[Pomysł] PM wyniki z aktualnym RAC

Zaczęty przez ryszard.korczyk, 13 Kwiecień 2012, 18:19

ryszard.korczyk

Mam pomysł, aby statystyki aktualnego PM uzupełnić o RAC albo dzienny przyrost punktów każdego liczydłowego. W ten sposób może poprawiłaby się rywalizacja, bo motywowałoby to do ścigania kogoś o małym RAC :).

xelexin

Można jeszcze dodać takie jak są w listach przebojów że ten po tej aktualizacji utrzymał się na pozycji, a tamten skoczył o 2 w góre ;)
 


Troll81

męczyć tego co tworzy statsy.... :D

mimeq

juz dawno mi sie takie cos "marzy"  ;) ladnie chyba to kiedys wygladalo u piga z wojewodztwami ...


ryszard.korczyk

Jeszcze do tego wykres tygodniowy pierwszej 10.  :)

Troll81

ścigać RAD-a :D może taki skrypt udało by się na stałe dołączyć do naszego własnego serwera statystyk??

krzyszp

Cytat: Troll81 w 14 Kwiecień 2012, 14:13
ścigać RAD-a :D może taki skrypt udało by się na stałe dołączyć do naszego własnego serwera statystyk??
Na serwerze statystyk da się wszystko, ale ktoś musi to pisać - chętnie dam dane do ftp'a i namiary na bazę dla chętnego. Jedyny problem z ftp jest taki, że muszę każdorazowo przydzielać dostęp dla konkretnego IP (takie zabezpieczenie providera), choć nie jest problemem przeniesienie serwera na inny hosting (dysponuję nawet VPS'em w razie potrzeby).
Zaznaczam, że już w tej chwili baza serwera statystyk zajmuje ponad 1GB...
Przypominam także, że w zasadzie chyba wszystkie dane potrzebne do prowadzenia statystyk PM są codziennie aktualizowane w bazie, a samo rozwiązanie zapisywania w niej danych może być łatwo zmienione przez chętnego (mogę udostępnić źródła aplikacji uaktualniającej dane w VB.Net).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

To moze by jeszcze ranking województw tam wepchnąć?? :D

krzyszp

Cytat: Troll81 w 14 Kwiecień 2012, 14:31
To moze by jeszcze ranking województw tam wepchnąć?? :D
http://simple-crm.co.uk/ppb/index.php?option=com_content&view=article&id=16:statystyki-wojewodztw&catid=3:statystyki&Itemid=10

Liczby pierwsze:
http://simple-crm.co.uk/ppb/index.php?option=com_content&view=article&id=23&Itemid=12
Aczkolwiek to ostatnie polega na ręcznej aktualizacji bazy - od pewnego czasu nie aktualizowałem (ale łatwo dopisać śledząc odpowiedni wątek)...

A tu jeszcze kilka drobiazgów:
http://simple-crm.co.uk/reg.php

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

No to jeszcze pozostaje to powiązać z naszą stroną :D

Cyfron

i na szybszy serwer wrzucić, bo mi to to wolno chodzi...

krzyszp

Cytat: Cyfron w 15 Kwiecień 2012, 12:34
i na szybszy serwer wrzucić, bo mi to to wolno chodzi...
To dlatego, że strona jest na hostingu, a baza ze względu na rozmiar - u mnie w biurze.
Generalnie, łączenie do bazy na osobnym serwerze znacznie spowalnia operacje...

Weźcie też pod uwagę, że wejście na wykresy powoduje ich ponowne przeliczenie, a przy 9,8kk rekordów to może chwile trwać...
Wiem, że rysunki powinny być generowane np. raz na dobę, ale nie chciało mi się kombinować  :whistle: %)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

sebek_sp

Cytat: ryszard.korczyk w 13 Kwiecień 2012, 18:19
Mam pomysł, aby statystyki aktualnego PM uzupełnić o RAC albo dzienny przyrost punktów każdego liczydłowego. W ten sposób może poprawiłaby się rywalizacja, bo motywowałoby to do ścigania kogoś o małym RAC :).

Ja mam mały RAC, bo mam stary sprzęt, a nie dlatego, że nie chce mi się rywalizować. Dodatkowo jak śpię lub jestem w pracy sprzęt nie pracuje. Dzięki temu rachunek za energię elektryczną wynosi ok. 160 zł tylko ;) Liczę hobbystycznie, ale i tak dziś 84 miejsce :D