2009.01: Rosetta@home

Zaczęty przez Bober, 30 Listopad 2008, 12:20

Który projekt powinniśmy liczyć w styczniu?

ABC@home
1 (1.5%)
Artificial Intelligence
0 (0%)
Climateprediction.net
1 (1.5%)
Docking@home
0 (0%)
Einstein@home
3 (4.5%)
Genetic Life
1 (1.5%)
Leiden Classical
1 (1.5%)
Milkyway
1 (1.5%)
MindModeling Beta
0 (0%)
Orbit@Home
0 (0%)
POEM@home
0 (0%)
PrimeGrid
2 (3%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Rosetta@home
30 (44.8%)
SHA-1 Collision Search
1 (1.5%)
SETI@home
26 (38.8%)
Superlink
0 (0%)
Sudoku
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
uFluids
0 (0%)
Spinhenge
0 (0%)
Magnetism
0 (0%)

Głosów w sumie: 72

Głosowanie skończone: 30 Grudzień 2008, 19:24

PBT_marian_boss

Cytat: Pigu w 05 Styczeń 2009, 01:17
chcieliście to macie :ph34r: u mnie wciąż bez wu - ciekawe czy zdołam coś pobrać do końca stycznia

Dokładnie, co to za projekt nie ma WU do pobrania  >:(

Pigu

jak rozumiem - za czas w którym nie idzie się dobrać do rosi wyniki na konto projektu miesiąca będą wzięte z projektu zapasowego? tutaj są http://boinc.setiatwork.com/team/stats.cgi?teamid=30228&userid=8102343

Troll81

ja tam jeszcze mam jednostki  :P

PBT_marian_boss

Dobra zapuszczam SETI bo w serwerowni zrobiło się zimniej jakoś :)

KrzychuP

U mnie też Rosetki brak, nie zdążyłem zaciągnąć więcej do bufora.
Zastanawiam się czy da się jednocześnie liczyć SETI na CPU i GPU?

TJM

Mi się co jakiś czas trafiają jakieś zadania, ale wszystko resendy które komuś failnęły. Punktacja coś tragicznie niska, za ostatnie zadanie które miało się liczyć 8h a liczyło się 4h30m dostałem 30parę punktów, mniej niż 10/h  :o

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

KrzychuP

Mówisz o Rosecie czy o Seti?

TJM

No niestety to rosetta tak słabo płaci ostatnio  |-?
Dziwna sprawa, bo za poprzednie zadania dostałem dużo więcej punktów, po czym nagle tak oklapło.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

buri

Troche oklapło, widać dość wyraźnie. Zwykle miałem 30-45 pkt, a teraz ciężko wszystko jakoś koło 30 pkt oscyluje.
Szkoda :/

hakim

witam
przez ostatnich kilka dni projekt rossetta nie wysyła nowych wu , "lub wysyła ich bardzo mało" tak wiec zastanawiam się czy jest większy sens promowanie tego projektu jako projektu miesiąca ? wiem ze projekt został wybrany wcześniej ale może podmianka na inny?

Szopler

Proponuję przenieść do tematu o rosetce a to usunąć ;)

3Rni

u mnie za to na jednego quada trafily 3 probki po 24 godz liczenia gdzie do tej pory miałem przewaznie w miare krotkie

a ogólnie to super kicha, blisko zero wu i teraz to szkoda ze władza wykrywał te oszustwa z seti - przynajmniej cos by sie liczyło....

moze to klatwa rzucona przez ufo /czyt. Pigu/ , bo przypominam ze w styczniu mialo byc seti - obiecane było  XD

Pigu

bo kto daje i odbiera tego Pigu sponiewiera :attack:

do czasu aż pojawią się wu liczę projekt zapasowy który właśnie taką ma raolę, że jest zapasowy i proszę mi to zaliczyć do klasyfikacji :P

3Rni

ciekawe jak to można stwierdzić i te pkt przyznać Pigu  :P skoro nie wiadomo od kiedy ten zapasowy ma być liczony....

generalnie powinno być tak ze jesli dany projekt przez x dni daje ciała zostaje zawieszony i liczymy kolejny a tak to każdy sobie rzepkę skrobie...a ja pykam sobie genetica

Pigu

http://boinc.setiatwork.com/team/stats.cgi?teamid=30228&userid=8102343

a skąd wiadomo od kiedy? mi nico nie pobrało :P zresztą można sprawdzić na kiedy datuje się pierwsze marudzenie na brak wu

cezar

nie dyskutować tylko liczyć  XD

Ready to send 26,416





PanStaszek

no i co z tego że Ready to send 26,416  jak wszystkie serwery rozety leżą.....


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Timaxi

No to serwery ruszyły już pełną parą, przy najmniej na razie  :P


cezar






Pigu

no - pobrało kilka wu - zobaczymy co z tego będzie

Judge

Poprostu zwiększcie sobie limit zapasu. Mi pobrało 11 próbek, a to zapas na conajmniej tydzień przy obecnym trybie pracy.
gg: 2439099

Troll81

ja próbek mam pod dostatkiem :)

KrzychuP

a ja nie mam nic rosetki, coś nie chce pobrać
może to przez zalegający zapas Einsteina, który się pobrał jak Rosi leżała
a Seth i tak się na CUDAch liczy  :D

Troll81

a u mnie w CUDAch nadal lipa. może to kwestia tego że karta jest chłodzona pasywnie?? GPU ma 60c w spoczynku.

3Rni

Cytat: Troll81 w 06 Styczeń 2009, 10:34
a u mnie w CUDAch nadal lipa. może to kwestia tego że karta jest chłodzona pasywnie?? GPU ma 60c w spoczynku.

troche duzo masz.... ja tez mam pasywnego EN9600GT ale w stanie spoczynku mam 36st a jesli liczea wtedy podkrece i to solidnie to mam duzo mniej niz twoje 60

kempler

Mam do Was obu tj. Troll i ERni takie pytanie. Czy musicie o CUDAch pisać w tym wątku ??? Jaki jest tytuł wątku ? Litości... ;)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Przepraszamy  :closedeyes:

3Rni

 ;D

dobra to teraz na temat:

czy roseta zmieniła wu bo po tych przestojach dostaje same długie i mam wrażenie ze niezależnie od kompa wszystkie liczą mi się blisko 24h.... i amd3000 i q6000 czy qx ?????

emik

a nie masz czasami w preferencjach ustawione obliczanie na 24h ?


ZdrowaMarchewa

Ja mam na 24h (wcześniej miałem na 1h i psikuta nie chciało mi żadnej pobrać  >:(). Dostaje próbki takie po ok. 1.5-4h.

3Rni

Cytat: emik w 06 Styczeń 2009, 22:00
a nie masz czasami w preferencjach ustawione obliczanie na 24h ?

masz święta racje
kurna ale dupek jestem  XD jak byly te problemy z pobieraniem wu to grzebałem w preferencjach i target CPU run time=1day - zrozumiałem jako czas pracy cpu w odniesieniu to kompa - a to wyszedł czas jaki ma liczyc mi 1 wu
o LOL^2
i tak od 2 dni mi kuleje wszystko...

emik

ustaw sobie odpowiedni czas i w menadżerze zaktualizuj projekt - w większości przypadków czas przeliczania próbek się zmniejszy do wybranego


3Rni

tyle jest defaults:
not selected defaults to 3 hours

a jeśli wybiorę mniej np.2 lub 1 godz... to czym to skutkuje? bo mam rożne kompy jedne szybciej liczą inne wolniej

ZdrowaMarchewa

Cytat: ERni w 06 Styczeń 2009, 22:22
tyle jest defaults:
not selected defaults to 3 hours

a jeśli wybiorę mniej np.2 lub 1 godz... to czym to skutkuje? bo mam rożne kompy jedne szybciej liczą inne wolniej

Też jestem ciekawy. Właśnie sprawdziłem i mam zaznaczone na niezdefiniowane, czyli default tak jak w/w 3h - no i tyle mniej więcej faktycznie liczy. A co jak ustawie 1h? To próbka jest mniej dokładnie obliczona?

TJM

Pewnie każde zadanie powtarza się wielokrotnie aby uzyskać jak najlepszy wynik i 24 godzinne to jakby 24 najkrótsze jednogodzinne zadania, z tym że bez przerw na dociąganie i start nowych.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

każde zadanie to obliczanie kolejnych struktur białek
przy długim czasie 24h przeliczysz np kilkadziesiąt (przy małych strukturach kilkaset - punktacja to ilość przeliczonych struktur * wycena punktowa przez serwer za strukturę)

jeśli ustawisz na słabym komputerze 1h to może okazać się, że algorytm nie zdąży przeliczyć ani jednej zadanej struktury wtedy przedłuża czas przeliczania wu do ukończenia tej jednej struktury ale nie więcej niż 4 razy zadeklarowany czas, w tym wypadku 4h

wielkość struktur z jakimi się spotkałem od 10min do 6h na AMDX2 3800+

czas przeliczania kolejnych struktur w tym samym zadaniu (wu) też jest różny, ale są to różnice do kilkunastu procent

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

KrzychuP

Qrka, Rosi dalej leży
wczoraj pojawił się w związku z tym news na ich stronie
trochę dziwne, bo status na stronie pokazuje, że serwery chodzą... ???

buri

Albo to taka seria albo nie wiem co się dzieje.
Rosetta punktuje jeszcze gorzej, ścina mi o połowe punkty, a czasami nawet i więcej :/
I to chyba na próbkach abinitio_norelax.... tak jest ... szkoda, że tyle tego złapałem.

TJM

To anuluj z cichacza większość, albo pokasuj pliki zadań w folderze projektu, będzie bardziej 'naturalnie' wyglądało %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

KrzychuP

Ja dziś w końcu złapałem kilka sztuk RosiMini
ale jeszcze nie zaczęły się przeliczać
zobaczymy jutro ile dadzą za nie