2012.04: Docking@home

Zaczęty przez Arthusp, 04 Marzec 2012, 13:32

2012.04: co policzymy w kwietniu?

AlmereGrid Boinc Grid+AlmereGrid TestGrid
0 (0%)
Biochemical Library
0 (0%)
BOINC Alpha Test
0 (0%)
BURP
0 (0%)
CAS@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction
0 (0%)
Collatz Conjecture
1 (1.4%)
Constallation
18 (26.1%)
Correlizer
0 (0%)
Cosmology@home
0 (0%)
DistributedDataMining
2 (2.9%)
DistrRTgen
4 (5.8%)
DNA@Home
0 (0%)
Docking@home
16 (23.2%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
eOn
0 (0%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Gerasim@Home
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
0 (0%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
1 (1.4%)
Ideologias@Home
0 (0%)
Leiden Classical
0 (0%)
LHC@Home Classic+LHC Test4Theory@Home
0 (0%)
Magnetism@home
0 (0%)
Malaria Control
0 (0%)
Mersenne@home
3 (4.3%)
MilkyWay@home
1 (1.4%)
MindModeling@Home
0 (0%)
Moo! Wrapper
0 (0%)
mopac@home
0 (0%)
Najmanovich Research Group
0 (0%)
Neurona@Home
0 (0%)
NFS@Home
0 (0%)
NumberFields@home
0 (0%)
OPTIMA@HOME
0 (0%)
Orbit@Home
0 (0%)
Pirates@Home
0 (0%)
Primaboinca
5 (7.2%)
PrimeGrid
7 (10.1%)
QMC@home
0 (0%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
RADIOACTIVE@HOME
0 (0%)
Renderfarm.fi
0 (0%)
RNA World
0 (0%)
Rosetta@home+RALPH@Home
7 (10.1%)
RSA Lattice Siever (2.0)
0 (0%)
SAT@home
0 (0%)
SETI@home+SETI@home Beta
3 (4.3%)
SIMAP
0 (0%)
SlinCA
0 (0%)
Spinhenge@home
0 (0%)
Sudoku@vtaiwan
0 (0%)
Superlink@Technion
0 (0%)
Surveill@Home
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
1 (1.4%)
The Lattice Project
0 (0%)
uFluids
0 (0%)
Virtual Prairie
0 (0%)
Volpex
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
YAFU
0 (0%)

Głosów w sumie: 69

Głosowanie skończone: 23 Marzec 2012, 13:32

Troll81

CytatGłosy z poprzedniego miesiąca
Constallation: 4
Docking@home: 7

dziubas

no to faktycznie jednym głosem, dziękujemy Ci Sir_Behemoth  :p_arr:
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Sir_Behemoth

Cytat: dziubas w 23 Marzec 2012, 16:42
no to faktycznie jednym głosem, dziękujemy Ci Sir_Behemoth  :p_arr:

Nie ma za co, co najwyżej piwko możecie postawić ;)

A tak swoją drogą to "projekt miesiąca" motywuje mnie do dołączania do różnych projektów. Bo inaczej to bym sobie spokojnie liczył Enigmę czy LHC (a raczej wiecznie czekał na próbki).

mimeq

Przygotowani ?   :attack:

[smg id=9501 type=preview align=center caption="PM kwietnia - docking i bufor przed startem"]



Szopler

Niestety nie przygotowany bo liczę SIMAP wszystkimi mocami... XD

stiven

Ja również SIMAP, potem wyścig w PrimeGrid i rozwijam żagle.

PanStaszek



"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

sebek_sp

Trochę nie rozumiem. Który projekt wygrał? Constellation (z głosowania)? Czy może Docking (po doliczeniu punktów z poprzedniego miesiąca)?

mimeq

Docking 1 glosem:

Glosowanie aktualne

Constelation 18
Docking 16

Glosy z poprzedniego miesiaca:

Constelation 4
Docking 7

Zgodnie z zasadami PM licza sie glosy aktualne + glosowanie z porzedniego miesiaca.
http://www.boincatpoland.org/wiki/Projekt_miesi%C4%85ca


sknd

podpiąłem się. nie zawsze liczę PM ale Docking mi się podoba. jakiej długości ma WU? teraz liczę jakiś około 9h, ma też krótsze?

apohawk

u mnie docking liczy się średnio 3 godziny
No good deed goes unpunished.

Karlik

Ktoś chyba przesadził z robieniem zapasów:
sob, 31 mar 2012, 13:58:55 | Docking | Scheduler request completed: got 0 new tasks :(

dziubas

no właśnie! i winny sam się przyznał  XD
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Teech

podpiąłem się do projektu Docking@home fajnie szło ale zostało 10 min do końca a on ad początku zaczął 4h w plecy

dziubas

zdaje się, że nie tylko my wybraliśmy Docking projektem miesiąca   %)
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

sknd

no, kapa z jednostkami  :wth:

mimeq

Dutch Power Cows / Holandia  aktualnie RAC 640,206 przy naszym 72,136 + kilkanascie zespolow powyzej 100k RACu ....

http://pl.boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=docking&st=0

W razie braku zadan polecam 3dniowy wyscig w projekcie PG (od 20 dzis mnie macie z glowy w dockingu :P )


dziubas

poganiacz się dobrze sprawdza  :)
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

ryszard.korczyk

Podłączyłem komputery pod PM i po 3 dniach zorientowałem się, że 3 komputery klasy i5 i i7 nie policzyły żadnego WU. Nadal liczą te pobrane na początku WU, liczą je już po 70h i nadal 0%. Trochę bez sensu, bo 3 dni w d... poszły. Zrestartowałem projekt, ale nadal pobiera mi WU które stoją na 0%. Na stronie projektu znalazłem info:
Abort 0% progress
February 7, 2011 9:45 EST
Due to the problem with the space in D@H some workunits were sent with an incomplete input file and are not progressing. Please abort workunits with 0% progress. We are so sorry for the inconvenience!!
Czyżby problem się powtórzył?
Sprawdzajcie co u Was, może też jakieś WU stoi na 0%
-edit-
Ważna rzecz jeszcze, takie 0% WU nawet wywalone nadal pozostawiają w systemie działające wątki i blokują CPU. Należy je ubić w taskmgr, jeśli nadal działają.

MarcinB

U mnie całe szczęście nie było tego. Szkoda mocy obliczeniowej ale błędy się zdarzają

Bezprym

A u mnie na jednym z dwóch komputerów też tak było - choć zorientowałem się o tym stosunkowo szybko... dlatego idzie teraz na nim tylko WCG, a Docking na tym drugim.

ryszard.korczyk

Z tego co widzę na SKB@P3 też mamy tą sytuację, 3 WU mają 0% i liczą się 95h!

dziubas

WU wciąż restartują się? założę się że to win7, na moje trzy pecety z siódemką dwa nigdy nie przeliczyły żadnej jednostki Docking
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

PanStaszek

Nie widzę powiązania D@H i W7. U mnie liczy bez problemu.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

mimeq

Win7 64 Laptop + stacionarka liczy bez problemu


ryszard.korczyk

Z tego co widzę, to problem jeśli występuje na komputerze, to nigdy nie uda się na nim nic policzyć w docking@home, restartowanie projektu nie pomaga. U mnie wysypuje to na komputerach z i7-2600, xeon e3-1230, Pentium dual-core G850, a w SKB@P3 na q9550. NA wszystkich jest win7 64bit. Ale mam też inne komputery z win7 64bit z xeon e3-1225, core 2 duo P9500, athlon II 250, te liczą bez problemu. To samo tyczy się pozostałych SKB@P, tam liczy i7-940 na win7 64bit i nie ma problemu.
Na forum projektu trochę przewija się info o WU 0%, ale jest to zbyt ogólnikowe. Co z tym zrobić? Może jakieś pomysły?

stiven

Wywalić projekt przez managera wyczyścić pozostałości ręcznie a potem dodać na nowo?

ryszard.korczyk

Spróbuje, ale wynik raczej znany będzie :).

ryszard.korczyk

Po 5min. nadal 0%, a na działających hostach po 20-30sek. procenty zaczynały się liczyć.

Karlik

Może sprawdź na jakimś linuksie live cd? Może wydajność nie będzie tutaj porażająca, ale przynajmniej będziesz wiedział czy to wina systemu.

sknd

a najlepiej postaw sobie na tych kompach linuksa obok windy, w razie czego reset i zmiana systemu i po problemie

ryszard.korczyk

#72
Ale to obejście problemu a nie rozwiązanie ;). W 2 wypadkach nie ma możliwości na linuxa, a na 3 pracuje :).
Próbuje to powiązać z wersją Windowsa, ale akurat na 3 maszynach mam 3 rożne 7 64bit. Ale to nie wina 7 64bit, bo takie maszyny mi liczą bez problemu. Gdzieś mi się obiło o oczy, że problemem jest wirtualizacja V-xT. Ale nie jestem wstanie tego przełączyć teraz.

Szopler

No to VirtualMachine z Lin ;)

PoznanskaPyra

Cytat: ryszard.korczyk w 07 Kwiecień 2012, 18:02
Ale to obejście problemu a nie rozwiązanie ;). W 2 wypadkach nie ma możliwości na linuxa, a na 3 pracuje :).
Próbuje to powiązać z wersją Windowsa, ale akurat na 3 maszynach mam 3 rożne 7 64bit. Ale to nie wina 7 64bit, bo takie maszyny mi liczą bez problemu. Gdzieś mi się obiło o oczy, że problemem jest wirtualizacja V-xT. Ale nie jestem wstanie tego przełączyć teraz.
Ja tak miałem w numberfileds, ale zacinało się na 50%. Po 70godzinach nagły skok do 100% i 9000 punktów.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

mimeq

Awans na 9 miejsce. Moze uda sie o jedno kolejne:

http://pl.boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=docking&st=0

Niesamowicie cisna Dutch Power Cows -1,6 mln RACu


dziubas

bo oni sobie urządzają coroczna zabawę, przepieknie zwaną "stampede", tym razem to "Overdose Docking" - to jakby ktoś był ciekaw dlaczego były problemy z serwerem i próbkami.
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

sebek_sp

#77
Ja mam ustawiony magazyn tylko na trzy dni zapasu, bo komputer pracuje kilka godzin dziennie tylko. Próbka Docking liczy się około 19 godzin. Właśnie liczę ostatnią z zapasu i mam ok. 23%. Nie wiem czy już panikować (i ściągnąć coś z WCG na zapas) czy czekać do jutra. Po południu projekt miał w zapasie około 680 próbek. Nie znam się, ale czy aby źródełko nie wysycha?

sebek_sp

Ale oddzew :(

Ten projekt chyba dobrze punktuje. Szkoda, że mam do niego takiego pecha. Postanowiłem znów poświęcić część czasu na BOINC. Coś tam poklikałem w BOINCstats i pościągały mi się próbki z innych projektów. Z tego powodu wystartowałem tak naprawdę chyba 3 kwietnia. Potem Wielkanoc u rodzinki i komputer trzy dni stał wyłączony. Potem ruszyło ze 100% dostępnych zasobów. Niestety dziś 21 kwietnia ostatnia próbka jest policzona w prawie 63% i skończy się za niecałe 7 godzin. Prawdopodobnie jutro lub w poniedziałek. Aktualizacja projektów nic nie dała i nowych próbek nie mam. Przesuwam 50% na WCG, jak nie będzie nowych próbek w Docking to pozostanie WCG jak zwykle.

mimeq

Niemam zadnych problemow na zadnym z moich kompow z dostepem do nowych WU. 2 kompy Win7 i 1 linux (cloud).

Ostatnie pobralo mi dzis nad ranem:

2012-04-21 04:34:15 | Docking | Scheduler request completed: got 12 new tasks

teraz akurat :

2012-04-21 19:24:33 |  | Project communication failed: attempting access to reference site
2012-04-21 19:24:34 |  | Internet access OK - project servers may be temporarily down.