2012.12[CPU]: eOn: Long timescale dynamics

Zaczęty przez Arthusp, 02 Listopad 2012, 15:45

Gdzie będziemy wiosłować w grudniu?

ABC@home
0 (0%)
AlmereGrid Boinc Grid+AlmereGrid TestGrid
1 (2.1%)
Asteroids@home
1 (2.1%)
BOINC Alpha Test
0 (0%)
BURP
0 (0%)
CAS@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Collatz Conjecture
0 (0%)
Constellation
2 (4.2%)
Correlizer
0 (0%)
Cosmology@home
1 (2.1%)
DistrRTgen
0 (0%)
DNA@Home
0 (0%)
Docking@home
2 (4.2%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Einstein@home+Albert@home
0 (0%)
Enigma@home
0 (0%)
eOn
6 (12.5%)
FightMalaria@Home
4 (8.3%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Gerasim@Home
0 (0%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
1 (2.1%)
Ideologias@Home
0 (0%)
Leiden Classical
2 (4.2%)
LHC@Home Classic+LHC Test4Theory@Home
7 (14.6%)
Magnetism@home
0 (0%)
Malaria Control
1 (2.1%)
MilkyWay@home
0 (0%)
MindModeling@Home
0 (0%)
Moo! Wrapper
0 (0%)
Najmanovich Research Group
0 (0%)
Neurona@Home
1 (2.1%)
NFS@Home
0 (0%)
NumberFields@home
0 (0%)
OPTIMA@HOME
0 (0%)
Orbit@Home
0 (0%)
Pirates@Home
0 (0%)
POEM@HOME
5 (10.4%)
PrimeGrid
3 (6.3%)
QMC@home
0 (0%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
RADIOACTIVE@HOME
0 (0%)
Renderfarm.fi
0 (0%)
Rioja Science
0 (0%)
RNA World
0 (0%)
SAT@home
0 (0%)
SETI@home+SETI@home Beta
6 (12.5%)
SIMAP
3 (6.3%)
SlinCA
0 (0%)
Spinhenge@home
0 (0%)
SubsetSum@Home
0 (0%)
Sudoku@vtaiwan
0 (0%)
Superlink@Technion
0 (0%)
The Lattice Project
0 (0%)
theSkyNet POGS
1 (2.1%)
uFluids
0 (0%)
Virtual Prairie
0 (0%)
Volpex
0 (0%)
WEP-M+2 Project
1 (2.1%)
YAFU
0 (0%)
Yoyo@home
0 (0%)

Głosów w sumie: 48

Głosowanie skończone: 23 Listopad 2012, 15:45

RAD-Poland

info

O ile nie nastąpi zmiana generowania statystyk przez serwery to do projektu miesiąca w poszczególnych projektach będą brane punkty naliczone przez projekt :

- PM 2012.11 [CPU] OProject@Home  do ~ 0:00 1.12.2012

- PM 2012.12 [CPU] LHC 1.0 - LHC@home Classic   od ~ 11:26  1.12.2012 z aktualizacją co 24 godziny
- PM 2012.12 [CPU] LHC 2.0 - Test4Theory@home   od ~ 13:35 30.11.2012 z aktualizacją co 24 godziny

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

PanStaszek

Jeśli LHC@Home Classic nie zacznie karmić to liczymy tylko  LHC Test4Theory@Home?


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Szopler

Może jeszcze doliczymy projekt - http://boinc.berkeley.edu/vbox/ ;)

PanStaszek

Tylko ilu z nas używa VM ? Żeby się nie okazało że w PM weźmie udzial tylko kilka(naście) osób.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Szopler

Twoje obawy mogą okazać się uzasadnione... T4T to też VM.

PanStaszek

Cytat: Szopler w 28 Listopad 2012, 21:26
Twoje obawy mogą okazać się uzasadnione... T4T to też VM.
Właśnie stąd moje obawy ...


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Karlik

Ostatnio jak działało T4T to go nie liczyliśmy właśnie ze względu na niedziałające LHC classic.

RAD-Poland

info uzupełnienie

w przypadku problemów z projektem LHC 1.0 - LHC@home Classic, PM[CPU] zostanie eOn
o ile nie nastąpi zmiana generowania statystyk przez serwer to do projektu miesiąca będą brane punkty naliczone przez projekt rezerwowy

- PM 2012.12 [CPU] eOn: Long timescale dynamics   od ~ 2:25  1.12.2012 z aktualizacją co 6 godzin

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Ania

Cytat: Arthusp w 24 Listopad 2012, 13:39
Cytat: Ania w 23 Listopad 2012, 20:01
Wydawało mi się że oprócz informacji w wątku http://www.boincatpoland.org/smf/projekt-miesiaca/2012-05-jak-ustawimy-zagle-w-maju-7205/40/  jeszcze w innym miejscu było wskazanie że jeśli projekt da się liczyć poprzez GPU to nie powinno się liczyć na CPU (lepiej tę moc dać do innego projektu) a kilka razy szybciej przeliczyć te dane na GPU. I w związku z tym moje pytanie dlaczego w liście do wyboru projektu jest np. Collatz ?

Jeśli można to liczyć na CPU, to te projekty miałyby być pominięte w PM CPU?

Jeśli można to samo liczyć na GPU to szkoda marnować zasoby na liczenie tego przez CPU. I powinne być moim zdaniem pominięte w PM CPU. 

krzyszp

Cytat: Ania w 29 Listopad 2012, 11:59
I powinne być moim zdaniem pominięte w PM CPU.
Z jakiej racji?
Dużo liczydłowych nie ma grafik zdatnych do liczenia, więc chcą, żeby PM został jakiś projekt co ma jednostki na CPU mimo, że równocześnie może mieć apkę dla GPU.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

philozoph

Cytat: krzyszp w 29 Listopad 2012, 12:03
Dużo liczydłowych nie ma grafik zdatnych do liczenia, [...]

Dokładnie tak. Ja na 9 maszyn mam tylko jedno GPU na którym można cokolwiek policzyć a i tak dużo nie działa bo za stary model.

krzyszp

Dodatkowo, np. POEM ma zadania dla GPU i CPU, ale one liczą różne rzeczy.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ania

Cytat: krzyszp w 29 Listopad 2012, 12:03
Cytat: Ania w 29 Listopad 2012, 11:59
I powinne być moim zdaniem pominięte w PM CPU.
Z jakiej racji?
Dużo liczydłowych nie ma grafik zdatnych do liczenia, więc chcą, żeby PM został jakiś projekt co ma jednostki na CPU mimo, że równocześnie może mieć apkę dla GPU.

Głównie z tego powodu, że to "marnowanie" zasobów zespołu. Dlaczego ?
Jeśli przyjmiemy że te same obliczenia na GPU zajmują 1 dzień a na CPU 1 miesiąc (przykład z głowy) to lepiej aby to zadanie przeliczyć na GPU - mniej prądu się zmarnuje i coś innego liczyć można przeliczyć na CPU.
Powiedzmy że Ty chcesz liczyć projekt na CPU, który ma możliwość liczenia na GPU. W miesiąc przeliczysz 1 WU.
Ja liczę projekt na CPU i GPU. Jeśli się dogadamy to ja mogę Ci przeliczyć ten 1 WU w jeden dzień (tracąc jeden dzień przeliczeń GPU w swoim projekcie) - ale mogę Cię prosić o liczenie przez miesiąc "mojego" projektu CPU.

Jak wiemy moc Cpu jedt droga (w stosunku do GPU) dlatego należy ją szanować i wykorzystywać w projektach które nie mają szansy liczenia na CPU.

Jako zespoł nie powinniśmy promować nieefektywnego (moim zdaniem) liczenia.  Ja rozumiem zabawę i chęć liczenia według własnego widzimisia (i tak można liczyć coś innego niż PM, PM nie jest obowiązkowy). Ale wstawiając taki projekt do PM CPU niejako go promujemy choć są bardziej efektywne sposoby jego przeliczenia.

krzyszp

Całkowicie zignorowałać zdanie "Dodatkowo, np. POEM ma zadania dla GPU i CPU, ale one liczą różne rzeczy."
Ignorujesz userów, którzy chcą liczyć Seti na kompach bez GPU.

Nie ładnie...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Bezprym

Odkąd istnieje PM GPU, to ani jeden projekt mający możliwość liczenia na GPU i CPU nie został wybrany, więc to trochę wydumany problem.

Czy WCG też miałoby być wycięte z PM CPU skoro ma aplikację na GPU?

Ania

Cytat: Bezprym w 29 Listopad 2012, 12:38
Odkąd istnieje PM GPU, to ani jeden projekt mający możliwość liczenia na GPU i CPU nie został wybrany, więc to trochę wydumany problem.

Czy WCG też miałoby być wycięte z PM CPU skoro ma aplikację na GPU?

Bardzo dobry przykład z WCG.
Z tego co się orientuję to w jednym z podprojektów jest aplikacja GPU. I to co napisałam uważam że powinno odnośić się tylko do tego jednego podprojektu.

Ania

Cytat: krzyszp w 29 Listopad 2012, 12:35
Całkowicie zignorowałać zdanie "Dodatkowo, np. POEM ma zadania dla GPU i CPU, ale one liczą różne rzeczy."
Ignorujesz userów, którzy chcą liczyć Seti na kompach bez GPU.

Nie ładnie...

Odnosiłam się do Twojego pierwszego postu. Ale fakt masz rację - jeśli coś innego jest liczone to wtedy mamy dylemat. Pytanie czy dla większości (do której kierowany jest PM) jest tak to ważne co konkretnie jest liczone na CPU a co na GPU. Myślę (znowu moje zdanie) że takich osób jest mniejszość.  PM jest swoistym rankingim w którym jest prowadzona punktacja i w związku z tym punkty mają swoje zwiększone znaczenie.

"Ignorujesz userów, którzy chcą liczyć Seti na kompach bez GPU."
Nie ignoruję.  Sami tak liczyliśmy. Ale teraz uważam że to bez sensu. taki przykład:
Mąż miał skopać ogródek. Praca na kilka dni. Sąsiad powiedział że może On wypożyczy taką maszynę do kopania za 70 zł i w jeden dzień zrobi się dwa ogródki a w pozostałe dni będzie czas na postawienie płotu i .... !!! wypicie piwa :)

On zaproponwał liczenie na GPU tego co chcieliśmy zrobić sami. Obie strony na tym skorzystały bo zostały skopane dwie działki i płot się pojawił. Koszty piwa pomijam bo pewnie ostro zaburzą bilans ekonomiczny :)

Bezprym

Cytat: Ania w 29 Listopad 2012, 12:42

Bardzo dobry przykład z WCG.
Z tego co się orientuję to w jednym z podprojektów jest aplikacja GPU. I to co napisałam uważam że powinno odnośić się tylko do tego jednego podprojektu.

To znaczy, że jeśli WCG będzie PM CPU, to nie będziemy liczyć HCC tylko inne podprojekty?
To jaki z tego będzie "zysk punktowy", o którym piszesz? Nie ma większego znaczenia który podprojekt liczysz, punktów mniej więcej otrzymasz zawsze tyle samo...

Podobnie jak w WCG, różne podprojekty na GPU i na CPU występują w co najmniej dwóch projektach: POEM i PrimeGrid.

Ania

Cytat: Bezprym w 29 Listopad 2012, 12:52
Cytat: Ania w 29 Listopad 2012, 12:42

Bardzo dobry przykład z WCG.
Z tego co się orientuję to w jednym z podprojektów jest aplikacja GPU. I to co napisałam uważam że powinno odnośić się tylko do tego jednego podprojektu.

To znaczy, że jeśli WCG będzie PM CPU, to nie będziemy liczyć HCC tylko inne podprojekty?
To jaki z tego będzie "zysk punktowy", o którym piszesz? Nie ma większego znaczenia który podprojekt liczysz, punktów mniej więcej otrzymasz zawsze tyle samo...

Podobnie jak w WCG, różne podprojekty na GPU i na CPU występują w co najmniej dwóch projektach: POEM i PrimeGrid.

Przyznam że nie wiem jak są przyznawane punkty za przeliczenie tych samych danych w HCC. Ale jeśli tak samo to zauważ że ilość próbek przez GPU w tym samym czasie przejdzie sporo więcej. Czyli dzienna punktacja będzie dużo lepsza dla obliczeń na CPU.
Czyli jak rozumiem działając tylko na GPU za 1 dzień pracy w tym podprojekcie dostaniemy więcej punktów i więcej WU przeliczymy niż w przypadku przejścia tych samych danych przez CPU.

Tobas

Ja nie widzę w ogóle problemu. Przecież wygrało LHC.
Classic nie daje próbek, ale T4T działa normalnie - w czym problem?

Ludzi nie mają VB? Jaki problem zainstalować?
https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Ten kto CHCE liczyć PM nie będzie miał problemów.

SKBP proponuję niech liczy każdy jeden  T4T i jak będą zasoby to jakiś inny projekt do podgonienia miejsca Top10.

PanStaszek

To ostatecznie jak,
Test4Theory@home + eOn
czy tylko  Test4Theory@home  ?


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

ksysju

Witam

Wczoraj na stronach  projektu LHC pojawiła się informacja o przyczynach przerwy ( błędne wyniki)
Przerwa  LHC ma trwać kilka dni.

ksysju

Tobas

Cytat: ksysju w 29 Listopad 2012, 18:06
Witam

Wczoraj na stronach  projektu LHC pojawiła się informacja o przyczynach przerwy ( błędne wyniki)
Przerwa  LHC ma trwać kilka dni.

Tym bardziej nie ma co się martwić na zapas.

Tutaj jest informacja:
http://lhcathomeclassic.cern.ch/sixtrack/forum_thread.php?id=3557
CytatDiscovered some problems with result replication! and run out of
disk space at CERN. There will be a pause, for a few days at least,
while I investigate and resolve. (Wil post details soonest to the
MB Number Crunching.) Eric

Bezprym

Wydaje mi się, że powinniśmy postąpić tak, jak rok temu (LHC) i we wrześniu (Climate): eOn na prezydenta, LHC odsunięty od władzy w grudniu.
Jakby podali dokładny termin wznowienia, można by się zastanawiać, czy warto poczekać.

A LHC: do trzech razy sztuka. Może kiedyś mu się uda przebić :)

Co na to inni kamraci? Czy też tak uważacie?

Lunamen

Cytat: Tobas w 29 Listopad 2012, 13:16
Ja nie widzę w ogóle problemu. Przecież wygrało LHC.
Classic nie daje próbek, ale T4T działa normalnie - w czym problem?

Ludzi nie mają VB? Jaki problem zainstalować?
https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Ten kto CHCE liczyć PM nie będzie miał problemów.

SKBP proponuję niech liczy każdy jeden  T4T i jak będą zasoby to jakiś inny projekt do podgonienia miejsca Top10.


Popieram

Arivald

Ja lamer w dziedzinie BOINC mówię wszem, że sam zainstalowałem VM na 3 komputerach!!! To nie takie trudne.  :p_arr:
No dobra, na MAC OS się motałem, ale dałem radę. :book:

Żona tylko pyta, dlaczego katry w pasjansie tak wolno spadają  XD.
- Pewnie jakieś aktualizacje się robią. :whistle:

d_worms

#66
Cytat: Arivald w 29 Listopad 2012, 23:59
- Pewnie jakieś aktualizacje się robią. :whistle:
ha ha ha ha ha ha ha nie wytrzymam......  Dobre
Będzie to trzeba wykorzystać  %)

RAD-Poland

#67
LHC 1.0 - LHC@home Classic   brak próbek - idzie do lodówki
LHC 2.0 - Test4Theory@home - jest tylko projektem dodatkowym dla LHC 1.0 - idzie do lodówki razem z projektem podstawowym

Projektem miesiąca grudnia zostaje eOn: Long timescale dynamics

do PM 2012.12 [CPU] eOn: Long timescale dynamics zaliczane będą punkty naliczone przez projekt od ~ 2:25 1.12.2012 z aktualizacją co 6 godzin

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

MajkPascal

Cytat: RAD-Poland w 01 Grudzień 2012, 08:27
Projektem miesiąca grudnia zostaje eOn: Long timescale dynamics
:p_arr:
Ostatnim razem też był projektem grudnia. Dwa lata temu.

Cytat: RAD-Poland w 01 Grudzień 2012, 08:27
do PM 2012.12 [CPU] eOn: Long timescale dynamics zaliczane będą punkty naliczone przez projekt od ~ 2:25 1.12.2012 z aktualizacją co 6 godzin
A ja o tej godzinie wczoraj komputer wyłączyłem %) Jedna próbka jednak jak widzę w rankingu wpadła.

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

RAD-Poland

@MajkPascal
zapunktowała próbka odesłana dzisiaj ~1 minuty przed aktualizacją ;)
30 Nov 2012 20:43:15 UTC 1 Dec 2012 7:23:31 UTC Completed and validated 749.22 714.31 2.34 eOn Client v4.20

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

MajkPascal

Cytat: RAD-Poland w 01 Grudzień 2012, 11:52
@MajkPascal
zapunktowała próbka odesłana dzisiaj ~1 minuty przed aktualizacją ;)
30 Nov 2012 20:43:15 UTC 1 Dec 2012 7:23:31 UTC Completed and validated 749.22 714.31 2.34 eOn Client v4.20

Rzeczywiście. Wczorajszym próbkom trochę brakło.
Ta zaliczona to nie z mojego komputera. W domu musieli włączyć swój, i akurat zaskoczyło :)

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

Karlik

Cytat: RAD-Poland w 01 Grudzień 2012, 08:27LHC 2.0 - Test4Theory@home - jest tylko projektem dodatkowym dla LHC 1.0 - idzie do lodówki razem z projektem podstawowym
Jak dla mnie to w takim razie powinien być osobną opcją w ankiecie, ponieważ nie widzę powodów dla których miałby być poszkodowany z powodu problemów z LHC 1.0. Wiem, że teraz to ciężko dobrze rozegrać, ale imho powinien pozostać projektem dodatkowym, jedynie LHC 1.0 powinno być wymienione na eOn. Nie wiem jedynie czy punktacja obu projektów jest porównywalna (czy ma sens takie łączenie), ale analogicznie punktacja LHC1.0 i T4T są tak naprawdę niezależne od siebie.

Radegast

Czy się eOn coś posypał czy mi się wydaje?

Bezprym

U mnie nie działa progressbar - poza tym wszystko OK, ściąga, liczy, odsyła.

Radegast

Ja mam wrażenie, że niektóre WU działają jak dawniej, a przy niektórych pasek postępu nie działa i liczą się w nieskończoność. Czas pozostały pokazuje ---- i liczą dalej.

ryszard.korczyk

Cytat: Radegast w 17 Grudzień 2012, 14:58
Ja mam wrażenie, że niektóre WU działają jak dawniej, a przy niektórych pasek postępu nie działa i liczą się w nieskończoność. Czas pozostały pokazuje ---- i liczą dalej.
Potwierdzam.

Bezprym

Liczą się dłużej... ale obliczenia dochodzą do końca. Dostaje się za nie odpowiednio więcej punktów.
To chyba tylko pojedyncza trefna paczka, teraz WU przychodzą już typowe - z paskiem postępu i krótko się liczą.

Lunamen

Od paru dni miałem takie pojedyncze próbki i myślałem że jakiś błąd i się nie liczą, ale okazało się że mimo 0% pasku postępu po 2 godzinkach się policzyły i normalnie odpowiednio więcej punktów dostałem, więc nie ma co pękać :)

Radegast

Po restarcie projektu w BOINC Managerze jakby poprawa. Wszystko pokazuje i liczy jak dawniej.

philozoph

To ja dla odmiany nieco się pochwalę. Wdrapałem się w tym projekcie na 50 pozycje w timie :)