Czy jesteś za przechodzeniem punktów z głosowania?

Zaczęty przez Troll81, 30 Czerwiec 2009, 11:27

Czy jesteś za przechodzeniem punktów z głosowania za miesiąc bieżący do głosowania na miesiąc następny

Tak
22 (61.1%)
Nie
12 (33.3%)
Nie mam zdania
2 (5.6%)

Głosów w sumie: 36

Głosowanie skończone: 30 Lipiec 2009, 11:27

Troll81

też. Ale już za dużo tego mędrkowania dla mnie.

OxyOne

Moje osobiste zdanie o którym juz wspominalem.

Ankieta taka jak ta tyle ze zamiast "Pytanie: Czy jesteś za przechodzeniem punktów z głosowania..." powinno byc "Projekty na sierpien" (kolokwialnie mowiąc) i wymienione projekty do głosowania.

Po zagłosowaniu powinny sie pokazac wyniki (przed głosowaniem nie widac wyników aby sie nie sugerowac), oddac glos mozna tylko raz (one Nick one vote). Debilny pomysł z karencja 6 miesieczna.

Milka dobrze daje wu, dlaczego nie korzystamy z jej dobroci? Dlaczego nie głosujemy na popularne projekty (sa popularne nie od tak) tylko na jakies wynalazki mało interesujące liczydłowego.

I my chcemy gonic Czechów z czym zapytam.

Moim zdaniem...

1. ankieta jakie projekty zaliczamy do głosowania (max 7-8 najbardziej popularne przechodza)
2. ankieta z tych 7-8 projektów (głosowanie jak wpomniałem wyzej) // 1 miesieczna karencja
3. powtórka po 6 miesiacach patrz pkt.1
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Pantarhei

#42
Cytat: OxyOne w 07 Lipiec 2009, 10:29
Debilny pomysł z karencja 6 miesieczna.

Milka dobrze daje wu, dlaczego nie korzystamy z jej dobroci? Dlaczego nie głosujemy na popularne projekty (sa popularne nie od tak) tylko na jakies wynalazki mało interesujące liczydłowego.

No i mamy problem wyboru "filozofii" całego przedsięwzięcia.
Czy PM ma być czymś w rodzaju radia Eska serwującego te same, mdłe, popularne piosenki aż do zerzygania (choć są popularne nie od tak), czy formą rozwoju użytkowników BOINC i promocją różnych dziedzin nauki (per analogiam czymś w rodzaju dawnej Trójki).

Optuję za tym drugim.

A Czesi muszą zostać zniszczeni... jak Kartagina  ;)

P.s.
A propos "Milka dobrze daje..." - Kto pamięta rozszyfrowanie skrótu F.D.C.D. z Krótkiego film o o miłości?
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

#43
myślkę że powinniśmy przede wszystkim sięgnąć do początków pomysłu na PM. Miało to być formą wybierania projektów które będzie mielił SKB@P i miało również promować projekty i nasz team :D Oprócz tego miało służyć do podciągania naszego zespołu w statsach w niektórych projektach (bo aż wstyd patrzeć na to 48 miejsce na świecie w WCG). MIało to służyć do walki o lepsze miejsca i wyższy RAC :D Zaczyna mnie już męczyć kolejna dyskusja co i jak robić w PM jak głosować na które projekty i jaką dać karencję. Zaczynam się zniechęcać do pomysłu który po części jest moim pomysłem. Ale mam już nowe pomysły i pomalutku zaczynam je realizować :D

a czechów za szybko nie zniszczymy choćby dlatego:
http://www.allprojectstats.com/usergraph.php?mode=4&projekt=0&team=119693
http://www.allprojectstats.com/usergraph.php?mode=4&projekt=0&team=119723


po prostu 4 krotnie mniejszy naród ma 2 razy większą liczbę userów w swym flagowym teamie. A to znaczy że mają 8 razy lepszy marketing i choćbyśmy nie wiem jak doili milkę i ile CUDów robili to im nie podskoczymy w najbliższym czasie. Ciekawe co się stało w sierpniu zeszłego roku :D że mieli taki nagły wzrost userów... połączyli się z innym teamem??

ponadto ich RAC per capita wynosi 500 a nasz 350. trzeba nad tym popracować....

OxyOne

Cytat: Pantarhei w 07 Lipiec 2009, 11:25
Cytat: OxyOne w 07 Lipiec 2009, 10:29
Debilny pomysł z karencja 6 miesieczna.

Milka dobrze daje wu, dlaczego nie korzystamy z jej dobroci? Dlaczego nie głosujemy na popularne projekty (sa popularne nie od tak) tylko na jakies wynalazki mało interesujące liczydłowego.

No i mamy problem wyboru "filozofii" całego przedsięwzięcia.
Czy PM ma być czymś w rodzaju radia Eska serwującego te same, mdłe, popularne piosenki aż do zerzygania (choć są popularne nie od tak), czy formą rozwoju użytkowników BOINC i promocją różnych dziedzin nauki (per analogiam czymś w rodzaju dawnej Trójki).

Tak tak masz racje wole sie porzygac od mdłych piosenek niz nie słuchac niczego albo słuchac czegos co spowoduje rozwolnienie.

I jak sie nie zabierzemy do roboty to z AiDecem nie damy rady sami Czechów scigac.
Dobrze ze tworzy sie ATI Gruppen - Pigu, Trzeciak, sosnahojna torun, Horpah

Czekam na AP26_GPU

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Kryniek

#45
Nie no OxyOne dobrze prawi, nie wypychajmy na siłe małych i niepopularnych projektów.
Mimo że nie jestem a liczeniem za samymi punktami tylko użytecznością projektów (dlatego licze WCG) chciałbym doczekać chociaż zrównania się z czechami. A tymczasem cienko to wygląda, a BOINCstats zaraz nas wyprzedzą. Czechów zresztą tez jeśli bedą tak pędzić.
Im wyższa nasza pozycja tym też lepsza reklama dla teamu.

Cytat(bo aż wstyd patrzeć na to 48 miejsce na świecie w WCG)

Trollu pomyłka jesteśmy na 45 miejscu a za parę dni jak nadal nasi teamowicze tak będą dobrze liczyć WCG to na 43 ;D

Troll81

myślę raczej że raklama teamu w tej formie nie dotrze do szerokiego grona odbiorców :D raczej do tych co obserwują statsy a więc już zaangażowanych. Żeby zrobić reklamę teamowi potrzebne są inne działania. Natomiast pozycja teamu ma znaczenie prestiżowe tyle tylko ze wystarczy zobaczyć że w niektórych projektach zajmujemy pozycję poza top20 czyli znacznie poniżej możliwości naszego teamu. Skoro stać nas na to żeby dostać się do top10w klasyfikacji generalnej to dlaczego nie stać nas na to w WCG i innych projektach??

Niekumaty Burak

Może ktoś orientuje się, jak robią to Czesi?
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Sergeant

Niestety, przeglądając statystyki zespołów stwierdzam, że na razie osiągalne jest dla nas 11 miejsce. Zespoły z pierwszej dziesiątki za dużo punktują dziennie, tygodniowo czy miesięcznie.

Proponuję więc (ponieważ ta dyskusja do niczego już nie prowadzi) zamknąć już ten temat i wrócić do poprzedniego porządku (bez tajności głosowania). A przechodzenie punktów niech obowiązuje z trzech miesięcy poprzednich. Albo niech nie obowiązuje przechodzenie, jak taka jest wola większości i już. Myślcie lepiej skąd skombinować dodatkowe komputery, aby nas RAC podnieść.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

bradziej interaktywna strona główna? większy nacisk na aktywizację członków? Czynny i aktywny Czat? ogólnie czesi są bardziej zrzyci ze sobą niż polacy (wystarczy pojechać gdziekolwiek i zobaczyć jak wygląda grupa polskich turystów a jak czeskich). Dlatego tak ważna dla mnie jest promocja teamu... To jest to ca dałoby realną przewagę. Jasne że kilku zapalonych liczydłowych potrafi sporo osiągnąć. Ale kilka tysięcy ludzi też robi swoje.

Co się tyczy głosowania to widzę że tajność działa nieźle :D Sporo głosujących i bardziej równomierne rozłożenie głosów, tak że z tego rozwiązania bym nie rezygnował. Natomiast po zakończeniu tej ankiety zdecydujemy na ile miesięcy powinny przechodzić punkty o ile wogóle.

satanetv

Tak patrząc na statystyki to czechów liczy o 10000 mniej ogólnie niż Polaków. Zastanawia mnie dlaczego ludzie liczący w 5-20 osobowych drużynach nie chcą się przyłączyć do BOINC@POLAND. U nas jest ponad 4000 zespołów a au czechów trochę ponad 800.

OxyOne

Pisz do tych zespołów moze sie przyłacza...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Kryniek

Cytat: satanetv w 08 Lipiec 2009, 00:28
Tak patrząc na statystyki to czechów liczy o 10000 mniej ogólnie niż Polaków. Zastanawia mnie dlaczego ludzie liczący w 5-20 osobowych drużynach nie chcą się przyłączyć do BOINC@POLAND. U nas jest ponad 4000 zespołów a au czechów trochę ponad 800.

Hehe jesteśmy mniej zgodnym, albo jak wolisz bardzej kłótliwym narodem i dlatego tak jest.
Pozatym sprzęt u nas też nie jest kosmiczny, choć to się zmienia. Wystarczy spojrzeć na osoby najwięcej punktujące - nie biją tych punktów polskimi komputerami :/ bo są u nas takie a nie inne realia. Ale chwała im za to że mimo iż mieszkają w niemczech czy innym państwie są z nami :parrrty:

Troll81

Akurat OxyOne jest we wrocku :D a bije najwięcej punktów :D

Kryniek

No to sprzeczne dane mi tu dajesz, w rankingu województw przeczytałem:

CytatOxyOne   Niemcy

OxyOne

Cytat: Kryniek w 10 Lipiec 2009, 08:00
No to sprzeczne dane mi tu dajesz, w rankingu województw przeczytałem:

CytatOxyOne   Niemcy

Oke Panowie juz zmieniam na państwo Wrocław. Szczerze czesto jestem w Nienburgu ok 70% czasu chociaz ostatnimi czasy jestem we Wro...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]