Wyścigi vs PM

Zaczęty przez X X X, 14 Wrzesień 2009, 23:43

X X X

Bober, wybacz szczerość, ale formułując pytanie ankiety nie popisałeś się znajomością taktyki, tudzież politologii. Na pytanie - czy uczestnicy wyścigu Seti mają być lepiej traktowani? - z czystym sumieniem odpowiadam NIE!

Obiecuję jednak do tematu powrócić, ale już bardziej na spokojnie, z zachowaniem dystansu lepiej służącego sprawie. Teraz z kolei AiDec mi wybacz. W sprawie promocji wyścigów bliższe jest mi stanowisko jakie reprezentuje Bober.

Uważam, że wszelkie wyścigi i eventy, to najlepszy sposób promocji teamu, kraju i samego BOINC. Boleję nad tym, że reprezentacja wyścigowa teamu jest nader skromna w stosunku możliwości. W związku z tym prezentujemy się na zewnątrz gorzej niż nasze możliwości. Niektóre wyścigi, jak bieżący w WCG, w ogóle ignorujemy, bo brak zainteresowania. Należy na spokojnie wyciągnąć z tego wnioski i wspólnie wypracować metodę wspierania trudu wyścigowych. Ale wszystkich! Niezależnie jaki projekt liczą. Zasady dla wszystkich liczydłowych powinny być takie same!

W tym kontekście uważam, że punkty wyścigowe nie tylko powinny być zaliczane do PM i innych klasyfikacji, ale wręcz zaliczane podwójnie, aby była zachęta do uczestniczenia w takiej rywalizacji. Do rozważenia pozostaje stworzenie klasyfikacji najaktywniejszych, gdzie sumowane byłyby punkty i/lub miejsca w wyścigach, czołowe pozycje w projektach i punkty/miejsca ciułane w PM. Trzeba to sobie na spokojnie poukładać, aby z jednej strony zwiększyć aktywność teamu, a z drugiej zachować zasady równości liczydłowych. Dlatego uważam, że nowe zasady powinny wejść w życie wraz z nowym rokiem, czyli chwilą, kiedy wszystkie klasyfikacje startują od zera. To tyle na zaczyn dyskusji - być może Bober wydzieli z tego nowy wątek.

AiDec

#1
Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 14 Wrzesień 2009, 23:43
Teraz z kolei AiDec mi wybacz. W sprawie promocji wyścigów bliższe jest mi stanowisko jakie reprezentuje Bober.

Mnie to stanowisko tez jest... bliskie :). Ale w tym akurat aktualnym momencie dyskusja nie toczyla sie w temacie czy wliczac wyscigi do PM, tylko czy wliczyc jeden jedyny wyscig SETI i stad moja zdecydowana odmowa. Jestem zdania ze nie powinno sie tworzyc precedensow (bo to nie wychodzi na zdrowie) i stosowac wyjatkow tylko dlatego ze cos ma miejsce stosunkowo rzadko.


Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 14 Wrzesień 2009, 23:43
W tym kontekście uważam, że punkty wyścigowe nie tylko powinny być zaliczane do PM i innych klasyfikacji, ale wręcz zaliczane podwójnie, aby była zachęta do uczestniczenia w takiej rywalizacji. Do rozważenia pozostaje stworzenie klasyfikacji najaktywniejszych, gdzie sumowane byłyby punkty i/lub miejsca w wyścigach, czołowe pozycje w projektach i punkty/miejsca ciułane w PM. Trzeba to sobie na spokojnie poukładać, aby z jednej strony zwiększyć aktywność teamu, a z drugiej zachować zasady równości liczydłowych. Dlatego uważam, że nowe zasady powinny wejść w życie wraz z nowym rokiem, czyli chwilą, kiedy wszystkie klasyfikacje startują od zera. To tyle na zaczyn dyskusji - być może Bober wydzieli z tego nowy wątek.

Natomiast co do calosci Twojej wypowiedzi, to musze przyznac ze udalo Ci sie przekonac mnie do Twoich racji :). I rowniez przylaczam sie do prosby o watek w tym temacie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

#2
To budujące. Po zakończeniu tego głosowania "incydentalnego" przedstawię wstępną propozycję zmian - do konsultacji z wszystkimi członkami teamu. Chciałbym, aby każda forma aktywności na rzecz teamu była doceniana.