Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

mario

Zaczęty przez mario, 16 Maj 2010, 12:26

mario

Witam

Imię - Mariusz
Wiosny - 32
Miejscowość - Łódź

o projekcie dowiedziałem się uczelni

zasoby sprzętowe w domu: Z60m IBM ThinkPad oraz stacjonarny E2160 @ 1.80 GHz, 2G Ram DDR2  Dual Chanell, GeForce 7600 GS, Windows 7 32bit;

Praca i hobby - IT ( hmm tam też mam kilka PC ;) )

Jako nowy mam kilka pytań i poterzbuje troszkę Waszej pomocy


pozdrawiam


to be or not to be

kempler

Witam kolejnego Łodzianina :) Wal śmiało z pytaniami  :parrrty:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

_Aleksander_

Witaj!

Jako posiadacza IBM Thinkpad zachęcam do podłączenia się do projektu Quake Catcher Network.
Twój laptop posiada wbudowany akcelerometr, dzięki czemu nie obciążając CPU możesz zdobyć trochę punktów w całkiem ciekawym projekcie ;D

RobaL

Tez jestem nowy na pokładzie wiec witam młodego padawana!  ;)


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

apohawk

Witamy na pokładzie  :parrrty:
Pytaj śmiało.
No good deed goes unpunished.

Troll81

Żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi :D

mario

Dziękuje za przywitanie :)

W przyszłości ulepszę i uaktualnię swoją wizytówkę.

Moje pytania:

1. Jak przyłączyć się do BOINC@Poland, żeby moje "liczenie" było dodawane do wyniku ogólnego ? i czy ja jako pojedynczy user  też będę uwzględniany w rankingach (ogólnych, zespołowych etc etc) ?

2. Wczoraj zainstalowałem i dostałem do przeliczenia dwa "zadania" - czas jaki mi pokazało to ~24h ale przeliczyło to w 8h ( zauważyłem że procek pracował na 100 % ) - nie wiem czy to dobrze czy źle, czy jest możliwość polepszenia szybkości liczenia ?

3. Dzisiaj próbuje sprawdzić kilka danych z mojego kontra i otrzymuje taki komunikat :

This page requires database access. Our database server is temporarily shut down for maintenance. Please try again later.

wiem co to oznacza - czy tak jest często ?

4. Skąd mam brać kolejne zadania do liczenia-przeliczania ? czy to ma związek z pytaniem nr.3 ?

5. Czy można równolegle brać udział w kilku projektach ?

6. Czy istnieje możliwość liczenia na PC które to nie są podłączone do sieci ? jeśli tak to jak importować zadania a potem eksportować wyniki żeby były doliczone do naszych-moich statystyk ?

Póki co to tyle - powoli czytam forum - ale jak projekt już istnieje ładnych kilka lat, to wątków jest "sporo"

pozdrawiam




to be or not to be

Mori

1.) Albo w ręcznie w każdym z projektów, albo poprzez BAM.
2.) To dobrze. Czasy pozostałe to pewne uśrednione wyniki - po pewnym czasie powinno je trochę dostosować do Twojego kompa. Co do polepszania szybkości - podkręcenie procka.
3.) Nie, mnie się nie zdarzyło. Jaki projekt?
4.) BOINC Manager powinien sam sobie pobrać kolejne próbki, gdy będzie ich potrzebował.
5.) Tak.
6.) Pytaj TJM o tzw. "Halowce" (chociaż u mnie nie zadziałało generalnie i zwątpiłem, przez co mi odpadł jeden Athlon64 X2).

apohawk

Ad.1. Logujesz się na stronie projektu do swojego konta i tam najczęściej po prawej stronie w ramce społeczność/community będzie możliwość dołączenia do zespołu. Wyszukujesz BOINC@Poland, klikasz w nazwę i w szczegółach zespołu będzie link przyłączający do zespołu. Najczęściej gdzieś pod koniec info o zespole. W każdym projekcie jest osobne konto, na którym trzeba oddzielnie dołączyć do zespołu lub ew. zostawić to jakiemuś menedżerowi kont, np. BAM.
Do punktów zespołu doliczane są tylko punkty, które zdobyłeś będąc członkiem zespołu. Oczywiście są one także doliczane do Twoich statystyk indywidualnych.
Ad.2. Pierwsze oceny długości obliczeń próbki często są chybione. Raz jest krócej, raz dłużej. Nie ma się co przejmować. Po kilku przeliczonych próbkach w danych projekcie się to wyreguluje.
Ad.3. To zależy od projektu. Niektóre robią przerwy regularnie, np. SETI.
Ad.4. Jeśli to ten sam projekt, to tak.
Ad.5. Oczywiście. Boinc Manager będzie przydzielać czas dla projektów proporcjonalnie "resource share" ustalanym na stronach projektów.

Mam nadzieję, że trochę się wyjaśniło.
No good deed goes unpunished.

mario

Cytat: apohawk w 16 Maj 2010, 20:39
Ad.1. Logujesz się na stronie projektu do swojego konta i tam najczęściej po prawej stronie w ramce społeczność/community będzie możliwość dołączenia do zespołu. Wyszukujesz BOINC@Poland, klikasz w nazwę i w szczegółach zespołu będzie link przyłączający do zespołu. Najczęściej gdzieś pod koniec info o zespole. W każdym projekcie jest osobne konto, na którym trzeba oddzielnie dołączyć do zespołu lub ew. zostawić to jakiemuś menedżerowi kont, np. BAM.

wszystko OK - tylko muszę troszkę poczekać bo otrzymuje komunikat:

This page requires database access. Our database server is temporarily shut down for maintenance. Please try again later.


CytatAd.2. Pierwsze oceny długości obliczeń próbki często są chybione. Raz jest krócej, raz dłużej. Nie ma się co przejmować. Po kilku przeliczonych próbkach w danych projekcie się to wyreguluje.

ok

CytatAd.3. To zależy od projektu. Niektóre robią przerwy regularnie, np. SETI.

ok

CytatAd.4. Jeśli to ten sam projekt, to tak.

ok

CytatAd.5. Oczywiście. Boinc Manager będzie przydzielać czas dla projektów proporcjonalnie "resource share" ustalanym na stronach projektów.


ok

Cytat: MoriBOINC Manager powinien sam sobie pobrać kolejne próbki, gdy będzie ich potrzebował

to mam rozumieć, że to nie jest na zasadzie 24h/7dni

pytanie:

np. czy jest możliwość "zakończenia mojej działalności" dla danego projektu ?


to be or not to be

RobaL

Cytat: mario w 16 Maj 2010, 21:09np. czy jest możliwość "zakończenia mojej działalności" dla danego projektu ?

W BOINC-Manager klikając na dany projekt i w lewym menu wybrać opuść projekt lub nie pobieraj danych.


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

Troll81

BOINC manager będzie pobierał tyle próbek by twój proc miał zawsze pełne ręce roboty :D oczywiście w ramach ograniczeń które sam mu ustawisz. Jeśli masz ustawione że BOINC liczy gdy nie używasz kompa a kompa masz włączonego przez 8 godzin dziennie przy czym pracujesz na nim przez 6 to BOINC pobierze próbek na 2 godziny dziennie :D

mario

pytanie:

dołączyłem do World Community Grid ---> BOINC@Poland dostałem dwa zadania i przeliczanie idzie, ale musiałem zresetować PC i zauważyłem że znów zaczyna liczyć od 0 % - to tak jest czy to może jakiś błąd ?



to be or not to be

RobaL

Każdy projekt/próbka ma swoje Checkpoints - aktualny postęp pracy zostaje wtedy zapisany. Może to być parę minut lub cała próbka (n.p projekt FreeHAL). Widocznie praca rozpoczęła się od nowa bo nie osiągnąć pierwszego Checkpoint.


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

Mori

Generalnie są dwa powody:
1.) wskaźnik nie jest aktualizowany na bieżąco (np. niektóre próbki z PG stoją, a potem skaczą nagle na 48%);
2.) każde zadanie co jakiś czas robi sobie taki punkt kontrolny - i wszystko, co zostało policzone od czasu ostatniego takiego punktu kontrolnego zniknie podczas resetu.

G

 :parrrty: Ahoooj! - Tam na horyzoncie! ...  :parrrty:

 
     

mario

może mi ktoś opisać co oznaczają kolejno opisy w BOINCSTAT: Credits - BSrac - Rank - Rank%


to be or not to be

REPAIRMAN

Witamy,

Milego liczenia ;)


Mori

Credits - całkowita liczba punktów w danym projekcie (im większa liczba, tym lepiej);
BSrac - BoincStats Recent Average Credits - średnia punktów według BS (im większa liczba, tym lepiej);
Rank - miejsce w statystykach w danych projekcie (im mniejsza liczba, tym lepiej);
Rank % - to co wyżej, tylko w procentach (im większy procent, tym lepiej).

Waldek1989

Witaj na pokładzie  :parrrty:

mario

a jest możliwość ustawiania ile próbek ma pobrać z danego projektu, np. pobierze 3-y i przeliczy, następnie pobierze 3 z innego projektu itd


to be or not to be

mario

Cytat: mario w 17 Maj 2010, 14:21
a jest możliwość ustawiania ile próbek ma pobrać z danego projektu, np. pobierze 3-y i przeliczy, następnie pobierze 3 z innego projektu itd

to chyba znalazłem -- BOINC Manager --> preferencje lokalne --> inne opcje --> przełączaj się pomiędzy aplikacjami projektów co....



to be or not to be

Troll81

to jest co ile minut sie przełącza pomiędzy aplikacjami a nie ile próbek ma pobrać...

mario

Cytat: Troll81 w 17 Maj 2010, 15:10
to jest co ile minut sie przełącza pomiędzy aplikacjami a nie ile próbek ma pobrać...

ok  ok wiem a co do ilości to wiesz może jak to ustawić ?


to be or not to be

Troll81

Z tego co wiem to tylko ręcznie. wstrzymując pobieranie zadań po pobraniu odpowiedniej ich ilosci.

Mori

Zaawansowane -> Preferencje lokalne -> Ustawienia sieci -> dodatkowy zapas danych na...

W BOINCu nie liczy się raczej ilość zadań, a czas, w jakim zostaną policzone (bo przecież jednostka jednego projektu może się liczyć 200h, a innego - 10m -- zatem ustawianie ich ilości byłoby nieodpowiednie).

mario

pomoże mi ktoś z sygnaturkami ?


to be or not to be

RobaL

patrząc tylko na kolegę post wyżej to widać skąd można dostać sygnaturki - boincstats.com, stats.free-dc.org itp. itd. Czy masz jakieś konkretne pytania dotyczące jakiejś?


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

mario

ehh nie mogę się odnaleźć na  BOINC Stats


to be or not to be

Tomasz R. Gwiazda

a masz tam konto zalozone ?
bo najprosciej to tak sie znales :) (w odpowiedniej zakladce link do wlasnych statysytk)

emik

poczekaj na uaktualnienie statystyk

tu twoje konto w Rosecie: http://pl.boincstats.com/stats/user_graph.php?pr=rosetta&id=380962

a tu będziesz miał ogólne statystyki: http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=51047a9e33c240d58513e93c6bfc5808


Mori

"Członek zespołu   n/d" :(

Dołącz do BOINC@Poland! :)

mario

Cytat: Mori w 18 Maj 2010, 18:07
"Członek zespołu   n/d" :(

Dołącz do BOINC@Poland! :)

http://pl.boincstats.com/bam/teams.php - tutaj wpisać ?  BOINC@Poland bo już się lekko zakręciłem - ogólnie każdy projekt w jakim uczestniczę to podaję team BOINC@Poland

MilkyWay@home
SETI@Home
World Community Grid
Rosetta@Home




to be or not to be

Mori

Tak, w BAMie może być, choć czasami nie chce ustawić. Najbezpieczniej jest sprawdzić w projektach:
MilkyWay: http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/team_display.php?teamid=14
SETI: http://setiathome.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30228
WCG: http://www.worldcommunitygrid.org/team/viewTeamInfo.do?teamId=0MH9NS9PP1
Rosetta: http://boinc.bakerlab.org/rosetta/team_display.php?teamid=55

I tam powinieneś mieć, po zalogowaniu, jakiś link w stylu: Join this team / Dołącz do drużyny. Jeśli będzie Opuść drużynę / Quit this team / Leave this team - to znaczy, że w danym projekcie już liczysz razem z nami, więc nie musisz nic robić.

mario

czy warto i czy optymalizacja działa ? ze strony http://calbe.dw70.de/win32.html


to be or not to be

emik

Cytat: mario w 18 Maj 2010, 17:12
ehh nie mogę się odnaleźć na  BOINC Stats

już jesteś: