SETI Gauntlet vs PM

Zaczęty przez Bober, 14 Wrzesień 2009, 19:08

Czy osoby biorące udział w SETI Gauntlet powinny otrzymać punkty PM, niezależnie od tego który projekt zostanie PM?

Tak
4 (16%)
Nie
16 (64%)
Wszystko mi jedno
5 (20%)

Głosów w sumie: 25

Głosowanie skończone: 18 Wrzesień 2009, 19:08

Bober

Proszę o głosowanie.

emik

jestem na nie - wyścigi to wyścigi a PM to PM. Jakoś w poprzednich miesiącach udział w różnych wyścigach nie wpływał na ilość punktów w PM więc niech tak zostanie.


lolek

ja też jestem przeciw, PM jest rozetka i tylko z niej powinny liczyć się punkty do PM. Liczący SETa dostaną swoje punkty w wyścigu

[PNT] Obix007

A ja pomimo mojego krótkiego stażu na forum i w zespole jestem na TAK.  SETI Gauntlet jest specjalnym wyścigiem a nie zwykłym jak np PG. Oczywiście każdy bierze w nim udział dobrowolnie, ale jednak zarówno jak w PM dodatkowe punkty pomogą B@P i niewidzę powodu dlaczego uczestnicy tego specjalnego wyścigu nie powinni mieć ich zaliczony jako PM. Tak czy siak będę liczył SETI więc  :attack:


Tomasz R. Gwiazda

to ja sie spytam przewrtonie..... czy wczesniej nie bylo wiadomo kiedy bedzie ten wyscig Seti ? bo to wyskoczylo jak krolik z kapelusza
Jak bylo wiadomo to trzeba nie bylo robic w tym miesiacu PM i tyle a tak to po chu... robota

Gargul

A ja uważam, że ta kwestia, to kolejna "przeginka" ze strony liczydłowych. Zdobycze są zaspamowane przez przez ludzi z wielotysięcznym RAC-kiem, którzy w 10 projekcie dobili 10k pkt. Wielu interesuje się tylko pozycją w statystykach (punktowanie), a nie faktyczną ideą projektu BOINC. Mnożone są kolejne tabele, zestawienia itp. (jak choćby zestawienia województw - po co to?!). Dzielicie user-ów na lepszych i gorszych (patrz problem, kto może głosować na PM, a kto nie). Teraz tego typu problem. Nie macie ochoty uczestniczyć w wyścigu, to tego nie róbcie. Chcecie, to liczcie. Ale nie zabijajcie idei BOINC.

Startuję w konkursie, bo sądzę, że to przyjemny event będzie. Mam gdzieś wynik głosowania. Pytanie tylko, czy taki obraz BOINC chcecie reprezentować, przed innymi wolontariuszami.

lolek

Problem w tym Gargul, że znaczna część naszych liczydłowych liczy głównie dla statystyk i otwarcie się do tego przyznaje. Ja nie widzę w tym nic złego, każdy ma swoje powody że godzi się na płacenie wyższych rachunków czy kupuje sprzęt specjalnie do liczenia. Jesteśmy grupą kilku tysięcy liczydłowych, z czego powiedzmy około 100 jest aktywnych na forum więc nic dziwnego, że mamy różne opinie na te same tematy, dla tego są  właśnie takie ankiety. Podziałowi na lepszych i gorszych jestem stanowczo na nie.

Bardzo przepraszam za moją wypowiedź wychodzącą poza ramy tematu  ;)

jak się ludziska zgłaszały do wyścigu to chyba miały świadomość, iż SETI nie jest projektem miesiąca ?

PS. w tym miesiącu nie liczę ani PM ani nie biorę udziału w wyścigu więc powinno mi to być LOTTO, ale porządek musi być  8)

Bober

O wyścigu wiadomo od dawna. Tylko uprzedzam, że kontynuowanie zaczętej przez powyższy post dyskusji będzie nie na temat.
Wątki o powodach liczenia, punktomaniactwie itp. są i czekają z niecierpliwością na nowe posty - uprzejmie proszę o ich poszukanie.

Voice1980

#8
Jestem na nie....wyścig jak wszystkie inne w ciągu roku np Prime, poem. Normalka. Dla chętnych. Dodatkowo.

edit.
Chyba że przeorganizujemy zasady punktowania dla wszystkich wyścigów. Raczej nie zdążymy wypracować wspólnego stanowiska do czasu rozpoczęcia Seti Gauntlet

Bober

#9
Hmmm.
O osobach, które się zgłosiły trzeba myśleć jak o reprezentacji B@P - a takowe się zwykle wspiera...
Marzy mi się dobre miejsce B@P w wyścigu, chciałbym żeby dużo osób się zgłosiło - stąd koncepcja usunięcia potencjalnej przeszkody - strata punktów w PM. A największy efekt oczywiście będzie miał akces najlepszych naszych liczydłowych, którzy toczą ze sobą bezpośrednią walkę w Grand Prix.

Stąd taki pomysł.

A Poem akurat zostało wybrane PM na czas jedynego wyścigu, jaki się w tym projekcie odbył.

AiDec

Cytat: emik w 14 Wrzesień 2009, 19:28
jestem na nie - wyścigi to wyścigi a PM to PM. Jakoś w poprzednich miesiącach udział w różnych wyścigach nie wpływał na ilość punktów w PM więc niech tak zostanie.

Emik ma racje. Jak do tej pory zadne wyscigi nie byly wliczane do PM i zgadzam sie ze wciaz nie powinny. Moznaby co prawda zrobic wyjatek dla wyscigu takiego jak ten, rozgrywanego raz na kilka lat, ale stwarzajac precedens jedynie sobie klopotu narobimy. W przyszlosci moze byc analogiczna sytuacja dot. chociazby AP26 w Primegrid, kiedy byc moze liczydlowi beda za wliczeniem wyscigu w AP26 do PM, tylko po to aby mozniej wspierac polski projekt. Sam jak wiecie jestem za wyscigami, staram sie zdobywac jak najwiecej punktow i rowniez bylem za przylaczeniem SKB@P do wyscigu, po to aby wesprzec team w dzialaniach. Ale jestem zdania ze wyscigi powinny byc zawsze liczone osobno od PM.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

3Rni

jako jeden ze startujących w wyścigu "o trudnej nazwie"  :P uważam ze należy to traktować jak każdy inny wyścig jeśli chodzi o pkt

a wsparcie i owszem - w postaci tłumów kamratów z flagami na trasie wyścigu i gorącego dopingu....

proszę nie róbmy z tego kolejnego problemu wagi ciężkiej jak swojego czasu z glosowaniem na PM.....

:parrrty: wiecej luzu

X X X

3Rni, jednych dopingują gorące laski na trasie, ochoczo podrzucające biustem, a innych dopingują punkciki. Skoro do wyścigu w PG staje kilkanaście osób z ponad 5k, to dobrze nie jest. W wyścigu Seti też jak widzę rewelacji we frekwencji nie ma. Zatem trzeba ludzi zachęcić... gorące laski poustawiać, punkcików dosypać i będzie cool.
XD

kempler

Nie startuję w Gauntlet, a i PM u mnie cienko ale jestem na nie. Wyjątek od reguły i zaraz zacznie się mówienie o innych wyścigach, wyjątkach. Wszystko się skomplikuje.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

PanStaszek

Panowie i Panie. Nie ma co warczeć na siebie, tylko trzeba tak glosować by S@H stał się PM w październiku i wszyscy będziemy zadowoleni. Konkurs jest od 25 wiec we wrześniowym PM wiele nie stracicie/my. Ja przełączam się na seti 23 i trudno, najwyżej nie będzie miejsca na pudle w tym miesiącu.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Voice1980

dobry pomysł.Dwie pieczenie na jednym ogniu