2010.01: Enigma@home

Zaczęty przez Bober, 02 Grudzień 2009, 22:16

Co liczymy?

ABC@home
0 (0%)
AlmereGrid
0 (0%)
Anansi
0 (0%)
AQUA@home
1 (1.8%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction.net
5 (8.8%)
Collatz Conjecture
4 (7%)
Cosmology@home
1 (1.8%)
DistrRTgen
1 (1.8%)
Docking@home
0 (0%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Einstein@home
5 (8.8%)
Enigma@home
11 (19.3%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Genetic Life
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
2 (3.5%)
GPUGRID
1 (1.8%)
Lattice Project
0 (0%)
Leiden Classical
0 (0%)
Malaria Control
2 (3.5%)
MicroFluids@home
2 (3.5%)
MilkyWay@home
6 (10.5%)
NFS@Home
11 (19.3%)
NQueens@home
0 (0%)
PicEvolvr
0 (0%)
Pirates@home
0 (0%)
QMC
0 (0%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
RALPH@home
0 (0%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
SETI@home
2 (3.5%)
SETI@home Beta
1 (1.8%)
SIMAP
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
UCT: malariacontrol.net
1 (1.8%)
Yoyo@home
1 (1.8%)

Głosów w sumie: 57

Głosowanie skończone: 24 Grudzień 2009, 00:46

buninek

Żeby aplikacja 32 bitowa działała poprawnie w systemie 64 bitowym w tymże muszą być zainstalowane odpowiednie biblioteki 32-bit.

TJM

Zasadniczo zawsze 32 bitowa aplikacja byla wysyłana do 64 bitowych hostów, jeśli coś się zmieniło to musi to być wina niedawnego upgrejdu serwera do nowszej wersji. Zawsze można użyć anonymous platform wtedy da się bez problemu uruchomić aplikację - zresztą i tak wypada tak zrobić, bo ze względu na kompatybilność z różnym sprzętem i OSami domyślna aplikacja nie jest zbyt szybka.

Niestety mam też złą wiadomość. Były fajne plany rozbudowy projektu o aplikacje GPU (i generalnie dodatkową, inną aplikację). Na chwilę obecną jednak wszystko stoi pod znakiem zapytania, bo od kilku tygodni miałem niezbyt wiele czasu na dłubanie przy projekcie, a w ciągu ostatnich paru dni trochę rzeczy mi się ekstremalnie skomplikowało i na chwilę obecną nie jestem pewien czy/jak długo będę dysponował wystarczającym czasem i środkami finansowymi na utrzymanie projektu :(

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

mó w czym problem. Pomożemy  :attack:

Szopler

Czy do Enigmy są jakieś optymalki pod Win ?
Jeśli tak, to gdzie?

emik

chyba w tym wątku: http://www.enigmaathome.net/forum_thread.php?id=17


Szopler


AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

dobrze że nie dupa (najczęściej wpisywany wyraz przez programistów )

Hani

#48
Z optymalkami też nie wyszło. Na razie dam sobie spokój bo zaraz sobie system posadzę, a na wskrzeszanie nie będę miał czasu  XD .
Jak coś wskóram t napisze bo widzę (czytam) że nie jestem sam z takim problemem.

TJM - jak możemy jakoś pomóc to nawijaj. 


TJM

Niestety jak grom z jasnego nieba spadły na mnie okoliczności, przez które muszę jakoś przebrnąć i nie będzie raczej zbyt łatwo. Nie będe o tym publicznie pisał, bo samo czytanie niejednemu z was mogłoby zepsuć humor na jakiś czas.

Co do pomocy - największym problemem jest w tym momencieniezbyt duża ilość wolnego czasu (zwłaszcza o sensownych porach, bo łatwo o czas kosztem spania). Jeżeli ktoś z was czuje się na siłach pomóc podłubać przy projekcie, to jestem otwarty na wszelkie propozycje.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Hani

Ups... W takim razie Goldbach pewnie też prędko nie ruszy :'(


JaRa

Witam.

Od wczoraj mam problemy z pobieraniem i odsyłaniem próbek, ciężko mi też dostać się na stronę projektu.

Ma ktoś podobne problemy??

Pozdrawiam JaRa



Tomasz R. Gwiazda

http://www.boincatpoland.org/smf/enigmahome-78/tworzenie-projektu-czyli-powstanie-i-ewolucja-enigmahome/1025/


czemu to szanowny kolega po lebkach czyta forum ? :)


TJM

Nie wiem co jest grane, wczoraj coś się zamuliło na łączach, dziś niby ok a mimo to serwer regularnie 'znika' z sieci na jakiś czas.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

JaRa

#54
Czytam dużo wszystkiego pewnie nie.  :book:
Tam nic nie było o tym że nie pobiera i nie odsyła próbek a mi komp pół dnia tylko AP26 na grafice mielił. Wczoraj było podobnie tylko szybciej zatrybiło.
Zapytałem bo nie mogłem się dostać nawet na stronę projektu.
Nawet dziś ciężko z aktualizacją statystk przez RAD-Poland z tego co widzę.

Już wszystko wygląda OK



Hani

 :( Było na chwilke OK. A teraz:
czw, 7 sty 2010, 18:10:56   Enigma@Home   [error] MD5 check failed for m3_yngzo50_d_1147
czw, 7 sty 2010, 18:10:56   Enigma@Home   [error] expected f5e51f08a3702a8b915e6f77a097daad, got a70be7459937b6165a4e709936ef5113
czw, 7 sty 2010, 18:10:56   Enigma@Home   [error] Checksum or signature error for m3_yngzo50_d_1147

i tak na wszystkich kompach. Polece na pysk w projekcie miesica.


TJM

Niektóre WU są po prostu zbugowane, tak się zdarza przy dodawaniu nowych.
Jest ich tylko kilkaset, jednak latają w kółko aż nie przychwyci ich 'max_error_results' dla WU.
Za mało ich jednak żeby ręcznie je wyszukiwać.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

eclipse99

#57
Przy ostatnich dziesięciu WU na jednym z komputerów  -
CytatCompleted, marked as invalid

EDIT:
Jest przy wszystkich ostatnio odesłanych WU na wszystkich moich kompach.

TJM

To są prawidłowo przeliczone WU, które na skutek błędu w późniejszym czasie zmieniają się na invalid (zauważ, że przez pierwsze kilka minut po odesłaniu będą miały status validated).
Nie wiem na razie co powoduje ten problem, w logach czysto, pewnie jakiś duperelowaty błąd w kodzie.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.