Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Odznaki GPUGrid

Zaczęty przez emik, 15 Styczeń 2012, 10:35

tito

Skromne jak skromne.  :attack:

PoznanskaPyra

 :parrrty: :parrrty:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

andy101fah

 :respect: :respect:

:parrrty: :parrrty:

kva.pl

Wpadla pszczolka za publikacje :)


tito

 :parrrty:
A mi znowu nic.

andy101fah

 :respect: :respect:

:parrrty: :parrrty:

kva.pl

No to znowu ja. GPUGRID obrodzil:
i

andy101fah

 :respect: :respect:

:parrrty: :parrrty:

necavi


PDH


"Asparagine - More than 250M credits"

pawg




pszyklejony

 :boing: :attack:

SzaMoT_👀


Zaproszenie Discord PG

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<

>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

tito


Grzegorz R. Granowski

 :parrrty: :p_arr: :arrr:

chr80♂°🛰�

Cytat: PDH w 15 Lipiec 2023, 09:44

"Asparagine - More than 250M credits"
:parrrty: :p_arr:

SzaMoT_👀

#336
Robię chyba przerwę na jakiś czas,
w innym wątku podam wyjaśnienie odnośnie między innymi SKB@P VPS,
PS
CHR80 BEDZIE ZADOWOLONY, JEST OFFLINE ale może odczyta bo zgoda osób wspierających
inicjatywę jest rozwojowa i przyniesie pewne mam nadzieję korzystne decyzję.

GPUGrid ok ale to nie priorytet, jedna Tesla V100 16 fizycznych Core na 99,9% będzie liczyć dla SKB@P VPS/>>> RoZleGLY ŚwIaT GPU <<<
Max 6 miesięcy, później inną albo wynajmujący przedłuży temat na kolejny okres.

Teraz tak na VPS u 2 dostawców mamy u jednego 4 x 2 EPYC Zen.4 koszt 104 zł ( 26 x 4 ), 8 core inny dostawca podobny EPYC albo będzie liczył do listopada bo jest miesiąc
wypowiedzenia.

$,€ mam zapewnione na opłaty, nie było to z góry opłacane na rok,
ponieważ zbiórka nie pozwoliła na taki okres, nie było tyle funduszy, fundusze
częściowo były zwiększane podczas poprzedniego wyścigu w PG, kolejna osoba EDU, WSPARŁA przed wyścigiem, było uzgodnione połowa na GPU, reszta na CPU.

Dlatego jakiś czas temu pisałem, że dojdzie kolejne 8 core EPYC Zen.4 (21€> z czasem dostępu 70/85% czasu wykorzystania.

Po drodze i zaznajamianiu się z rozległym GPU ( Market GPU )
wyszukiwarka hostów nie pokazuje wszystkiego, jest limit 60 hostów losowo wybieranych ale można wprowadzać konkretne parametry, ilość GPU, CPU, cena za dysk, transfer, wiele innych parametrów.

Głównie testy były przeprowadzane z Data Center statyczny IP, oraz niezawodność hostów powyżej 99% wszystkie hosty byle zweryfikowane przez vast, nie testowałem problematycznych tematów, niezgodność faktyczną z opisem, problemy z sterownikami itd.

Kończąc wzmiankę doszedłem do tamtego wniosku,
mamy samo CPU, fajne wydajne ale to nadal CPU a pewne projekty mają apki pod CPU,
GPU, a są taki które nie mają apki dla CPU tylko GPU, mam na myśli projekt,
który sam w nazwie zawiera GPU.

skb.p.vps ma konto w Einstein@Home od jakiego czasu, tylko samo CPU, to już lepiej na tel. tam przy okazji liczyć i tak miałem sporo niepoprawnych zatwierdzonych zadań,
zmierzam do tego by wszystko było jasne i w miarę sensownie nakierowane do
wspólnej inicjatywy,

PS
Chr80 kiedyś wspomniał o tym żeby to miał sens "SKB@P musiał by ~28 mln,
by cokolwiek zmienić w pozycjach drużyny w projektach,
jako wyzwanie na samych CPU mało realny temat, no chyba że, Minecraft@ ...
takie "szaleństwo" to nie twa długo, pewne osoby wiedziały o tym że zadań jest wygenerowane `~ 1 mln liczą się szybko, to wynajęli w vast sporo hostów na kilka godzin i źródełko szybko się opróżniło z zadań niecałe 24H i parta ukończona,
widziałem osoby po 40 hostów że sporą ilością CPU, na kilka godzin, 300/400 mln.

Sam miałem wtedy około 60 rdzeni na VPS to wiem ile to było mln.

Zmierzam do tego by 2 x 4 core w październiku nie przedłużać na listopad,
i ta $ na opłatę 1 x Tesla V100 w tym jest Epyc Romę Zen.2 ma około 3,4 Hz Boost,
nawet jak liczy na wszystkich rdzeniach nic nie jest ograniczane i dostęp czasu CPU jest na 100% pozostawiony 1 albo w rdzenie dla GPU są apki które biorą na zadanie więcej niż 1 core a sterownik GPU też trochę potrzebuje a jak aplikacja ma do zrobienie rozpakować ~5 GB z wrapera którego ściąga po podłączeniu do projektu, ponad 3GB PLIK, a zadania pobiera tylko parametry które są wprowadzane do obliczeń,
w czasie kilku minut sporo jest operacja na dysku, VRAM, dlatego zauważymy że host z szybkimi Dyskami mają przewagę w Quantum.

Propozycja z mojej strony powinna być mam nadzieję w miarę jasno nakreślona,
Host z V100 do tego 16/ lub nawet jak się trafi z 32
einsteinathome, TF, PG jak będzie wyścig w grudniu dla GPN-21,
ale na tą okazję pewnie będzie na chwilę dobrane coś extra 4090, 4070S TI,

OGOLNie na spokojnie 1 na początek host z 1 GPU, kasa już jest na opary do końca roku zapewniona cenę podam jak ktoś będzie chciał na PW, z screenshotem.

EDIT
Postaram wysłać to info z screenshotem na PW, każdemu w zbiorowej wiadomości dla każdego darczyńcy, aktywnego w tym roku, którzy dokładali w tym roku na cele inicjatywy.

Odnośnie liczenia na aplikacji na GPU jest ustawiony zerowy przydział zasobów dla apek
GPU, TF, MeerKAT (2 zadania), PG, 18/19//21, wyżej ta karta słabo idzie, Quantum, (zadania szybko się liczą).

Jeśli są sugestie co jeszcze może być dla tej karty dodane ale z myślą by to była decyzja optymalna nie typu asteroidy to można liczyć na tel. wcale nie gorzej (
10 telefonów z nowymi arm to okolice ~400 sekundy zadanie. a V 100 Lub inne karty GPU szkoda nawet rozważać ten temat.

Sa jeszcze Get Decic Fields ale to podobnie jak Asteroidy lepiej na CPU liczyć niż marnować potencjał GPU.

Ok to do miłego jak są literówki to przepraszam klikane na ekranie dotykowym,
Tablet.

W Wolniejszej chwili przeczytam i ewentualnie poprawie pisownię itd.

PROSZĘ tylko o zielone 🍀 na szczęście,

Kolejny

PS
Dziś maratończyk w PG trafił po latach AP25 jako 1,
miejmy nadzieję że dołożenie kolejnej serii 40xx będzie sprzyjać do celu AP26/27

🛳� kiedy na lądzie?

A zapomniałem chyba dopisać że host VPS liczą do okolic października na pewno tylko
teraz doszła na stałe 1 V100 ALE, były testy z TITAN V X 8, 2 X 32 rdzenie CPU,
na 1 dobę oraz teraz jeszcze liczy 2 x V 100 do wieczora.
Docelowo będzie 1 GPU V100 + 16 Core CPU, które nawet w PG radzi sobie dobrze przy
liczeniu na 1 rdzeniu zadanie oraz testowane na rdzeniach 321 LLR kończy zadania do
kolejnego poziomu Badge...

To chyba będzie jeden najdłuższy post wyjaśniający "co by nie błądzić, byle nie pytać" samemu starać się dochodzić metodami, prób i błędow byle inne osoby nie były
narażane na eksperymenty typu trzeba kolejnego hosta bo it'd  gorącą,
buczy, szumi itd.
   






EDIT
WSPOMINAŁEM O 10 TEL. KOREKTA
10 telefonów z Androidem od roku ~1 roku na rynku konsumenckim,
ARM 2,6/8 GHz albo chmura ARM za nie duże $ na tel, 4 core aktywne pod ASTEROIDY,
zmiażdży łącznie 40 core każde konsumencie GPU na zasadzie 1 zadanie na GPU, lub 2 zadania na GPU.
Na telefonach średniej klasy obecnie zadanie liczy się ~4000 sek. dzielone na 40 rdzeni wychodzi ~100 sekundy na zadanie przy poborze energii ~50W vs GPU 100/200 W

mogę się założyć o taki test z każdym GPU nawet POKROJU H100 SXM5 TDP 700W,
MAX 4 TASKS na GPU jednocześnie a tak to nie ma znaczenia bo ta karta przy liczeniu okolice 500 W z sieci pobierze i tak przegra wydajność cena energi do włożonej pracy

Zaproszenie Discord PG

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<

>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

tito

To oczywiste, że GPU powinno liczyć projekty gdzie dobrze się spawdzi (np nie dla Asteroidów). Twój wybór brzmi sensownie.
16CPU niech liczy w wyścigach, a jak nie ma wyścigów to Asteroidy :)

SzaMoT_👀

Cytat: tito w 19 Wrzesień 2024, 17:48To oczywiste, że GPU powinno liczyć projekty gdzie dobrze się spawdzi (np nie dla Asteroidów). Twój wybór brzmi sensownie.
16CPU niech liczy w wyścigach, a jak nie ma wyścigów to Asteroidy :)

+1
Pełna zgoda zobaczymy inni jakie mają cele odnośnie CPU,
bo można mix ale jak teraz GPU choć jedno będzie aktywne to można wybrać dla CPU
mniej korzystne kredyty, a tak bez GPU TYLKO ASTEROIDY to pozycja w zespole nigdy by
nie była, daleko i tak przez ponad rok działania tylko CPU, z początku większą ilość CPU, kasa się skończyła i było podtrzymanie na 2 core Intel V2 liczyło Universe,
praktycznie w zapomnieniu, Forum było kilka miesięcy offline.

Najważniejsze że jesteśmy i kontynuujemy zapał do BOINC to chyba  Nas nigdy nigdy nie opuści.

Jak ktoś czerpie z tego jakieś doświadczenia, a jest mnóstwo niuansów podczas obliczeń, konfiguracji oraz poznawania nowych nieznanych możliwości.
nawet nie wiedząc o tym a to jest, działa tylko niekiedy trzeba iskierki
by poznawać świat od "zaplecza" tak jest z internetem i usługami jak działają itd.
człowiek jak świadom, związane z tym ryzyko, jak to działa lepiej ogarnąć,

20 lat temu kto myślał o takiej technologii w codziennym życiu w sumie to lata 80/90
sam wybrałem zawód Montera aparatury RTV, już wtedy pojawił się problem z podrabianymi częściami, tranzystory, zamawiane listownie, jeszcze takie coś jak kurierzy nie było, przychodziła paczka z Warszawy a parametry tranzystorów mocno odbiegały, po 3/4 miesiącach ponowny komplet tranzystorów okazało się po fakcie że waga zamówionych nie była zgoda z oryginalnymi i to jakieś kilkanaście gramów.

Takie coś to teraz norma z podróbkami dlatego nie pracowałem w zawodzie bo warsztaty, wymarły, w większości, a swego nie było kapitału, na rynku było ciężko coś dostać tylko jakieś stare poradzieckie mierniki oscyloskopy, szkoda dalej pisać,
nic nie było a jak było to było nieosiągalne w cenie naszych portfeli.

Czekam na wdrożenie i połączenie BOINC z Docker tak jak teraz jest dołączany Virtualbox, który bywa problematyczny, a podczas tegorocznych warsztatów w CERN,
podobno zajmowali się tym tematem.

Zaproszenie Discord PG

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<

>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające