Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Winusio, winko, wineczko

Zaczęty przez emik, 14 Lipiec 2009, 22:52

patyczak

Po dzisiejszych przejściach z MilkyWay'em nastawiłem wino ryżowe wg przepisu gigi2000  8)
Skeczu z papugą nie będzie



Pigu

zwróć tylko wuagę na pewien drobiazg, który Pigulec przeoczył - standardowe ilości są na 10l wina a nie na balon 10l - za kija się nie zmieści XD

patyczak

Cytat: Pigu w 30 Lipiec 2009, 00:02
zwróć tylko wuagę na pewien drobiazg, który Pigulec przeoczył - standardowe ilości są na 10l wina a nie na balon 10l - za kija się nie zmieści XD
A tego to się akurat domyśliłem ;D wszystkie składniki pomnożyłem 2,5x i wrzuciłem do balonu 34l.
Skeczu z papugą nie będzie



Pigu

sobie nie wyobrażacie co zrobiłem by dolać drugą porcję cukru - trzeba było rozpuścić w mniejszej ilości wody  :ph34r:

gigi2000

#44
Cytat: Pigu w 30 Lipiec 2009, 07:19
sobie nie wyobrażacie co zrobiłem by dolać drugą porcję cukru - trzeba było rozpuścić w mniejszej ilości wody  :ph34r:

uprzedzałem ze nie bedzie lekko  ;D
Ja poprostu rozpuszczem w goracej wodzie, latwiej idzie. A Ty Pigu jaki wyrobiłeś sobie patent?

patyczak

O ósmej rano jak wychodziłem do roboty to winko już mocno pracowało  8) Mam nadzieję tylko, że nie będzie się pienić, bo jak pójdzie do góry i rodzynka zatka rurkę to nie będzie ciekawie  XD
Skeczu z papugą nie będzie



gigi2000

Ryżowe raczej się nie pieni, więc możesz być spokojny o kolor swoich ścian  :D BTW mam dokladnie taki sam balon jak Ty (34l) i robie 2,5 porcji i nigdy nic zlego sie nie dzialo.

Pigu

Cytat: gigi2000 w 30 Lipiec 2009, 09:57
Cytat: Pigu w 30 Lipiec 2009, 07:19
sobie nie wyobrażacie co zrobiłem by dolać drugą porcję cukru - trzeba było rozpuścić w mniejszej ilości wody  :ph34r:

uprzedzałem ze nie bedzie lekko  ;D
Ja poprostu rozpuszczem w goracej wodzie, latwiej idzie. A Ty Pigu jaki wyrobiłeś sobie patent?

na rozpuszczenie kilograma cukru w szklance wody? %) powstał taki zacny lukier...

TRZECIAK

Heh ja jak swoje nastawiałem kilka dni temu to zrobiłem to z pamięci i....
jak się okazało potem po sprawdzeniu to żeby winko miało swoją moc teraz też będę musiał rozpuścić 1kg cukru w szklance wody  :)


Troll81

podgrzej wodę pod ciśnieniem do 220c :D

buri

Winko z czarnej porzeczki %)



Bimberek  :arrr: (jutro destylacja)


Pigu

aleś smaka narobił  :parrrty:

buri

jak będę miał znowu aparat to zrobie zdjęcie całej aparatury do bimberku - wszystko z stali nierdzewki, pinknie się błyszczy  %)

Pigu


emik



patyczak

Po 10 dniach od nastawienia wino ryżowe przestało mi bulpkać. Wydaje mi się, że trochę za wcześnie. U was też tak było czy trafiłem na kiepskie drożdże??
Skeczu z papugą nie będzie



emik

nie wiem jak z ryżowym ale po 20 dniach słabnie u mnie bulgotanie w wiśniowym - poczekam jeszcze do wtorku - środy i wyciągam owoce


Pigu

u mnie raczej zgodnie z przepisem

patyczak

Po uspokojeniu całej sytuacji okazało się, że rurka źle przylegała do korka  :shame: po małej poprawce znowu bulka
Skeczu z papugą nie będzie



buri





Miałem wcześniej wstawić, ale jakoś nie było czasu. Zdjęcia są bo zrobiłem ku pamięci.

Kurcze jeszcze nie próbowałem, bo mam obrzydzenie alkoholowe chwilowo. Winko cały czas powoli pracuje :)

Troll81

To kiedy zapraszasz na imprezę do siebie??

patyczak

I oto nadeszła ta wiekopomna chwila, Panie i Panowie, gotowe wino ryżowe  XD

Skeczu z papugą nie będzie



Troll81


emik

dziś nastawiłem winko ryżowe :)


Troll81

hm...... jedno takie u mnie stoi już 2 lata chyba :D dostałem od znajomego z Lublina :D

Peciak

Cytat: emik w 04 Listopad 2009, 21:47
dziś nastawiłem winko ryżowe :)
a ja swoje zlałem 25 września i systematycznie degustuję  ::)

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Pigu

Urobek z pierwszych 2 balonów (2x 10l):

Te same baloniki nabite czarnym bzem (zdjęcie sprzed miesiąca):

Większy brat: zastanawiam się czym go nabić?

Troll81

to kiedy zapraszasz do siebie??  %)

Pigu

już mi chcesz podpijać? patrz jakie malutkie baloniki spuściłem  XP zapraszam zaraz po spuszczeniu dużego

Troll81

To ja w takim razie oczekuję na zaproszenie :D

emik

Pigu - z tego co widzę, to jesteś moją bratnią duszą - napisz tylko, że nocleg załatwiony to zjeżdżam na cały weekend na łykanie

PS. a najlepszy weekend to po wypłacie (czytaj po 10.-tym)


Troll81

mówisz pigu że sylwester u ciebie spędzamy???? :D

lolek

to chyba już wiemy gdzie będzie zlot naszego teamu, sylwester u Pigu  :parrrty:

Akira

 :parrrty: Coś sądzę, że mało zostanie z tego dużego balonu ;P

Pigu

muszę was zmartwić - nawet jakbym dziś nabił balon, to na sylvka nie będzie gotowe :(

Troll81


Akira

Z pustymi rękami nie przyjdziemy bo nie wypada ;)

Can-D

prawie w temacie

http://www.tvn24.pl/-1,1635524,0,1,naukowa-rewolucja-picienbspbez-kaca,wiadomosc.html



CytatPowinien być produkowany w czopkach. Podniosła by się kultura picia, bo każdy
 28.12.2009 11:03
~Wesoła pijaczyna  


do toastu musiał by obowiązkowo wstać

he,he...

Troll81


Can-D

#79
Edit
Troll,sory

dopiero teraz skumałem

no fakt to nie to samo -- 
-- ja po ostatniej wigilii firmowej jakieś 16 godzin dochodziłem do siebie  %)