2009.08: WCG

Zaczęty przez Troll81, 30 Czerwiec 2009, 09:41

X X X


Szopler


PanStaszek

Głosujemy coś na wrzesień, czy przegapiłem jakiś wątek ?


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

KrzychuP

Też mi brakowało jakiegoś wątku. Teraz już którego.  ;)

X X X

Głosowanie nie ma sensu. Proponuję przyjąć przez aklamację, że projektem września jest PG-AP26. To obciach tak przegrywać w meczu. Czas na zmianę wyniku!
:attack:

Pantarhei

Jak Rejtan rozdieram szaty>
Głosowanie być musi!
:attack:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

TJM

Odkryłem dziś coś nieciekawego. Podpiąłem pod projekt na początku sierpnia moją developerską linuksową maszynkę (online 24/7). Dziwiłem się, czemu tak mało punktów łoi. A tu się okazało, że po prostu od czasu do czasu trafia się zadanie które liczy się jakiś czas wesoło a potem stoi jak kamień, w BOINCu status 'Running' i nic poza tym. Procenty nie rosną, czas CPU też nie lub rośnie o kilka sekund na godzinę. Dopiero po jakimś czasie (nie wiem czy nie po paru dniach) BOINC ubija zadanie zauważając, że coś jest nie tak. Na pewno wiszą dość długo takie sklinowane zadania, widziałem w logu, że w międzyczasie inne wchodziły na high priority powodując chwilowe zawieszenie tego felernego, które po odwieszeniu i tak nic nie robiło.
Wniosek z tego taki, że lepiej zaglądać i sprawdzać co jakiś czas czy wszystko się liczy.
Jeszcze jedna rzecz mi się nie spodobała - chyba wszystkie ichniejsze aplikacje łączą się co jakiś czas po SSL ze stroną i coś odbierają/wysyłają. Czasami nawet dość spore porcje (po kilkaset kB) danych. Mniejszy projekt od razu bym za to zdyskwalifikował, ale tutaj jeszcze jakoś przymknąłem oko.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

A z jakich podprojektów się to tyczy?? czy też ze wszystkich podprojektów WCG?? drugie pytanie jakiego masz linuxa?? na moim win64 takich rzeczy nie zauważyłem. Może to błąd ograniczony do OS?? Jak sprawdzić które zadania wiszą?? (putty ogranicza mi widoczność...)