2009.02: SETI@home

Zaczęty przez Bober, 05 Styczeń 2009, 23:52

AiDec

Cytat: Machloj w 01 Luty 2009, 23:12
AiDec - napisz o co pytasz bo z Twoich poprzednich postów nie wynika żadne pytanie - ewentualnie widzę 3 warianty:

1. pytasz o to czy można liczyć seti zwykłe (nie beta) CUDAmi - odp. tak można
2. pytasz czy można liczyć seti zwykłe (nie beta) bez używania GPU - odp. tak można [ ustawienia konta-->Ustawienia SETI@home-->Edit SETI@home preferences-->Use Graphics Processing Unit (GPU) if available-->odznaczasz ptaszka]
3. pytasz o to czy Seti@home beta może zostać włączone do klasyfikacji projektu miesiąca - odp. nie mam pojęcia

Chodzilo mi o to trzecie. W koncu to tez SETI, tylko ze liczone na GPU a nie CPU. Ale to samo SETI.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj

ale SetiBeta to tylko projekt testowy ( w którym też zdarzają się WU na CPU) - tak samo jak RosettaALPHa - poza tym jak już pisałem zwykłe seti też może być liczone na GPU - więc nie widzę problemu - jeśli chcesz liczyć projekt miesiąca SETI na GPU to możesz to zrobić podłączając się do zwykłego setha...

AiDec

Wiem ze moge. Pytanie czy do statystyk tez mi to zostanie doliczone? Do naszych, znaczy sie RAD`owych statystyk.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

skromnie ;) powiem, że fajnie by było...

KrzychuP

Cytat: AiDec w 02 Luty 2009, 18:19
Wiem ze moge. Pytanie czy do statystyk tez mi to zostanie doliczone? Do naszych, znaczy sie RAD`owych statystyk.
a ja odpowiem krótko i dobitnie: ;)

NIE

:arrr:

PanStaszek

Kurde, a ja mam kilka tysięcy punktów na karcie BP i Orlenu ... myślałem że da się doliczyć  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Szopler

Stachu - zamień punkty na elekronikę, elektronikę na kasę, a kasę na kompa i licz na 1 maszynie więcej :P

Machloj

hem - a w sumie czemu nie zaliczać projektów testowych do punktacji? przeca wspomagamy tak czy siak wybrany projekt miesiąca...więc jeśli istnieje możliwość techniczna (mam nadzieję, że RADu sobie poradzi :) ) to proponuję zrobić jakąś ankietę i ewentualnie od przyszłych miesięcy stosować nową zasadę...

[PBT] Horpah

ale w statystykach projekt testowy i projekt główny występują oddzielnie, a jednym z celów projektu miesiąca jest podniesienie w statach wybranego projektu.

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

PanStaszek

No kurcze w końcu się ruszyły wyniki w projekcie lutego, bo w 43 miejsce nie mogłem uwierzyć ... ufffff ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

KrzychuP

No ładnie pierwsze miejsce, ale pewnie Pigu będzie miał na nie chrapkę  :D

A ja wreszcie pojawiłem się w statach, gdzieś mnie wczoraj wieczorem wcięło  ???

PanStaszek

Cytat: KrzychuP w 03 Luty 2009, 07:44
No ładnie pierwsze miejsce, ale pewnie Pigu będzie miał na nie chrapkę  :D

... to będzie musiał powalczyć  :attack:


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Voice1980

Też borykacie się z problemem
Message from server: (Project has no jobs available) ? jakaś przyroda.... >:(

ksysju

Hi

Mam to samo na kilku kompach

--
ksysju
ksysju

KrzychuP

U mnie przeważnie to samo, ale czasem coś zaciągnie (liczę SetiEnhanced na GPU + Astropulse na CPU)

PBT_marian_boss

Message from server: (Project has no jobs available)
Mam na wszystkich kompach liczących SETI, ale jednostki pobiera liczy i odsyła.
Na SKB@P też występuje ten błąd.

Voice1980

niby coś pobiera i odsyła... poprawiło się niedawno jak przestawiłem kompa na domyślne preferencje - miałem go na oddzielnym profilu work ...choć raczej to przypadek (niczym się nie różnił od domyślnego). Liczę z optymalkami i zastanawiam się czy liczący na "oryginałach" mają podobny problem
...może to kara za liczenie enhanced 5.28 zamiast aktualnego 6.08  :) ...dylematyprzedobiadem

PanStaszek

Cytat: Voice1980 w 03 Luty 2009, 11:04
Też borykacie się z problemem
Message from server: (Project has no jobs available) ? jakaś przyroda.... >:(


Mysydż mysydżem, pojawia się co jakiś czas, ale próbki bierze bez problemu ... ( śmigam na AP+AKv8 )


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

AiDec

Cytat: KrzychuP w 02 Luty 2009, 19:43
Cytat: AiDec w 02 Luty 2009, 18:19
Wiem ze moge. Pytanie czy do statystyk tez mi to zostanie doliczone? Do naszych, znaczy sie RAD`owych statystyk.
a ja odpowiem krótko i dobitnie: ;)

NIE

:arrr:

No i o to mi chodzilo - dzieki :).


Cytat: Horpah w 03 Luty 2009, 00:14
ale w statystykach projekt testowy i projekt główny występują oddzielnie, a jednym z celów projektu miesiąca jest podniesienie w statach wybranego projektu.

Masz racje - w pelni sie zgadzam.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

3Rni

co zrobić żeby setol lepiej buforował WU

mam ustawione 5 dni w setingach a pobiera mi wu na 1 dzień góra i przewaznie wygląda to tak ze pobiera sporo potem liczy ambitnie i nic nie uzupełnia aż widać dno i potem abarot.... w razie przestoju dłuższego będzie kicha... a dziś stoi już tradycyjnie

PanStaszek

Cytat: ERni w 03 Luty 2009, 21:01
... a dziś stoi już tradycyjnie

No Setiemu stoi co wtorek. Zawsze sobie nim kalendarz synchronizuję  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

OxyOne

Cytat: stachu @ fiddex w 03 Luty 2009, 21:13
Cytat: ERni w 03 Luty 2009, 21:01
... a dziś stoi już tradycyjnie

No Setiemu stoi co wtorek. Zawsze sobie nim kalendarz synchronizuję  ;D

a mnie stoi jak widze vagine a jak Setiemu tylko we wtorki to cieniutko...

yyy ty wierzysz jeszcze w kalendarzyki?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Szopler


Voice1980

taa Message from server: tradycyjnie stoi ale czasem coś ciągnie  |-? XD

swoją drogą status serwera jest prawie z góry na dół na czerwono....damn

Pigu nie masz jakiś kontaktów na górze? szmoc się marnuje :)

Pigu

no problemo - za kilka godzinek odpalę wam te splitterki

Szopler

Może SETH zaciążył... :)

KrzychuP

Cytat: Pigu w 03 Luty 2009, 22:35
no problemo - za kilka godzinek odpalę wam te splitterki
Terefere...
To samo mogę powiedzieć  :P

Voice1980

Cytat: Szopler w 03 Luty 2009, 22:50
Może SETH zaciążył... :)

no to na rozwiązanie trochę poczekamy  XD

Pigu

w oskryptowaniu wyników punktowych projektu miesiąca jest błąd - kolega Woyteck - Boinc Busters Poland dołączył do teamu i zaliczyło mu cały dotychczasowy urobek punktowy jako wczorajszy :D

lolek

Czy ktoś jeszcze tak ma że mimo iż próbka seti liczy się na GPU 20 min. to menedżer pokazuje 4 min. ?

Machloj

pokazuje tylko czas użyty przez CPU - a nie czas faktycznego przeliczania

KrzychuP

Wszyscy tak mają  :)
W przybliżeniu czas ile zostało do końca jest dobry (ale po przeliczeniu iluśtam WU)

RAD-Poland

#113
Cytat: Pigu w 05 Luty 2009, 07:03
w oskryptowaniu wyników punktowych projektu miesiąca jest błąd - kolega Woyteck - Boinc Busters Poland dołączył do teamu i zaliczyło mu cały dotychczasowy urobek punktowy jako wczorajszy :D

błędu niema, skrypt tego fakty po prostu nie uwzględnia (dotyczy to wszystkich nowych użytkowników B@P)  ;)
weryfikacja nowych użytkowników odbywa się w 24-48h na postawie listy migracji z boincstats (lub ręcznie w dniu zakończenia projektu miesiąca)
użytkownik Woyteck - Boinc Busters Poland będzie miał skorygowaną ilość punktów przy kolejnej aktualizacji prawdopodobnie ok 2h 5.02.09 dodatkowo będzie miał skróconą nazwę Woyteck - Boinc Busters Poland -> Woyteck - Boinc Busters ...
ponadto wszyscy nowi użytkownicy "*" z TOP100 po zakończeniu projektu miesiąca są ponownie weryfikowani

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

3Rni

liczyłem niedawno GPUGRID aktualnie mam wstrzymany

co zrobić aby seti liczyło mi tez na GPU, coś trzeba odpalić? samo powinno się pobrać?

w setingach na koncie mam ze można skorzystać z GPU
BM mam 6.4.5 a stery to nvidi 178.28

jakies sugestie?

KrzychuP

W sumie, to jeśli masz zaznaczone w profilu, żeby pobierał CUDA, to powinien już dawno pobrać.
Jak do tej pory u mnie chyba tylko raz był przestój z takimi WU (mam bufor 3 dniowy ustawiony przeważnie).

Nie jestem pewien, czy czasem Seti nie wymaga managera 6.5.0 żeby liczyć na GPU. Coś mi się tak kojarzy, ale jak już pisałem, nie jestem pewien.

Możesz ewentualnie na stronie Nvidii sprawdzić, czy nie ma dla Twojej karty nowszej wersji sterownika.
Wydaje mi się, że te wszystkie zaktualizowane powyżej 178.28 mają standardowo zaaplikowane CUDA.

3Rni

dałem teraz 181.20 i czekam
a czy optymalki czegoś nie psuja jeśli chodzi o setiGPU - liczę na AK_v8_win_SSE41 ?

KrzychuP

Nie powinny, w końcu dla GPU ściąga nową aplikację

KrzychuP

Hmmm, nie da się edytować...

Ale jeśli dalej nie będzie chciało pójść spróbuj zresetować projekt. Mi raz tak pomogło. Najwyżej wgrasz optymalkę dopiero jak Ci coś na Cuda ściągnie.
Zresztą, jak chcesz liczyć Seti na GPU, to nie będziesz mógł na CPU (chodzi mi o SetiEnhanced). Na CPU pójdzie tylko Astropulse równolegle z Enhanced na GPU (no i inne projekty)

3Rni

Cytat: KrzychuP w 05 Luty 2009, 22:25
......Zresztą, jak chcesz liczyć Seti na GPU, to nie będziesz mógł na CPU (chodzi mi o SetiEnhanced). Na CPU pójdzie tylko Astropulse równolegle z Enhanced na GPU (no i inne projekty)

to wole 4 rdzenie na Enhanceda a gpu sie sobie odpocznie