2010.09: RNA World

Zaczęty przez Bober, 08 Sierpień 2010, 20:33

Który projekt będzie najpiękniejszy we wrześniu?

ABC@home
2 (3.1%)
AlmereGrid
0 (0%)
AQUA@home
1 (1.6%)
CAS@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Collatz Conjecture
0 (0%)
Cosmology@home
0 (0%)
DNETC
7 (10.9%)
DrugDiscovery@Home
1 (1.6%)
DynaPing
0 (0%)
EDGeS@Home
2 (3.1%)
Enigma@home
4 (6.3%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Gerasim
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
0 (0%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
1 (1.6%)
Leiden Classical
0 (0%)
Malaria Control
0 (0%)
MicroFluids@home
0 (0%)
MilkyWay@home
1 (1.6%)
NFS@Home
2 (3.1%)
PicEvolvr
0 (0%)
Primaboinca
9 (14.1%)
PrimeGrid
2 (3.1%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
QMC@home
2 (3.1%)
RNA World
17 (26.6%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Rosetta@home
3 (4.7%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home
3 (4.7%)
SETI@home Beta
0 (0%)
SIMAP
4 (6.3%)
Spinhenge@home
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
UCT: malariacontrol.net
1 (1.6%)
Vtu@home
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
Yoyo@home
2 (3.1%)

Głosów w sumie: 64

Głosowanie skończone: 28 Sierpień 2010, 20:33

dziubas

wczoraj rano wywaliło mi się parenaście próbek na lapku z w7-64 i powiesiły 2 na linux-64 (na obu jest dosyć pamięci). Zaraz po tym odłączyłem lapka z projektu, więc nie wiem czy się coś poprawiło. Na linuxa dostaje dziś komunikaty o braku próbek na moją platformę. Trochę zniechęcające
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

apohawk

Mi w nocy zrestartowało win7 (BSOD). Trafiły mi się próbki "przerwane przez serwer", no i ponownie mam próbkę, która od kilkunastu minut ma progress 100%, a liczy się uparcie dalej. W skrócie, projekt niedopracowany, nie powinien był zostać PM.

Uprasza się kamratów o branie stabilności projektu pod uwagę podczas głosowanie  ;D
No good deed goes unpunished.

dziubas

takie 100% miałem właśnie na linuksie, podobne cuda zdarzały się w Rosetta, ale tam po restarcie boinca liczyły prawidłowo do końca od ostatniego checkpointa, ok. 70%. tu po restarcie licznik się wyzerował, dałem im pół godziny i wyglądało że rzeczywiście liczą od początku - ponieważ obie były raczej długie (2-3h) więc je wywaliłem.
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Karlik

Cytat: dziubas w 03 Wrzesień 2010, 09:18tu po restarcie licznik się wyzerował
Na linuksie jeszcze nie zaimplementowali checkpointów (a przynajmniej na 64bitach).

dziubas

bez ckeckpointów to ja moge im liczyć próbki co najwyżej jednogodzinne  XP
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Troll81

Due to an excellent, but unfortunately unannounced race with tremendous throughput (increase of compute power from approx. 2.5 TFLOPS to above 4.5 TFLOPS within only two days), our WU buffer has been sucked dry. Although we have more than enough work for even more participants, RNA World WU production is computationally expensive (for each WU that can be delivered, a mini simulation has to be carried out on the server), so our server currently can't keep up with the demand. Whatever is produced is downloaded almost instantly. On top of that the current WUs appear rather short (WU runtimes can not be deduced without the results from the mini simulations). We now try to feed in some longer running tasks over the weekend but still it may take quite some time to refill the buffers although the server works on refilling constantly.


Zarżnelismy projekt :D

apohawk

Na forum piszą, że planet3dnow i seti.germany też się rzucili ścigać w rnaworld. To nie nasza wina XD
No good deed goes unpunished.

Troll81

#87
 XD chyba czytaja nasze forum :D i nie chcą byśmy ich wyprzedzili w rankingach :D

[img]http://boincstats.com/charts/chart_uk_rnaworld_project_new_credits.gif[/img]

[img]http://boincstats.com/charts/chart_uk_rnaworld_object_new_teams_661.gif[/img]

[img]http://boincstats.com/charts/chart_uk_rnaworld_object_new_teams_2.gif[/img]

[img]http://boincstats.com/charts/chart_uk_rnaworld_object_new_teams_100.gif[/img]


:attack: :attack: :attack: :attack: :attack: :attack:

pogońmy niemców :D

Tomasz R. Gwiazda

to juz sie komus musialoby bardzo nudzic zeby nas inwigilowac i sprawdzac co my liczymy :)
dziwni sa :D

Telefax

Beznadziejny jest ten projekt!! Checkpointy praktycznie żadne na długich próbkach. Tak jak pisał dziubas i ja miałem - po prawie 5h mielenia próbki na 15h żadnego checkpointa - sprawdzone w BoincTask.
Dziękuję, poczekam na następny projekt - NIE BETA !!

dziubas

dostałem próbkę która na dzień dobry chciała się liczyć 90 godzin, a po godzinnym namyśle pokazuje że ma 102 godziny do końca  XD
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Troll81

Kiedyś była zasada że projekty beta nie będą głosowane ale nie spodobało się oskarżono nas o cenzurę i zawężanie wyboru i zasada została zmieniona....

PanStaszek

Nie każda beta musi być przecież niestabilna, ja ciągle jednak wnioskuję za tym, by głosowania były krótsze, kończone szybciej, dając zarazem czas na kilkudniowe wytestowanie projektu zanim zacznie się go masowo "obrabiać" .


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Szopler

W sumie głosowanie na projekt października powinno się już zacząć. I mogło by być 21 dniowe. Potem można tydzień testować projekt i jazda...

apohawk

Trollu i reszta, gwoli ścisłości, ja nie apeluję o ocenzurowanie możliwego wyboru, ale o rozsądne wybieranie  %)
Policzyłem trochę i już jestem 16. Jeśli SIMAP będzie miał przerwę, to policzę jeszcze trochę. Ostatni tydzień września to i tak wyścig PG.
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

jak w takiej masie ludzi liczyc na rozsadek ?? :P

apohawk

np. "patrzcie, coście narobili! ten projekt jest kijowy, ma błędy i brakuje próbek!", może za którymś razem dotrze XD
No good deed goes unpunished.

Troll81

Każdy głosuje jak uważa i albo szanujemy ten wybór albo nie...

apohawk

Niech na przyszłość uważają bardziej. Liczymy, więc szanujemy, a że jest feedback na temat projektu, to źle?  ;)
No good deed goes unpunished.

legis

Cytat: Troll81 w 03 Wrzesień 2010, 19:01
Kiedyś była zasada że projekty beta nie będą głosowane ale nie spodobało się oskarżono nas o cenzurę i zawężanie wyboru i zasada została zmieniona....


Cytat: Troll81 w 03 Wrzesień 2010, 23:03
Każdy głosuje jak uważa i albo szanujemy ten wybór albo nie...

tak to bywa w demokracji czasem potrzeba odrobinę dyktatury

AiDec

#100
Cytat: apohawk w 03 Wrzesień 2010, 09:06
Uprasza się kamratów o branie stabilności projektu pod uwagę podczas głosowanie  ;D

Poparcie  :arrr:. Niestety, upraszalo sie juz wiele razy (ja osobiscie), jednak wciaz sa osoby ktore pojda na zywiol XP. Tak jest z RNA, tak bylo z NFS, Malaria i Climate tez dawaly po tylku. Nauczony doswiadczeniem (NFS itp.) w tym miesiacu praktycznie nie licze PM. Natomiast od tego miesiaca, postaram sie zamieszczac z mojej strony projekty `zalecane` (zalecane przeze mnie ofc), do ktorej to grupy nalezec beda znane mi i mocno przetsetowane na wielu maszynach projekty. Mam nadzieje w ten sposob pozytywnie wplynac na wybory naszych kamratow :).


Cytat: legis w 03 Wrzesień 2010, 23:45
tak to bywa w demokracji czasem potrzeba odrobinę dyktatury

A czasami glos `doradcy` moze wystarczyc ;).





Projekty polecane przeze mnie jako `w 99% stabilne`:

AQUA@home
Einstein@home
Enigma@home
Poem@home
PrimeGrid
Rosetta@home
QuantumFIRE


WCG@home, podprojekty:
- Help Conquer Cancer
- Help Fight Childhood Cancer
- Discovering Dengue Drugs - Together
- Human Proteome Folding - Phase 2


Nie zrozumcie mnie zle - nie zamierzam Was namawiac do liczenia Yoyo czy Rosetty, wymienilem jedynie projekty, ktore zawsze i bez problemow chodzily na kazdej z moich maszyn (20). Nie zachecam Was do glosowania na te projekty, nie wymienilem ich ze wzgledu na przydatnosc, wymienilem projekty ktore maja marginalnie niska szanse na szeroko pojeta niestabilnosc. Opinie mile widziane - moze wspolnie powiekszymy ta liste :).


EDIT: Dodalem Einstein.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

eclipse99

A miałeś jakieś problemy z Einsteinem?


:no:

astjan

Wybaczcie glupie pytania, ale jestem tu nowy  ::)

Czyli liczymy ten projekt jak PM pomimo problemow jakie stwarza z probkami? Ja dzis w ciagu nocy mialem kilkanascie komunikatow o braku probek do liczenia...

apohawk

Dalej jest projektem miesiąca. Taki był wynik głosowania, więc przydało by się to uszanować. Przymusu nigdy nie ma, to ma być zabawa.

Witamy na pokładzie  :parrrty:
No good deed goes unpunished.

Troll81

Ano

PM to przede wszystkim zabawa :D

astjan

Dla mnie bomba :) PM i tak idzie na dwoch kompach a na trzecim WCG bo na macu nie przejdzie RNA :)

sosite

No cóż, ja też jestem tutaj dosyć nowy (raptem natłukłem 7 tyś pkt w poem@home). Boinc jednak ciągle mnie informuje, że nie ma żadnych próbek dla mnie w RNA World >:(. Mam Windę 7 64bit jeżeli to stanowi jakąkolwiek różnicę...
Moje: wizytówka, dziennik, sygnaturka, itd.
Przypominam, że mój pseudonim to "sos" a login "sosite" i są to dwie odrębne sprawy ;)

Troll81

#107
Po pierwsze - witam na forum i zapraszam do działu wizytówki. Zachęcam też do podania województwa zamieszkania. Uwzględnimy cię wtedy w rankingu województw.

http://www.rnaworld.de/rnaworld/server_status.php

w RNAWorld próbek jak widać mało i są od razu rozchwytywane. Polecam dołączenie do co najmniej 3 projektów. Wtedy zawsze bedziesz miał próbki.
http://www.boincatpoland.org/wiki/Kategoria:Projekty
do wyboru do koloru :D

Peciak

Cytat: AiDec w 03 Wrzesień 2010, 23:49
Opinie mile widziane - moze wspolnie powiekszymy ta liste :).
AiDec rozróżnijmy projekty niestabilne od wymagających
np.
PrimeGrid - stabilny ale niektóre jego podprojekty są wymagające zwłaszcza te z LLR - temperatura  :fright:
YOYO - stabilny ale wymagający niektóre podprojekty wymagają nawet 1 GB RAM-u na zadanie co wykazał ostatni wyścig  |-?
NFS - dokładnie jak YOYO wymaga sporo ramu i liczenie go na nowym sprzęcie (4 rdzenie + HT) z systemem os 32 do którego można zapakować tylko 4 GB RAM-u jest nieporozumieniem  :deadman:

rnaworld - no właśnie niestabilny bo brak chekpointów, diabli wiedzą ile potrzebuje RAM-u i powoduje zwisy. Ale może gdybyśmy się dowiedzieli co powoduje dane zwisy to z projektu niestabilnego awansował by na projekt wymagający.

do projektów miłych w liczeniu spokojnie można dołożyć jeszcze:
- POEM
- SIMAP
- Spinhenge

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Sergeant

Ja bym jeszcze uzupełnił tę listę o:
- Cosmology (próbka - kilkanaście godzin liczenia);
- EDGeS (próbka - kilkadziesiąt minut liczenia);
- Leiden Classical (próbki - dwa rodzaje: dłuższe to ze trzy godziny liczenia, krótsze to kilkadziesiąt minut);
- QMC (próbka - kilka godzin liczenia);
- QuantumFIRE (próbka - kilka godzin liczenia);
- WUProp (próbka - ok. 12 godzin liczenia).
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

apohawk

SIMAP jest świetny do liczenia, jeśli tylko ma próbki. Pamięci wiele mu nie trzeba, próbki nie wysypują się. Stabilne aplikacje, ale że próbki często nie są dostępne, więc klasyfikuję jako niestabilny (pomimo mej całej sympatii dla projektu)
Spinhedge - fajnie, ale serwer po aktualizacji odrzuca na 15 minut *foch*
Docking - bardzo miło wspominam jak był projektem miesiąca. - stabilny
NFS - bardzo stabilny, ale bardzo wymagający. - wymagający
MilkyWay - aplikacja stabilna, ale serwer pada albo wysycha za często. - niestabilny.
Collatz - padał tylko wtedy jak padała milka i nie było jeszcze dnetc ;) - stabilny (ale jak dla mnie przydatność naukowa bardzo mała, ale dobry projekt jako testowanie czy GPU działa).
SETI - kiedyś spoko, ale teraz co tam się dzieje... - niestabilny
Rosetta - Ostatnio były jakieś problemy, jedyne odkąd zacząłem liczyć, każdemu musi się kiedyś przytrafić, poza tym bezproblemowo, próbki wrażliwe na błędy CPU przy OC - stabilny.
VirtualPraire - kiedy system wysypywał się co chwilę (BSOD, resety), gdy na CPU miałem ustawione zdecydowanie za mało prądu i żaden inny projekt nie potrafił liczyć się poprawnie, ten liczył się poprawnie. Jednakże ze względu na wymagany RAM (1GB na próbkę) - wymagający.

Rozpisałem się, a miało być krótko  XD
No good deed goes unpunished.

AiDec

#111
@Peciak: cenne uwagi. Dodaje POEM bo faktycznie o nim zapomnialem. SIMAP i Spinhenge jeszcze bywaja humoryczne, wiec profilaktycznie nie bede ich polecal. Na razie jeszcze nie.

@sergeant: Przemysle temat jak tylko znajde chwilke.


Cytat: Piotr R. (Peciak) w 05 Wrzesień 2010, 10:44
YOYO - stabilny ale wymagający niektóre podprojekty wymagają nawet 1 GB RAM-u na zadanie co wykazał ostatni wyścig  |-?

Wywalilem zatem Yoyo - nie wiedzialem o tych ostatnich zmianach, dzieki za info.



Cytat: apohawk w 05 Wrzesień 2010, 11:29
Rosetta - (...) próbki wrażliwe na błędy CPU przy OC - stabilny.

Ja raczej napisalbym ze wrazliwe na bledy CPU przy OC i niskim woltazu. Samo OC - raczej brak wplywu. Liczylem Rosette na wielu kompach, podkrecanych ile wlazlo i nigdy nic sie nie sypalo. Pod warunkiem ze nie zalowalem Voltow, a ja nigdy nie zaluje ;).


A co do wrazliwych na OC projektow, to trzeba by wymienic ze 30% :D.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

apohawk

AiDec, dokładnie to miałem na myśli pisząc o błędach CPU. Taki skrót myślowy.  :book:
No good deed goes unpunished.

AiDec

@sergeant: Quantum dodalem. Co do QMC tez sie zastanawialem, ale jakos ostatnio go nie liczylem i nie jestem pewien czy wciaz jest taki dobry (a kiedys byl).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

liczylem ostatnio QMC i jest dobry :)
ale juz nie chce go liczyc :D

Mori

#115
Wracać do RNA World :P Nie ma takiego obijania się :P

Dzięki PMowi już awansowaliśmy kilka pozycji w generalce: http://boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=rnaworld&st=0
http://boincstats.com/stats/team_graph.php?pr=rnaworld&id=100

A jak się ładnie postaramy, to będzie i pierwsze miejsce w Polsce :P


Sergeant

AiDec, wypisałem tylko te, których próbki liczą się bez problemu. Nie pisałem nic o ich punktodajności. To powinien by zupełnie oddzielny wątek.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

AiDec

Piszac `dobry` wcale nie mialem na mysli punktodajnosci, a jedynie jakosc projektu/probek. Chyba zostalem zle zrozumiany  :(.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

adam_plusnet

Witajcie.
Czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego liczę PM, punkty w projekcie dostaję, a w statystyce na naszej stronie nie przybywa... A nawet ubyło...

RAD-Poland

Cytatrozbieżność punktów
w zestawieniu znajdują się tylko wyniki uzyskane przez liczącego w czasie PM i jednocześnie pod banderą B@P ; ) (czyli w okresie kiedy był w zespole)

@adam_plusnet
z wyniku PM została odjęta ilość punktów jaką zdobyłeś przed przyłączeniem się do zespołu
przyłączyłeś się między 19-stą a 21-wszą  01.09.2010 od wyniku PM został odjęty stan punktowy z godziny 19-stej  (3692.433034 pkt)
podczas wykonania częściowej weryfikacji

zdarza się dość często po przyłączeniu do nowego projektu , zapominamy przyłączyć się do drużyny

większość informacji o punktach w PM -> Nietypowe pytanie o punkty
skąd pochodzi cytat na początku postu

zerknij również na stats -> http://pl.boincstats.com/stats/user_graph.php?pr=rnaworld&id=2642

jeśli są/lub będą jakieś nieścisłości wszystkie staty dotyczące PM są archiwizowane i dostępne do analizy
http://chomikuj.pl/RAD-POL/BOINC/PM-stats/2010-09+RNA/user

   
WCG:
PG:         YOYO: