam, a zarazem ubolewam nad głupotą ..... z jednego IP? Żenada....


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

3Rni

uuu dopiero teraz czytając kogoś msg zatrybiłem ze WCG i Rozeta juz były.... czyli pomysl z ukrytymi wynikami jak najbardziej słuszny.. bo widze ze jest silne lobby jakaś GTW...jest tak mało m-cy w roku ze kazdy projekt powinien byc tylko raz liczonya,
nawet za większa karencją bym obstawał... dajmy sznse innym...

Seti wygrało przekretem a Rozeta łapkami lobbystów  :-[ ogólnie szopka noworoczna  XD

Troll81

Do tego przecież służy lobbowanie :D żeby namawiac kamrrratów. Po prostu SETI wydaj mi się o niebo mniej pozyteczny niż rosetta.

3Rni

#123
Cytat: Troll81 w 31 Grudzień 2008, 16:32
Do tego przecież służy lobbowanie :D żeby namawiac kamrrratów. Po prostu SETI wydaj mi się o niebo mniej pozyteczny niż rosetta.

owszem ale nie w celu liczenia tych samych projektów i to jest "niezdrowy" lobbing

[PBT] Horpah

no fajnie skoro doszliśmy do porozumienia (Troll nam napisał co ma być) to wracamy do liczenia,
a więc wracam do liczenia milki :)

Bober

Cytat: ERni w 31 Grudzień 2008, 16:50
Cytat: Troll81 w 31 Grudzień 2008, 16:32
Do tego przecież służy lobbowanie :D żeby namawiac kamrrratów. Po prostu SETI wydaj mi się o niebo mniej pozyteczny niż rosetta.

owszem ale nie w celu liczenia tych samych projektów i to jest "niezdrowy" lobbing
Ale w PM też nie chodzi o to, żebyśmy na siłę liczyli wszystkie projekty jak leci. Jakby tak miało być to po co głosowanie.

Troll81

Kwestia odsuwania wybranych projektów na jakiś czas była już omawiana w innym wątku, i z tego co pamiętam to wybrano kompromis.

TJM

#127
Niezły początek miesiąca i roku z rosettą dla mnie wyszedł. Jedno zadanie po 3% złapało błąd, inne przeliczyły się do 20-30% i złapały status 'zawieszony', manager przestał więcej zasysać i tak sobie wszystko stało idlując  |-?

Nawiasem mówiąc, można by pomęczyć trochę developerów boinca, żeby do eksportowanych statystyk dodali jeszcze jedną tabelę. To naprawdę niewiele roboty (u siebie w projekcie zrobiłbym to max w 15 minut), a tabela zawierająca id użytkownika, id teamu (to już nawet niezbyt potrzebne, da się wyciągnąć z drugiej tabeli, oraz timestamp odesłania każdego wyniku oraz kredyty za niego bardzo poprawiłaby wszelkie okresowe statsy typu PoTM i wyścigi. Obecnie na każdym PoTM gdzie jest jakaś walidacja kilku rezultatów, każdy z nas na koniec ma niezaliczone wszystkie punkty, ponieważ jeszcze długo po zakończeniu projektu miesiąca mogą wisieć w pendingu.
Taką tabelkę można nawet na upartego raz dziennie zrzucać z tabeli results (opcjonalnie linkując też team_id), wystarczy zapamiętać ostatnią wartość received_time; czas nigdy nie płynie do tyłu więc uwzględniając to w zrzucie mamy automatyczne pobieranie tylko nowych.
Chyba zrobię coś takiego u siebie i udostępnię, jeśli komuś kiedyś sie przyda, jest szansa że taki interfejs się przyjmie i zostanie kiedyś dodany.

EDIT: na dodatek tworzenie takiej tabeli pod późniejsze zrzuty do XMLa załatwia praktycznie pojedyńcze query, automatycznie dbając też o wpisywanie jedynie nowych rezultatów:

mysql> INSERT IGNORE INTO pmonth_res(SELECT id,userid,granted_credit,received_time FROM result WHERE granted_credit > 0);
Query OK, 36 rows affected (4.60 sec)
Records: 314638  Duplicates: 314602  Warnings: 0

Teraz można to ograniczyć pamiętając id ostatniego najwyższego odesłanego rezultatu gdzie granted_credit był większy od zera, ale to wymaga przeprowadzenia kolejnych zapytań, więc czasowo może i tak wypaść gorzej.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

zawsze mozna doliczać do projektu punkty zterczące w pendingu :D

Pigu

punkty z-terczące w pendingu są widoczne tylko dla właściciela tych punktów  :( chyba, że planujesz przeszukiwanie tabel wszystkich wyników odesłanych

3Rni

#130
na 2 kompach mam kłopot z pobraniem wu....
podłączyłem dzis kolejne 2 kompy przez BAM do rosety, poszło gładko tylko nic nie pobieraja.... jakis pomysł bo 5 rdzeni sie marnuje

ps. robię właśnie inspekcje kompow i wszystkie które pykały sobie stoją bez wu.... >:( co jest grane HELP

epilog mojego postu  XD : po takiej zwałce dopiero zajrzałem na status serverów i wsio chyba jasne

rah_make_work1   srv3   Not running
rah_make_work2   srv4   Not running

PanStaszek

Cytat: ERni w 02 Styczeń 2009, 18:04
rah_make_work1   srv3   Not running
rah_make_work2   srv4   Not running

One dziś prawie cały dzień "NOT RUNNING"  ... i jak tu wynik robić, maszyny mi zasypiają z nudów !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

emik

dobrze, że mam trochę zadanek w buforku :)


KrzychuP

Czyżby i tak miało wyjść na Seti?  ::)

Pigu

jako projekt który zajął drugie miejsce seti jest projektem zapasowym w razie problemów z pierwszym - zapraszam do liczenia :attack:

Troll81

Ja tam w buforku mam rozetki trochę

emik

już wszystko ok:

Queued:     24,936


cezar

A jaki czas liczenia WU jest optymalny ? Przy godzinnym liczeniu mam około 20 pkt





Troll81

u mnie coś rozetka marnie punktuje. w porównaniu do primegrida.

PanStaszek

Cytat: Troll81 w 03 Styczeń 2009, 16:30
u mnie coś rozetka marnie punktuje. w porównaniu do primegrida.

No fakt, szału nie ma. Seti z optymalkami punktowałoby lepiej, ale cóż .... nie w tym miesiącu  :no:


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Pigu

Cytat: Troll81 w 03 Styczeń 2009, 16:30
u mnie coś rozetka marnie punktuje. w porównaniu do primegrida.

chciałeś to masz - rosi jest duuużo słabsza od seta w punktach (ze 2x?) XD

Troll81

Ale rosi jest z 10 razy pozyteczniejsza :D

Pigu

to czemu marudzisz na pkt? ???

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81


3Rni

etam kichowato idzie ta rose...co chwila servery z wu na czerwono  :-[

TJM

Wystarczy w preferencjach ustawić docelowy czas CPU na 24h, złapiesz z 5 WU i masz problem z głowy na parę dni.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

PanStaszek

No nie wiem czy złapie ... 30 maszyn u mnie czeka na próbki, a rozetka ma "Ready to send 17 " .  ... może sie jakoś podzielą  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

emik

w server_status jest:

Ready to send   1,682


PanStaszek

ooo... to ustawię się w kolejkę, może i dla mnie wystarczy ... ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Pigu

mi również nie pobiera

Szopler

Muszę się posiłkować SEThem... bo ani Rosi ani Spin nie maja WU dla mnie :(.

3Rni

2009-01-04 14:52:42|rosetta@home|Scheduler request completed: got 5 new tasks
2009-01-04 14:52:44|rosetta@home|Started download of boinc_mfr_aaat01_03_05.200_v1_3.gz
2009-01-04 14:52:44|rosetta@home|Started download of boinc_mfr_aaAT01_03_05.200_v1_3.gz
2009-01-04 14:52:52|rosetta@home|Finished download of boinc_mfr_aaAT01_03_05.200_v1_3.gz
2009-01-04 14:52:52|rosetta@home|Started download of boinc_mfr_aaat01_09_05.200_v1_3.gz
2009-01-04 14:52:56|rosetta@home|Finished download of boinc_mfr_aaat01_03_05.200_v1_3.gz
2009-01-04 14:52:56|rosetta@home|Started download of boinc_mfr_aaAT01_09_05.200_v1_3.gz
2009-01-04 14:52:56|rosetta@home|[error] MD5 check failed for boinc_mfr_aaat01_03_05.200_v1_3.gz
2009-01-04 14:52:56|rosetta@home|[error] expected 9e156df4c561be65533ceb64059254ab, got a500261b0525281e82d9c3166980820c
2009-01-04 14:52:56|rosetta@home|[error] Checksum or signature error for boinc_mfr_aaat01_03_05.200_v1_3.gz

albo problem ze nic nie ma albo ostatnio takie cuda jak u góry, pobiera i wywala błędy i info pobieranie nie powiodło sie
to u mnie cos czy u nich ? :(

Szopler

Mam dokładnie to samo...

Judge

Proponuję dla rozetki zwiększyć ilość dni na zapas, bo tak mają obecnie wszyscy...

i wszystko jasne. http://boinc.bakerlab.org/rosetta/rah_status.php
gg: 2439099

kempler

Problemy powinny zniknąć po długim weekendzie. Admini chyba jeszcze odpoczywają  :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Czy rozetka jest jakoś super czuła na OC?? inne projekty chodzą spoko a mi połowę próbek wywaliło :( ??? musiałem downclocknąć.

3Rni

coś w tym jest Troll, musiałem z 4ghz zejść na 3.8 bo tez miałem co niektóre errory

Troll81

to juz nawet primegrid jest mniej czuły na OC :(

Pigu

chcieliście to macie :ph34r: u mnie wciąż bez wu - ciekawe czy zdołam coś pobrać do końca stycznia