Czy wydłużyć okres karencji dla projektów?

Zaczęty przez Bezprym, 22 Maj 2012, 18:01

Bezprym

Cytat: migawron w 22 Maj 2012, 17:36
Cytat: Morys0856 w 22 Maj 2012, 15:36
Jestem za tym by dać szansę też innym projektom bo widzę, że WCG to już sporo razy było  ;)

i dlatego mamy instytucję lodówki, żeby dać szanse też innym projektom niż te najbardziej oblegane :)

A może wydłużyć czas zamrażania projektów np. do 9 miesięcy?
Faktycznie występuje "Grupa Trzymająca Władzę", i inne projekty miewają problemy, by się przebić...

PoznanskaPyra

Primaboinca sporo głosów dostał w tym miesiącu.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

Cytat: bezprym w 22 Maj 2012, 18:01
Cytat: migawron w 22 Maj 2012, 17:36
Cytat: Morys0856 w 22 Maj 2012, 15:36
Jestem za tym by dać szansę też innym projektom bo widzę, że WCG to już sporo razy było  ;)

i dlatego mamy instytucję lodówki, żeby dać szanse też innym projektom niż te najbardziej oblegane :)

A może wydłużyć czas zamrażania projektów np. do 9 miesięcy?
Faktycznie występuje "Grupa Trzymająca Władzę", i inne projekty miewają problemy, by się przebić...
Albo czas zamrażania ustalać proporcjonalnie do popularności. Dzięki temu projekty pomijane zyskają trochę więcej. Bo to nie fer by było, że projekt który był raz jest zamrożony na 9 miesięcy.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

możemy znów zrobić ankietę jeśli chodzi  okres karencji...

projekt który był raz na 6 miesięcy jak był dwa razy to na 7 miesiecy jak 3 razy to na 8 miesięcy.... mnie się propozycja podoba....

PanStaszek

Ja tam mógłbym liczyć WCG co miesiąc, ale pomysł z wydłużeniem karencji wydaje się być dobry i do rozpatrzenia.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

PoznanskaPyra

Cytat: Troll81 w 22 Maj 2012, 18:12
możemy znów zrobić ankietę jeśli chodzi  okres karencji...

projekt który był raz na 6 miesięcy jak był dwa razy to na 7 miesiecy jak 3 razy to na 8 miesięcy.... mnie się propozycja podoba....
Ja bym zrobił dla projektów, które raz były 4miesiące lodówki, dwa razy 5 miesięcy, 3 razy 6miesięcy itd. z ograniczeniem do 10 miesięcy.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Bezprym

Cytat: PoznanskaPyra w 22 Maj 2012, 18:33
Ja bym zrobił dla projektów, które raz były 4miesiące lodówki, dwa razy 5 miesięcy, 3 razy 6miesięcy itd. z ograniczeniem do 10 miesięcy.

Jestem za  :p_arr:
Lodówka dłuższa niż 9-10 miesięcy też nie byłaby dobra

Morys0856

Dobry pomysł z tą lodówką, wtedy będzie czas by też i inne projekty policzyć a te co już były wiele razy będą mrożone ciut dłużej.
Jestem za!   :arrr:

Troll81

No to proszę spisać propozycjei poddać je pod głosowanie

jak dla mnie lodówka krótsza niż 6 miechów mija się z celem....

PoznanskaPyra

Cytat: Troll81 w 22 Maj 2012, 18:42
No to proszę spisać propozycjei poddać je pod głosowanie

jak dla mnie lodówka krótsza niż 6 miechów mija się z celem....
Jeżeli projekt jest mało popularny, to i tak wiele to nie zmieni. Jak się zrobi popularniejszy automatycznie dostanie dłuższą lodówkę.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

jak już wspomniałem spisac propozycje moja znacie. podajcie swoją bo na razie widzę tylko dwie propozycje :D

Szopler

Ja jestem za wydłużeniem lodówki do 9 miesięcy. Pomysł z długością karencji w zależności od ilości wygranych PM też mi się podoba.
Projektów jest dużo - sytuacja taka, że raptem nie będzie co liczyć raczej się nie zdarzy.

Troll81

Propozycje:
Wydłużyć lodówkę do 9 miesięcy
Wydłużyć proporcjonalnie do popularności, na początek 6 miesięcy a potem za każdym razem gdy projekt zostaje PM wydłużać lodówkę o miesiąc.
Podobnie jak powyżej ale podstawowa lodówka to 4 miesiące a górna granica lodówki to 10 misięcy

jeszcze jakieś propozycje??

Karlik

Może min(X*2+1,11)
gdzie X to kolejny numer wyboru, czyli wychodziłoby:
3,5,7,9,11
I bardzo popularny projekt mógłby być wybrany w takim układzie po co najmniej roku.
Ew. nawet zrobić X*2-1, czyli:
1,3,5,7,9,11
ale chyba jeden miesiąc to za mało

Troll81

wiesz... nie istnieje opcja "za mało" zobaczymy która propozycja wygra. Demokracje mamy większość decyduje....

Bezprym

Cytat: Troll81 w 22 Maj 2012, 19:52
Propozycje:
Wydłużyć lodówkę do 9 miesięcy
Wydłużyć proporcjonalnie do popularności, na początek 6 miesięcy a potem za każdym razem gdy projekt zostaje PM wydłużać lodówkę o miesiąc.
Podobnie jak powyżej ale podstawowa lodówka to 4 miesiące a górna granica lodówki to 10 misięcy

jeszcze jakieś propozycje??

No i jeszcze opcja: Niech system pozostanie tak jak jest, czyli 6 miesięcy.    :)

Karlik

Cytat: Troll81 w 22 Maj 2012, 20:13
wiesz... nie istnieje opcja "za mało" zobaczymy która propozycja wygra. Demokracje mamy większość decyduje....
Ale ja tego nie neguję, po prostu wyraziłem swoją opinię :D

simonic

Cytat: Troll81 w 22 Maj 2012, 18:12
możemy znów zrobić ankietę jeśli chodzi  okres karencji...

projekt który był raz na 6 miesięcy jak był dwa razy to na 7 miesiecy jak 3 razy to na 8 miesięcy.... mnie się propozycja podoba....

Bardzo dobry pomysł


Morys0856

Też jestem za opcją by czas kadencji zależał od popularności projektu :)

migawron

a może zostawmy 6 miesięcy i dorzućmy dodatkowe ograniczenie - jeśli projekt jest wybierany ponownie w pierwszym lub drugim miesiącu po "odmrożeniu" - jedno kolejne zamrożenie danego projektu jest nie na 6 a na 9 miesięcy. Czyli np wybraliśmy WCG zaraz po wyjściu z lodówy, czyli po 6 miesiącach > WCG ląduje w chłodni na 9 miesięcy, jeśli po tych 9 zostanie wybrane od razu, trafi do lodówki na 6 miesiący. A jeśli po tych 6 znowu zostanie wybrany od razu > na kolejne 9...



legis

Cytat: Troll81 w 22 Maj 2012, 18:12
możemy znów zrobić ankietę jeśli chodzi  okres karencji...

projekt który był raz na 6 miesięcy jak był dwa razy to na 7 miesiecy jak 3 razy to na 8 miesięcy.... mnie się propozycja podoba....

jestem za pomysł super

PoznanskaPyra

Cytat: migawron w 23 Maj 2012, 00:18
a może zostawmy 6 miesięcy i dorzućmy dodatkowe ograniczenie - jeśli projekt jest wybierany ponownie w pierwszym lub drugim miesiącu po "odmrożeniu" - jedno kolejne zamrożenie danego projektu jest nie na 6 a na 9 miesięcy. Czyli np wybraliśmy WCG zaraz po wyjściu z lodówy, czyli po 6 miesiącach > WCG ląduje w chłodni na 9 miesięcy, jeśli po tych 9 zostanie wybrane od razu, trafi do lodówki na 6 miesiący. A jeśli po tych 6 znowu zostanie wybrany od razu > na kolejne 9...
Wg mnie system, który zaproponowałem ma więcej sensu, ponieważ pomoże on wybić się słabszym projektom, a twój pomysł działał by i tak tylko WCG czy Rossetą
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

migawron

Cytat: PoznanskaPyra w 23 Maj 2012, 01:04
Cytat: migawron w 23 Maj 2012, 00:18
a może zostawmy 6 miesięcy i dorzućmy dodatkowe ograniczenie - jeśli projekt jest wybierany ponownie w pierwszym lub drugim miesiącu po "odmrożeniu" - jedno kolejne zamrożenie danego projektu jest nie na 6 a na 9 miesięcy. Czyli np wybraliśmy WCG zaraz po wyjściu z lodówy, czyli po 6 miesiącach > WCG ląduje w chłodni na 9 miesięcy, jeśli po tych 9 zostanie wybrane od razu, trafi do lodówki na 6 miesiący. A jeśli po tych 6 znowu zostanie wybrany od razu > na kolejne 9...
Wg mnie system, który zaproponowałem ma więcej sensu, ponieważ pomoże on wybić się słabszym projektom, a twój pomysł działał by i tak tylko WCG czy Rossetą

masz rację, ale mnie chodziło właśnie o uniwersalną zasadę która w większym stopniu będzie dotykała projekty popularne, a w mniejszym te rzadziej liczone. Dodatkowo warto byłoby zastanowić się nad "przechodzeniem głosów" nie przez jeden miesiąc, a przez np 2 - to też ułatwiałoby grupce zapaleńców przeforsowanie mniej popularnego projektu (przy odpowiedniej mobilizacji elektoratu :D )



Troll81

no to już trąci rządami mniejszości nad większością.... a w demokracji nie o to chodzi....

goofyx

Cytat: Troll81 w 23 Maj 2012, 17:11
no to już trąci rządami mniejszości nad większością.... a w demokracji nie o to chodzi....
OFF-TOP
jak to nie?
ok.400 ludzi rządzi ok.50mln :)

Troll81

tak ale zostali wybrani przez te 50mln teoretycznie...

PoznanskaPyra

Cytat: Troll81 w 23 Maj 2012, 17:59
tak ale zostali wybrani przez te 50mln teoretycznie...
Tego tak dosłownie nie można traktować, bo WCG było by co miesiąc i B@P przez to by stracił w innych projektach.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Radegast

A może zrobić zamiast/oprócz karencji coś w rodzaju wag na każdy głos. Tzn. głos na projekt popularny/ostatnio wybrany byłby "mniej wart" niż głos oddany na projekt mało popularny.

Niestety nie jestem na tyle dobry z matematyki, żeby to sprecyzować, ale może ktoś to jakoś zawrze we wzorze  :dunno:

Bezprym

Cytat: Radegast w 23 Maj 2012, 19:14
A może zrobić zamiast/oprócz karencji coś w rodzaju wag na każdy głos. Tzn. głos na projekt popularny/ostatnio wybrany byłby "mniej wart" niż głos oddany na projekt mało popularny.

Niestety nie jestem na tyle dobry z matematyki, żeby to sprecyzować, ale może ktoś to jakoś zawrze we wzorze  :dunno:

Też niegłupie: każdy projekt siedzi w zamrażarce 6 miesięcy, a przez kolejne 6 otrzymuje skorygowaną liczbę głosów, np. 0.9 * liczba głosów dla projektów, które były dwa razy, 0,8 * liczba głosów przy trzykrotnym, 0,7 - przy czterokrotnym, aż do 0,5.

Ma to tę zaletę, że popularne projekty będą miały trudniej, ale nie będą pozbawione szansy zupełnie...

Cyfron

czy ja wiem, czy zmniejszanie ważności głosów jest dobre - mi się nie bardzo podoba.

Radegast

Cytat: Cyfron w 23 Maj 2012, 19:20
czy ja wiem, czy zmniejszanie ważności głosów jest dobre - mi się nie bardzo podoba.
Może być zwiększanie dla projektów małopopularnych.  :P

PoznanskaPyra

Podawajcie swoje pomysły, jedno wg mnie jest pewnie, trzeba wyrównać szanse projektów. Przez to, B@P tarci miejsca w innych projektach i spada gdzieś na samo dno i jak widać na przykładzie constealtaion wystarczy jeden miesiąc aby to poprawić.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

sknd

Cytat: Radegast w 23 Maj 2012, 19:28
Cytat: Cyfron w 23 Maj 2012, 19:20
czy ja wiem, czy zmniejszanie ważności głosów jest dobre - mi się nie bardzo podoba.
Może być zwiększanie dla projektów małopopularnych.  :P
może po prostu projekt ktory jeszcze nie był PM ma jakiś tam mnożnik x1.2 ilości głosów czy coś?

Szopler

Przy wprowadzeniu ułamkowych głosów trzeba by zlikwidować ograniczenie przechodzenia głosów (obecnie 2 miesiące), albo wydłużyć ten okres.

Troll81

a ponadto ktos musiałby toto liczyć. przemnażac itp....

sknd

mi sie to całe poprawianie demokracji nie podoba. po prostu agitujcie towarzysze skuteczniej a nie karajcie lubiane projekty za popularność  ;)

Bezprym

Cytat: sknd w 23 Maj 2012, 19:41
mi sie to całe poprawianie demokracji nie podoba. po prostu agitujcie towarzysze skuteczniej a nie karajcie lubiane projekty za popularność  ;)

No tak, wygląda na to, próbujemy zmienić reguły gry, bo nam się wyniki głosowań nie podobają... i te nowe mają gwarantować inne rezultaty niż chciałby ogół :)

Może wprowadzimy system dopłat - wzorem UE - dla głosujących na niepopularne projekty? ;)

PoznanskaPyra

Cytat: sknd w 23 Maj 2012, 19:41
mi sie to całe poprawianie demokracji nie podoba. po prostu agitujcie towarzysze skuteczniej a nie karajcie lubiane projekty za popularność  ;)
To nie ma sensu ile można liczyć to samo, do tego traci na tym cała drużyna B@P. Nie jesteśmy WCG@Poland. Jeżeli ty chcesz liczyć WCG nikt Ci nie broni, jednak PM to też SKB@P i on jest z tworzony z myślą o wszystkich projektach wspierających naukę a nie o jednym.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Szopler

Cytat: sknd w 23 Maj 2012, 19:41
mi sie to całe poprawianie demokracji nie podoba. po prostu agitujcie towarzysze skuteczniej a nie karajcie lubiane projekty za popularność  ;)

Większość liczących o wielu projektach w ogóle nie słyszało i to jest problem.
Patrz nawet wyniki obecnego PM - ile jest osób oznaczonych jako "nowy w projekcie"... :ph34r:

Radegast

To może lepiej zmienić/dookreślić cel projektu miesiąca. Trzeba jasno sprecyzować, że chodzi o podbicie punktów zespołu, a nie prywatne preferencje i do tego założenia dobrać metodę głosowania.