Nowe zasady PM ?

Zaczęty przez X X X, 02 Listopad 2009, 00:00

Bober

#80
W tej chwili wygląda to tak: http://www.boincatpoland.org/wiki/Projekt_miesi%C4%85ca

Nie będziemy głosować nad wszystkimi propozycjami - nie dajmy się zwariować.

Karencja zostaje - dobrze działa.

W kwestii CPU/GPU - jak dla mnie możemy wykorzystać zasadę projektu zastępczego, dla osób bez kart. Niestety nie widzę możliwości połączenia klasyfikacji w takim przypadku. 

Wciąż zastanawiam się nad opcją zmiany głosów. Umożliwiamy czy nie?

W ogóle jestem otwarty na dalsze sugestie.

3Rni

#81
Cytat: sergeant w 04 Listopad 2009, 22:50
Albo w głosowaniu niech będą tylko te projekty, w których jesteśmy poniżej 10 pozycji w rankingu. Można wtedy wspólnymi siłami podgonić trochę pozycję danego projektu.

to jest kolejna próba jakiegos ograniczenia mimo całkowicie słusznej i szczytnej idei

zamiast takiej zasady proponuje wszystkie projekty i agitacja za swoim faworytem lub faworytami w danym m-cu

ps. jeżeli nie będziemy ograniczać projektów to nie ma nad czym głosować Troll

ps.2 zmiana głosu powinna być możliwa, m-c jest długi

X X X

Popieram propozycje Piotra i sergeanta. Agitacja to forma przekazywania informacji, a o to chodzi. W sytuacji otwartego głosowania wszelka "celowość" PM umyka. Wygrywają po prostu te projekty, które ludzie popierają. Niezależnie od ideologii. Zmiana głosu powinna być, bo mogą pojawiać się informacje, które wpłyną na zmianę wyboru.

Troll81

hm.... widzę tylko jedną możliwość. Otwarcie ankiety dla każdej propozycji każdy kto ma propozycję otwiera ankietę. głosujemy. Dajemy powiedzmy czas do końca grudnia na głosowanie. I w nowym roku zaczynamy z nowymi zasadami.......

W ten sposób zagwarantujemy sobie demokratyczne określenie regulaminu PM....

Bober

A z resztą. Możemy votować. Ale ja raczej widzę ankiety na tydzień. Wszystko ustalamy do końca listopada. I od grudnia jedziemy. Po co czekać do nowego roku...?

Peciak

może to i racja będzie okazja sprawdzic jak dziala nowy system  :fright:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Bober

No to pierwsza: http://www.boincatpoland.org/smf/projekt-miesiaca/czy-mozliwa-ma-byc-zmiana-glosu/

W kwestii dalszych propozycji róbcie ankiety sami, tylko zalinkujcie również tu.

3Rni

ankiety tak ale tylko jesli ktos ma pomysł cos ograniczać...

uważam ze koncepcji wszystkie projekty, wszyscy glosują, mogą zmienić głos nie powinno się ankietować -- bo to jest wolność wyboru i zmiany zdania do czego ma prawo każdy człowiek


idąc dalej zastanowił bym się nad karencja /sam kiedyś gorąco byłem za/ dzis uwazam ze kazde ograniczenie w PM prowadziło tylko i wyłącznie do swarów i waśni co parę tygodni

Troll81

tydzień to trochę krótko. Zagłosuje 10 osób a po miesiącu znów ktoś wyskoczy ze swoją propozycją i będzie mówił że jakiś "sąd kapturowy" ustalił zasady........ dajmy choć czas do końca miecha, i tak tego głosowania zmieniać nie będziemy.......

Od jakiej frekwencji liczymy ważność ankiety?? na PM głosuje przeciętni ok 60 osób. jak w danej ankiecie wypowie się 10 osób to uznajemy ją za ważną? Czy też ustalamy niezbędną frekwencję? 30% wyszłoby 20 osób a 50% wyszłoby 30 osób.....

3Rni

#89
i już pierwsze problemy : frekwencja, czas ankiety etc. --wywalcie te zasady do kosza...... czy nie można wybierać PM i liczyć... koniec regulaminu...

ps. tajne czy jawne głosowanie --tym doszczętnie ubawiłeś mnie Troll  ;D.... idę spać bo forsowanie, że najlepsza zasada to brak zasad mnie zmęczyło...

aha i chyba już wiem czemu mamy takie skomplikowane podatki w Polsce  XD

Bober

E tam Troll. Chcę żeby to szybka piłka była. Myślę że i tak w tej kwestii głos zabiorą osoby regularnie odwiedzające forum.

Troll81

#91
chwila moment. wywalimy zasady i zaraz usłyszymy że regulamin został opracowany przez wąskie grono osób i że lud domaga się zmian. Niech to się odbędzie prawidłowo, następne wybory za rok. I w ten sposób będziemy mieli luz....

a tak swoją drogą może by warto zwrócić uwagę na frekwencję w samym PM
styczeń 37   
luty 47
Marzec 70
Kwiecień 70
Maj 67
Czerwiec 56
Lipiec 66
Sierpień 52
Wrzesień 45
Październik 47

Zainteresowanie inicjatywą spada. Może winne są właśnie kłótnie odnośnie zasad?

Bober

To może zróbmy ankiety na rok i zróbmy ich milion, żeby wszystkie permutacje uwzględnić.


3Rni

dlatego jestem za opcja zerową i jak przyjdzie tu user XX i będzie uważał ze trzeba coś ograniczyć to zakłada ankietę i głosujemy,
nie będzie ankiet pozostaje opcja "0" czyli wszystko dla wszystkich... cya

Bober


X X X

Jestem za WOLNOŚCIĄ wyboru! Żadnych ograniczeń.

Przez parę miesięcy słyszałem, że nie mogę głosować na to, co lubię, bo to czy tamto. To co to za wybory.

AiDec

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 04 Listopad 2009, 12:24
Cały ten tlący się spór CPU - GPU przypomina mi prehistoryczne protesty przeciw wprowadzaniu maszyn parowych do warsztatów włókienniczych.

Spor zaczales Ty. Wiekszosc sporow w ostatnim czasie zaczales Ty.



Robercie:

Doceniajac Twoj wklad na rzecz B@P (Twoje punkty, roznego rodzaju propozycje - te ktore sie przyjely i te ktore nie znalazly zainteresowania), chcialbym zaznaczyc ze zdecydowana wiekszosc Twoich postow ma wydzwiek bardzo, bardzo negatywny. Ton Twoich wypowiedzi jest szalenie krzykliwy, oskarzajacy i niemily dla duzej grupy ludzi. Ja w ostatnim czasie zaczalem omijac posty, a pozniej juz nawet watki w ktorych Ty sie wypowiadasz, bo mam dosc ciaglego czytania ze cos jest zle, ze ktos cos zle robi, ze nie mamy racji, ze krzywda Ci sie dzieje. I mimo ze ze znaczna czescia Twoich propozycji sie zgadzam (nawet gdy wiekszosc B@P ma inne zdanie), to absolutnie nie zgadzam sie z forma w jakiej publikujesz `propozycje zmian`. Zapewniam Cie ze wyrazenia w rodzaju `pozwole sobie jednak zachowac dotychczasowe zdanie :)`, `chcialbym zauwazyc ze robiac tak i tak osiagnelibysmy lepsze efekty`, `pozwolcie ze zaproponuje/zasugeruje zmiane ktora moim zdaniem wyjdzie nam na dobre` osiagna o wiele lepszy efekt od przykladowych:

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 04 Listopad 2009, 23:54
Przez parę miesięcy słyszałem, że nie mogę głosować na to, co lubię, bo to czy tamto. To co to za wybory.

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 04 Listopad 2009, 15:27
Nie to, żeby mi jakoś specjalnie zależało na tej informacji, ale było to z Twojej strony zwyczajnie wredne.

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 04 Listopad 2009, 12:12
Wkurza mnie, kiedy ktoś sztucznie ogranicza mi prawo wyboru.
(...)
Co do celu głosowania na Milkę i Colla, to trudno się odnieść, bo w ogóle cele PM są takie dość enigmatyczne.
(...)
A o wyższości jednych projektów nad drugimi już zupełnie nie chce mi się gadać.

... a to przeciez zaledwie z 3 ostatnich stron jednego watku.


`Poza tym, nie wiem czy jesteś świadom, ale w B@P osoby liczące na grafach są "na cenzurowanym".` - ja takiego wrazenia nigdy nie odnioslem. Wrecz przeciwnie - bedac jeszcze do niedawna bardzo aktywnym GPUGridowcem i Millkowcem, odnosilem wrazenie ze jestem (wraz z np. Oxy) `noszony na rekach` w ramach wdziecznosci za robione punkty (i nie zamierzam sie tutaj w zaden sposob wywyzszac, chcialem jedynie zauwazyc ze wszystkie wypowiedzi pod adresem GPU-cruncherow byly co najmniej pozytywne). Natomiast Twoje sa co najmniej negatywne. W swoich postach oskarzasz, obrazasz, krzyczysz, narzekasz jaki to masz ciezki los z tym calym B@P. Swoimi negatywnymi, krzykliwymi postami zniechecasz do liczenia, do udzialu w PM, a nawet posrednio do czytania 4um. Ja osobiscie jestem za wszelkimi dyskusjami ktore prowadza do pozytywnego celu (i jak tylko bede mial deczko czasu, to bardzo chetnie udziele glosu w dyskusji nt. PM), ale z tego co w ostatnich dniach widze, jakiekolwiek dyskusje z Toba powoduja jedynie zamieszczenie jeszcze wiekszej ilosci krzykliwych, negatywnych, biadolacych postow. I bardzo mi sie to nie podoba. Nie podoba mi sie ze przez Twoje posty bardzo pozytywny od 1,5 roku duch tego 4um zamienia sie w jarmarczny krzyk przekupek, tudziez piaskownica dla malolatow, a to jest z tego co widze tylko i wylacznie Twoja wina (zadnego innego winnego nie znalazlem). I tak, wiem, wiem ze Ci sie glupio zrobi po tym poscie i wiem ze moglem Ci to napisac na PM zamiast na globalu, ale mi wlasnie o to chodzilo zeby Ci sie zrobilo glupio, lyso, zebys poczul sie tak, jak glupio i lyso czujemy sie my czytajacy Twoje posty oskarzajace nas o zle dzialania, bledne decyzje, a juz szczegolnie dzialajacy na Twoja szkode.

Zdecydowanie zalecam Ci wiecej usmiechu, pogody ducha - wez sobie wolne, wyjedz na weekend w ladne miejsce, ogladnij komedie, mniej stresu - wiecej luzu do zycia i wiecej usmiechu dla innych. Chcesz o czyms pogadac - nie ma sprawy, pogadajmy, zasugeruj zmiany jesli masz jakis ciekawy pomysl, wez udzial razem z nami w PM, badz nie bierz udzialu jesli Ci nie pasuje, zasugeruj zmiany, poddaj pod dyskusje. Ale to co bedziesz robil bardzo prosze rob w taki sposob, aby szacunek dla dotychczasowego wkladu liczydlowych, osob tworzacych zespol, tworzacych forum, strone, wiki, statystyki, organizujacych PM byl widoczny. Ci wszyscy ludzie oddali kawal swojego wolnego czasu na rzecz B@P i oddaja niejednokrotnie kazdego dnia. Docen to prosze i nie pozwol nam poczuc rezygnacji na wiesc ze 90% tego co zrobilismy jest niepoprawne, nie ma sensu, ze liczenie w PM nie ma sensu, ze liczenie WCG nie ma sensu, ze wspieranie polskich Enigma i AP26 nie ma sensu, a tak w ogole to liczenie czegokolwiek na CPU nie ma sensu bo niedlugo wszystko bedzie na GPU. Nie pozwol nam poczuc tej rezygnacji i raczej poprzez pozytywne posty zachecaj nas do dalszych dzialan, bo skoro juz duzo dobrego zostalo zrobione, to mozesz miec nadzieje ze jeszcze wiecej dobrego zostanie zrobione. Jesli osoby jak Ty nie beda nas zniechecac.



To jak juz Ci wygarnalem, to kiedy idziemy na wodke?  ;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj


Niekumaty Burak

Jest to ostatnia moja wypowiedź w tym wątku.

Popieram zasadę - im mniej zasad tym lepiej.
Wprowadzić zasadę - zmiana zasad tylko raz na rok.

Więc Panowie, dajcie sobie po pysku i do dyskusji.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

X X X

Cytat: AiDec w 05 Listopad 2009, 11:34Spor zaczales Ty. Wiekszosc sporow w ostatnim czasie zaczales Ty
No i tu mylisz się, zatem i spora część następnych wniosków jest przestrzelona. Spór - jak to zdefiniowałeś - tak naprawdę zaczął się erupcją pozamerytorycznego krytykanctwa wobec mojej dużej propozycji, krytykanctwa w wykonaniu Trolla, a właściwie Smerfa-Marudy: wszystko na nie, nie, nie, nic się nie uda, nic nie można zrobić... itd., itp. Ta postawa nie dotyczyła tylko mojej propozycji, ale wszystkich propozycji składanych przez osoby młodsze stażem. Ten atak sprawił, że ton mojej dyskusji przeskoczył o dwie orbity do góry. Później było złośliwe usunięcie mnie z listy uczestników wyścigu PG, oczywiście przez Trolla. A ostatnio tenże Troll dał koncert pseudoargumentów mających rzekomo dowodzić tego, że mój ulubiony Collatz nie ma prawa być nawet uwzględniany w głosowaniu na PM, choć bliźniacza Milka nie tylko może być głosowana, ale nawet była niedawno PM.

W sumie to są pierdoły, ale istotnie wkurzają mnie. Efekt powszechności kłótni jest pochodną tego, że Troll jest wszędzie, na każdy temat musi się wypowiadać i wszystko wie najlepiej. Mimo szczerych chęci po prostu nie da się go zignorować, choć bym chciał, a i to forum nie ma takiej funkcjonalności. Coraz mocniej dochodzę do wniosku, że formuła tego forum i teamu nie jest wystarczająco pojemna, aby pomieścić mnie i Trolla. Chciałem rachunek sumienia zrobić dopiero z końcem roku, ale Twój głos świadczy o tym, że nie można sprawy dłużej pozostawiać.

Zwyczajowo spory rozstrzyga się tu poprzez ankietę, więc takową zaraz zamieszczę, aby każdy mógł sobie ocenić moją postawę. Na zdrowie!

Pozostałe sprawy w skrócie:
1. Pewnie Ty i Oxy jesteście noszeni na rękach, ale ja odnoszę dokładnie odmienne wrażenie, choć to właśnie ja od wielu tygodni dostarczam dla teamu najwięcej punktów. Ponadto zauważam głosy deprecjonujące punkty zdobywane na grafach w stosunku do tych klasycznych, na CPU. Dla mnie flops, to flops. Charakterystyczne - czym ktoś mniej punktów przynosi, tym więcej ma do powiedzenia.

2. Nie jest mi ani głupio, ani łyso. Mam swoje zdanie i mam zwyczaj je wypowiadać. Czynię to teraz, będę czynił w przyszłości, i czyniłem również w czasach, kiedy nie było to takie łatwe jak teraz.

3. Nie odmawiam nikomu zasług, ale myśleć i działać trzeba do przodu. Rok czy dwa w branży komputerowej, to jak dziesięciolecia w życiu realnym. Coś, co było dobre rok temu, nie musi być dobre teraz. Boleję nad tym, że nie dostrzegacie tego, że B@P zamienia się w pasywnego kolosa na glinianych nogach. Zamiast pomyśleć nad poprawą sytuacji wolicie ubić posłańca przynoszącego złe wieści.

4. Wierz mi, nie brakuje mi pogody ducha ani uśmiechu w realnym życiu. Zwyczajnie przestałem trawić Trolla i mam na niego alergię.

5. Wielokrotnie podnosiłem sprawę wspierania polskich projektów i promowania liczenia Enigmy i AP26, przy odrobinie obiektywizmu mógłbyś to dostrzec, spójrz choćby do moich odrzuconych propozycji. I nie zniżaj się w złośliwościach do poziomu Trolla. Rzeczowa i konstruktywna krytyka - jak najbardziej tak. Jałowe krytykanctwo - nie!

6. Kiedy tylko będziesz mieć zamiar lądowania w Berlinie czy Goleniowie, to daj znać - spijemy wódkę. Nawet jeśli będę już poza światem BOINC.
:parrrty:

Troll81

#100
Znów sterta zarzutów pod moim adresem, sorry ale muszę się do nich odnieść.. Pomijając twoje ciągłe wycieczki osobiste pod moim adresem.....

CytatSpór - jak to zdefiniowałeś - tak naprawdę zaczął się erupcją pozamerytorycznego krytykanctwa wobec mojej dużej propozycji, krytykanctwa w wykonaniu Trolla, a właściwie Smerfa-Marudy: wszystko na nie, nie, nie, nic się nie uda, nic nie można zrobić... itd., itp. Ta postawa nie dotyczyła tylko mojej propozycji, ale wszystkich propozycji składanych przez osoby młodsze stażem

NIeprawda -  wyraziłem swą negatywną opinię i podałem powody dla których według mnie pomysł nie przejdzie, nie jest to krytykanctwo. Poza tym wiele osób młodzych stażem było przeze mnie mocno wspierane (użyłeś sformułowania "wszystkich propozycji składanych przez osoby młodsze stażem") co jest ewidentnym kłamstwem. Wystarczy poczytać posty na temat promocji teamu (np liczydłowy Deway i Wykop.pl)

CytatPóźniej było złośliwe usunięcie mnie z listy uczestników wyścigu PG, oczywiście przez Trolla.
NIe zrobiłem tego specjalnie i przeprosiłem, zarzut złośliwości jest całkowicie bezpodstawny.

CytatA ostatnio tenże Troll dał koncert pseudoargumentów mających rzekomo dowodzić tego, że mój ulubiony Collatz nie ma prawa być nawet uwzględniany w głosowaniu na PM, choć bliźniacza Milka nie tylko może być głosowana, ale nawet była niedawno PM.
Jak już wspomniałem Milka jest dużo starszym projektem niż Collatz i dlatego znalazła się na liście. Po prostu w tym czasie nie liczyła na GPU, Zwróć uwagę że już wtedy istniejący GPUGrid nie dostał się na listę. Poza tym Listę ułożył Bober w pierwszym głosowaniu a ja ją tylko modyfikowałem.

CytatEfekt powszechności kłótni jest pochodną tego, że Troll jest wszędzie, na każdy temat musi się wypowiadać i wszystko wie najlepiej.
Fakt że staram się pomagać pytającym na forum i zabierać głos w tematach które mnie interesują. A nawet zadawać pytania i poddawać w wątpliwość wypowiedzi innych. Ale nigdy nie stwierdziłem że wiem wszystko najlepiej. Na przykład nie jestem programistą i nie znam się na tym. Troche się uczyłem Pascala i Javy ale jeśli mogę to służę choćby pomysłem. NIe znam się na projektach GPU a w szczególności na ATI. Dlatego tam stosunkowo rzadko zabieram głos.

CytatPewnie Ty i Oxy jesteście noszeni na rękach, ale ja odnoszę dokładnie odmienne wrażenie,
jak to się dzieje że na wielu graficiarzy w teamie tylko ty masz to wrażenie?? Sam liczę na moim 8600GT ale jakoś nie prę by GPUGrid był na liście PM.

CytatCharakterystyczne - czym ktoś mniej punktów przynosi, tym więcej ma do powiedzenia.
Znów piszesz nieprawdę.... po prostu zbieranie punkytów nie jest wszystkim. Owszem jest ważne, ale team to coś więcej niż tylko punkty. Nasz team oprócz tego że jest największy w kraju, ma najwięcej userów, najwyższy RAC i zajmuje wysoką pozycję w świecie dokłada rękę do promowanie BOINC. Zobacz sobie kto robił tłumaczenia dla Boincstats i dla projektów. Zobacz sobie nasze akcje promocyjne. Żeby zbierać dużo punktów wystarczy mieś kasę. Żeby wspierać BOINC trzeba jeszcze poświęcić swój czas.

Cytatodnoszę dokładnie odmienne wrażenie, choć to właśnie ja od wielu tygodni dostarczam dla teamu najwięcej punktów.
Szacunek zdobywa się nie punktami lecz zachowaniem w teamie.....

CytatCoś, co było dobre rok temu, nie musi być dobre teraz. Boleję nad tym, że nie dostrzegacie tego, że B@P zamienia się w pasywnego kolosa na glinianych nogach. Zamiast pomyśleć nad poprawą sytuacji wolicie ubić posłańca przynoszącego złe wieści.

Wybacz ale zmiana zasad PM co miesiąc to jest chaos a nie postęp. A team ma się świetnie i jakoś nie widzę by blisko mu było do upadku. Wręcz przeciwnie. Coraz więcej osób uczestniczy aktywnie na forum. No chyba że odstraszają ich flame wary.



Natomiast ty nie potrafisz się zdystansować do własnych pomysłów. Każdą krytykę odbierasz bardzo osobiście i odpowiadasz na nią atakiem słownym. Często piszesz posty napastliwe i naruszające netykietę. Zdarza ci się przenosić spór do zupełnie nie związanych wątków. Szkalujesz ludzi projekty i swój własny team (choćby wypowiedź w wątku założonym przez TP na temat "Nadzorcy", mieszanie z błotem WCG, zarzucanie jakiś dziwnych zachowań ludziom o których nie masz bladego pojęcia). Te twoje wady zauważyłęm nie tylko ja. A niektórzy nie mogac już patrzeć na kłótnie zajęli stanowisko. Na twoim miejscu bym się zastanowił nad swoim zachowaniem. MOże to jednak ludzie mają czasem rację? a nie tylko ty?

X X X

Nie chce mi się już tego mielić. Macie dwie opinie - zapraszam do głosowania: http://www.boincatpoland.org/smf/zespol-boincpoland/ocena-aktywnosci/

apohawk

Cytat: Troll81 w 05 Listopad 2009, 14:16Wybacz ale zmiana zasad PM co miesiąc to jest chaos a nie postęp. A team ma się świetnie i jakoś nie widzę by blisko mu było do upadku. Wręcz przeciwnie. Coraz więcej osób uczestniczy aktywnie na forum. No chyba że odstraszają ich flame wary.
Zwariowałeś ? Ubaw po pachy i to za darmola  XD
No good deed goes unpunished.

Troll81

nie wszystkich bawi flame war. Na pewno bawi naszych polityków. Ale niektórzy szukają raczej rzeczowej dyskusji.....