ASUS EAH4850 a problem z temperatura

Zaczęty przez RobaL, 27 Luty 2011, 20:54

RobaL

Witacje!

Ostatnio mialem troche zmian w kompie i posiadam teraz ASUS EAH4850/HTDI/1G w Crossfire :attack: wersje roznia sie jednak w Revision - 1.0 lub 1.1. Mam jednak problem z temperatura, jedna karta (GPU1, Rev 1.0) wylancza sie po jakims czasie. Swieci sie czerwona dioda D1601 ktora wskazuje na za duza temperature. Jednak czytam temperature Everest i w logu mam przy wylaczeniu karty nie cale 80°C. A dokladnie:

GPU1: 78°C
GPU1 - Memory: 78°C
GPU1 - Shader: 80°C

GPU2: 71°C
GPU2 - Memory: 70°C
GPU2 - Shader: 74°C

Ja niewiem, ale przeciesz to nie sa zadne krytyczne temperatury. Chlodzenie mam Zalman VF950 - nalepilem tez radiatory na RAM. Ma ktos jakies wytlumaczenie na moj dylemat? Licze Milkyway Optimized Application. Za wszelkie wskazowki lub pomoc dziekuje z gory  :book:


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

Cyfron

a masz możliwość monitorowania na tych kartach temperatur na zasilaniu? (bo to, że rdzeń i pamięć nie mają przekroczonych temperatur, to nie znaczy, że wywala temperaturę na sekcji zasilania, która czasem się bardziej grzeje) i tutaj kolejne pytanie:
Karty są OverClockowane ?

Bo to może powodować większe zapotrzebowanie na prąd i obciążanie zasilania.
A może coś robiłeś z zasilaniem (zmieniałeś je gdzieś w ustawieniach karty - jak się w ogóle da) ?

RobaL

Wlasnie na zasilaniu nie moge zczytac - probowalem tez przed chwila GPU-Z. Karty nie sa overclockowane, jeszcze :) Bo to w planach jak zaczna stabilnie dzialac.

Z zasilanie nic nie krecilem lub kombinowalem. Jednak porada dobra, mam radiatory jeszcze jakies na zbyciu to przylepie jutro i zobacze czy cos da.


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

Pigu


Troll81

ale on tu ma problem z przegrzewaniem grafy.... btw zasilacz faktycznie może nie wyrobić.

Pigu

imho jeżeli ma 600w to wyrobi spokojnie - ja wyrabiam z 4870, kręconym q6600 i wodą na 550w (zestaw ma pobór ok 300), ale zwisy niekoniecznie są powodowane temp - niedokarmienie karty może skutkować błędnymi komunikatami

btw - sprawdź doleganie radiatora - miałem problem dość podobny - winne było grzebanie przy fabrycznym chłodzeniu, którego efektem bylo nierównomierne naprężenie na radiatorze powodujące odstawanie w jednym narożniku - dioda o temp zaraz po włączeniu kompa  :deadman:

Tomasz R. Gwiazda

tez mi sie zdaje ze zasilka jest spox :)
mocniejsze karty mam na 750 i daje rade

RobaL

#7
Radiator nie dolega porzadnie bo dopiero teraz zauwazylem ze brakuje jeden gwint i nie moge z jednej strony dociagnac, niewiem jak to moglem przeoczyc ... juz napisalem do Zalman. Jednak temperatura rdzenia nie przekraczala i tak 80°C.

Co do zasilania samego to jest w porzadku bo jest druga dioda ktora sygnalizuje problemy z zasilanie (link w pierwszym poscie). W sumie ten problem na poczatku nie mialem (jakies 10 dnia), wszystko smigalo. Stopka jest up-to-date.

Przylepilem wlasnie radiatory tak jak opisane tutaj, Milkyway wlaczone i zobaczymy jak bedzie smigac. Wczoraj gralem jednak troche w Bad Company 2 i Starcraft 2 i karta sie nie wylaczyla, wiec mysle ze to BOINC dopiero tak obciaza karte ze sie poddaje  :attack:


Edit: Znowu wylaczenie liczac MilkyWay po paru minutach.


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

S6X

Podłącz tylko 1 kartę tą co się przegrzewa i odpal milke, zobacz czy się wyłączy. Jeżeli będzie działać to znaczy że zasilacz nie wyrabia z dwoma, jak się wyłączy to problem jest z grafą lub jej chłodzeniem.

Pigu

dociśnij ręką i włącz milkę - stawiam zdecydowanie na to  %)

czujnik temp może być daleko od miejsca gdzie odstaje, mam ASUSA EAH4870, znam zagadnienie - u mnie nawet nie było widać, że radiator odstaje - po prostu było drobne naprężenie - starczyło

RobaL

A wiec troche dzisiaj pokrecilem przy kompie i "zoptymalizowalem" chlodzenie - teraz dopiero po dlugim czasie sie wylacza grafika. Zasilanie moge chyba wykluczyc. Jednak chyba to "przegrzanie" powoli pokazuje obiawy - memory i shader maja miedzy 60°C (idle) i 100°C (load). Niewiem skad sie ta temperatura bierze - radiatory wszystkie jeszcze sa i zmian nie bylo. Mysle ze to jakis blad zczytania lub czujnika. Nie widze powodu na taka wysoka temperature. Teraz niewiem czy mam czekac az mi sie cos spali czy moge spokojnie siedziec przy kompie.



Narazie czekam na nowa srubke od Zalman  :(


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

RobaL

Dokoncze historie. Srubka wymieniona, temperatury spadly na takie jakie byly. 70-80°C na GPU, Shader, Memory.

Jednak problem jest z chlodzeniem zasilania karty Rev 1.0. Jak tylko przykrece wentylator ktory dmucha na karte graficzna to sie wylancza - problem z temperatura. Teraz licze 50/50 Collatz/Milky i wszystko smiga bez problemu, denerwuje tylko troche ten wentylator. Ale nic, trzeba z tym zyc. Latem i tak szykuje update kompa (Sandy Bridge lub Bulldozer) + karta graficzna, ale z CrossFire / SLI dam sobie chyba spokoj bo chce pudelko zmniejszyc a nie chce miec turbiny od samolot w pokoju  :attack:

Over & Out


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

AiDec

Cytatale z CrossFire / SLI dam sobie chyba spokoj bo chce pudelko zmniejszyc a nie chce miec turbiny od samolot w pokoju

Zatem kup z nieoryginalnym chlodzeniem. Kosztuje niejednokrotnie niewiele wiecej niz referent, a przynajmniej nie uslyszysz :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

RobaL

Mi tu nie chodzi o chlodzenie karty graficznej, tylko o chodzenie calego pudelka  :boing:


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz