projekt miesiąca- weryfikacja

Zaczęty przez lolek, 28 Maj 2009, 22:14

czy jesteś za weryfikacją osób głosujących na projekt miesiąca ?

nie
13 (35.1%)
tak-podanie dorobku punktowego
12 (32.4%)
tak- podanie dorobku punktowego i linku do profilu w projekcie ("Głosuję na projekt miesiąca w BOINC@Poland"-w treści profilu)
11 (29.7%)
inne
1 (2.7%)

Głosów w sumie: 37

Jarek Wróblewski

Cytat: Bober w 05 Czerwiec 2009, 21:43
Tylko z tą agitacją - jeśli wszyscy napiszą na co głosują to nie będzie tajne głosowanie i efekt będzie ten sam co teraz. Jeżeli decydujemy się nie ujawniać aktualnych wyników rywalizacji to chyba trzeba zrezygnować z agitacji.

Permanentna cisza wyborcza ?  XD

To chyba nie jest konieczne. Ja zrozumiałem, że głosy będą się kumulować z miesiąca na miesiąc, a wybranemu projektowi licznik się wyzeruje. W tym układzie głosowanie będzie miało znacznie mniej dramatyzmu. Po pierwsze, na początku głosowania może być z dużą dozą prawdopodobieństwa znany zwycięzca, jeśli ma sporą przewagę głosów zebranych w poprzednich głosowaniach. Po drugie, projekt, który skończy na drugim miejscu, wejdzie w kolejny miesiąc ze świetnym dorobkiem głosów i ma wszelkie szanse zostać PM w kolejnym miesiącu.

Agitacja nie pozwala dokładnie wyliczyć głosów, a jedynie je oszacować. Ta zmiana systemu głosowania to przejście z ordynacji większościowej (gdzie pojedynczy głos robi wielką różnicę, a głosowanie na mało popularne projekty to marnowanie głosu) na proporcjonalną (gdzie stawką jest na ogół opóźnienie o miesiąc wybrania danego projektu na PM, a częstość pojawiania się poszczególnych projektów będzie z grubsza proporcjonalna do poparcia, jakim się cieszą).

Natomiast myślę, że przedstawianie argumentów za takimi czy innymi projektami ma swoją wartość i chyba nie byłoby dobrze z niej rezygnować bez wyraźnej konieczności.

Tajność głosowania polega na tym, że nie będzie wiadomo, że jeden projekt prowadzi nad drugim jednym głosem. Natomiast samo głosowanie w gruncie rzeczy będzie miało formę wielomiesięcznego ciułania głosów na ulubiony projekt.
Znaleziono AP26:

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1246#22466

satanetv

Cytat: Jarek Wróblewski w 05 Czerwiec 2009, 22:09
Ja zrozumiałem, że głosy będą się kumulować z miesiąca na miesiąc, a wybranemu projektowi licznik się wyzeruje. W tym układzie głosowanie będzie miało znacznie mniej dramatyzmu. Po pierwsze, na początku głosowania może być z dużą dozą prawdopodobieństwa znany zwycięzca, jeśli ma sporą przewagę głosów zebranych w poprzednich głosowaniach. Po drugie, projekt, który skończy na drugim miejscu, wejdzie w kolejny miesiąc ze świetnym dorobkiem głosów i ma wszelkie szanse zostać PM w kolejnym miesiącu.

Całkiem dobry pomysł z tym przechodzeniem punktów. Projekty mające mniej zwolenników miały by szanse zostać PM bo inaczej to w koło 6 projektów będziemy liczyć. Pewno: PrimeGrid, Enigme, POEM, WCG, i jeszcze jakieś dwa góra trzy.

Bober

@ Jarek: zgadzam się, pełnego obrazu sytuacji nikt nie będzie miał - można spróbować z agitacją :)

@ satanetv: to też nie katastrofa, że projekty się powtarzają - od początku powtarzam, że nie chodzi o to, żeby liczyć po kolei wszystkie projekty z listy - projekty cieszą się daną popularnością i jest to odzwierciedlone w wynikach głosowań.

Jarek Wróblewski

Jak rozumiem, utrzymana zostaje 6-miesięczna karencja PM. Ale co ona teraz oznacza?

1. Że na projekt, który został PM, można głosować dopiero po 6 miesiącach?

CZY:

2. Że na projekt, który został PM, można głosować już w kolejnym miesiącu, ale nie zostanie on PM przed upływem 6 miesięcy? Ten wariant oznaczałby, że przez pół roku projekt, któremu wyzerowano licznik, mógłby tylko zbierać głosy, żeby odbudować swoje konto.

Nie podejmuję się tu wskazywać lepszego rozwiązania, to zależy od polityki, jaką chcemy tu prowadzić.

Za 1. przemawia pogląd: Liczmy jak najwięcej różnych projektów, a nie te same w kółko, starajmy się zainteresować liczydłowych jak największą liczbą mało popularnych projektów.

Za 2. przemawia pogląd: Jeśli jakiś projekt cieszy się dużym poparciem, to znaczy, że jest on z pewnych względów wartościowy i warto go liczyć, więc liczmy go w miarę często, zamiast na siłę gorsze projekty.

Wybór to rzecz gustu.
Znaleziono AP26:

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1246#22466

Szopler

Nie zapominajmy jaki główny (a może nie) cel ma PM - WYBÓR PROJEKTU DLA SKB@P. Liczydłowi i tak liczą co chcą niezależnie od wyników PM.

Dlatego ja wybieram 1 opcję. Niech SKB@P podciąga naszą punktację również w mniej popularnych projektach, a nie tylko tych w których i tak wszyscy liczą.

stn

To dajmy SKB@P liczyc PrimeGrid, bo tam najlepiej mu wychodzi i cieszmy się z punktów ; o

emik

PM jaki jest to jest a zauważcie, że na razie w nim SKB@P nie liczy XP


Szopler

Cytat: stn w 06 Czerwiec 2009, 13:39
To dajmy SKB@P liczyc PrimeGrid, bo tam najlepiej mu wychodzi i cieszmy się z punktów ; o

Nie chodzi o punkty, tylko aby dać szansę i RAC innym projektom!

Bober

Cytat: emik w 06 Czerwiec 2009, 18:41
PM jaki jest to jest a zauważcie, że na razie w nim SKB@P nie liczy XP
Jak nie jak tak? Poszukaj dobrze :)

eclipse99

Cytat: Bober w 06 Czerwiec 2009, 21:21
Cytat: emik w 06 Czerwiec 2009, 18:41
PM jaki jest to jest a zauważcie, że na razie w nim SKB@P nie liczy XP
Jak nie jak tak? Poszukaj dobrze :)

Na naszej liście wyników chyba faktycznie go nie ma.

RAD-Poland

#90
http://einstein.phys.uwm.edu/show_user.php?userid=320051
liczyć liczy tylko ....

Cytat<user>
<id>320051</id>
<name>SKB@P</name>
<country>International</country>
<create_time>1207872892</create_time>
<total_credit>36791.140000</total_credit>
<expavg_credit>2963.037700</expavg_credit>
<expavg_time>1244295020.168110</expavg_time>
<cpid>22b55312278d0e6df5dc712e159bc6ef</cpid>
</user>

i nie dołączony do drużyny  :(

EDIT: na dodatek używa czterech CPID (Identyfikator międzyprojektowy)
22b55312278d0e6df5dc712e159bc6ef
5ba5a4c13d33da3c33fc501aad92ccbd
a655a3aa87f407d5bf095fc526a7ce0e
1671ca5e697eac74239ced5b445c41f6

coś się namieszało przy podłączeniu do projektu

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

emik



Pigu

już poprawiłem - jest team i kraj

eclipse99

Pigu, gdzie zmieniłeś?
http://einstein.phys.uwm.edu/show_user.php?userid=320051 - tu jest nadal International i bez drużyny.

Pigu

wyczyść cache przeglądarki i odśwież  %)

eclipse99

Mam to, przekonałeś mnie  ;D