projekt miesiąca- weryfikacja

Zaczęty przez lolek, 28 Maj 2009, 22:14

czy jesteś za weryfikacją osób głosujących na projekt miesiąca ?

nie
13 (35.1%)
tak-podanie dorobku punktowego
12 (32.4%)
tak- podanie dorobku punktowego i linku do profilu w projekcie ("Głosuję na projekt miesiąca w BOINC@Poland"-w treści profilu)
11 (29.7%)
inne
1 (2.7%)

Głosów w sumie: 37

lolek

Ostatnio zrobiło się w szumnie w związku z dużą liczbą "nowych" liczydłowych glosujących w projekcie miesiąca. Pojawiła się więc propozycja, żeby liczyć tylko głosy osób które liczą z nami.

lolek

Zapomniałem, że w  tym wątku nie ma edycji postów  XD.
Ostatnio zrobiło się w szumnie w związku z dużą liczbą "nowych" liczydłowych glosujących w projekcie miesiąca. Pojawiła się więc propozycja, żeby liczyć tylko głosy osób które liczą z nami i przedstawią w postaci tabelki np. z boincstats swoje wyniki. W celu uniknięcia podszywania się pod kogoś innego osoba oddająca głos miała by podać link do swojego profilu w projekcie w którym ma najwięcej punktów, wcześniej umieszczając w jego treści "Głosuję na projekt miesiąca w BOINC@Poland"

eclipse99

Jest ankieta ale nie jest sprecyzowane kiedy się kończy i od którego głosowania będzie miał zastosowanie jej wynik.

lolek

Ankieta zakończy się czwartego czerwca ( tydzień to chyba dość czasu aby każdy kto chce mógł oddać swój głos). Zmiany mają nastąpić od głosowania na projekt lipca, dla tego proszę o małe opóźnienie głosowania do piątego czerwca aby nikt nie zarzucił zmian w czasie głosowania.

Troll81


lolek

może faktycznie, bo ostatnio coraz więcej pomysłów się pojawia

buri

sorry że tak napisze, ale to już jest żenujące ... nie ma uczciwości to szkoda wogóle o tym mówić ... weryfikacja, inwigilacja? jaja se chyba robita, że jakiś gówniarz nie potrafi się bawić bo jego "widzi mi się" musi wygrać, to ja nie widze sensu w tej zabawie ...

powtarzam po raz 100 to jest q2 zabawa i tyle!

Troll81

wyniki ankiety jednak świadczą że większość jest za wprowadzeniem reguł do zabawy (chyba że ktoś założy 100 kont i zagłosuje na nie).

kempler

Cytat: Troll81 w 29 Maj 2009, 15:22
wyniki ankiety jednak świadczą że większość jest za wprowadzeniem reguł do zabawy (chyba że ktoś założy 100 kont i zagłosuje na nie).
Trzeba zweryfikować wyniki ankiety. Błędne koło.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

emik



Troll81

wiem... ale na czymś się jednak trzeba oprzeć :D wyobraż sobie że nagle w ostatniej chwili wygrywa POEM o jeden głos. wszyscy przestawiają maszynki na POEM (choć część już pewnie ssa jednostki Einsteina) i po jakiś 5 dniach dowiadujemy się że jednak powinien wygrać einstein. Mnie to by skutecznie zniechęciło do zabawy w projekt miesiąca...

taką samą zabawą są wyścigi w primegrid ale zauważ że część ludzi ssała jednostki przed wyścigiem i już je przeliczała a odstłali już po rozpoczęciu wyniku co "fałszowało" wyniki wyścigów. I już od pewnego czasu do wyników wyścigów są zaliczane jednostki pobrana dopiero po rozpoczęciu wyścigu. I jakoś nikogo to nie zniechęciło. Wręcz przeciwnie, zaostrzyła się konkurencja.

kempler

Cytat: Troll81 w 29 Maj 2009, 16:39
wiem... ale na czymś się jednak trzeba oprzeć :D wyobraż sobie że nagle w ostatniej chwili wygrywa POEM o jeden głos. wszyscy przestawiają maszynki na POEM (choć część już pewnie ssa jednostki Einsteina) i po jakiś 5 dniach dowiadujemy się że jednak powinien wygrać einstein. Mnie to by skutecznie zniechęciło do zabawy w projekt miesiąca...

taką samą zabawą są wyścigi w primegrid ale zauważ że część ludzi ssała jednostki przed wyścigiem i już je przeliczała a odstłali już po rozpoczęciu wyniku co "fałszowało" wyniki wyścigów. I już od pewnego czasu do wyników wyścigów są zaliczane jednostki pobrana dopiero po rozpoczęciu wyścigu. I jakoś nikogo to nie zniechęciło. Wręcz przeciwnie, zaostrzyła się konkurencja.
A mnie starego stażem zniechęca ta dyskusja w piętnastu wątkach. Nikt nie ma dowodów ale na wszelki wypadek przyjmijmy że nowi oszukują. Bez sens.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

emik

wpadłem na pomysł jak najlepiej weryfikować głosy - każdy głosujący przeleje mi na konto 50 zł jako potwierdzenie wkładu w liczenie dla zespołu XP


eclipse99

Cytat: lolek w 28 Maj 2009, 22:22
(...) W celu uniknięcia podszywania się pod kogoś innego osoba oddająca głos miała by podać link do swojego profilu w projekcie w którym ma najwięcej punktów, wcześniej umieszczając w jego treści "Głosuję na projekt miesiąca w BOINC@Poland"

...lub do profilu w BOINCstats lub AllProjectStats:

http://pl.boincstats.com/bam/view_profile.php?userid=21885

deway

Wśród osób, które się znają, nie potrzebna jest weryfikacja, niestety nie każdy z Nas zna ponad 4000 osób z Naszego zespołu. Chciałbym wierzyć w to, że każdy jest uczciwy, ale bądźmy szczerzy, smutno to brzmi ale to tylko statystyka, że pojawi się/pojawiła się w tak dużym zespole osoba, która złamie ogólnie panujące zasady.

Trudno wykonać tutaj weryfikacje, bo co Nas identyfikuje? Dorobek punktowy też można "nabić" na kilku profilach, ale na pewno jest to trudniejsze niż zarejestrowanie kilku profili na forum, więc potencjalnie oszukujących można troche zniechęcić.
"Szaleństwo: robić wciąż to samo, a oczekiwać różnych rezultatów" Albert Einstein

155kpol

Jako "świeżak" dorzucę swoje trzy grosze do tematu.

Jeśli NAPRAWDĘ ktoś będzie chciał sfałszować wyniki ,to nic go nie powstrzyma. Zawsze można założyć konta z najróżniejszych emaili ,a IP obejść przechodząc przez anonimowe proxy,podać konta innych osób itd itd itd...

Rozumiem starą gwardię która chce się bawić uczciwie... W moim mniemaniu weryfikacja nowych użytkowników powinna być ,ale TYLKO i WYŁĄCZNIE powinna odbywać się w "tle" i być wykonywana przez moderatora forum który ma podejrzenie co do danej osoby o multikontowość. Może to sprawdzić dostępnymi mu środkami... Ten forumowy admin mógłby zdecydować o nieważności głosu mając DOWODY nieuczciwości i podając te info do konkretnej daty np: max.2 dni przed końcem mc-a.

Wprowadzanie zasady ,że aby zagłosować trzeba zrobić "to ,to i to" tylko niepotrzebnie wprowadzi zamęt u nowych userów nieszczególnie mocno obeznanym z danym forum. Gwarantuje że "nie każdy z nowych" przekopie forum i przeczyta zasady zanim odda głos i wtedy się zacznie. Taki user strzelony "po łapach" będzie lekko zrażony do teamu mimo, że chciał dobrze.

Tak jak to ktoś już wcześniej napisał: to tylko zabawa a nie głosowanie czy wystrzelić rakietę na korę PŁN...
Dziękuję za uwagę

Voice1980

Cytat: 155kpol w 30 Maj 2009, 21:29
Wprowadzanie zasady ,że aby zagłosować trzeba zrobić "to ,to i to" tylko niepotrzebnie wprowadzi zamęt u nowych userów nieszczególnie mocno obeznanym z danym forum. Gwarantuje że "nie każdy z nowych" przekopie forum i przeczyta zasady zanim odda głos i wtedy się zacznie. Taki user strzelony "po łapach" będzie lekko zrażony do teamu mimo, że chciał dobrze.

Jest w tym sporo racji, myślę jednak że taka informacja o wymaganym podaniu dorobku punktowego, czy też inna zasada, może być umieszczona gdzieś przy wejściu do wątku z głosowaniem. Zawsze można kogoś kto oddał niepełny głos nakierować i poprosić o uzupełnienie. W innym wypadku taki głos byłby nieważny, usunięty.

Faktycznie PM to tylko zabawa, niemniej żeby nią dalej była, jestem za wprowadzeniem weryfikacji chociaż w minimalnym stopniu.

- podanie swojego dorobku punktowego, wykaże chociaż że dana osoba jest w zespole - bardzo prosta zasada
- możliwość głosowania dopiero po np. 1-2 miesiącach uczestnictwa w teamie lub od rejestracji na forum - bardzo bardzo prosta zasada
- pomysł, o  którym pisał Pigu - ciekawy ale chyba zbyt uciążliwy w sprawdzaniu ;)
Cytat: Pigu w 30 Maj 2009, 12:05
Cytat: Pigu w 29 Maj 2009, 17:20
a ja wciąż jestem za opcją by ważne były tylko głosy użytkowników, którzy mieli jakiekolwiek punkty w 2 ostatnich projektach miesiąca
zalety:
- chcesz by inni liczyli twój ulubiony projekt? licz choć trochę to co lubią inni - to jest zasadne bez względu na to czy w głosowaniu są wałki czy nie
- posiadanie fikcyjnych kont forum jest dodatkowo utrudnione potrzebą posiadania dodatkowych kont boinc oraz przeliczania w na nich
- aby móc majstrować przy wynikach należy przewidzieć taką chęć z 2 miesięcznym wyprzedzeniem %)
- brak dodatkowych komplikacji po stronie głosujących (zakładania profili itp - wystarczy podać nick Boinc oraz wybrany projekt np: Pigu - Seti)

wciąż jestem za moim rozwiązaniem - wymóg liczenia 1 wu w dwóch ostatnich projektach miesiąca nie jest chyba tak trudny do osiągnięcia? skutecznie blokuje wałki i co ważne choć w minimalnym stopniu mobilizuje do liczenia projektu miesiąca

Cytat: buri w 29 Maj 2009, 15:08
sorry że tak napisze, ale to już jest żenujące ... nie ma uczciwości to szkoda wogóle o tym mówić ... weryfikacja, inwigilacja? jaja se chyba robita, że jakiś gówniarz nie potrafi się bawić bo jego "widzi mi się" musi wygrać, to ja nie widze sensu w tej zabawie ...

powtarzam po raz 100 to jest q2 zabawa i tyle!

buri - też zaczyna mnie drażnić ten temat ale co bardziej ekscytujące głosowanie na PM, a szydło ponownie wychodzi z worka. Uważam, że można by nie liczyć na wrodzoną uczciwość wszystkich użytkowników, a przy pomocy choćby jakiejś prostej zasady utrudniającej wałki i tak się bawić w ten projekt.

Proponuję przyjąć jakąś prostą weryfikację i jednocześnie uchwalić, że najbliższa zmiana zasad głosowania może odbyć się najprędzej za ... pół roku  XD będzie pół roku spokoju..

..a za pół roku wiadomo...będzie nas jeszcze więcej więc i problem będzie jeszcze większy hehe koszty rozwoju i popularności. Zalecam luzik  :parrrty:

Pigu

Cytat: Voice1980 w 31 Maj 2009, 00:29
- pomysł, o  którym pisał Pigu - ciekawy ale chyba zbyt uciążliwy w sprawdzaniu Wink

ale dlaczego? mamy tabele osiągnięć liczydłowych w projekcie miesiąca, prosty skrypt mógłby generować tabelę dopuszczonych do głosowania, podszycie się pod taką osobę byłoby trudne (wysokie prawdopodobieństwo podniesienie alarmu przez poszkodowanego) a przygotowanie fikcyjnych kont kuriozalne (przewidzenie, że za 2 miesiące wystąpi głosowanie z 2 równorzędnymi projektami co do którego wystąpi nieodparta chęć fałszowania i w związku z tym zawczasu założone np z 10 kont które wymagają koxania przez 2 miesiące a ich założenie musi być jakoś rozstrzelone w czasie by i to nie podpadło... o proxy/torze, ficyjnych email itp nie wspominając)

polecam rozważenie

Cytat: Pigu w 29 Maj 2009, 17:20
a ja wciąż jestem za opcją by ważne były tylko głosy użytkowników, którzy mieli jakiekolwiek punkty w 2 ostatnich projektach miesiąca
zalety:
- chcesz by inni liczyli twój ulubiony projekt? licz choć trochę to co lubią inni - to jest zasadne bez względu na to czy w głosowaniu są wałki czy nie
- posiadanie fikcyjnych kont forum jest dodatkowo utrudnione potrzebą posiadania dodatkowych kont boinc oraz przeliczania w na nich
- aby móc majstrować przy wynikach należy przewidzieć taką chęć z 2 miesięcznym wyprzedzeniem %)
- brak dodatkowych komplikacji po stronie głosujących (zakładania profili itp - wystarczy podać nick Boinc oraz wybrany projekt np: Pigu - Seti)

AiDec

Generalnie jestem za kazdym mozliwym sposobem weryfikacji (po prostu IMHO jest to potrzebne), sposobem lub sposobami ktore zostana zaakceptowane przez weryfikujacych (czyli nie moze to byc bardzo praco- lub czaso- chlonne).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

buri

Może będę chamski, ale ludzie zobaczcie co wy piszecie!
Wyjdźcie na zewnątrz weźcie głęboki wdech powietrza, popatrzcie na zieleń i wróćcie przeczytać jeszcze raz ten wasz wątek!

Ta zabawa już traci cały sens i urok! Oszuści zawsze będą ze swoim małym ego walcząc przed komputerem - bo są nikim!

Jesteście też mało postępowi ... namierzony to niech wypier... jak nie umie się bawić - moje osobiste zdanie, nie toleruje oszustów bo są zerem.

Wyluzujcie naprawdę, bo robi się gnój z fajnej atmosfery jaka panowała na forum ... naprawdę ... to już przechodzi samego siebie.

Z prostej gry zrobiła się wojna o jedno wielkie ...

emik

jeśli ciągle mają być problemy z weryfikacją, to proponuję wybrać 12 projektów (tyle ile miesięcy) i zmieniać je cyklicznie bez żadnego głosowania - i nie będzie wtedy żadnych problemów


eclipse99

Cytat: buri w 31 Maj 2009, 10:24
Może będę chamski, ale ludzie zobaczcie co wy piszecie!
Wyjdźcie na zewnątrz weźcie głęboki wdech powietrza, popatrzcie na zieleń i wróćcie przeczytać jeszcze raz ten wasz wątek!

Ta zabawa już traci cały sens i urok! Oszuści zawsze będą ze swoim małym ego walcząc przed komputerem - bo są nikim!

Jesteście też mało postępowi ... namierzony to niech wypier... jak nie umie się bawić - moje osobiste zdanie, nie toleruje oszustów bo są zerem.

Wyluzujcie naprawdę, bo robi się gnój z fajnej atmosfery jaka panowała na forum ... naprawdę ... to już przechodzi samego siebie.

Z prostej gry zrobiła się wojna o jedno wielkie ...

Jaka wojna? Jaki gnój?
Żeby pisać na forum trzeba się zarejestrować, a żeby głosować trzeba będzie się zweryfikować i już.
Niby dlaczego w wyborach powszechnych nikt nikomu nie wierzy na słowo, tylko każdy musi okazać dokument tożsamości??
OK, tu mówimy o zabawie, ale zabawa też powinna mieć swoje reguły.
Jeśli ich nie wprowadzimy to wcześniej czy później będziemy się złościć że ktoś nam ją psuje.

buri

Nie porównuj tego do wyborów - decydujesz tu o czymś ważnym? Nie! Bierzesz udział w prostej jak budowa cepa rozrywce i wspólnej zabawie.
Brak regół i zasad? Przecież są proste: 1 głos na wybrany przez ciebie projekt, głos niezmienny i przemyślany.

Może ja czegoś nie rozumiem? Popatrzcie z boku ile zamieszania zrobiła jedna głupkowata sprawa ... odciąć i zapomnieć.

Werfikacja, inwigilacja no prosze, większość z nas jest chyba dorosła. Takie bzdety tylko zniechęcają nowych, naprawdę, a przecież ostatnio tyle sukcesów z rekrutacją było ... nie psujmy tego.

CytatŻeby pisać na forum trzeba się zarejestrować, a żeby głosować trzeba będzie się zweryfikować i już.
Rejestracja jest dobrowolna, głosowanie też bo przecież nie decyduje się o losie istnienia.

Spójrzcie że ten incydent ma większe wzięcie niż rozmowy o BOINC, a o tym jest to forum ...
Naprawdę wrzućmy na luz, jestem przeciwnikiem wszelkim utrudnieniom, zakazom, nakazom itp. Proste zasady zrozumiałem dla każdego, to jest to. Pamiętajcie czym więcej utrudniacie tym gorzej dla ogółu ... incydenty zawsze się zdarzają nie ma siły aby coś byłe doskonałe.

Dobra skończyłem, bo mi szkoda słów. Jak nie znajdziecie rozwiązania to moje zdanie jest proste:
skończmy tą zabawe i tyle
Cytat: emik w 31 Maj 2009, 10:28
jeśli ciągle mają być problemy z weryfikacją, to proponuję wybrać 12 projektów (tyle ile miesięcy) i zmieniać je cyklicznie bez żadnego głosowania - i nie będzie wtedy żadnych problemów
Nom niech komputer losuje za nas bo jako istoty rozumne nie potrafimy się bawić ...

---- Jeśli moja wypowiedź kogoś uraziła to przepraszam, ale jest to moje indywidualne zdanie i jego się będę trzymał ----

Gargul

Pamiętajcie o celu BOINC i celu drużyny. Nie podoba mi się, że nowi członkowie są posądzani o oszustwa. Drużyna ma zachęcać do udziału BOINC, a nie bawić się IPN. Każde zabezpieczenie, jakie wprowadzicie, można obejść. Ludzie o tym pisali już na wiele sposobów. Jak mówiłem wcześniej: ludzkiej kultury i uczciwości nie da się niczym zastąpić. Jeśli dobrze kojarzę, Projekt Miesiąca ostatecznie miał być sposobem na zachęcenie ludzi, by działali zespołowo. To co teraz rozbicie temu przeczy i niszczy dobrą atmosferę.


Raz jeszcze sprzeciwiam się traktowaniu osób, które nie są aktywne na forum, jako potencjalnych psujów i oszustów. Nie macie do tego żadnych podstaw. Powinniśmy się cieszyć, że kolejne osoby się aktywizują. Sami sabotujecie własny projekt.

szybszy_PL

Ja mam pytanie natury technicznej :)

Od kiedy przestaje się być nowym, a zostaje starszym? :)

Pytanie jest poważne i proszę o poważne odpowiedzi.

emik

Najpierw się wszyscy podniecają, że po artykule na wykop.pl nastąpił napływ nowych członków zespołów a teraz nagle niektórzy chcą z nich robić userów drugiej kategorii - więc może zdecydujmy, że nie przyjmujemy już nowych osób do zespołu i wtedy nie będzie problemów z weryfikacją.

Albo zlikwidujmy całkowicie Projekt Miesiąca bo coraz więcej osób zaczyna traktować tą zabawę jako jedno wielkie oszustwo.


Bober

Przyjrzałem się na tyle na ile mogłem głosom oddanym w tym miesiącu i na 60 osób wątpliwości mam w przypadku 1. Więc ogólnie chyba nie ma o co robić tyle hałasu...

Pigu

hmm może to jest najlepsza metoda weryfikacji - wytypowanie psa gończego który pośledzi wałkowiczów (B@P secret service) %)

eclipse99

Cytat: Gargul w 31 Maj 2009, 12:45
Pamiętajcie o celu BOINC i celu drużyny. Nie podoba mi się, że nowi członkowie są posądzani o oszustwa. Drużyna ma zachęcać do udziału BOINC, a nie bawić się IPN. Każde zabezpieczenie, jakie wprowadzicie, można obejść. Ludzie o tym pisali już na wiele sposobów. Jak mówiłem wcześniej: ludzkiej kultury i uczciwości nie da się niczym zastąpić. Jeśli dobrze kojarzę, Projekt Miesiąca ostatecznie miał być sposobem na zachęcenie ludzi, by działali zespołowo. To co teraz rozbicie temu przeczy i niszczy dobrą atmosferę.

Raz jeszcze sprzeciwiam się traktowaniu osób, które nie są aktywne na forum, jako potencjalnych psujów i oszustów. Nie macie do tego żadnych podstaw. Powinniśmy się cieszyć, że kolejne osoby się aktywizują. Sami sabotujecie własny projekt.

Nie chodzi o to, że nowi członkowie są posądzani o oszustwa, tylko o to czy nowi członkowie to rzeczywiście nowi członkowie - skąd można mieć pewność że to nie fikcyjne konta założone przez jedną osobę?

Cytat: szybszy_PL w 31 Maj 2009, 12:53
(...)
Od kiedy przestaje się być nowym, a zostaje starszym? :)
(...)

W tej kwestii powinni się wypowiedzieć starsi, ja mogę powiedzieć tyle - za miesiąc minie rok odkąd udzielam się na forum więc powoli przygotowuję się do statusu "średniego" ;)

Cytat: Bober w 31 Maj 2009, 13:55
Przyjrzałem się na tyle na ile mogłem głosom oddanym w tym miesiącu i na 60 osób wątpliwości mam w przypadku 1. Więc ogólnie chyba nie ma o co robić tyle hałasu...

I całe szczęście, ale już raz była zmiana projektu miesiąca po jego wybraniu, nie mówiłbym więc o nadmiernej podejrzliwości lecz raczej o uczeniu się na błędach.
Z drugiej strony my sobie tu tak dyskutujemy i głosujemy a nikt uprawniony nie dał jednoznacznej odpowiedzi czy będzie to w ogóle brane pod uwagę - głosowanie na projekt lipca już ruszyło - bez oczekiwania na wynik ankiety.

155kpol

Cytat: emik w 31 Maj 2009, 13:51
Albo zlikwidujmy całkowicie Projekt Miesiąca ...

Veto  %)
Projekt miesiąca jest jedną z fajniejszych rzeczy na tym forum. Właśnie ta rywalizacja daje dużo motywacji do liczenia i dla mnie osobiście
nawet mniej ważne w ramach jakiego projektu. Panowie - nie można "wylewać dziecka razem z kąpielą".

Skoro Bober pisze że ma podejrzenie co do 1 głosu to jednak dotychczasowy system jest w szczelny i się sprawdza... W czym problem???
Jeśli wałki byłyby nagminne to zmieniłoby postać rzeczy

Bober

Z drugiej strony mamy wygraną o 1 głos (wg mojej ewidencji oddanych głosów), więc to może mieć decydujące znaczenie.
Jeżeli już ma koniecznie być dodatkowe zabezpieczenie - to pls, niech ono będzie skuteczne i proste w obsłudze - na razie takiego nie widzę.

Szopler

Proste dla:
1) Oddającego głos?
2) Administracji?

Najprostsze by było podanie w profilu numeru komórki, oczywiście niedostępnego dla postronnych.
Oddaję głos - dostaję SMS'a z hasłem jednorazowym, ważnym 10 minut, które muszę wpisać gdzieś tam i kliknąć oddaj głos.

Tylko czy mamy taką możliwość? Gdyby serwer stał w PL w prywatnym mieszkanku to podpinamy jakiegoś starego koma i jazda... zostaje kwestia opłacenia smsów (najtańszy prepaid?).

Szopler

albo z goła odmienne rozwiązanie ;)
Wyślij SMS o treści "POEM" na numer xxxx za 1,22 (z Vat).

lolek

Cytat: Szopler w 31 Maj 2009, 19:32
albo z goła odmienne rozwiązanie ;)
Wyślij SMS o treści "POEM" na numer xxxx za 1,22 (z Vat).
a zysk z smsów został by przeznaczony na SKB@P  :D

155kpol

To może tak:

1. User jak dotychczas głosuje na forum
2. Potwierdza dodatkowo przez zalogowanie się do www z jakiegokolwiek z liczonych projektów i wysyła z jego poziomu wiadomość prywatną do wytypowanego admina o treści np: "Potwierdzam PM"
3. W razie wątpliwości co do autentyczności głosu na forum admin sprawdza czy ma na skrzynce potwierdzenie i po temacie.

155kpol

Sory za post pod postem ,ale zapomniałem że nie ma edycji ..

Oczywiście osobnik oszukujący może też założyć "puste konta" w boinc i dlatego tu albo trzeba założyć że nawet puste konta mogą głosować albo trzeba ustalić limit od jakiego poziomu pkt jest możliwe głosowanie. W tym jednak miejscu jest niebezpieczeństwo dzielenia userów na gorszych i lepszych więc albo mogą głosować konto nie zerowe ,albo na przykład przywilejem głosu w PM jest wysoka pozycja np: TOP 1000 w teamie...

Więc: albo powszechność głosowania na jakimkolwiek niezerowym koncie, albo elitarność. Rybki lub akwarium ...

Szopler

Cytat: lolek w 31 Maj 2009, 19:36
Cytat: Szopler w 31 Maj 2009, 19:32
albo z goła odmienne rozwiązanie ;)
Wyślij SMS o treści "POEM" na numer xxxx za 1,22 (z Vat).
a zysk z smsów został by przeznaczony na SKB@P  :D

No coś w tym stylu...

RAD-Poland

Cytat: 155kpol w 31 Maj 2009, 19:41
To może tak:

1. User jak dotychczas głosuje na forum
2. Potwierdza dodatkowo przez zalogowanie się do www z jakiegokolwiek z liczonych projektów i wysyła z jego poziomu wiadomość prywatną do wytypowanego admina o treści np: "Potwierdzam PM"
3. W razie wątpliwości co do autentyczności głosu na forum admin sprawdza czy ma na skrzynce potwierdzenie i po temacie.

punkty 2 i 3 można pominąć gdy użytkownik ma taki sam adres e-mail w projektach BOINC i rejestracji na forum, przy okazji wiadomo czy liczydłowy B@P czy też gość na forum

niestety nie wszyscy użytkownicy są w takiej sytuacji, ja (adres w projektach inny niż na forum, a dostaję biuletyn na adres z projektów , czyli administracja posiada dostęp do obu adresów)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

nieeeee no komplikacja zbyt duża... smsy, hasła, 10 minut??


A co z ludźmi którzy bardzo się udzielają na forum a nie są liczydłowymi????

Sergeant

A co jeżeli, tak jak ja, nie posiadają komórki? Myślę oczywiście o telefonie komórkowym, bez aluzji proszę.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl