2009.09: Rosetta@home

Zaczęty przez Troll81, 07 Sierpień 2009, 12:18

Który projekt powinien zostać projektem miesiąca we wrześniu?

ABC@home
2 (3.5%)
AQUA@home
3 (5.3%)
Climateprediction.net
5 (8.8%)
Cosmology@home
2 (3.5%)
DistrRTgen
0 (0%)
Docking@home
0 (0%)
Genetic Life
1 (1.8%)
Leiden Classical
0 (0%)
MalariaControl
0 (0%)
Magnetism
0 (0%)
QMC@home
3 (5.3%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Rosetta@home
19 (33.3%)
SETI@home
5 (8.8%)
Spinhenge
7 (12.3%)
SZTAKI Desktop Grid
1 (1.8%)
uFluids
1 (1.8%)
VTU
7 (12.3%)
Yoyo@home
1 (1.8%)

Głosów w sumie: 57

Głosowanie skończone: 29 Sierpień 2009, 13:59

lolek

ja zagłosuję na VTU ale dopiero za miesiąc (muszę przyznać że pierwsze miejsce jest kuszące)

Troll81


lolek


rzyrant

Na VTU glosowałem w zeszłym miesiącu. W tym co prawda mam innego faworyta, ale z miłą chęcią zobaczyłbym powiedzmy w październiku B@P na 1. miejscu w rankingu.

Troll81

nikt nie zmusza do udziału w PM :D to ma być dobrowolna zabawa

AiDec

@Moderator: Prosze o dodanie do ankiety mozliwosci zmiany glosu. Byc moze ktos chcialby zmienic zdanie przed zakonczeniem trwania ankiety.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

już rozmawialiśmy o możliwości zmiany głosu i stwierdziliśmy że powinno się taką opcję wykluczyć :D ale jak mchl każe tak troll zrobi...

Kryniek

Jak dla mnie niech będzie rosseta. Podciągnę sobie ten projekt punktowo:) byleby nie zabrakło WU ;)

Pantarhei

Widzę, że nikt z piszących nie wziął pod uwagę Spinhange, który jest pierwszy pod względem "handicapu".

Ja śmiem twierdzić, że to właśnie ten projekt będzie PM. O!
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

X X X

Od Spinhange jakieś dwa tygodnie czekałem na jakieś WU, więc w jaki sposób mielibyśmy liczyć ten projekt?

Pantarhei

Skoro tak to rzeczywiście szkoda. Nie wiedziałem bo aktualnie nie mam go na tapecie.

A z drugiej strony to zawsze możemy wspólnie czekać na  ;)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Voice1980

Cytat: Pantarhei w 10 Sierpień 2009, 12:36
Widzę, że nikt z piszących nie wziął pod uwagę Spinhange, który jest pierwszy pod względem "handicapu".

Ja śmiem twierdzić, że to właśnie ten projekt będzie PM. O!

głosowałem na ten właśnie project ale nie wiedziałem, że słabo z dostępnością WU... może się unormuje do tego czasu. Jak nie to tak zwana przyroda.... a głos przejdzie na następne głosowanie.

AiDec

Cytat: Voice1980 w 10 Sierpień 2009, 21:41
Cytat: Pantarhei w 10 Sierpień 2009, 12:36
Widzę, że nikt z piszących nie wziął pod uwagę Spinhange, który jest pierwszy pod względem "handicapu".

Ja śmiem twierdzić, że to właśnie ten projekt będzie PM. O!

głosowałem na ten właśnie project ale nie wiedziałem, że słabo z dostępnością WU... może się unormuje do tego czasu. Jak nie to tak zwana przyroda.... a głos przejdzie na następne głosowanie.

Jak wygra, a nie bedzie WU, to glos nie przejdzie. Po prostu zostanie projektem miesiaca i nikt go nie bedzie liczyl, bo nie bedzie jak liczyc bez WU. Bedziemy zatem liczyc drugi w kolejnosci ilosci glosow projekt, nazywany projektem zastepczym (juz raz mielismy taka sytuacje).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

satanetv

Coś ostatnio wszystko mam pod górkę. Ale co tam, będą lepsze czasy.

Aegis Maelstrom

Z okazji półmetka miesiąca podbijam wątek i przypominam o głosowaniu.  :)

Przy okazji Panie Trollu - wielu już mamy głosujących?  :D

Troll81


PanStaszek

Przypominam o ogłoszeniu wyników na kilka dni przed końcem miesiąca aby był czas na "spokojne" zakończenie WCG.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Troll81


Kryniek

Nieźle dajmy w WCG panowie, szkoda że już mniej niż połowa miesiąca została bo poszybowalibyśmy dużo wyżej niż te obecne 40 miejsce - czyli tam gdzie jest nasze mniejsze XD

Troll81

Ja uważm że nasze miejsce jest przynajmniej w top 20

Kryniek

Ja również. Ale żebyśmy się utrzymali (pomijając fakt dostania się) w top 20, musilibyśmy mieć średnio ok 150k punktów a mamy poza projektem miesiąca 80-90k. Potrzebna do tego jest więc stała grupa liczących WCG ;)

Edit:
Aha i jesteśmy już na 39 miejscu :) jeszcze awans o 3 oczka i wyprzedzimy czechów (naszego rywala nr 1), także przyduśmy procesory panowie XD

TRZECIAK

Tak przy okazji to może mi ktoś powiedzieć gdzie w WCG znajdę ile mam punktów BOINC, bo jakoś chyba mam pomroczność jasną i znaleźć nie mogę  :shame: ?


sesef

Cytat: TRZECIAK w 18 Sierpień 2009, 16:03
Tak przy okazji to może mi ktoś powiedzieć gdzie w WCG znajdę ile mam punktów BOINC, bo jakoś chyba mam pomroczność jasną i znaleźć nie mogę  :shame: ?

Punkty WCG trzeba bodajże przez 7 podzielić i pasz punkty BOINC.

TRZECIAK

Cytat: sesef w 18 Sierpień 2009, 17:21
Punkty WCG trzeba bodajże przez 7 podzielić i pasz punkty BOINC.

Dzięki teraz przynajmniej nie będę szukał, bo już myślałem że ślepy jestem  :).


Troll81

Przedluzam ankiete z powodu awarii forum. glosowac kto jeszcze tego nie zrobil....

Troll81

głosować glosować jutro kończymy głosowanie

PanStaszek

Głosować głosować, byle się wynik nie zmienił, bo już przestawiłem maszynki na Rozetkę !  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Troll81

z poprzedniego miesiąca przechodzą punkty

Rosetta 5
RCN 1
AQUA 1
Spinhange 6
Docking 1
Milkyway 1
Geneticlife 1
Climate 1
VTU 1
MindModeling 1
Primegrid 1

w tym miesiącu więc wyniki są następujące

ABC@home     - 2
AQUA@home    - 3 +1 = 4
Climateprediction.net    - 5 +1 = 6
Cosmology@home    - 2
DistrRTgen    - 0
Docking@home    - 0 +1 = 1
Genetic Life    - 1
Leiden Classical    - 0 +1 = 1
MalariaControl    - 0
Magnetism    - 0
QMC@home    - 3
Rectilinear Crossing Number    - 0 +1 = 1
Rosetta@home    - 19 +5 = 24
SETI@home    - 5
Spinhenge    - 7 +6 = 13
SZTAKI Desktop Grid    - 1
uFluids    - 1
VTU    - 7 +1 = 8

niezaprzeczalnie wygrywa więc rosetta
Yoyo@home    - 1


PBT_marian_boss

Maszynki już przełączone, ją jakieś opty do tego?

Troll81


lolek


Aegis Maelstrom

Z checkpointami zależnie od typu zadania, i tutaj naprawdę trudno coś powiedzieć.

Generalnie checkpointy są, ale nieregularne i nie tak często, jak byśmy tego wszyscy chcieli. Ważkim powodem jest niestety rodzaj obliczeń - o ile wiem, nie wszędzie można sobie ot tak checkpointować - na wielu etapach taki save byłby gigantyczny i aktualizowanie go pożerałoby znaczną część mocy obliczeniowej komputera.

O checkpointy w Rozecie były długie przeprawy i deweloperzy wprowadzili wiele etapów, na których dokonuje się checkpoint. Oczywiście takowy jest robiony z końcem każdego modelu. Niestety, Rozetka z czasem zaczęła brać się za coraz bardziej skomplikowane białka i zadania obliczeniowe (np. zabawy w dokowanie z ligandami) i czasy robienia jednego modelu potrafiły się mocno wydłużyć - jest to więc gra do dwóch bramek.

Ponadto trzeba pamiętać, że Rosetta@Home jest z natury projektem testowym, w którym testuje się na niezbędnie potężnej sieci komputerów nowe algorytmy i pola eksploatacji. Do tego zespół badawczy jest duży i jednocześnie puszczane są bardzo różne od siebie serie próbek. Stąd polecam zadawać takie pytania wprost na forum Rosetty i trzymać rękę na pulsie. A generalnie "to zależy".

Z doświadczenia wiem jednak, że najlepiej nie zmuszać R@H do przerywania obliczeń.