Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

TMRL DRTG

Zaczęty przez Bober, 28 Grudzień 2006, 12:57

Bober

A co to za projekt TMRL DRTG który się pojawił na samym dole listy stanu projketów na stronie głównej??

bartsob5

nie wiem, ale mam juz konto:P

ekhm, prosze o team;)

Bober

A to ja poproszę o linka do niego, najlepiej w dziale inne projekty :)

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Borsook

ja sie narazie wstrzymam z przylaczaniem do tego projektu, bo wiele osob dziwnie nieciekawe rzeczy pisalo na stronce boincstats, ze to jakies hakerskie, ze zbieraja dane z kompa i takie tam. Jesli ktos moglby cos wiecej o tym napisac bylbym wdzieczny

kempler

Wydaje mi siężę chodzi o to ale pewny nie jestem:
Tęczowe tablice (ang. rainbow tables) - baza hashów wykorzystywana w łamaniu haseł kodowanych jednostronną funkcją skrótu. Pozwala na zaoszczędzenie mocy obliczeniowej koniecznej do złamania hasła metodą brute force. Metoda ta została wymyślona przez Philippe Oechslina z Politechniki w Lozannie.

Zwykłe bazy danych hashów zajmują setki gigabajtów, przez co są nieefektywne. Tęczowa tablica jest tworzona przez zapisywanie łańcuchów (ang. chains) ze skrótów z możliwych haseł. Dzięki temu zapisywany jest jeden hash na kilkaset, a nawet kilka tysięcy wygenerowanych, a mimo to baza danych pozwala na odwrócenie hasha w ponad 90% przypadków, w zależności od rozmiaru tablicy. Czas łamania hasła skraca się przez to do kilkudziesięciu sekund na silnych komputerach.

Tęczowe tablice pozwalają na złamanie większości popularnych funkcji hashujących, w tym MD5, SHA-1, NTLM czy Cisco Pix.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

PMG

acha taka mała uwaga - dość duże paczki są. Odsyłając 2,1 godzinna paczkę (15 punktów za to) miałem do odesłania 4 mega.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

kempler

Zazsałem jedną próbkę i musze stwierdzi, że czas pozostały do zakończenia baaaardzo się róźmo od rzeczywistej. Czy inni też tak mają ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

PMG

Tak - zaczyna sie od jakiegoś kosmicznego "28 godzin" a tak naprawde to coś koło 1,5 - 2 godzin.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

kempler

Ja na początku miałem 48 h :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Pluto

Pojawia sie jakies statystyki tego projektu na naszej stronce? Z pewnoscia rozreklamowaloby to projekt. Mozna by zaczac tam jakies rywalizacje... Chociaz widac, ze z Polski to chyba tylko my tam liczymy.

PMG

A tak w sumie to do czego to jest wyrzkosytwane ? bo rozumiem na czym polegają te tęczowe tablice - ale czy one nie bedą wykorzystywane w jakiś "niezbytmiodpowiadający" sposób? Bo przeciez oni te tablice sprzedają na kompaktach. To znaczy ze każdy moze to kupić.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

emik

Witam - jestem nowy w naszej grupie i chciałbym sie z wszystkimi przywitać w pierwszym poście.

Ja na początek mam 20 godzin


Tomislaw

Witam serdecznie kolegę



bartsob5

Cytat: "Pluto"Pojawia sie jakies statystyki tego projektu na naszej stronce? Z pewnoscia rozreklamowaloby to projekt. Mozna by zaczac tam jakies rywalizacje... Chociaz widac, ze z Polski to chyba tylko my tam liczymy.


widze ze mamy optymiste!!! bo mamy 91,5K straty i zeby to odrobic bedzie conajmniej ciezko..

Pluto

Juz widze ze mozna znalesc staty na naszej stronce... Chcialbym zauwazyc w rankingu uzytkownikow wysokie miejsca naszych rodakow... Borsook jest na 8 miejscu z dosc wysokim przyrostem dziennym... Jak go znalesc moze by sie udalo go zwerbowac do nas... Kolejnym jest jamin na 17 miejscu. Tyle ze on to juz ma team. Boinc.sk... Cieszy jednak 4,niezagrozone jak narazie, miejsce Polski.

kempler

Oto wypowiedz jednego z twórców:

Hello Everyone,

I hope to help clarify a few things about the Hashbreaker & TMRL DRTG project.

1) Hashbreaker.com & TMRL are not hacker organizations.
We specialize in helping individuals and companies maintain strong password policies by auditing password strength. This audit helps companies maintain Sarbanes Oxley controls over their core networks.

2) Hashbreaker.com does not profit from tables generated using the BOINC system.
All tables generated (And even two tables MD5 & SHA1 that where not generated) using the BOINC client are freely available for download on the Hashbreaker.com website. The current table (MD5 1-8 mixalpha numeric) will be roughly 500GB in size when completed. It too will be 100% free. We have been working on a system that will allow those participants who help in the project free access to the Hashbreaker Online cracker. It should be finished mid-January. Until then, the Hashbreaker Online functionality is NOT commercial and may be used by anyone who registers an account.

3) We do not help Hackers
In our Use Policy it clearly states that anyone using our resources will be prosecuted to the fullest extent under US law. We will cooperate fully with any Law Enforcement agency to the limits of our Privacy Policy.

4) We are profiting from all this
We only profit from one of two things. 1: Use of our CPU�s for Rainbowtable Cryptanalysis 2: Sale of Rainbowtables we created without the BOINC System. We offer the BOINC system as a way of enhancing our services, and spreading security awareness.

5) We do not audit members passwords
That�s correct; we do NOT in any way audit the passwords of our members. Hard as it may be to believe, it is a voluntary subscription. If you are a security professional, use a strong password, mine is a minimum 32 chars long, and never used anywhere twice.

We do not hide what we do, we are willing to answer any password auditing or security related question posed.

The site is new and still in Beta, we will look into the Javascript issues that might prevent some people from accessing our site.

Anyone wishing to remove an account is free to do so, Thank you for you interest in our site, we are a proud supporter of the BOINC project and support it fully. Its an inspiration to many people who find new and creative ways to use technology for the benefit of everyone.

I am sorry for anyone who may have thought otherwise. I would encourage everyone to learn what a project is about before resorting to vandalism and defacements.

Thanks - Spudster

A tutaj cały wątek do poczytania.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

KrzychuP

Może Borsook po prostu zapomniał przyłączyć się do naszego team'u w tym projekcie?

bartsob5

Cytat: "KrzychuP"Może Borsook po prostu zapomniał przyłączyć się do naszego team'u w tym projekcie?

lepiej zeby tak bylo    :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:   :wink:

kempler

A jeśli z premedytacją, to zdrada :P:P:P:P

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Tomislaw

Może mały przypominacz  :wink:  :?: (wierzę, że to tylko małe roztargnienie. Nie podejrzewałbym Borsooka o cóś takiego  :D  :wink: )



Borsook

a no jakos tak wyszlo, swieta sylwester. Podlaczylem sie do projektu ladnie szlo wiec zrobilem sobie przerwe od kompow na czas swiat. juz sie przylaczam i ciekawe czy punkty przejda na konto teamu

kempler

Na chwilę obecną nie przeszły :( Może coś się jeszcze zmieni :/ I już nie jestem pierwszy w naszym teamie :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

KrzychuP

Prawdopodobnie, dotychczasowe punkty (przed przyłączeniem) nie zostaną dopisane do konta zespołu. Dopiero te po przyłączeniu będą.
Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.

PBT_adamludek

Cytat: "KrzychuP"Prawdopodobnie, dotychczasowe punkty (przed przyłączeniem) nie zostaną dopisane do konta zespołu. Dopiero te po przyłączeniu będą.
Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.

to zalezy od projektu :)

emik

od paru dni próbuję odesłać przeliczona jednostkę, ale mi się nie udaję - a już jutro mija jej termin - co zrobić ??


bartsob5

wyglada na to, ze ich strona jest nieosiagalna... odeslij kiedy bedzie mozna, a jak ci nie przyznaja za nia punktow, to sie upomnij na ich forum;)

emik

udało mi się dziś odesłać przed terminem


Yoshi

Nie wiem czy zauważyliście, ale niedługo Estonia nas wyprzedzi, jak w takim tempie będziemy liczyć ;) Ma ktoś wolne moce przerobowe na swoich kompach? ;)
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

jamin

---------- 17:05 02.05.2007 ----------

Zwłaszcza, że team Estonia ma tylko jednego użytkownika na stanie ;)

---------- 08:52 17.07.2007 ----------

Tak z ciekawości - czy ktoś ma jakieś informacje na temat TMRL DRTG?
Coś z tego jeszcze będzie czy już po wszystkim :?:

PMG

Projekt istnieje ? Bo coś nie otwiera się mi strona

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Bober

Od jakiegoś czasu nie daje znaku życia. Do odwołania można uznać za zakończony.