Nowe zasady PM ?

Zaczęty przez X X X, 02 Listopad 2009, 00:00

Tomasz R. Gwiazda

ja proponuje takie akcje ktore nam cos dadza.

Czyli np. udzial w projekcie X bo brakuje nam tyle pkt i wskoczymy na 1 miejsce na swiecie
Udzial w projekcie Y bo nas ktos dogoni



X X X

Popieram Tomka. I wracamy do koncepcji "wiązki celów", pakietu projektów promowanych.

Nie mam przenikliwości Trolla i nie widzę możliwości, aby wyścig PG "nie nakładał się" na PM. Zawsze trzeba wybierać - albo reprezentowanie teamu w wyścigu, albo udział w PM. Wybrałem wyścigi, są ciekawsze.

apohawk

Zgadzam się z 3Rni.
Niech będzie każdy działający projekt na liście (oprócz poprzednich szczęśliwców) i pozwolić ludowi wybrać. Po co regulacje?
No good deed goes unpunished.

Troll81

na przykład dlatego że Simap rozsyła próbki raz w miesiącu a potem długo cisza..... niby projekt działa.....

Bo taki projekt jak silly pi czy QCN wymagają dodatkowego sprzętu (akcelerometr) lub IPv6 (a nie każdy ma).

Bo taki projekt jak GPUgrid da się liczyć tylko na kartach a nie wszyscy mają NV (bo ATI nie jest wspierane mimo usilnych próśb)

Dlatego należy zawężyć listę projektów do tych które mają sens. Jestem otwarty na propozycje dodawania projektów do listy zdjąć też zawsze można

w tym głosowaniu padła propozycja dodania collatza (wspiera karty byłaby znacząca nierówność w wyścigu)
była propozycja zdjęcia magnetism (brak próbek)
była propozycja wywalenia milki (znów GPU), ale już oddano na nią głosy

magnetism zostało wiec wywalone (nikt na niego nie głosował)

ps Robert daruj sobie te osobiste wycieczki bo zaczynasz się robić irytujący

PanStaszek

Kufa, co miesiąc taka sama pyskówka. Zagłosowałem i znikam z tego wątku... (PG)


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

3Rni

Troll sorki ale czegos nie rozumiem

co z tego ze GPUgrid jest dla NV, co z tego z milka daje kopa na ATI a magnetism nie ma próbek?

czy naprawdę uważasz ze grupa aktywnych w PM to ludzie bez elementarnej wiedzy o projektach i glosują na chybił trafił

dlaczego nie ufamy sobie i temu ze lud dobrze wybierze? a nawet gdyby to wybór większości a nie cenzora który wie lepiej na co mamy glosować

a jak bardzo boisz się to zaznacz na liście do glosowania co liczy pod GPU i co jest nieaktywne

X X X

3Rni :respect: :respect: :respect:

Aegis Maelstrom

#47
*Przeredagowane*

3rni: proszę, nie zarzucaj Trollowi (a zarazem i Boberowi i innym opiekunom PM) cenzury.

Mi po takim tekście odechciałoby się pilnować tej zabawy i w ogóle organizować coś dla drużyny.

Rozumiem, co chciałeś powiedzieć, niemniej proszę nie w ten sposób. Ostatnio na tym forum niespodziewanie pojawiła się masa kwasu i proszę, tylko jeszcze nie Ty, O.K.?  :)

A co do reguł wyboru PM: jeśli się na jakieś umówiliśmy to nie widzę powodu, by ich potem nie egzekwować, najlepiej zawczasu. Aby później nie było jaj, że większość nie jest wstanie wziąć udziału w PM albo projekt wywala gros próbek.

X X X

3Rni trafił w sedno - nie ma zgody na to, aby jakiś "sąd kapturowy" dokonywał za nas wyboru projektów, które możemy głosować. Takie rzeczy to za komuny uchodziły. Wszystkie powinny być dostępne, a obok można umieścić adnotacje o GPU czy słabej aktywności projektu.

A w ogóle to poszedłbym jeszcze dalej. Niech to sami gospodarze projektów zabiegają o to byśmy wspierali ich poprzez wybór PM. Wtedy przekazaliby nam pełną informację o swoich działaniach. No i uniknęlibyśmy wpadek typu "niedźwiedzia przysługa". Dlaczego mamy kogoś uszczęśliwiać na siłę? Proponuję rozesłać do gospodarzy wszystkich projektów jednolitą informację o PM i zaprosić ich do propagowania swoich projektów.

3Rni

niby rozumiesz ale jednak ma ktoś inny decydować na co mamy glosować bo:

Cytat: Aegis Maelstrom w 03 Listopad 2009, 23:15
....
........A co do reguł wyboru PM: jeśli się na jakieś umówiliśmy to nie widzę powodu, by ich potem nie egzekwować, najlepiej zawczasu. Aby później nie było jaj, że większość nie jest wstanie wziąć udziału w PM albo projekt wywala gros próbek.

to sprzeczne skoro większość wybiera PM a nie bedzie wstanie brac udział, nie sadzisz?
i wreszcie skoro z jakiś powodów projekt nr 1 w PM jest off liczymy następny
dla mnie to jest bardziej klarowne a mod powinien dopisywać nowe projekty a nie szukać powodów do ograniczania działajacych

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 03 Listopad 2009, 23:33
A w ogóle to poszedłbym jeszcze dalej. Niech to sami gospodarze projektów zabiegają o to byśmy wspierali ich poprzez wybór PM. Wtedy przekazaliby nam pełną informację o swoich działaniach. No i uniknęlibyśmy wpadek typu "niedźwiedzia przysługa". Dlaczego mamy kogoś uszczęśliwiać na siłę? Proponuję rozesłać do gospodarzy wszystkich projektów jednolitą informację o PM i zaprosić ich do propagowania swoich projektów.

czarno to widzę,
niech tylko oni dbają o sprawność serwów to nam wystarczy do szczęścia w PM

Troll81

Nie sądzę by jakikolwiek projekt jakoś specjalnie zabiegał o 50 czy 60 liczydłowych. Cenzury i sądu kapturowego też jakoś nie zauważyłem Dyskusja o dołączaniu projektów GPU też już kiedyś była i trzymam się tego co w niej ustalono (a przynajmniej tak mi się wydaje). Nie widzę problemu z weryfikacją listy projektów i dlatego nie rozumiem zarzutów cenzury czy sądów czy innych zakulisowych działań. Staram się trzymać cały proces na tyle transparentny na ile pomagają m moje skromne możliwości. Fakt że dyskusja o projektach "graficznych" toczyła się już jakiś czas temu i może pora wznowić dyskusję. Ale nie widzę powodu by obrzucać ludzi błotem i oskarżeniami na forum. Chyba jeden miesiąc bez collatza da się wytrzymać?? tym bardziej że propozycję dołączenia tego projektu do listy wysunęła osoba która deklaruje otwarcie "niebranie" udziału w PM......

Niekumaty Burak

Wygląda mi na to, że jakakolwiek zrobiona ad hoc regulacja w tej materii nie zadowoli wszystkich i każdego z osobna. Dlatego na dzisiaj, proponuję dać możliwość głosowania na wszystkie projekty. W jednym miesiącu PM będzie na CPU, w drugim na GPU. Nie widzę problemu. Odpowiada mi - liczę, nie odpowiada - nie liczę. Dzięki temu unikniemy kłótni i przepychanek, bo to co powyżej dyskusją nie jest.
PM od pewnego czasu wyzwala silne emocje, proponuję dać im upust w oddzielnym wątku - "Nowa formuła PM"  >:(  :attack:, zaś w wątkach "Głosowanie na projekt miesiąca ..." skupić się na temacie wątku  :)  :book:  :parrrty:.



Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Aegis Maelstrom

Cytat: 3Rni w 03 Listopad 2009, 23:41
niby rozumiesz ale jednak ma ktoś inny decydować na co mamy glosować bo:

Cytat: Aegis Maelstrom w 03 Listopad 2009, 23:15
....
........A co do reguł wyboru PM: jeśli się na jakieś umówiliśmy to nie widzę powodu, by ich potem nie egzekwować, najlepiej zawczasu. Aby później nie było jaj, że większość nie jest wstanie wziąć udziału w PM albo projekt wywala gros próbek.

to sprzeczne skoro większość wybiera PM a nie bedzie wstanie brac udział, nie sadzisz?

Nie sądzę. Wystarczy wziąć pod uwagę, że głosowane jest więcej niż 2 opcje i wygrywa nie ta, która ma większość, ale ta, która zdobyła najwięcej głosów, i to po kumulacji. To nie jest to samo.

Przykładowo, po paru miesiącach wreszcie wygrał Spinhenge z 33% głosów. Wcześniej wygrało VTU z 24,6%. Jeśli możliwych projektów będzie jeszcze więcej, głosy mogą być jeszcze bardziej rozproszone. Nie trzeba mieć większości, by przepchnąć projekt.

Ponadto jeśli się kwestionuje takie zasady, to dlaczego trzymać np. 6-miesięczną karencję? Na pewno jest uczestnik, który by chciał głosować na swój Ukochany Projekt częściej.

Ale co najważniejsze, cały czas nie wiem jaki cel miałoby głosowanie na Milkę czy Collatza.
1. Czy te projekty są jakoś zaniedbane przez zespół? Nie, generują największy RAC.
2. Czy te projekty są nieznane? Są bardzo znane.
3. Czy procesory niewiele tam zdziałają w porównaniu z grafą? Ano niewiele, a można je rzucić gdzie indziej.
4. ...?

To nie jest tak, że jestem osobistym wrogiem tych projektów. :D
Dla dobra drużyny deklaruję dorzucić parę groszy na grafy dla SKB@P. Parę groszy, bo - gdy tylko naprostuje mi się sytuacja życiowa i będę miał wreszcie czas - zamierzam wrzucić znacznie więcej we własnego porządnego blaszaka, też z grafą, i dołączyć do wyścigu.;D
Prądu też nie mam za darmo, ale trudno - moja inwestycja w hobby.

Ale wszystko to jest moja osobista decyzja i nie chcę do niej przymuszać większości drużyny. IMVHO musimy pamiętać, że obecnie najczęściej kupowany komputer nie ma porządnej grafy (w dodatku jednego z dwóch producentów) - ba, najpopularniejsze są laptopy z przedziału raczej budżetowego. Osobiście chciałbym, by nasza drużyna była możliwie masowa i by PM był dla każdego.

Już w niedalekiej przyszłości zapewne będziemy mogli uznać potężny programowalny koprocesor graficzny zwany "kartą" za względnie standardowy element wyposażenia - i wielka tu nadzieja w nowej linii od ATi (budżetowe karty 5xxxx) i nadchodzących układów laptopowych. Niestety obecnie jest to mniej popularny sprzęt entuzjastów takich jak Wy, Panowie i dlatego chciałem prosić o trochę cierpliwości.

Natomiast absolutnie nie mam nic przeciwko fascynującym regatom dla drużynowych graficiarzy.  :attack:

Mam nadzieję, że wyjaśniłem swoje stanowisko. :)

X X X

Jak dla mnie nie do końca.
1. Skoro większość nie ma graf, to projekty na gpu mają małe szanse na sukces, więc tym bardziej nie widzę powodu, aby je dodatkowo blokować. A już zupełnie nie wiem dlaczego Collo ma być gorzej traktowany od Milki. Wkurza mnie, kiedy ktoś sztucznie ogranicza mi prawo wyboru.
2. W głosowaniu trzeba zdobyć większość. Nie trzeba zdobyć bezwzględnej większości. :)

3. Co do celu głosowania na Milkę i Colla, to trudno się odnieść, bo w ogóle cele PM są takie dość enigmatyczne. A o wyższości jednych projektów nad drugimi już zupełnie nie chce mi się gadać. Jedynie trudno mi uwierzyć, że tak często wybierany na PM projekt WCG potrzebuje jakiejś dodatkowej promocji. Przecież WCG i SETI to okręty flagowe BOINC.

Niekumaty Burak

#54
W powyższych postach zostało postawione dobre pytanie - PM ma pozostać ogólnodostępny, czy mają go zawłaszczyć graficiarze? Jeśli ogólnodostępny, to promowanie w nim projektów GPU jest dyskusyjne. Właściciele silnych kart graficznych już są dowartościowani wysokimi pozycjami w rankingu zespołu, ale można by pomyśleć nad wydzieleniem PM dla projektów na GPU.
Nie zapominajmy o nadrzędnym celu naszego zespołu, tj. skupienie możliwie dużej liczby członków i wysoka pozycja w rankingu światowym. By to osiągnąć, trzeba dać pole do popisu przeciętnemu polskiemu użytkownikowi komputera, który ma na ogół kilkuletni sprzęt.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Aegis Maelstrom

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 04 Listopad 2009, 12:12

2. W głosowaniu trzeba zdobyć większość. Nie trzeba zdobyć bezwzględnej większości. :)


Nie. Większość to większość. Względność/bezwzględność tyczy się wstrzymywania się od głosu i tyle. Nie wiem po co upierać się i nazywać większością coś, co nią nie jest.

Co do celów PM - ewidentnie każdy z nas je rozumie nieco inaczej i specjalnie mnie to nie dziwi. :) Dobrze jednak, że o tym rozmawiamy - im wcześniej to sobie wyjaśniamy, tym lepiej.

Pozdrawiam.

X X X

#56
Hmm... graficiarze = dzieci gorszego boga?

A może w ogóle założymy nowy team - BOINC@Poland GPU, i tam przeniesiemy tych obrzydliwych graficiarzy robiących te okropne punkty?

Cały ten tlący się spór CPU - GPU przypomina mi prehistoryczne protesty przeciw wprowadzaniu maszyn parowych do warsztatów włókienniczych.

@Aegis
Cytat: PWNwiększość względna, ustalenie w celu dokonania wyboru między kilkoma kandydatami (listami kandydatów) wystarczy, by jeden z nich uzyskał więcej głosów niż każdy z pozostałych, mimo iż łącznie pozostali kandydaci (listy kandydatów) otrzymali więcej głosów;

Peciak

Ja sam liczę milke i collo na zmianę na swojej karcie (4850) ale na pewno nie oddał bym im głosu na projekt miesiąca - co nie znaczy że nie ma ich być w propozycjach do głosowania, niech będą.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

a jak dla mnie robienie dyskusji o zasadach PM co kwartał zamazuje obraz.

Postawmy się więc w pozycji nowego liczydłowego. Przychodzi taki do zespołu i widzi "o fajnie, urządzają sobie wewnętrzne wyścigi" po czym czyta wątek i widzi pyskówkę, oskarżenia, insynuacjie i zmiany zasad co kwartał bo jednemu czy dwóm liczydłowym nie podoba się to czy tamto. Soryy ale zaczyna to przypominac polskie życie polityczne..... mnie by osobiście zniechęciło.....

Tym bardziej że z tego co zauważyłem nabardziej brakuje projektów Robertowi, najbardziej brakuje mu collatza, a powszechnie deklaruje brak swegu udziału w PM. To po co właściwie zaczynasz temat?? Żeby namącić trochę wody? Po co mówisz o wydzielaniu graficiarzy z teamu? Zalezy ci na podziale drużyny? Ludzie którzy orają grafami na potęgę jak na razie nie zgłaszali problemu (OxyOne, Pigu i reszta)

X X X

Dlaczego wszczynam dyskusję? Bo jest po temu pora. Niedługo kończy się rok, a wraz z nim kończy się klasyfikacja roczna PM. W nowy rok można wejść z nowymi zasadami, ale ja tam się przy niczym nie upieram. Na szczęście to nie nasz team sporządza statystyki, inaczej złośliwie nie byłbym w nich w ogóle ujęty, jak to się już zdarzyło na stronie głównej.

Troll81

Sugerujesz że ktoś cię złośliwie pominął?

Niekumaty Burak

Dobrze że jest ktoś kto mąci wodę, prędzej czy później wyklaruje się.

Proponuję poddać pod głosowanie trzy możliwości.
1. Głosujemy na wszystkie projekty (CPU, GPU, alfa).
2. Wykluczamy projekty GPU.
3. Rozdzielamy PM na CPU i GPU.

Albo dyskutujmy dalej  :attack:
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Rysiu

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 04 Listopad 2009, 12:24
Hmm... graficiarze = dzieci gorszego boga?
Gdybyś nie miał graf to pewnie inaczej podchodziłbyś do spraw.

X X X

Cytat: Troll81 w 04 Listopad 2009, 12:47Sugerujesz że ktoś cię złośliwie pominął?
Oczywiście!

@Rysiu
Czy grafy są dla wybrańców? Nie, każdy może je nabyć, podobnie jak jak multicore.

Troll81

NIe każdy ma kasę

Jesli ktoś cię złośliwie pominął tro proszę podaj kto.

X X X

Jak się nie ma kasy, to się nie ma nawet kompa. Pewne przyjemności po prostu kosztują i nie widzę powodu, aby równać w dół. To tak, jakby zabronić latania samolotami, bo nie każdego na to stać.

Cytat: Troll81 w 04 Listopad 2009, 13:51Jesli ktoś cię złośliwie pominął tro proszę podaj kto
Osoba sporządzająca artykuł na stronie www, dopiero po około 10 dniach emik naniósł poprawkę.

Troll81

CytatJak się nie ma kasy, to się nie ma nawet kompa. Pewne przyjemności po prostu kosztują i nie widzę powodu, aby równać w dół.

Ja ma kasę na kompa ale kupować GPU tylko do liczenia to lekka przesada. na to juz nie mam kasy. NIe nazywałbym tego też równaniem w dół bo z twojej wypowiedzi wynika - albo przeznaczasz 4 klocki na sprzęt albo nie masz się co z nami ścigać bo zaniżasz nam staty.. Z takim podejściem to zbyt wielu nowych nie zrekrutujemy.

CytatOsoba sporządzająca artykuł na stronie www, dopiero po około 10 dniach emik naniósł poprawkę.

Jeśli chodzi o wyścig w PG to brak twego nicka nie wynikał ze złośliwości. Wiem bo sam ten art pisałem. Rozmawialiśmy zresztą o tym na forum. Znów zarzucasz komuś coś niesłusznie.......

X X X

Cytat: Troll81 w 04 Listopad 2009, 15:01Znów zarzucasz komuś coś niesłusznie.......
Niesłusznie? Ten sam błąd popełnił RAD-PL, ale od ręki go poprawił. Natomiast Ty, mimo informacji o tym, nigdy nie zdobyłeś się na dokonanie poprawki. Dopiero po około 10 dniach poprawkę naniósł emik.

Nie to, żeby mi jakoś specjalnie zależało na tej informacji, ale było to z Twojej strony zwyczajnie wredne.

Troll81

nie pracuję na etacie tego teamu. Staram się robić możliwie wiele ale tylko wtedy kiedy mogę na to poświęcić czas. Poprawke mogłeś nanieść Ty sam :D każdy ma prawo edytowania wiki. Wredoty w tym nie było żadnej. Po prostu przeoczenie. Nie jestem doskonały i popełniam błędy, ale zarzucanie mi celowego deprecjonowania twoich zasług jest niesłuszne.

X X X

Cytat: Troll81 w 04 Listopad 2009, 15:37Poprawke mogłeś nanieść Ty sam :D każdy ma prawo edytowania wiki
Może i każdy, ale ja nie. Przy próbie edycji dostaję komunikat: Nie masz uprawnień do tego działania...

Troll81

a próbowałeś się zarejestrować?? na wiki nie obowiązują loginy z forum (trzeba założyć osobne konto.

3Rni

#71
Troll vs 7NBI_Zarecki Robert  proponuje dla was nowy wątek a najlepiej swoje pm i tam sie ścierajcie

tu ma być dyskusja o nowych zasadach PM i nawiązując do tematu:

dlaczego do cholerki musimy tworzyć zasady co raz to nowsze, wykluczać coś tam bo 2-3 osoby zgłosiły ze im się nie podoba milka gpu, czy jakies przepychanki z collatzem etc.

czy nie prościej powtarzam, dopuścić wszystkie działające projekty i wybór oddać w ręce kamratów - my naprawdę potrafimy wybrać sami

ja osobiście mimo ze mam 4 grafy to nie glosuje na milke - przynajmniej jak pamiętam przez kilka m-cy ale jednocześnie nie mogę patrzeć na ograniczanie mi wolności wyboru

powtarzam mod PM powinien liste projektów powiększać a dodatkowo jak ma powera i chce mu się to zamieszczać krótkie info o rodzaju projektu cpu/gpu czy może brak stabilności czy inne tego typu - dla userów mniej obeznanych w projektach

ps.1 Aegis Maelstrom masz racje ze przechodzenie pkt może tak zadziałać i tak już działa, nie wiem może tez warto to usunąć -- będzie mniej zasad  

ps. 2 aha i jeszcze jedno - nie róbmy z posiadaczy atiGPU właścicieli ferrari /choć oba są czerwone  ;D /, za cirka 300 zł można kupić 4850 i nieźle kosić

apohawk

Cytat: 3Rni w 04 Listopad 2009, 18:25czy nie prościej powtarzam, dopuścić wszystkie działające projekty i wybór oddać w ręce kamratów - my naprawdę potrafimy wybrać sami
Ja tylko ponownie wyrażę swoje zdanie w temacie cytatem szanownego kolegi  ;D
No good deed goes unpunished.

kempler

Nie uczestniczę w PM ale tak stoję z boku i czytam. Głowa boli. Zasady były już tyle razy zmieniane że już się pogubić można. PM miał łączyć a teraz dzięki Wam dzieli, i to bardzo skutecznie. Jak stary użytkownik straciłem wszelką ochotę na PM. Co sobie pomyśli ktoś nowy ? Było dobrze (tak mi się wydaję), znajdzie się paru niezadowolonych i trzeba wszystko zmieniać. Nikt nikogo nie zmusza żeby liczył. Jeszcze jakieś podziały PM GPU, PM. Stwórzcie sobie 15 projektów miesiąca i niech każdy liczy sobie w takim jaki chce... Projekt miesiąca ? Chyba porażka miesiąca. Ktoś czegoś nie dopilnował, nie wrzucił jakiegoś projektu. To proszę się zgłosić i wsiąść się za organizację. Robić ankiety, sprawdzać wszystkie projekty w ankiecie i słuchać narzekać. Śmiało.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Spokojnie spokojnie.
Można się pobawić i tak - począwszy od następnego miesiąca na listę trafią wszystkie projekty, bez żadnej merytorycznej oceny działają/nie działają. Dla mnie to nawet lepiej.

Niech głosujący się interesują na co głosują...

X X X

No i Salomon się znalazł. ;)

Sergeant

Może zlikwidować też półroczną karencję. Przy sumowaniu punktów z poprzednich głosowań i kasowaniu punktów uzyskanych po zwycięstwie przez projekt jest ona (moim zdaniem) zbyteczna.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Peciak

Cytat: Bober w 04 Listopad 2009, 22:41
Spokojnie spokojnie.
Można się pobawić i tak - począwszy od następnego miesiąca na listę trafią wszystkie projekty, bez żadnej merytorycznej oceny działają/nie działają. Dla mnie to nawet lepiej.

Niech głosujący się interesują na co głosują...
ale dopuszczamy agitacje przedwyborczą  ;)

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Sergeant

Albo w głosowaniu niech będą tylko te projekty, w których jesteśmy poniżej 10 pozycji w rankingu. Można wtedy wspólnymi siłami podgonić trochę pozycję danego projektu.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

...... i niech jeszcze wszyscy się zgodzą z poniższymi sugestiami..... bo warto by było zrobić głosowanie w sprawie każdej z tych opcji........ tak by zasady głosowania były ustalone w jakiś demokratyczny sposób. A jak już ustalimy zasady to może nie zmieniajmy ich przez jakiś czas bo kociokwiku można dostać od tego.......